پی ال سی زیمنس مدل SIEMENS PLC S7 314C-2DP

وانایی ساپورت کردن از ورودی و خروجی ها در این پی ال سی ها نسبتا بالا بوده و پی ال سی ماژولار تا 2000 ورودی و خروجی را ساپورت می نماید و می توان از آن در پروژه های بزرگ استفاده نمود. هنگامی که قصد کار کردن با این نوع از پی ال سی ها را دارید نیاز است تا قابی را در انتهایشان نصب کرده و سپس آغاز به کار نمایید. در کارخانه های مختلف و در قسمت خط تولید که فرآیندهای پیچیده و اتوماتیک برای تولید محصول دخیل هستند و در طراحی های BMS می توان از پی ال سی استفاده نمود. پورت های ارتباطی صنعتی مختلفی در پی ال سی ها وجود دارد که از طریق آنها می توان با سایر دستگاه های صنعتی ارتباط برقرار کرد که باعث کنترل دقیق تر فرآیندها می گردد.

پی ال سی زیمنس مدل SIEMENS PLC S7 314C-2DP

امکان پشتیبانی از کارت های سخت افزاری گوناگون، از ویژگی های برجسته پی ال سی ماژولار به شمار می رود. مضاف براین، پی ال سی ماژولار قابلیت اضافه کردن ماژول های ورودی و خروجی متعدد را برای کاربر فراهم می آورد. لازم به ذکر است که افزودن مقدار ورودی و خروجی به این نوع پی ال سی متناسب با قدرت و توان پردازنده صورت می گیرد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تا ۲۰۰۰ ورودی خروجی را می‌توان به پی ال سی ماژولار اضافه نمود.

انواع پی ال سی زیمنس در صنایع ( Types of Siemens PLC in industries )1399/12/03

تصور کنید در یک بخش از پروژه تنها به ورودی های آنالوگ نیاز داشته و مایل هستند مقادیر اندازه گیری شده را از طریق شبکه منتقل کنید. در این حالت استفاده از مدل کامپکت منطقی نبوده و می توانید از یک CPU و چند کارت آنالوگ استفاده کنید. کنترلرهای منطقی ماژولار یک انتخاب هوشمندانه در پیاده سازی سیستم های صنعتی بزرگ با تعداد ورودی خروجی زیاد است. در تصویر زیر CPU مدل ماژولار شرکت زیمنس، سری S7_300 را مشاهده می‌کنید. کنترل کننده ی LOGO از جمله انواع پی ال سی ساده و ارزان قیمتی است که برای کارهای کنترلی کوچک (مانند ساختمان یا ماشین های کوچک) کاربرد دارد. این PLC بصورت Compact است و برنامه ریزی آن توسط کلید های روی آن انجام میشود.

۱ مینی پی ال سی ها(mini PLC)

برخورداری از خروجی و ورودی های بیشتر (تا ۳۰۰ ورودی خروجی)، امکان استفاده از PLC مجتمع را در پروژه های متوسط میسر ساخته است. در کاردهای کوچک و متوسط بهتر است از این نوع از پی ال سی استفاده گردد. این نوع از پی ال سی در انواع مختلفی وجود داشته و هر یک دارای ویژگی های مخصوصی می باشد.

زیمنس یکی از شناخته شده ترین برندهای تولیدکننده PLC در دنیاست و به نوعی در ایران نیز جزء پرطرفدارترین برندهای صنعتی این حوزه است. تمام این دلایل توجیه میکنند که استفاده از سیستمی نوین تر از نیاز های اصلی صنعت بوده است. با سپاس از همراهی شما ،شما میتوانید با فشردن دکمه بالا با سپنتا کنترل تماس بگیرید و یا برای ما پیام بگزارید.

قیمت plc 1200 ( خرید زیمنس s7 1200 )

برخی از PLC ها به یک DC 24 ولتی نیاز دارند که SMPS داخلی ندارد. در این مورد، برای تبدیل 230 VAC به 24 VDC به یک منبع تغذیه با حالت سوئیچ خارجی نیاز است. PLC هایی را که می توان مستقیماً به منبع تغذیه متصل کرد، 230 VAC داخلی دارند. این بدان معناست که این ها دارای SMPS داخلی هستند و 230 VAC عرضه شده را به 24 VDC استاندارد تبدیل می کنند. به طور کلی، انواع برندهای plc به چهار دسته مختلف mini PLC، Compact PLC، Modular PLC و Rack PLC تقسیم بندی می شوند، که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

جایی که بهره برداری از پروسه بدون مانیتورینگ و با حداقل پرسنل تعمیراتی انجام میشود. شبیه S7-300 است, با این تفاوت که CPU همراه با مدول های دیگر مانند ورودی/خروجی بصورت Compact عرضه شده است. در مدارات فرمان به طور قابل توجهی در کاهش حجم تابلوهای فرمان مؤثر است.

