کارگزار فارکس چیست؟ 7 ویژگی برای انتخاب بهترین کارگزار فارکس

تعداد کارگزاران تحت نظارت که با ایران کار می کنند محدود است. اما می توانید گزینه های نسبتاً ایمن را پیدا کنید. بنابراین توصیه می کنیم در اولین قدم برای انتخاب بروکر فارکس پلتفرم هایی را انتخاب کنید که دارای مقررات معتبر باشند.

2. پشتیبانی مناسب

برای افتتاح حساب فارکس در ایران، پس از انتخاب بروکر، می توانید یک حساب اختصاصی از طریق ایمیل ایجاد کنید. با توجه به محدودیت های تحریم، هرگز احراز هویت کارگزار را انتخاب نکنید. پس از آن، باید حساب خود را شارژ کنید. روش های مختلفی برای برداشت از حساب دلالان دلار وجود دارد. حتی برخی از بروکرها امکان شارژ حساب کاربری را به صورت ریالی ارائه می دهند. پس از آن، می توانید تجارت فارکس را شروع کنید.

سوالات متداول

1. کارگزار چیست؟

مقررات کارگزار

پشتیبانی آنلاین و شبانه روزی یکی از ویژگی های بهترین بروکر فارکس است. کاربران باید خیالشان راحت باشد که می توانند در هر زمانی از شبانه روز از کارگزار پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند. با یک جستجوی ساده برای هر کارگزاری در اینترنت، می توانید نظرات سایر کاربران را در مورد کیفیت پشتیبانی آنها بدانید. برخی از کارگزارانی که با ایران کار می کنند، پشتیبانی اختصاصی زبان فارسی را نیز در نظر می گیرند. توصیه می کنیم هرگز سراغ کارگزاری نروید که پشتیبانی خوبی ندارد.

3. نقدینگی بالا

در ادامه بحث ویژگی های بهترین بروکر فارکس به نکته مهمی می رسیم که معمولا کمتر به آن پرداخته می شود. متأسفانه برخی از معامله گران ادعا می کنند که کارگزاران محدودیت های زیادی برای واریز و به ویژه برداشت پول از حساب کاربری اعمال می کنند. محدودیت هایی که بدون مقررات یا اطلاعیه خاصی اعمال می شود و گاهی اوقات طول می کشد تا کاربر بتواند دارایی های خود را از حساب کاربری در کارگزار برداشت کند. برای انتخاب بروکر حتما این موضوع را در نظرات کاربران مختلف به دقت دنبال کنید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید.

افتتاح حساب فارکس در ایران

ما در یک مقاله مفصل جداگانه به این سوال پاسخ داده ایم قاعده چیست؟. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید. از دیدگاه معامله گران بازار فارکس، این واقعیت که یک کارگزار تحت نظارت است، معیار مهمی برای اعتبار آن است. رگولاتور یک نهاد نظارتی است که بر فعالیت کارگزار نظارت می کند. همچنین معمولا دارایی های معامله گران را تا مقدار مشخصی بیمه می کند.

کارگزار فارکس با تعیین اسپرد ثابت یا شناور از محل خرید و فروش معامله گران پورسانت دریافت می کند.

5. اهرم در فارکس چیست؟

علاوه بر این، امکانات دیگری مانند ربات معاملاتی، معاملات کپی و اکانت دمو برای معاملات آزمایشی از دیگر امکاناتی است که بروکرهای برتر برای معاملات ارائه می دهند. نکته مهم دیگری که باید هنگام مقایسه کارگزاران در نظر گرفت، میزان اهرم معاملاتی است که توسط پلتفرم های معاملاتی مختلف پشتیبانی می شود.

5. اسپرد یا کمیسیون مقرون به صرفه

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم که بروکر فارکس چیست و چه نقشی در این بازار ایفا می کند. تعداد کارگزاران فعال با ایران نسبتا زیاد است. بسیاری از آنها نیز ویژگی هایی مانند پشتیبانی از زبان فارسی را برای ایجاد اعتماد در بین کاربران ایرانی ارائه می دهند. اما همه این پلتفرم های معاملاتی قابل اعتماد نیستند. توصیه می کنیم کارگزاران مختلف را با دقت ارزیابی کنید. همچنین در انتخاب بروکر حتما از تجربه سایر معامله گران فارکس فعال در ایران استفاده کنید. به نظر شما بهترین بروکر فارکس چه ویژگی هایی دارد؟ در حال حاضر از کدام کارگزار برای معاملات فارکس استفاده می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

