ورود به سیستم کدال (مقایسه با سیستم و برنامه کدال 360)

اکنون که تمام موضوعات اولیه را بررسی کردیم، بیایید به اصل مطلب بپردازیم. در کدال 360 ثبت نام کنید بیا بریم. می توانید با استفاده از گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خود، مراحل ثبت نام را در کدال تکمیل کنید. کاربران عادی و سهامداران عادی نیازی به ثبت نام در کدال ندارند. کاربران ثبت نام شده در کدال توسط تیم مدیریت این مجموعه تعیین می شوند. این افراد با مراجعه به قسمت ورود کاربران به راحتی می توانند وارد حساب کاربری از پیش تعریف شده خود شوند.
افراد برای ورود به سامانه کدال باید از آدرس استفاده کنند www.codal.ir استفاده لازم به ذکر است که این سامانه به کاربران اجازه ثبت نام در حالت عادی را نمی دهد. با این حال، راه های دیگری برای ثبت نام در کدال وجود دارد. ثبت نام در کدال من یا ثبت نام در کدال 360 را می توان به عنوان یکی از این راه های محبوب معرفی کرد. با نصب برنامه کدال من می توانید مراحل ثبت نام را از طریق منوها و زیر منوهای مشخص شده پیگیری کنید.

کدال بورس اولین بار در سال 2017 تاسیس شد. با تصویب طرح عمومی شدن در دنیای اینترنت در مجلس، کارشناسان فنی این شرکت تصمیم گرفتند سامانه ای برای دریافت و انتشار اطلاعات شرکت های بورسی طراحی کنند. لازم به ذکر است که این سیستم بسیار مهم است و می تواند تاثیرات زیادی در روند خرید و فروش افراد داشته باشد. توجه داشته باشید که تمامی شرکت ها موظفند اطلاعات و گزارشات صحیح خود را در این سامانه منتشر کنند. بر این اساس این سامانه به هیچ وجه اطلاعات نادرست را منتشر نمی کند و همواره در زمینه ارائه اطلاعات صحیح به کاربران فعالیت می کند.

مهمترین ویژگی های سیستم کدال

مقاله پیشنهادی: کارگزاری فارابی

تفاوت کدال 360 با کدال معمولی

مقاله پیشنهادی: فارکس چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای استفاده از خدمات یا ثبت نام در کدال از چه روشی استفاده کنیم؟ این سامانه در اینترنت منتشر شده است و اطلاعات کلی و جامع آن در قالب اپلیکیشن گوشی هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته است. در هر صورت، مهم نیست که از کدام ابزار استفاده می کنید. اگر مراحل ثبت نام را به خوبی انجام دهید و نام خود را در این برنامه ثبت کنید، می توانید از خدمات عمومی و جامع آن استفاده کنید. برنامه و وب سایت این مجموعه به یک سرور متصل است.

یکی دیگر از مواردی که قبل از پرداخت هزینه فرآیند ثبت کدال باید در نظر گرفته شود، گزارش های ارائه شده در این سامانه است. به طور کلی هشت گزارش اصلی در این سامانه ارائه می شود. هر یک از این گزارش ها به یک مورد خاص اشاره دارد و سرمایه گذاران را به نوعی تحت تاثیر قرار می دهد. در لیست زیر می توانید این هشت عنصر و مهمترین کاربرد آنها را مشاهده کنید.

