چگونه ارز دیجیتال را در صرافی بخریم؟

آخرین آمار حاکی از آن است که تعداد ایرانیان فعال در بازار ارزهای دیجیتال از ده میلیون نفر فراتر رفته است. با توجه به جمعیت ۸۵ میلیونی ایران، این عدد به خوبی نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند. ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که پیش نیازهای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟ به طور کلی می توان پیش نیازهای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را به دو دسته تقسیم کرد:

1. نرم افزار مورد نیاز برای خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی باید سفارش خود را با توجه به نوع ارز دیجیتال، قیمت و مقدار آن ثبت کنید. سپس باید منتظر بمانید تا مشتری دیگری سفارش مربوطه را ثبت کند و تراکنش انجام شود. البته در برخی از پلتفرم های معاملاتی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال در فروشگاه نیز وجود دارد. این بدان معناست که شما مستقیماً با صرافی وارد معامله می شوید.

چگونه از صرافی ارز دیجیتال بخریم؟

پس از آن می توانید با استفاده از کارت های بانکی حساب خود را ریالی شارژ کنید. سپس از ریال برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید. بسته به نوع صرافی، گزینه های مختلفی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد. علاوه بر بازارهای ریالی، بازار تتر نیز در صرافی های ایران وجود دارد. این بدان معناست که می توانید از تتر برای خرید ارز دیجیتال نیز استفاده کنید.

در این مقاله به یک سوال مهم پاسخ دادیم: چگونه از صرافی ارز دیجیتال بخریم؟ گزینه های ایرانی و خارجی متفاوتی بین خرید و فروش صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد. داشتن حساب حداقل در یک صرافی ایرانی و یک صرافی خارجی الزامی است. به این ترتیب می توانید فرآیند تبدیل ملک خود از ریال به ارز دیجیتال و بالعکس را به راحتی و بدون دردسر کامل کنید. در نهایت، اشاره می کنیم که تجارت در بازار ارز دیجیتال با ریسک زیادی همراه است. بنابراین، قبل از ورود به این بازار، حتما دانش فنی و تحلیل بنیادی خود را در مورد ماهیت ارزهای دیجیتال تقویت کنید. به این ترتیب می توان به موفقیت در این بازار امیدوار بود.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/how-to-buy-cryptocurrency-from-exchange/

در ادامه بحث نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی به الزامات سخت افزاری خرید و فروش ارز دیجیتال اشاره می کنیم. ابتدا باید یک صرافی را انتخاب کنید و یک حساب کاربری در آنجا ایجاد کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این موضوع ارائه خواهیم داد. پس از ایجاد حساب، سرمایه را به ریال یا ارز دیجیتال واریز کنید تا بتوانید ارزهای رمزنگاری شده را بخرید و بفروشید.

برای انتخاب صرافی باید تمامی فاکتورهای ذکر شده را در نظر بگیرید. از شما دعوت می کنیم تا با این مقاله بیشتر آشنا شوید از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم با خواندن این مقاله تمام نکات لازم برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال را یک بار برای همیشه فرا خواهید گرفت.

چگونه از صرافی ایرانی ارز دیجیتال بخریم؟

قبل از پاسخ به سوال نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی، به این سوال پاسخ خواهیم داد که چگونه یک صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب کنیم. عوامل مختلفی برای ارزیابی پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • تعداد کاربران صرافی
  • میانگین حجم معاملات روزانه بورس
  • احراز هویت اجباری نیست (مخصوصاً برای مبادلات خارجی)
  • امنیت تبادل بالا
  • کمک آنلاین و دائمی به کاربران
  • ارزهای دیجیتال مختلف را در اختیار کاربران قرار دهید
  • پشتیبانی از ابزارهای مختلف معاملاتی
  • کارمزد معامله مقرون به صرفه

برای پاسخ به این سوال که چگونه ارز دیجیتال را از صرافی بخریم، باید به پلتفرم های معاملات خارجی مراجعه کنیم. اولین نکته در انتخاب صرافی، رفتن به پلتفرم هایی است که احراز هویت اجباری نیست. می توانید در مورد آن مقاله بنویسید تبادل بدون احراز هویت بررسی های انجام شده توسط گروه تخصصی کلینیک پایتخت نشان می دهد که در حال حاضر بهترین تغییر برای ایرانیان است صرافی BingX است. شما عزیزان می توانید برای ثبت نام در این صرافی از لینک زیر استفاده کنید تا از تخفیف دائمی در پرداخت کارمزد تراکنش برخوردار شوید.

