10 مورد از بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022

این توکن تا اواسط سال 2022 شاهد کاهش شدید قیمت بود. اما قیمت آن پس از ژوئیه 2022 حدود 150 درصد افزایش یافت. فهرست برخی از عوامل اساسی در افزایش یا کاهش قیمت این توکن در طول سال گذشته ممکن نیست. در مجموع، در پایان سال 2022 با 19 درصد کاهش نسبت به ابتدای سال، با 22 دلار معامله شد.

5. نشانه تن

تن تغییر

در این مقاله بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 را از نظر افزایش و کاهش قیمت ارائه کرده ایم. این مشکل یکی از معدود “مزایای” در بازار ارزهای دیجیتال بود که در آن خبری از بیت کوین و اتریوم نیست. ناگفته نماند که حرکت قیمت این دو ارز دیجیتال تاثیر زیادی بر سایر آلتکوین ها دارد. در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 را مطالعه کنید، نظر شما در مورد اتفاقات امسال در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ به نظر شما در پایان سال جاری، کدام ارزهای دیجیتال عنوان بهترین و بدترین ارز دیجیتال را به خود اختصاص می دهند؟

امتیاز شما برای این محتوا

البته این توکن در ماه های اول سال تا فوریه 2022 حدود 100 درصد رشد قیمت داشته است. اما او نتوانست در برابر روند نزولی در بازار ارزهای دیجیتال مقاومت کند. کارشناسان مهم ترین دلیل عملکرد خوب این توکن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال را عملکرد برتر مدیران صرافی iFinx نسبت به تمامی تعهدات خود در قبال اعضای جامعه خود می دانند.

4. نشانه سازمان ملل متحد

ارز okb

توکن Terra یا LUNA با ثبت افت قیمت 99.99 درصدی، عنوان بزرگترین افت قیمت در سال 2022 را به خود اختصاص داد و با سایر ارزهای دیجیتال فاصله داشت. اتفاقی که در ماه می رخ داد همه دارندگان این ارز دیجیتال را شوکه کرد. اتفاقی که در اکوسیستم استیبل کوین الگوریتمی Terra افتاد، باعث شد لونا کاملاً ارزش خود را از دست بدهد.

با ده مورد از بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 آشنا شدیم، سایر ارزهای دیجیتال مانند FTM، AVAX، ALGO و MANA نیز در سال 2022 بیش از 90 درصد کاهش قیمت داشته اند. در جدول زیر خلاصه ای از آن را مشاهده می کنید. از آنچه تاکنون خوانده اید

بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022
توکن GMX رشد 111 درصدی توکن LUNA افت 99.99 درصدی
نشانه برتر رشد 92 درصدی توکن FTT کاهش 98 درصدی
توکن LEO کاهش 3.5 درصدی نشانه خاک کاهش 93 درصدی
توکن OKB 19 درصد کاهش توکن AXS کاهش 93 درصدی
توکن TON کاهش 33.5 درصدی ژتون SAND 92.5 درصد کاهش

سوالات متداول

1. کدام ارزهای دیجیتال بیشترین افزایش قیمت را در سال 2022 خواهند داشت؟

توکن های GMX و TWT با رشد قیمت به ترتیب 111 و 92 درصد برترین ارزهای دیجیتال سال 2022 هستند.

2. کدام ارزهای دیجیتال بیشترین کاهش قیمت را در سال 2022 خواهند داشت؟

بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 روزهای کابوس‌آمیزی را پشت سر گذاشته است. نگاهی به شاخص مهم ارزهای دیجیتال این نکته را تایید می کند. در ابتدای سال 2022، ارزش بازار ارزهای دیجیتال حدود دو تریلیون دلار بود. در حالی که در پایان سال جاری ارزش بازار بازار ارزهای دیجیتال رقمی کمتر از نهصد میلیارد دلار را ثبت کرد. افت بیش از 50 درصدی ارزش بازار که بیشتر آن مربوط به افت قیمت بیت کوین است، نشان می دهد که این بازار مالی در یک سال گذشته در وضعیت جدی قرار داشته است.

