پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023; کارشناسان چه می گویند؟

برخی کارشناسان معتقدند ورشکستگی شرکت‌های رمزنگاری و مبادلات احتمالاً طولانی‌ترین زمان را می‌برد زمستان کریپتو طولانی تر خواهد کرد. از سوی دیگر، شرایط بد حاکم بر اقتصاد کلان جهانی نیز به تضعیف بیشتر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دامن می زند. به عنوان مثال، ادامه جنگ در اوکراین، تغییر سیاست های پولی ایالات متحده، تورم بالای اقتصاد جهان و بحران انرژی در اروپا از جمله عوامل خارجی مخرب برای بازار ارز دیجیتال است.

یکی از عوامل مهمی که بیت کوین را با ارزش تر می کند، استفاده روزافزون از آن برای انجام پرداخت های روزانه در سراسر جهان است. اگر صادرکنندگان و واردکنندگان کشورهای مختلف از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند، قطعا شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که اگر روند فعلی پذیرش بیت‌کوین در جهان ادامه یابد، تا پایان سال ۲۰۲۴ حدود یک میلیارد نفر و تا پایان سال ۲۰۳۰ حدود چهار میلیارد نفر در سراسر جهان برای پرداخت استفاده خواهند کرد.

شرایط و ضوابط

اشاره کردیم که ایده رسیدن قیمت بیت کوین به صد هزار دلار همچنان معتبر است. به عنوان مثال، کیانا دانیال، نویسنده کتاب Cryptocurrency Investing for Dummies، معتقد است که بیت کوین قطعا در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

ژورین تایمر مدیر یک شرکت سرمایه گذاری است. به نظر او، پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 در محدوده 40 تا 50000 دلار واقع بینانه است. البته او فکر می کند که ارزش واقعی بیت کوین بسیار بالاتر است و در آینده پادشاه ارزهای دیجیتال قیمت های بسیار بالاتری را تجربه خواهد کرد.

یکی دیگر از پدیده های تاثیرگذار بر قیمت این ارز دیجیتال نصف شدن بیت کوین است. هر بار که هاوینگ اتفاق می افتد، پاداش استخراج ماینر به نصف کاهش می یابد. تجربه تاریخی نشان داده است که این رویداد به طور کامل بر ظهور و سقوط پادشاه ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. از شما دعوت می کنیم در این باره مقاله بنویسید نصف کردن بیت کوین چیست؟ بخوانش

آخرین کلمه

اگرچه در ماه های اخیر از شدت شیب تند نزولی قیمت بیت کوین کاسته شده است، اما واقعیت روی زمین به پایان سال بسیار سختی برای ارزهای دیجیتال اشاره می کند. تقریباً برای همه افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال واضح است که بیت کوین چه تأثیری بر بازار کلی دارد. تماشا کردن تسلط بیت کوین این سوال را روشن می کند.

به نظر می رسد که در ماه های اول سال 2023 نباید انتظار داشت که قیمت بیت کوین افزایش زیادی داشته باشد. شاید سه ماه اول سال زمان مناسبی باشد که بیت کوین به پایان برسد و پس از آن بیت کوین افزایش یابد. البته عوامل بیرونی که به برخی از آنها اشاره کردیم مستقیماً در زمان وقوع این حوادث تأثیر می گذارد.

بیت کوین از نوامبر 2021 بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است. اما همچنان به نظر می رسد که هر گونه مشکل نقدینگی در شرکت های بزرگ رمزنگاری مانند بایننس و کوین بیس می تواند باعث سقوط بیشتر این ارز دیجیتال شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

