FOMO در ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را مدیریت می کنید؟

به دلیل ترس از دست دادن فرصت های سرمایه گذاری خوب، FOMO منجر به تصمیم گیری غیرمنطقی می شود. زیرا می ترسید با ادامه افزایش قیمت سود بیشتری از دست بدهید و در نهایت با از دست دادن سرمایه خود هزینه چنین تصمیماتی را خواهید پرداخت.

زودتر به FUD توجه کنید و مطابق با آن واکنش نشان دهید. اگر فکر می‌کنید قیمت ارز دیجیتال به‌طور غیرمنطقی کاهش می‌یابد، استاپ ضرر خود را تنظیم کنید و با کاهش قیمت آماده خرید مجدد باشید.

2. به تجزیه و تحلیل و آمار خود اعتماد کنید

دلیل نهایی FOMO در ارز دیجیتال، اعتماد پایین به این بازار است. ارزهای دیجیتال هنوز نسبتا جدید هستند و قیمت آنها نوسانات زیادی دارد و این بدان معناست که همیشه خطر کاهش قیمت و از سوی دیگر تمایل مردم برای سود بردن از این بازار پر نوسان وجود دارد.

فومو در بازار ارز دیجیتال کار می کند

دو ترفند برای مبارزه با این خطاهای اقتصادی وجود دارد که عبارتند از:

1. اصول و جداول را جدی بگیرید

اگر شما نیز در زمینه ارز دیجیتال فعال هستید، اغلب باید با اصطلاحی به نام آن برخورد کنید FOMO و اگر در این تجارت تازه کار هستید، احتمالاً هنوز معنای دقیق و کامل این اصطلاح کلیدی در بازار ارزهای دیجیتال را نمی دانید. FOMO یکی از عوامل ترس در دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می شود که تأثیرات قابل توجهی در تعیین جهت بازار ارزهای دیجیتال داشته است. بنابراین پیشنهاد می کنیم پاسخ این سوال که FOMO در ارز دیجیتال چیست و همچنین دلایل بروز آن و نحوه برخورد با آن را در اولویت قرار دهید. در این مقاله تمام پاسخ هایی که در مورد اصطلاح فومو نیاز دارید را خواهید یافت.

اگر دارایی امیدوارکننده و پشتیبانی شده به نظر می رسد، به استراتژی خود اعتماد کنید و احساسات را از فرآیند تصمیم گیری حذف کنید.

سوالات متداول

1. سیگار کشیدن (FOMO) چیست؟

از سوی دیگر، FOMO یک مفهوم شخصی تر است و به موقعیتی اشاره دارد که در آن می ترسید فرصتی را که دیگران از آن استفاده می کنند از دست بدهید. توجه بیش از حد به چنین احساساتی، تا حدی که تمام سرمایه گذاری های خود را بر اساس آن قرار دهید، می تواند کل ثروت شما را تمام کند.

FUD می تواند باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شود. اما نه در مورد اصول و تکنیک ها، بلکه در مورد اخبار بدی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. در بیشتر مواقع، اخبار بد در واقع ثابت یا ثابت نمی شود، و در عوض، پس از ردیابی آن، با یک منبع احمقانه مواجه می شوید. مثلا نظر یک فرد معروف که بیت کوین حباب است. ترس، عدم اطمینان و شک که از طریق رسانه ها در جامعه سرمایه گذاری منتشر می شود را می توان FUD نامید.

کلمه FOMO مخفف «ترس از دست دادن» است.

2. چه کسانی در معاملات بیشتر تحت تأثیر FOMO هستند؟

همیشه فرصت های جدیدی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. اگر فرصت سرمایه گذاری را از دست دادید، نگران نباشید، فرصت دیگری پیش خواهد آمد. روی اهداف بلندمدت خود تمرکز کنید و اجازه ندهید که ارز دیجیتال فومو شما را از مسیر خود خارج کند.

FUD چیست؟

حجم بالای تبلیغات برای بازار ارزهای دیجیتال یکی دیگر از دلایل رایج بودن FOMO در ارز دیجیتال است. رسانه های اجتماعی، انجمن ها و وبلاگ ها مملو از اطلاعات در مورد آخرین تغییرات قیمت و سیگنال های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

به طور معمول، افراد زمانی که احساس می کنند چیزی را از دست داده اند، FOMO را تجربه می کنند. چه یک رویداد، یک محصول یا یک فرصت تجاری.