توکن TON یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 است که حدود 33.5 درصد کاهش قیمت داشته است. این توکن، ارز دیجیتال اختصاصی شبکه باز تلگرام است. این شبکه یک نوع لایه بلاک چین است که توسط پاول دوروف راه اندازی شده است. برای چند روز از سال 2022، توکن TON روند نزولی داشته است. اما به یکباره و قبل از پایان سال قیمت به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

ارز gmx

GMX نام توکن اختصاصی است صرافی غیرمتمرکز GMX است. این توکن یک ابزار حاکمیتی در صرافی محسوب می شود و دارندگان آن می توانند در رای گیری اکوسیستم GMX شرکت کنند. علاوه بر این، کاربران صرافی GMX می توانند با پرداخت هزینه های خود با استفاده از این توکن از تخفیف برخوردار شوند.

به همان اندازه که یافتن بهترین ارزهای رمزنگاری شده سال 2022 دشوار است، بدترین ارزهای دیجیتال امسال به راحتی قابل شناسایی هستند. در این سال کابوس وار شاهد اتفاقات شگفت انگیزی بوده ایم که شاید تا مدت ها دیگر تکرار نشوند. برخی از بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 عبارتند از:

1. نشانه لونا

واحد پول قمری تعداد ارزهای دیجیتال در ابتدای سال 2023 نزدیک به 22000 واحد است. بررسی همه این ارزهای دیجیتال چندان مرتبط نیست. اساس ما برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال سال 2023، جستجوی صدها ارز دیجیتال با بالاترین ارزش بازار است. جالب اینجاست که میانگین شاخص قیمت 100 ارز دیجیتال برتر در بازار ارزهای دیجیتال طی سال گذشته 68 درصد کاهش یافته است. با وجود این، تعداد کمی از سکه ها و توکن ها در سال 2022 افزایش قیمت داشته اند. بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 عبارتند از:

1. نشانه GMX

هک یکی از پروژه های جانبی اکوسیستم Axie Infinity تا حد زیادی نگرانی ها را در مورد امنیت آن ایجاد کرد و به همین دلیل تعداد کاربران Axie Infinity به شدت کاهش یافت. توکن AXS یکی از بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 با کاهش حدود 93 درصدی قیمت محسوب می شود.

5. نشانه شن

پول شن و ماسه

میانگین امتیازات:
5/5

به عنوان مثال، هنگام هک کردن یکی از کیف پول های مبتنی بر سولانا، حدود دویست میلیون دلار به سرقت رفت. پس از آن، سولانا به عنوان یکی از شرکای جدی صرافی ورشکسته FTX شناخته شد. مجموعه ای از این رویدادها دست به دست هم داده اند تا در سال 2022 شاهد افت قیمت بیش از 93 درصدی توکن SOL باشیم.

4. نشانه AXS

تبر برنج

این روزها که در آغاز سال 2023 هستیم، بازار بررسی ارزهای دیجیتال داغ است. بسیاری از کارشناسان و معامله گران بازار معتقدند که از نیمه دوم سال 2023 می توان انتظار داشت که روزهای خوبی به بازار ارزهای دیجیتال بازگردد. معامله گران حرفه ای نیز به دنبال گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در روزهای آینده هستند. بررسی بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 در انتخاب گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در سال جدید مفید خواهد بود. در ادامه به معرفی ارزهای دیجیتالی می پردازیم که قیمت آنها در سال 2022 بیشترین افزایش و کاهش را داشته است تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022

به ایمن اعتماد کنید یکی از محبوب ترین کیف پول های نرم افزار ارز دیجیتال. توکن TWT به عنوان یک ارز دیجیتال اختصاصی اکوسیستم TrustWallet عمل می کند. این توکن همراه با سایر ارزهای دیجیتال در سال 2022 شروع به کاهش کرد. اما در میان ورشکستگی صرافی FTX، قیمت به سرعت افزایش یافت. در واقع، بسیاری از معامله گران ترجیح داده اند دارایی های خود را به دور از صرافی های متمرکز و در کیف پول هایی مانند Trust Wallet ذخیره کنند.

اعلام خبر تحولات شبکه باز تلگرام در ایجاد روند افزایش قیمت این توکن تاثیر نسبی داشت. به عنوان مثال تلگرام از رباتی رونمایی کرده است که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در محیط این پیام رسان فراهم می کند. علیرغم افزایش قابل توجه توکن TON در روزهای پایانی سال، همچنان نسبت به قیمت 69.3 دلار در ابتدای سال 2022 حدود 33.5 درصد کاهش داشت.

بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022

توکن‌های LUNA و FTT بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 با افت قیمت به ترتیب 99.99 و 98 درصد هستند.

