ویژگی های داخل خانه بیل گیتس + ویلای رویایی بیل گیتس

در این خانه بزرگ باید چندین آشپز و آشپزخانه وجود داشته باشد که بتواند تعداد زیادی مهمان را در خود جای دهد و همچنین بتواند غذا را به نزدیکترین مکانی که ساکنان خانه هستند سفارش دهد.

بیل گیتس قبلاً همه این موارد را در کتاب خود توضیح داده است، او کلیپ هایی را ذکر کرده است که افراد قبل از ورود به خانه باید لباس های خود را می پوشند تا نیازهای آنها در مکان های مختلف ساختمان به طور مخفیانه ارزیابی و برآورده شود. او حتی پیش بینی کرد که دوربین های بعدی برای جایگزینی این پین ها و همچنین تشخیص چهره ساخته خواهد شد.


منبع: https://chartiran.com/6613/bill-gates-home/

یک سالن ورزشی مجهز و حرفه ای در خانه گیتس ساخته شد که از جمله ویژگی های این سالن می توان به طراحی جالب و وجود بهترین وسایل و تجهیزات ورزشی اشاره کرد. او این سالن ورزشی را با هدف ایجاد و حفظ تناسب اندام همه اعضای خانواده خود ساخته است. زیربنای این محیط 762 متر مربع و ارتفاع از کف باشگاه تا سقف تقریباً 20 متر می باشد.

اولین خانه هوشمند جهان متعلق به بیل گیتس

آقای بیل گیتس معروف همیشه معتقد بود که با تلاش مستمر می توان به رویاها دست یافت، از این رو مدام کار می کرد و اهداف خود را دنبال می کرد. این مشکل را قبلا در راز موفقیت بیل گیتس به تفصیل توضیح داده ایم که می توانید برای بهبود اطلاعات خود در این زمینه به آن مراجعه کنید.

بنیانگذار مایکروسافت آقای گیتس در واشنگتن و تپه های مدینه 6132 متر را برای ملک شخصی خود در نظر گرفت و آن را با بهترین فناوری های روز دنیا ساخت.

 • در عمارت بیل گیتس کتابخانه ای با سقف گنبدی شکل و مساحت 200 متر مربع وجود دارد که تمامی کتاب ها کاملا منحصر به فرد هستند. یکی از این کتاب ها به ارزش بیش از 30 میلیون دلار توسط بیل گیتس در این کتابخانه نگهداری می شود.
 • رقمی که بیل گیتس برای مالیات های این خانه می دهد قابل توجه و معادل 1 میلیون دلار است.
 • یکی از موارد جالب در خانه بیل گیتس نصب انواع آثار هنری و انواع پنل ها به صورت مانیتور است. این بدان معنی است که وقتی ساکنین از یک تصویر خسته می شوند، می توانند با فشار دادن یک دکمه آن را تغییر دهند.
 • در سال 2019، ارزش این خانه بیش از 123 میلیون دلار برآورد شده است.
 • در طول ساخت و اجرای این پروژه برای فضای داخلی خانه بیل گیتس و اطراف آن، تقریباً نیم میلیون قطعه چوب بریده شد.
 • چوب های مختلفی استفاده شد که همگی از باکیفیت ترین صنوبر آمریکایی بودند که هر کدام نزدیک به 500 سال قدمت داشتند.
 • قسمت های مختلف خانه بیل گیتس دارای فناوری نورپردازی و تهویه مطبوع منحصر به فردی است. به عبارت دیگر در ورودی هر یک از ساکنین یا مهمانان، پین های پیشرفته ای در اختیار آنها قرار می گرفت. این پین‌ها به افراد اجازه می‌دادند دما و نور را با توجه به نیازهای خود و حسگرهایی که در همه جای خانه وجود داشت تنظیم کنند.

برخی دیگر از ویژگی های خانه بیل گیتس

 • این خانه دارای فناوری پخش موسیقی است
 • دارای سیستم پخش موسیقی، آن هم در زیر آب استخر
 • اندازه گاراژها با ظرفیت 23 خودرو
 • باشگاه مجلل و خارق العاده در خانه بیل گیتس
 • ماسه های ساحلی مختلف و وجود درختان خاص
 • 6 آشپز در آشپزخانه های مختلف و 24 حمام وجود دارد

استفاده از تکنولوژی موسیقی و تئاتر

همانطور که در مقدمه گفته شد، ایده ساخت و طراحی ویلا گیتس از یک عمارت باشکوه چشم نواز در فیلم Citizen Ken گرفته شده است و هزینه ساخت این ساختمان و محیط اطراف آن حدود 63 میلیون دلار بوده است.

بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان، برای حفظ حریم خصوصی خود تصمیم گرفت خانه خود را با درختچه ها و درختان مختلف حصار بکشد. شما فقط می توانید نمای عمارت او را از سمت ساحل ببینید، در غیر این صورت باید از طریق عکس یا فیلم خانه بیل گیتس، منظره صحرایی را ببینید.

خانه بیل گیتس 20000 متر مربع است، او یکی از ثروتمندترین مردان جهان است. ویلای بیل گیتس حدود 11 سال پیش در ایالت ساحلی واشنگتن با رقمی معادل 63 میلیون دلار ساخته شد. او ایده ساخت این بندرگاه را از فیلم Citizen Kane به معنای شهروند کین گرفت و در نهایت نام این خانه رویایی را Xanadu 2.0 گذاشت. ویژگی های مختلف خانه بیل گیتس می‌توان به حمام‌ها و آشپزخانه‌های مجلل، موسیقی داخل استخر آب و یک آکواریوم با نهنگ شناور اشاره کرد.

ویلای بیل گیتس که در نزدیکی ساحل قرار دارد، از شن و ماسه معمولی خود ساحل استفاده نکرده و تمام شن و ماسه را از دریای کارائیب منتقل کرده است. بدون شک چنین کاری گران بود، اما خاص کردن ساحل ویلایی که متعلق به ثروتمندترین و موفق ترین فرد جهان است، چندان عجیب نیست.

در سال 1995، گیتس در کتابی به نام جاده پیش رو به تفصیل تمام جزئیات خانه آینده خود را ذکر کرد و در نهایت در سال های بعد آن را ساخت. خانه بیل گیتس در خارج از شهر سیاتل، مدینه، نزدیک دریاچه واشنگتن قرار دارد که در سال 1997 ساخته شده است.

ویلا ساحلی Xanadu Gates تنها 66000 متر مربع مساحت دارد که در داخل آن از آخرین تکنولوژی و جزئیات شگفت انگیز استفاده شده است. خانه آقای بیل که در نقطه ای سرسبز و خوش آب و هوا در آمریکا قرار دارد، تقریباً به اندازه یک شهر بزرگ است.

شن و ماسه ساحل خصوصی ویلا او هر سال عوض می شود و دوباره با قایق از دریای کارائیب که به مقدار زیاد نیز وجود دارد، آورده می شود.

آشپزخانه ها و حمام های متعدد و پراکنده

اما گیتس توانست با همسرش این نقشه را به بهترین شکل اجرا کند. او حتی به طور مخفیانه تمام نقاط را با تجهیزات فنی تخصصی و حرفه ای مجهز کرد.

دو شرکت معتبر و معروف آمریکایی در ساخت و طراحی خانه و محیط اطراف آن کمک کردند. در تمام قسمت ها و حتی جزییات ساختمان سعی شده است جنبه های زیبایی، ایمنی و حفاظتی رعایت شود و منابع طبیعی داخل و اطراف ساختمان حفظ شود تا آسیبی به آنها وارد نشود. او به شدت نگران منطقه طبیعی و جنگلی وسط عمارت بود که البته با یک ایده فوق العاده این مشکل را حل کرد. ایجاد فضای سبز در منزل و جداسازی آن با نصب دیوارهای شیشه ای، آن را به باغ خانه ای زیبا و چشم نواز تبدیل کرده است.

8 ویژگی خانه و ویلای بیل گیتس

نصب بلندگوهای موسیقی هوشمند زیر آب به تعداد عناصر راحتی و تکنولوژی روز در این خانه افزوده است. این استخر رویایی دارای دیوارهای شیشه ای و ارتفاع 18 متری است که آن را در ساختمانی مجزا به مساحت 1188 متر مربع ایجاد کرده است.

اکنون که در ماه های پایانی سال 2022 هستیم، تقریباً 25 سال از ساخت این عمارت رویایی می گذرد. در آن زمان تمامی بهترین تکنولوژی های ساختمان سازی و ویلاسازی در این ساختمان رعایت می شد. الان هم داشتن چنین ساختمان و امکاناتی برای خیلی ها آرزوست. افرادی که می خواستند از خانه بیل گیتس دیدن کنند باید چندین هزار دلار می پرداختند که البته بیل گیتس این پول را صرف امور خیریه کرد.

خانه فوق لوکس میلیارد دلاری بیل گیتس قطعا همه را شگفت زده خواهد کرد، این خانه در واشنگتن آمریکا واقع شده است و تاکنون شهرت زیادی در جهان به دست آورده است. گیتس با شخصیت جذاب خود، یک بار برای دیدن خانه اش به دیدار ویژه رفت که بلیت آن را به یکی از کارمندانش دادند که 35000 دلار پرداخت کرد. در واقع، بیل گیتس بعداً تصمیم گرفت این پول را به امور خیریه اهدا کند.