پس از ثبت نام در صرافی، برای شارژ حساب کاربری خود باید ارز دیجیتال (معمولا تتر) را از صرافی ایرانیان انتقال دهید. ادامه روند خرید و فروش ارز دیجیتال در بسترهای معاملات خارجی مشابه صرافی های ایرانی است. این صرافی ها همچنین بازارهای معاملاتی مختلفی را از نظر تتر، بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به کاربران ارائه می دهند. در بازارهای ارز، علاوه بر معاملات نقدی، معمولاً از معاملات معاملات آتی ارز دیجیتال نیز پشتیبانی می شود.

سوالات متداول

1. بهترین ارز برای ایرانی ها چیست؟

برای داشتن پاسخ به این سوال شما را به مقاله دعوت می کنیم ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران بخوانش

آخرین کلمه

فهرست عناوین مقاله

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به چه چیزهایی نیاز داریم؟

هر صرافی کارمزد خاصی را برای معاملات تعیین می کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله را توصیه می کنیم کارمزد مبادلات ارز دیجیتال بخوانش

3. بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران کدام است؟

مبادلات ایران در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و تعداد آنها نیز افزایش چشمگیری داشته است. پس از انتخاب صرافی، می توانید ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار فقط به یک ایمیل فعال یا یک شماره موبایل فعال در اختیار دارید. پس از آن، باید مراحل احراز هویت را طی کنید تا اجازه خرید و فروش ارز دیجیتال را داشته باشید. برای تایید هویت، علاوه بر اطلاعات هویتی و بانکی، باید مراحل تایید هویت را نیز طی کنید.

برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، باید دانش خود را در مورد ماهیت ارزهای دیجیتال تقویت کنید. کریپتوکارنسی یک بازار مالی جوان با عمر کمتر از دو دهه است و در این مدت فراز و نشیب های خود را داشته است. تعداد ارزهای دیجیتال در این بازار به چندین هزار سکه و توکن رسیده است. به همین دلیل برای فعالیت در این بازار باید دانش اولیه خود را در مورد آن ارتقا دهید. در کلینیک کاپیتال مقالات زیادی برای آموزش ارزهای دیجیتال آماده کرده ایم که با مطالعه آنها می توانید اطلاعات ارزشمندی به دست آورید.

ارز دیجیتال را از صرافی بخرید

علاوه بر موارد فوق، باید از کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره کلیدهای خصوصی دارایی های خود استفاده کنید. کیف پول های ارز دیجیتال را می توان به دو گروه سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم کرد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله را توصیه می کنیم کیف پول ارز دیجیتال بخوانش

ارز دیجیتال را از کدام صرافی بخریم؟

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ این یکی از اولین سوالاتی است که هر معامله گر تازه وارد در بازار ارزهای دیجیتال می پرسد. ارزهای دیجیتال دارایی فیزیکی نیستند و می توانند به عنوان ارز مجازی تعریف شوند. بنابراین کل فرآیند خرید و فروش نیز به صورت اینترنتی و مجازی انجام می شود. اگرچه امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با دیگران بدون هیچ واسطه ای وجود دارد. اما مطمئن ترین راه استفاده از صرافی های ارز دیجیتال است. در ادامه آموزش خرید ارز دیجیتال در ایران را آماده کرده ایم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

با توجه به محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به دلار و انتقال آنلاین آن به صرافی های خارجی، حتما باید از صرافی های ایرانی استفاده کنید. در پلتفرم های معاملاتی ایرانی می توانید حساب کاربری خود را با ریال بارگذاری کنید و سپس تتر را خریداری کنید. سپس با انتقال تتر به صرافی‌های خارجی، می‌توانید ارز دیجیتال را در آنجا بخرید و بفروشید. ما این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم بهترین صرافی برای خرید تتر همچنین بخوانید

نکته دیگری که باید قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال به مهارت های نرم توجه کنید این است تحلیل تکنیکال است. نوسانات قیمت در بازار ارزهای دیجیتال بیش از هر بازار مالی دیگری رخ می دهد. بنابراین هنر پیش‌بینی قیمت با استفاده از نمودارهای قیمت بسیار مهم است. برای این منظور باید به تحلیل تکنیکال تسلط کافی داشته باشید. کلینیک پایتخت نیز برای این امر تمهیدات لازم را انجام داده است. دوره آموزشی تحلیل فنی مقدماتی و پیشرفته کلینیک سرمایه برای کسانی که مایل به فعالیت در بازارهای مالی مختلف از جمله ارزهای دیجیتال هستند، آماده شده است. با شرکت در این دوره می توانید به اندازه کافی در مورد تحلیل تکنیکال بیاموزید.

2. الزامات سخت افزاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال

تحقیقات پنل تخصصی کلینیک پایتخت نشان می دهد که بهترین صرافی برای ایرانیان در سال 2023 صرافی بینگ ایکس است.

2. کارمزد تراکنش ارز دیجیتال در صرافی ها چقدر است؟

از کدام صرافی ارز دیجیتال بخریم