آخرین کلمه

توکن LEO ارز دیجیتال انحصاری اکوسیستم iFinex است که یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال محسوب می شود. این توکن علیرغم اینکه یکی از بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 است، در مجموع با کاهش قیمت مواجه شده است. این مشکل به وضوح وضعیت وخیم بازار ارزهای دیجیتال را در سال گذشته نشان می دهد. در طول سال گذشته، توکن LEO کاهش قیمت کل حدود 3.5٪ را تجربه کرده است.

توکن SOL یک ارز دیجیتال انحصاری بلاک چین است سولانا شرق. این بلاک چین قراردادهای هوشمند را میزبانی می کند. همه توسعه دهندگان برای استفاده از خدمات بلاک چین سولانا به یک توکن SOL نیاز دارند. اخبار بدی که در مورد این پروژه منتشر شده است باعث کاهش بیشتر قیمت آن در سال 2022 نسبت به رقبای آن شده است.

در اوایل سال 2022، توکن TWT حدود 0.7 دلار قیمت داشت. در پایان سال 2022، این توکن با رشد حدود 92 درصدی به قیمت 1.3 دلار رسید. به همین دلیل، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 در نظر گرفته می شود. ارزش بازار توکن TWT در زمان نگارش حدود 570 میلیون دلار است.

3. نشانه لئو

شعار شیر

Sandbox یکی دیگر از پلتفرم های مجازی در زمینه بازی های بلاک چین است. ارز SAND ارز دیجیتال اختصاصی این اکوسیستم برای خرید سخت افزار و پرداخت جوایز به برندگان مسابقه استفاده می شود. کاهش مشارکت بازیکنان در این اکوسیستم دلیل اصلی کاهش قیمت توکن Sandbox در سال گذشته بوده است. در سال 2022، این توکن افت قیمتی 92.5 درصدی را تجربه کرد.

بزرگترین افزایش و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2022 در یک نگاه

رهبران پروژه مجبور شدند یک فورک جدید از Terra به نام Terra 2.0 ایجاد کنند. به همین ترتیب، نام توکن لونا نیز به LUNA2 تغییر یافته است. این توکن هنوز نتوانسته از وضعیت وخیم سال 2022 بیرون بیاید. باید دید که در آینده به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال با عملکرد در بازار معرفی خواهد شد یا خیر.

2. نشانه FTT

شعار ftt

تعداد امتیاز:

1


منبع: https://clinicsarmayeh.com/10-of-the-best-and-worst-crypto-of-2022

در ابتدای سال 2022، قیمت این توکن حدود 22 دلار بود. اما در پایان سال با حدود ۱۱۱ درصد افزایش قیمت در محدوده ۴۶ دلار خرید و فروش شد. بیشترین افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2022 مربوط به توکن GMX است. افزایش قیمت این توکن GMX را به رقیبی برای توکن های اصلی صرافی های غیرمتمرکز تبدیل کرده است. تبادل UniSwap ناگفته نماند که ورشکستگی صرافی FTX و ایجاد موجی از بدبینی نسبت به صرافی های متمرکز باعث شد تا معامله گران به سمت صرافی های غیرمتمرکز روی بیاورند; اتفاقی که در آینده می تواند نتایج جالبی داشته باشد.

2. نشانه بالا

ارز twt

توکن OKB یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال سال 2022 است که قیمت آن حدود 19 درصد کاهش یافته است! این توکن، ارز دیجیتال انحصاری صرافی OKX است. کاربران این صرافی متمرکز می توانند با استفاده از توکن OKB از تخفیف در کارمزد تراکنش خود بهره مند شوند. علاوه بر این، دارندگان این توکن حق رای در برنامه های شریک صرافی را دارند.

FTT نام توکن صرافی اختصاصی FTX است. یک صرافی متمرکز که در سال 2022 ورشکست شد و شوک بزرگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد کرد. با ورشکستگی صرافی FTX، توکن اختصاصی آن نیز از کار افتاد و به همین دلیل از نظر فنی می توان آن را مرده و بلااستفاده دانست. این توکن به عنوان یکی از بدترین ارزهای دیجیتال سال 2022 با افت قیمت حدود 98 درصد نیز شناخته می شود.

3. نشانه کف

سل پولی

Oxy Infinity یکی از معروف ترین بازی های بلاک چین است که بسیاری از گیمرها در سال های اخیر آن را تجربه کرده اند. برنج AXS این رمز انحصاری این بازی است.بازیکنان برای خرید تجهیزات لازم برای بازی باید از این توکن استفاده کنند.علاوه بر این، جوایز درون بازی نیز به صورت AXS پرداخت می شود.