 • صورت های مالی میان مدت و پایان سال: طبق قوانین شرکت بورس، شرکت های بورسی برای کسب اطلاعات دقیق از شرکت ها باید هر 3 ماه یکبار صورت های مالی خود را منتشر کنند. این گزارش ها باید با جزئیات کامل همراه باشد.
 • گزارش های ماهانه: یکی دیگر از مواردی که باید توسط شرکت های سرمایه گذاری بورسی به درستی و روان ارائه شود، گزارش های ماهانه است. از سال 2015 این گزارش برای تمامی شرکت های بورسی اجباری شده است. ذکر نرخ فروش و میزان سود در این گزارش ضروری است.
 • گزارش های مربوط به هیئت مدیره: گزارش سوم که سایت صرافی کدال در رابطه با فعالیت های اصلی و کلی هیئت مدیره منتشر می شود. به طور کلی پس از پایان سال مالی، هیئت مدیره یک شرکت باید جلسات مشخصی را تشکیل دهد و وضعیت فروش و وضعیت آتی شرکت را بررسی کند.
 • گزارشات اطلاعات مادی الف: بر اساس قانون مصوب 1395، شرکت های کارگزاری باید کلیه اطلاعات مادی و مؤثر قیمت نهایی سهام خود را منتشر کنند.
 • گزارشات اطلاعات با اهمیت ب: اطلاعات با ارزشی که تأثیری بر قیمت سهام و سود سرمایه گذار ندارد باید در این دسته قرار گیرد و به درستی افشا شود.
 • گزارش های تفسیری تیم مدیریت: به طور معمول، پیش بینی های مدیریت در مورد وضعیت آینده کسب و کار در این دسته قرار می گیرد و منتشر می شود.
 • یادداشت‌های صورت‌های مالی: شرکت‌های کارگزاری علاوه بر انتشار حسابرسی‌های میان‌مدت و پایان دوره، باید اطلاعات گزارش‌گری و یادداشت‌های مربوط به این موارد را نیز منتشر کنند.
 • فرآیند افزایش سرمایه: مهمترین چیزی که سهامداران به آن توجه می کنند، گزارش افزایش سرمایه یک شرکت است. توجه داشته باشید که برای تایید این مورد، شرکت باید تمامی گزارشات مربوط به افزایش سرمایه خود را در سامانه کدال منتشر کند. در نتیجه سهامداران می توانند به راحتی از خدمات آن استفاده کنند.

اپلیکیشن کدال 360 یا وبسایت کدال کدام برای ضبط بهتر است؟

موضوع دیگری که قبل از پرداخت هزینه ثبت نام کدال باید به آن توجه کنیم، مهم ترین مزایای استفاده از این سامانه است. به طور کلی با استفاده از سیستم بورس کدال می توانید فرآیندهای مختلفی را انجام دهید. یک فرد در بازار سهام فقط دو بار سود می کند. دوره اول زمانی است که ارزش و قیمت سهام افزایش می یابد. در این شرایط افراد می توانند با فروش دارایی های خود بسیار راحت و بدون دردسر به سود برسند. اما راه دیگری برای کسب سود در بازار سهام وجود دارد. دومین راه موجود برای کسب سود از طریق بورس، سود نقدی مصوب است. وقتی سهامی در این دو موقعیت قرار می گیرد، صاحبان آن با سود زیادی مواجه می شوند. گاهی اوقات یک خبر خاص می تواند مستقیماً بر قیمت و وضعیت تقسیم سهام تأثیر بگذارد.
گزارش ها و اطلاعات منتشر شده در وب سایت کدال بازار سهام می تواند به طور مستقیم بر بازار تأثیر بگذارد. در نتیجه، سرمایه گذارانی که به این سیستم علاقه مند هستند، می توانند با استفاده از اطلاعات درج شده در آن، زمان افزایش قیمت یا تقسیم سهام را پیش بینی کنند. یک شرکت باید حداقل 10 درصد از کل سهام خود را پس از پایان سال مالی بین سهامداران تقسیم کند. این مشکل در صورتی رخ می دهد که تمرین سود خوبی برای شرکت به همراه داشته باشد. بنابراین به طور کلی سیستم کدال به شما این امکان را می دهد که درصد سود خود را افزایش دهید و از ضرر و زیان جدی در طول زمان جلوگیری کنید. به همین دلیل ثبت نام در کدال و استفاده از خدمات این سامانه برای سرمایه گذاران حرفه ای و جدید بسیار حائز اهمیت است.

چه گزارشاتی در سامانه کدال ارائه می شود؟

بسیاری از کاربران هنگام ثبت نام در کدال با سیستم کدال 360 مواجه می شوند. شاید برای شما هم سوالی در مورد مهمترین تفاوت داشته باشید سیستم کدال 360 چه چیزی در سیستم کدال طبیعی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که سامانه کدال 360 در سال 2016 برای ارائه اطلاعات جامع شرکت ها و تبلیغات مختلف ایجاد شد. این سیستم که نسخه جدیدتر و بروزتر سیستم استاندارد کدال است با طراحی جدید و کارایی بالاتر در اختیار کاربران قرار گرفته است.
به تازگی این سیستم به روز شده و با نام کدال من در دسترس کاربران قرار گرفته است. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از خدمات سامانه کدال 360 نسبت به بورس عادی کدال، تشکیل سبد سرمایه است. با استفاده از خدمات این سایت می توانید یک نمونه کار برای خود بسازید و سهام مورد علاقه خود را در آن قرار دهید. سپس می توانید اطلاعات مربوط به تغییر اقدامات گفته شده را از طریق مرورگر یا از طریق ایمیل مشاهده و تجزیه و تحلیل کنید. برای این کار کافی است سهام شرکت مورد نظر خود را به لیست علاقه مندی ها اضافه کنید.