با بهترین کارگزاران مورد تایید کلینیک سرمایه ثبت نام کنید.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/what-is-broker-forex/

در ادامه بحث باید به این سوال پاسخ دهیم که بهترین بروکر فارکس چه ویژگی هایی دارد. بسیاری از معامله گران تازه کار انتخاب کارگزار مناسب را دشوار می دانند. موضوعی که با در نظر گرفتن ویژگی های کارگزار استاندارد تا حدود زیادی می توان آن را مدیریت کرد. در اینجا به هفت مورد از مهم ترین ویژگی هایی که باید در هنگام انتخاب یک کارگزار فارکس در نظر گرفته شود، می پردازیم.

1. مقررات کارگزار

عملیات بازار ارزها این کار به صورت آنلاین انجام می شود. پلتفرم های معاملاتی مختلفی در کشورهای مختلف وجود دارد که یک پلت فرم آنلاین برای معاملات فارکس فراهم می کند. این پلتفرم های معاملاتی به عنوان کارگزاران فارکس شناخته می شوند. یکی از اولین چالش هایی که هر معامله گر در معاملات فارکس با آن مواجه است، انتخاب بهترین کارگزار فارکس است. اهمیت این پرسش در ایران دوچندان است. زیرا به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم ها، بسیاری از دلال های معتبر جهانی اجازه فعالیت به تجار ایرانی را نمی دهند. در این مقاله به بررسی کارگزاری فارکس و نحوه انتخاب بهترین بروکر فارکس در ایران می پردازیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اهرم ابزاری برای افزایش میزان سرمایه در معاملات فارکس است. به عنوان مثال، اگر یک معامله 1 دلاری را وارد کنید و اهرمی 100 را انتخاب کنید، ارزش دارایی شما در آن معامله 100 دلار خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید مقاله را مطالعه کنید اهرم در فارکس بخوانش

آخرین کلمه

تا اینجا ما به این موضوع پرداختیم که کارگزار فارکس چیست. انواع کارگزاران را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که عبارتند از:

1. کارگزار میز معامله

وقتی تعداد کاربران یک کارگزار زیاد باشد و حجم معاملات زیاد باشد، می توان گفت نقدینگی مناسبی دارد. در پاسخ به این سوال که نقدینگی چه نقشی در انتخاب کارگزار فارکس دارد، باید گفت زمانی که نقدینگی در یک پلتفرم بالا باشد، نقدینگی تراکنش ها نیز به همین نسبت افزایش می یابد. بنابراین، پیدا کردن خریدار یا فروشنده برای معاملات خود برای شما بسیار آسان تر است.

4. فراهم آوردن امکانات و ابزارهای مختلف تجاری

انواع دیگری از کارگزاران وجود دارند که فقط نقش واسطه را ایفا می کنند. به عبارت دیگر، این بسترهای معاملاتی به هیچ وجه به عنوان یک طرف معامله عمل نمی کنند. در عوض، آن‌ها فقط سفارش‌های خریداران و فروشندگان را در یک مرکز تجاری پردازش می‌کنند و آنها را به هم مرتبط می‌کنند.

به زبان ساده، اسپرد تفاوت بین قیمتی است که کارگزار برای خرید و فروش دارایی در پلتفرم‌های میز معاملات ارائه می‌کند. بدیهی است که هرچه اسپرد کمتر باشد برای معامله گران بهتر است. کارمزد یا کمیسیون نیز از کارگزاران غیرمعامله دریافت می شود. کمیسیون هایی که گاه نرخ ثابت و گاه مبلغ متغیر دارند. قبل از انتخاب بروکر برای انتخاب گزینه سودآور حتماً در مورد میزان اسپرد و کمیسیون تحقیق کنید.

6. متنوع سازی دارایی های قابل معامله

برای پاسخ به این سوال که دلال چیست به زبان ساده کار چندان پیچیده ای پیش روی ما نیست. در هر بازاری مانند بازار سهام، ارز دیجیتال و فارکس، معاملات به صورت آنلاین انجام می شود. به همین دلیل نیاز به بسترهایی وجود دارد که خریداران، فروشندگان و تامین کنندگان نقدینگی بتوانند در آن حضور داشته باشند. این پلت فرم معاملاتی بازار فارکس به عنوان یک کارگزار شناخته می شود. هر کارگزار معمولاً یک هسته تجاری دارد که قیمت دارایی ها را در زمان واقعی به روز می کند.