حریم خصوصی در خانه و ویلا بیل گیتس

قسمت های مختلف عمارت بیل گیتس به کابل های فیبر نوری متصل است. اتاق ها و لابی ها نیز دارای تاچ پد مخصوص به خود هستند که به راحتی موسیقی، دما و نور را کنترل می کنند. بعدها و در سال های اخیر شرکت وینک دستگاهی مشابه این فناوری تولید کرده و آن را به قیمت 200 دلار در بازار به مشتریان می فروشد.

داخل خانه بیل گیتس

ساکنان خانه بیل گیتس به لطف بلندگوهای تعبیه شده در پشت کاغذ دیواری می توانند هر زمان که بخواهند و در هر قسمت از خانه به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند. یعنی با قدم زدن در مناطق مختلف خانه، آهنگ به صورت هوشمند پخش می شود.

در خانه ای مجلل و مدرن که متعلق به یکی از ثروتمندترین افراد جهان است، وجود چنین امکاناتی باور نکردنی نیست و بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد. بیل گیتس یک اتاق مجزا برای تئاتر در خانه خود طراحی و ساخته است، همچنین به سبک آرت دکو که دارای 20 مبل تختخواب شو با روکش مخملی است.

فناوری پخش موسیقی در آب

دیوار شیشه ای این استخر مجلل از یک طرف با تراس ساختمان مرتبط است که شنا را با مشاهده منظره پایین تپه و کنار دریا زیبایی فوق العاده ای می دهد.

گاراژهای بزرگ

گیتس و همسرش همیشه بر این باور بوده اند که محیط یک خانه باید منعکس کننده فضای حضور خانواده در آن مکان باشد. در کنار این طرز فکر ارزشمند سعی می کردند پیشرفته ترین و جدیدترین ابزار راحتی را در قسمت های مختلف خانه خود داشته باشند. در آن زمان اجرای چنین پروژه ای در ساخت خانه یا ویلا برای هیچکس امکان پذیر نبود و بیشتر شبیه یک رویا بود.

او یکی از ثروتمندترین افراد روی کره زمین است که هر ساله میلیاردها دلار درآمد داشته است و همانطور که در مقاله راز موفقیت بیل گیتس می گفتند همیشه بخشی از سرمایه اش را صرف امور خیریه و خیرخواهانه می کرد. عمارت و فضای داخلی خانه بیل گیتس دارای ویژگی های فوق العاده و منحصر به فردی است که در ادامه مهمترین آنها ارائه می شود.

اشاره ای کوتاه به درآمد و محل خانه بیل گیتس

بیل گیتس که به عنوان مالک و موسس غول مایکروسافت شناخته می شد، تا سال 2017 به عنوان اولین ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد و مجموع سرمایه او به حدود 81.5 میلیارد دلار رسید. اما از همان سال شخص دیگری به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد که مالک آمازون آقای جف بزوس است.

ظاهراً بیل گیتس قبل از ساختن خانه اش به همه چیز فکر کرده است و وجود 24 حمام برای فضای داخلی بزرگ خانه این را ثابت می کند. زیرا اگر تعداد زیادی نفر را برای مهمانی در خود جای دهد، این تعداد سرویس بهداشتی می تواند جوابگوی مهمانی های چند روزه باشد.

باشگاه خانگی شگفت انگیز بیل گیتس

به گفته (پیتر بوهلین) و همکارش (جیمز کاتلر) که طراحان اصلی خانه بیل گیتس بودند، این فرد مشهور به شکلی نامعلوم به دنبال نصب فناوری های برتر در خانه خود بود. از این رو به طراحان توصیه کرد تا حد امکان فناوری ها را به صورت مخفیانه در مکان های مختلف پیاده سازی کنند.

اهمیت بیل گیتس برای کیفیت فضای داخلی خانه

خانه بیل گیتس شامل یک پارکینگ بسیار بزرگ است که می تواند حدود 23 ماشین را در خود جای دهد. جالب ترین مسئله این است که گاراژ نه تنها در یک قسمت از منطقه، بلکه در قسمت های مختلف قرار دارد.
یکی از گاراژها جذابیت زیادی دارد، زیرا به شکل غار زیرزمینی طراحی و ساخته شده است. دیوار و سقف از مواد فولادی ضد زنگ و همچنین عناصر بتنی ساخته شده است. این گاراژ آهنی که از بهترین فولاد جهان ساخته شده است، حدود 10 خودرو را در خود جای می دهد.

استفاده از شن و ماسه مخصوص ساحل