پیش بینی قیمت بیت کوین دویچه بانک

آنچه در این مقاله خواندید، پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 و پس از آن، از دیدگاه کارشناسان معتبر بازار ارزهای دیجیتال بود. در کلینیک پایتخت، ما تصمیم گرفته ایم که در تحلیل های ارائه شده دخالت نکنیم. اما در پایان شاید یک نکته قابل ذکر باشد و آن اینکه به نظر می رسد پیش بینی های ذکر شده تا حدودی با عینک خوش بینی انجام شده است. ما از شما دعوت می کنیم تا تحلیل شخصی خود را از آنچه در سال 2023 برای بیت کوین اتفاق می افتد در بخش نظرات بیان کنید. شاید در یک سال پیش بینی شما محقق شود. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/bitcoin-price-prediction-2023/

در مقدمه اشاره کردیم که بسیاری از کارشناسان قیمت 100000 دلاری بیت کوین را پیش بینی کردند. بسیاری فکر می کردند که بیت کوین در سه ماه اول سال 2022 به 100000 دلار خواهد رسید. اما تعداد کمی از مردم باور دارند که بیت کوین در آینده نزدیک به چنین قیمتی خواهد رسید.

اما برخلاف این دیدگاه، برخی دیگر از کارشناسان اقتصادی معتقدند که بیت کوین هنوز به کف خود نرسیده است. به عنوان مثال، وندی او، تحلیلگر ارشد بازار کریپتو، تخمین می زند که این ارز دیجیتال به زیر ده هزار دلار خواهد رسید. او تصحیح قیمت 85 درصدی بیت کوین را پیش بینی می کند که با توجه به سقف 69000 دلاری، این ارز دیجیتال باید به ده هزار دلار برسد. اما او فکر می کند که این کاهش قیمت به یکباره اتفاق نمی افتد. در مقابل، پس از افزایش قیمت در محدوده بیست هزار دلار، بیت کوین دوباره وارد فاز نزولی خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023

قوانین کشورهای مسلط در زمینه بازار کریپتو بر تمایل به افزایش یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، زمانی که چین و ایالات متحده قوانین محدود کننده ای را در بازار ارزهای دیجیتال وضع کردند، شاهد روند نزولی قیمت ارزهای دیجیتال بودیم. با این حال، به نظر می رسد که در نهایت هر کشوری در جهان مجبور به پذیرش قانونی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خواهد شد.

چرخه های استخراج بیت کوین

ژورین تایمر

Morning Consult در فضای رمزنگاری نیز فعالیت می کند. طی نظرسنجی تعدادی از تحلیلگران بازار کریپتو، این شرکت به این نتیجه رسید که بیت کوین تا پایان سال 2023 در محدوده قیمتی 38 تا 50000 دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025

نمودار قیمت بیت کوین از 2021 تا 2022

فهرست عناوین مقاله

مروری بر وضعیت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال در سال 2022

جورین تایمر همچنین معتقد است که افزایش بلندمدت قیمت بیت کوین نتیجه حرکت طبیعی بازار ارزهای دیجیتال است. او تخمین می زند که بیت کوین تا پایان سال 2025 به یک دارایی ارزشمند برای صرفه جویی در سرمایه به صد هزار دلار خواهد رسید.

اگرچه طی سال گذشته نوسانات قیمت بیت کوین منحصر به فرد بوده است، اما کسانی که تجربه بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال دارند به خوبی می دانند که قیمت بیت کوین در سال های گذشته بالا و پایین شده است. قبل از پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023، نگاهی می اندازیم به نحوه بسته شدن پرونده این ارز دیجیتال در سال جاری.