این مفهوم به احساس اضطراب ناشی از این فکر است که شما فرصتی را از دست داده اید که دیگران از آن استفاده کرده اند. این احساس ترس و اضطراب یک اتفاق رایج در رسانه های اجتماعی است. زیرا دیگران اغلب جنبه های مثبت و مفید زندگی خود را نشان می دهند که باعث می شود از تجربیات خود در ذهنتان غمگین یا ناراضی شوید.

نوجوانان و جوانان به دلیل حضور مداوم در فضای مجازی بیشتر از سایر گروه های سنی در معرض خطر ابتلا به FOMO هستند. رسانه های اجتماعی افراد را وادار می کنند تا خود را با تصاویر مثبت و نادرست از دیگران مقایسه کنند که این امر نارضایتی شخصی و در نتیجه FOMO را در فرد افزایش می دهد.

آخرین کلمه

FOMO آنقدرها هم که فکر می کنید بد نیست و حتی چند مزیت دارد که عبارتند از:

  • شما را مجبور می کند به روز باشید.
  • این شما را تشویق می کند که در موقعیت های نامشخص عمل کنید.
  • می تواند به شما انگیزه دهد.

معایب FOMO در ارز دیجیتال

ممکن است احساس کنید که اگر در دارایی یا پروژه خاصی سرمایه گذاری نکنید، سود بالقوه را از دست داده اید. این احساس اغلب منجر به تصمیم گیری غیر منطقی و در نهایت زیان می شود. بنابراین، ما باید سعی کنیم فومو درون خود را کنترل کنیم. در ادامه نکاتی را برای جلوگیری از بروز FOMO در معاملات بررسی خواهیم کرد.

1. به پژوهش

اما آثار فومو به همین جا ختم نمی شود و مطمئناً دارای نکات منفی است، از جمله:

  • اضطراب و نگرانی مداوم ناشی از FOMO تأثیر مخربی بر سلامت روان شما خواهد داشت.
  • FOMO می تواند منجر به تصمیم گیری های غیر منطقی و عجولانه شود.
  • اگر بیش از حد درگیر فومو شوید، دیگر از زمان حال لذت نمی برید و لذت نمی برید.

چگونه FOMO را مدیریت کنیم؟

فهرست عناوین مقاله

FOMO ارز دیجیتال چیست؟

بازار ارزهای دیجیتال می تواند بسیار بی ثبات باشد. بنابراین صبر یک نیاز حیاتی است. اگر صرفاً به دلیل ترس از دست دادن وارد یک فرصت سرمایه گذاری شوید، در معرض خطر از دست دادن تمام سرمایه خود هستید. منتظر فرصت مناسب باشید و اجازه ندهید FOMO تصمیمات بازار شما را دیکته کند.

5. باخت را طبق معمول بپذیرید

انجام صحیح تحقیقات مهم ترین کاری است که می توانید برای جلوگیری از FOMO انجام دهید. تصمیمات سرمایه گذاری خود را بر اساس آنچه دیگران انجام می دهند یا می گویند قرار ندهید. خودتان تحقیق کنید و فقط روی پروژه هایی سرمایه گذاری کنید که به آنها اعتقاد دارید.

2. به برنامه از پیش تعیین شده خود پایبند باشید

در حوزه ارزهای دیجیتال، FOMO می تواند باعث نوساناتی در بازار شود. همچنین نشان می دهد که پذیرش گسترده و محبوبیت روزافزون این حوزه منجر به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال شده است.

این یک قانون کلی در مورد سرمایه گذاری است و در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می کند. هرگز بیش از توانایی خود برای ریسک سرمایه گذاری نکنید.

4. صبور باش

مد در ارز دیجیتال چیست؟

این شرایط برای هر موقعیتی که ترس می تواند به یک مانع تبدیل شود، اعمال می شود. اما معمولاً از آنها برای توصیف ترس هایی استفاده می شود که مانع از توافق می شود. شباهت این دو مفهوم در این است که هر دو عوامل مبتنی بر ترس هستند و بر روند معاملات و تصمیم گیری ها تأثیر می گذارند.