  • پی ال سی دلتا مدل DVP-10SX11T از سری اسلیم می باشد (نام اسلیم به خاطر اندازه کوچک این نوع پی ال سی به آن اطلاق می شود ) که دارای ورودی و خروجی آنالوگ است.
  • در ادامه منطق کنترل حلقه بسته و انواع شبکه های صنعتی پروفینت ، پروفیباس و مدباس در انواع PLC به صورت تخصصی بررسی میشود.
  • یک کنترل کننده منطقی است که می توان توسط آن فرایند کنترل را توسط برنامه تعریف و ایجاد نمود.
  • پی ال سی ها باید با نظارت بر داده های دریافتی از سنسور ها، (همان ورودی سنسور ها)، درباره خروجی ها تصمیم گیری نمایند.
  • انواع مختلف دارد و در برخی از انواع آن میتوان مدول اضافی نیز در کنار CPU قرار داد.

این نوع از پی ال سی به صورت compact بوده و برای راه اندازی آن در ابتدا باید نرم افزار LOGO! نکته ی بسیار مهم دیگر در مورد PLC S SIEMENS مانیتورینگ بودن برنامه در محیط نرم افزار STEP7 Basic و در قالب برنامه ی WinCC Basic است بصورتیکه مدت زمان روند طراحی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در صنعت، مینی پی ال سی های مختلفی با اسامی گوناگون وجود دارد که از مقایسه آنها می توان دریافت که تقریباً نحوه اتصال و سیم کشی انواع آنها با یکدیگر یکسان است و تنها از نظر شکل نرم افزار و نحوه برنامه ریزی تفاوت هایی دارند. به طور کلی، شرکت های سازنده و تولیدکننده، پی ال سی ها را در چند مدل مختلف و متنوع طراحی و تولید می نمایند.

300 را مشاهده می‌کنید.

از طرفی تنوع محصولات این کمپانی بالاست و این خود به انتخاب بهینه کاربران در پروژه های مختلف کمک بزرگی میکند. زیمنس در یکی از بروزرسانی مهم محصولات plc خود، سری 1500 از خانواده S7 را ارائه داد. این سری در حقیقت به عنوان تکمیل کننده نقش plcهای سری 300 و 400 پا به عرصه گذاشت که از کارایی بسیار بالا و همچنین قابلیت اطمینان عالی برخوردار است. PLCهای سری S7-300 در حال حاضر در بسیاری از محیطهای صنعتی و غیرصنعتی در دنیا استفاده میشود. یکی از علتهای مهم پرطرفدار شدن این سری، ابعاد بهینه مدلهای آن است که آن را برای فضاهای محدود و نصب در شرایط خاص، در اولویت استفاده قرار میدهد.

Logic Modules، Simatic C7 و Simatic 505 در بازار وجود دارد که هر یک از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و در موارد ویژه ای به کار می plc زیمنس رود. همان طور که قبل تر نیز اشاره کردیم، این محصولات جایگزین پنل های کنترل سنتی شده اند، و وظیفه دارند بر ورودی های سنسور ها نظارت کنند و خروجی ها را نیز کنترل کنند و درباره ان ها تصمیم گیری نمایند. هر سیستم پی ال سی، احتیاج به سه ماژول دارد که در این بخش، آن ها را نام می بریم و تک به تک بررسی می کنیم. این پی ال سی ها هم برای پروژهای بزرگ که ورودی خروجی زیادی لازم دارد مورد استفاده قرار می گیرد و میتوانیم تا ۵۰۰۰ ورودی خروجی با این پی ال سی ها داشته باشیم. فروشگاه لاجیک صنعتمجموعه‌ای کامل از قطعات اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق را از بهترین برند‌های دنیا گرد هم آورده است تا بتواند نیاز کارخانجات و شرکت‌های بزرگ و کوچک صنعتی را برطرف نماید. توانایی مهندسین ما، در ارائه راه حل‌‌های صنعتی و پشتیبانی فنی حتی بعد از فروش اجناس نقطه تمایز ماست که از طریق انجام پروژه‌های مختلف صنعتی و کار در حوزه آموزش آکادمیک بدست آمده است.