برای جلب توجه معامله گران معمولا دلالان تسهیلات مختلفی را در اختیار آنها قرار می دهند. بسیاری از کارگزاران از نرم افزار متاتریدر برای ارائه یک رابط کاربری برای معامله گران استفاده می کنند. این نرم افزار دارای ویژگی های منحصر به فردی است که تجارت را برای معامله گران آسان و لذت بخش می کند.

در این کارگزاران معمولاً شما به عنوان خریدار یا فروشنده مستقیماً با کارگزار معامله می کنید. به عبارت دیگر، طرف دوم معاملات در این دسته از بسترهای معاملاتی، کارگزار است. فرض کنید قصد دارید 100000 جفت ارز EUR/USD بخرید. پس از ثبت سفارش، خرید را مستقیماً از کارگزار انجام می دهید. در زمان فروش، این کارگزار به عنوان خریدار سفارش شما عمل می کند.

انواع کارگزاران را می توان به دو گروه میز معاملاتی و میز غیر معاملاتی دسته بندی کرد.

4. یک کارگزار فارکس چگونه درآمد کسب می کند؟

گاهی تأمین‌کنندگان نقدینگی مانند بانک‌ها و مؤسسات مالی نیز نقش ویژه‌ای در این کارگزاران دارند. به گونه ای که کارگزار از طریق این هسته معاملاتی سفارشات را مستقیماً به بازار بین بانکی منتقل می کند. در این کارگزاران معمولاً در ازای خرید و فروش، کمیسیون ثابت یا شناور از معامله گران دریافت می شود.

ویژگی های بهترین بروکر فارکس

اکثر معاملات ارزی مرتبط است انواع جفت ارز شرق؛ اما داستان به همین جا ختم نمی شود. کارگزاران فارکس معمولاً توانایی خرید و فروش شاخص های عمده سهام (داو جونز، اس اند پی 500 و غیره)، کالاها (طلا، نقره، مس، نفت و غیره) و ارزهای دیجیتال (بیت کوین، اتریوم و غیره) را ارائه می دهند. اگر می‌خواهید علاوه بر تجارت جفت ارز، دارایی‌های دیگری را نیز بخرید و بفروشید، هنگام انتخاب یک کارگزار فارکس حتماً به این موضوع توجه کنید.

آلپاری را می توان بهترین بروکر برای ایرانیان فعال در فارکس دانست.

3. انواع بروکرهای فارکس چیست؟

بروکر فارکس یک پلت فرم معاملات آنلاین است که معامله گران از طریق آن در بازار فارکس خرید و فروش می کنند.

2. بهترین دلال برای ایرانی ها چیست؟

در این پلتفرم های معاملاتی، اسپرد به طور کلی یک نرخ ثابت در نظر گرفته می شود. نکته اصلی هنگام خرید و فروش با یک کارگزار، میز معاملات آنها است. دقت کنید که نرخ خرید و فروش دارایی در کارگزاری با نرخ واقعی بازار بین بانکی تفاوتی نداشته باشد. زیرا دلال می تواند قیمت ها را دستکاری کند تا سود بیشتری از بازار کسب کند.

2. کارگزار رومیزی غیر معاملاتی

در زمانی که ورود به بازارهایی مانند مسکن و طلا نیاز به سرمایه زیادی دارد، می توانید با سرمایه اندک برای ورود به فارکس در ایران دست به کار شوید. با توجه به اینکه شما در فارکس درآمد دلاری کسب می کنید، می توانید انتظار کسب سود قابل توجهی را نیز در این بازار داشته باشید. البته این امر تنها در صورتی محقق می شود که با دانش و دانش فنی مناسب وارد بازار شوید.

خریداران و فروشندگان از طریق تلفن های هوشمند، رایانه و غیره با کمک اینترنت به پلتفرم های معاملاتی متصل می شوند. کلیه سفارشات پس از ثبت به دفتر سفارش کارگزار منتقل می شود. سپس، خریداران و فروشندگان مربوطه بر اساس قیمت های ارائه شده توسط کارگزار با یکدیگر مطابقت داده می شوند. در نتیجه تراکنش ها به صورت خودکار انجام می شود. کارگزار نیز معمولاً در ازای معاملات، کمیسیون یا اسپرد دریافت می کند. ما این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم در فارکس پخش کنید بخوانش

انواع کارگزاران فارکس

انواع جفت ارز معاملاتی

7. واریز و برداشت آسان از کارگزار

فهرست عناوین مقاله

کارگزار فارکس چیست؟