زمانی که همه اطرافیان شما در مورد میزان درآمدی که می توانند از ارزهای دیجیتال به دست می آورند صحبت می کنند، مقاومت در برابر میل به سرمایه گذاری دشوار است. اما به یاد داشته باشید که صرف محبوبیت یک دارایی دلیل خوبی برای سرمایه گذاری نیست. قبل از خرید هر ارز دیجیتال، تحقیق کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید که برای سرمایه گذاری مناسب است.

3. نوسانات بالای بازار

کریپتوکارنسی یک کلاس دارایی جدید هیجان انگیز است که پتانسیل زیادی برای رشد سرمایه ارائه می دهد. این واقعیت که مردم نمی خواهند چنین فرصتی را برای کسب سودهای کلان از دست بدهند، یکی از دلایل اصلی وجود FOMO در ارزهای دیجیتال است.

2. حجم بالای تبلیغات

وقتی برنامه ای داشته باشید و به آن پایبند باشید، مقاومت در برابر وسوسه فومو ارز دیجیتال برای شما آسان تر خواهد بود. از قبل محدودیت ها و اهداف سرمایه گذاری خود را تعیین کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیمات منطقی و نه احساسی بگیرید.

3. بیش از توان مالی خود سرمایه گذاری نکنید

FUD، اصطلاحی که از کنار هم قرار دادن حروف اول سه کلمه به دست می آیدترس، عدم اطمینان و شکایجاد شد، به گسترش «ترس، عدم اطمینان و شک» معمولاً از طریق رسانه ها اشاره دارد.

عبارات کوچک FOMO”ترس از دست دادندکتر دان هرمان برای اولین بار این مفهوم را در سال 2000 در یک مقاله آکادمیک با عنوان “مجله مدیریت برند” معرفی کرد. اما چهار سال بعد بود که پاتریک مک گینس برای اولین بار از مخفف FOMO استفاده کرد. در مقاله ای در مجله هاربوس.

ترس از دست دادن ارز دیجیتال زمانی ایجاد می شود که قیمت ها شروع به افزایش می کنند. معامله گران و سرمایه گذاران احساس می کنند که فرصت بزرگی را برای کسب سود از دست می دهند. فومو در ارزهای دیجیتال می تواند آنقدر قوی باشد که شما را به تصمیم گیری عجولانه بدون انجام تحقیقات مناسب، از جمله دقت لازم، سوق دهد. تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی ارز دیجیتال سه عامل کلیدی موثر در ایجاد FOMO در ارز دیجیتال عبارتند از:

1. پتانسیل سود زیاد بازار ارزهای دیجیتال

فومو در ارز دیجیتال و به طور کلی در دنیای تجارت و بازارهای مالی به ترسی اشاره دارد که یک معامله گر یا سرمایه گذار هنگام از دست دادن یک فرصت سرمایه گذاری سودآور احساس می کند. این احساس به ویژه زمانی صادق است که ارزش یک دارایی خاص در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به طور چشمگیری افزایش یافته باشد. فومو در معاملات این قابلیت را دارد که به جای استفاده از منطق، یک شخص یا حتی همه فعالان بازار را وادار به تصمیم گیری احساسی کند. چنین تصمیماتی برای سرمایه گذاران بی انضباط، به ویژه کسانی که سرمایه کمی دارند، خطرناک است. زیرا اغلب باعث معاملاتی می شوند که در آن ارزش دارایی بالاتر از ارزش واقعی در نظر گرفته می شود و در نتیجه احتمال اتلاف سرمایه افزایش می یابد.

دلایل ایجاد FOMO ارز دیجیتال چیست؟

در این مقاله سعی کرده ایم FOMO در ارز دیجیتال به طور کامل آن را توصیف کنید تا بتوانید از آن برای دستیابی به اهداف مالی خود استفاده کنید. در نهایت، شما تنها مسئول هر تصمیمی هستید که در مورد دارایی خود می گیرید. بنابراین پیشنهاد می کنیم بر اساس استراتژی های از پیش تعیین شده خود و به دور از هرگونه احساسی تصمیمات منطقی بگیرید و باور داشته باشید که چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. با این حال، به یاد داشته باشید که در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال، سودآورترین کسی است که از همه اخبار آگاه باشد و بتواند بدون احساساتی شدن، تصمیمی متناسب با شرایط بگیرد.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/what-is-fomo/

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایا و معایب FOMO در بازار ارزهای دیجیتال

مزایای FOMO در ارز دیجیتال

FOMO در ارز دیجیتال