در آخرین روزهای آبان 1400 بود بیت کوین رکورد تاریخی 69 هزار دلار را به ثبت رساند. کافی است نگاهی به اخبار و تحلیل های این روزها در رسانه های فعال بازار ارزهای دیجیتال بیندازید. در اخبار، حتما بارها شاهد پیش بینی قیمت بیت کوین تا صد هزار دلار خواهید بود. اکنون که دارید این مطلب را می خوانید، بیش از یک سال از آن روزها می گذرد. در این مدت بیت کوین نه تنها به سمت صد هزار دلار حرکت نکرد، بلکه شاهد بیشترین افت قیمت از ابتدا تا امروز بودیم. امروزه بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین در شرایط سختی قرار دارند. اما سوال اساسی این است که چشم انداز آینده چیست. در این مقاله قصد داریم تحلیل کارشناسان برجسته در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 را بررسی کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

نمودار قیمت بیت کوین را برای دو ماه گذشته از سال 2021 تا امروز (نیمه دوم دسامبر 2022) بررسی کنید. تقریبا در تمام این مدت شاهد کاهش قیمت بیت کوین بوده ایم. اگرچه بازارهای نزولی نیز فرصت هایی را برای معامله گران حرفه ای فراهم می کند تا سود زیادی کسب کنند، اما وضعیت فعلی برای سرمایه گذاران و شرکت های فعال در فضای ارزهای دیجیتال خوب نیست. نگاهی به روند ورشکستگی مبادلات ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته گواه روشنی بر این امر است. به عنوان مثال، دو صرافی FTX و BlockFi اعلام ورشکستگی کردند. بسیاری از شرکت های فعال در این زمینه وام ارز دیجیتال مانند Genesis Global Trading، آنها نیز در شرف بسته شدن هستند.

تورم بالای اقتصاد جهان، رشد ضعیف اقتصادی کشورهای مختلف و همچنین افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا باعث شد تا بازارهای پرخطر رونق اندکی سقوط کنند. حتی وال استریت هم در سال 2022 روزهای خوبی را سپری نکرده است. کارشناسان پیش بینی می کنند که این وضعیت حداقل تا چند ماه دیگر بر وال استریت حاکم باشد.

مایک مک گلون که به عنوان یک استراتژیست اقتصادی در بلومبرگ کار می کند، انتظار دارد قیمت بیت کوین در سال 2025 به 100000 دلار برسد، او معتقد است که بیت کوین بدون شک به این قیمت خواهد رسید. بحث فقط در مورد زمان این رویداد است.

در نتیجه دویچه بانک پیش بینی کرد که رکود وال استریت سرمایه را وارد بیت کوین کرد و قیمت آن تا پایان سال 2022 به 28000 دلار خواهد رسید. گروهی متشکل از 53 کارشناس اقتصادی از Finder پیش بینی کردند که قیمت بیت کوین تا پایان به حداقل 25000 دلار خواهد رسید. از سال.

در جدول زیر خلاصه ای از پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 و حتی سال های بعد از نظر کارشناسان اقتصادی را در خوش بینانه ترین و بدبینانه ترین حالت مشاهده می کنید.

سال پیش بینی های خوش بینانه پیش بینی های بدبینانه
2022 38 هزار تومان 10 هزار تومان
2023 50 هزار تومان 38 هزار تومان
2025 100 هزار تومان 50 هزار تومان
2030 5.12 میلیون دلار 150 هزار تومان

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین چیست؟

در حال حاضر نزدیک به 19 میلیون بیت کوین در گردش است و حدود دو میلیون واحد با محدودیت عرضه فاصله داریم. تاریخ عرضه و تقاضا یک عامل تعیین کننده در اقتصاد است. با نزدیک شدن تعداد بیت کوین ها به سقف عرضه، طبیعی است که با افزایش تقاضا شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال باشیم. ما مقاله ای در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم بعد از استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بخوانش

پذیرش جهانی بیت کوین

تاکنون سعی کرده ایم پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 را از دیدگاه کارشناسان تایید کنیم. در این قسمت به بررسی عوامل اقتصادی و غیراقتصادی موثر بر قیمت این ارز دیجیتال می پردازیم. هر یک از این عوامل تاثیر زیادی بر تحقق یا عدم تحقق پیش بینی های قیمت بیت کوین دارد. در این بخش، ما بر روی عواملی تمرکز می کنیم که به طور خاص بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد.

محدودیت عرضه بیت کوین