یک دوره کوتاه به بهترین کارت گرافیک

نکته مهم در مورد کارت انویدیا جیفورس RTX 4080 در کنار دیگر کارتهای خانواده RTX 4000، پشتیبانی همه آنها از نسل سوم فناوری DLSS است که باعث میشود تا بهینهسازیهای باکیفیت و هوشمندانهای روی بازیها اعمال شود و به شما کمک میکند تا به نرخ فریم بالاتری دست پیدا کنید. کارت رادئون RX 7900 XT ایامدی تا حد زیادی توانسته تا مشکل اجرای روان بازیها با استفاده از قابلیت ری تریسینگ را برطرف کند و برای مثال ما میتوانیم بازی Spider-Man Remastered را در وضوح 4K، بالاترین تنظیمات گرافیکی و ری تریسینگ بالا روی میانگین نرخ ۶۴ فریم بر ثانیه اجرا کنیم. در دیجی 63 نیز ما چندین نسخه مختلف از این لپ تاپ را داریم که به ترتیب مشخصات و لینک خرید آنها را برای شما درج کرده ایم. هر دو بازی سنگین Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 روی این کارت گرافیک در بالاترین تنظیمات گرافیکی و اعمال Ray Tracing، به کمک DLSS روی حالت Quality میتوانند تا وضوح 4K و میانگین نرخ ۵۳ و ۴۸ فریم بر ثانیه به ترتیب اجرا شوند که نتایج کمنظیری محسوب میشوند. قیمتهای متفاوتی از ۲ میلیون تومان تا کیسهای حرفهای با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان دارند.

جالب است که با خاموش کردن ری تریسینگ و اعمال وضوح روی 4K، میتوان به میانگین نرخ ۵۳ فریم بر ثانیه رسید که عالی است. مطابق با سطح انتظارتان میتوان محصولات دنیای کارت گرافیک را طبقهبندی کرد. البته که این قابلیت هنوز جای کار دارد و تعداد بازیهای پشتیبانیکننده از آن زیاد نیست، اما میتوان آن را برگ برندهای برای سری RTX 4000 انویدیا دانست. برای مثال، اگر شما یک گیمر حرفهای نبوده یا به دنبال تدوین ویدیوها به صورت حرفهای نیستید، نیازی نیست حتما کارت گرافیکی را تهیه کنید که پسوند Ti جلوی اسم مدل آن حک شده باشد. پس اگر به دنبال یک تجربه کامل همراه با فناوری نورپردازی پیشرفته ری تریسینگ هستید، این کارت میتواند شما را تا وضوح 4K هم در اکثر بازیها با نرخ فریم مناسب پشتیبانی کند. این کارت، مانند کارت انویدیا جیفورس RTX 3060 قادر است تا بازیهای روز دنیا را تا وضوح 1440p و تنظیمات گرافیکی بالا به شکلی مطلوب اجرا کند.

وقتی به بودجه بالای ۲۰ میلیون تومان میرسیم، یک کارت گرافیک بسیار خوشقیمت و قدرتمند خودنمایی میکند. سایتمپ سایت هم یک فایل متنی با فرمت xml است؛ اما کارکردش با robot.txt فرق دارد. انویدیا با عرضه خانواده کارتهای گرافیک سری RTX 4000 توانسته تا گوی سبقت را به شدت از رقیب خود یعنی ایامدی برباید و نتایج خارقالعادهای را با محصولاتش به ثبت برساند. این کارت قادر است تا ۹۵ درصد بازیهای روز دنیا را روی بالاترین تنظیمات گرافیکی و نرخ فریم مطلوب اجرا کند. در این راهنمای خرید ۷ مدل از بهترین کارت گرافیک را همراه با مزایا و معایب هر کدام معرفی کردیم تا مدل مناسب را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. در این مقاله تلاش میکنیم بهترین کارت گرافیک AMD و انویدیا را بر اساس کاربردهای مختلف معرفی کنیم. همانطور که میدانید برند اچ پی نیز با معرفی سری لپ تاپ های اومن، چند سالی است که قدم به عرصهی گیمینگ گذاشته و در این راه با استقبال خوبی نیز مواجه شده است. با وجود وزن و ضخامت کمتر، پردازنده M2 این لپتاپ از اکثر پردازندههای لپتاپهای ویندوزی عملکرد بهتری دارد و اگر نیاز به گرافیک قدرتمندتری هم داشته باشید، میتوانید مدل 10 هستهای را نیز خریداری کنید.