وارد شوید و در کدال 360 ثبت نام کنید

در صورتی که مایل به ثبت نام در کدال از طریق وب سایت این مجموعه هستید، می توانید مراحل ثبت نام را از طریق کدال من دنبال کنید.

 • برای ثبت نام در کدال فقط باید به سیستم مراجعه کنم my.codal.ir وارد شوید و روی گزینه ورود کلیک کنید.
 • در پایین این صفحه بخش ثبت نام وجود دارد.
 • با ورود به صفحه ثبت نام باید اطلاعات درخواستی را ثبت کنید.
 • پس از تکمیل فرم و ثبت نام، حساب کاربری شما ایجاد می شود.


منبع: https://chartiran.com/6248/registration-codal/

ثبت نام در کدال فرآیندی ساده و نسبتا آسان است، اما افرادی که با فناوری های جدید آشنا نیستند همچنان با مشکلاتی روبرو هستند. به طور کلی با ورود به سامانه کدال یا نصب برنامه کدال اکسچنج به راحتی می توانید مراحل ثبت نام را تکمیل کنید. بی شک کدال را می توان یکی از مهم ترین و بدیع ترین برنامه های مالی منتشر شده در ایران دانست که به دلیل کاربردهای فراوان و متنوع، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. برای سرمایه گذاری در شرکت های مختلف باید از کدال استفاده کنید. کاربرد کدال 360 یا سیستم بورس کدال محیطی است که شرکت ها اطلاعات اصلی خود را در آن منتشر می کنند. بنابراین، استفاده از آن بسیار مهم است. آیا شما نیز به دنبال ثبت نام در کدال هستید؟ برای انجام این فرآیند باید به یک سری نکات خاص توجه کرد.

ارائه سیستم بورسیه کدال

قبل از اینکه فرآیند ثبت کدال را بررسی کنیم، بیایید نگاهی به این موضوع بیندازیم سیستم کدال بیایید یک بورسیه شروع کنیم. به طور کلی می توان این سیستم را به عنوان یکی از مطمئن ترین سیستم های بورسی معرفی کرد. کدل یا CODAl یک سیستم اطلاعاتی کامل در شرکت ها را مشخص می کند. این سامانه که برای ارائه اطلاعات شرکت های مختلف بورسی در ایران طراحی شده است، زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می کند.
این سیستم تنها یک هدف اصلی دارد: دریافت اطلاعات از شرکت های مختلف و انتشار عمومی آن. این سیستم مستقیماً اطلاعات شرکت را دریافت کرده و در اختیار سهامداران یا سرمایه گذاران قرار می دهد. در نتیجه افرادی که در بورس ایران فعالیت می کنند می توانند با استفاده از سامانه کدال به راحتی نیاز خود را تامین کنند. بازارهای سهام و فرابورس را می توان به عنوان محور اصلی این سیستم شناسایی کرد.

تا الان خیلی ها از ما سوال کرده اند سیستم کدالچه تجهیزاتی ارائه می شود؟ و تفاوت ثبت نام در کدال با استفاده از خدمات عمومی این سامانه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که با ثبت نام در سامانه کدال می توانید سبد خرید بسازید و یک سری امکانات اختصاصی دریافت کنید. اما به طور کلی سیستم بورس کدال شامل یک سری امکانات عمومی است. علاوه بر ارائه اطلاعیه های مختلف در مورد شرکت ها و سهام مختلف، با استفاده از این سامانه می توانید اطلاعات مدیران صندوق های سرمایه گذاری را نیز مشاهده کنید. تمامی مدیران باید نام خود را در این سامانه ثبت کنند.
دسترسی به داده ها و تحلیل های منتشر شده در این سیستم را می توان از دیگر ویژگی های مهم و کلیدی کدال بورس دانست. با ثبت نام در سامانه کدال (از طریق نصب سامانه کدال من، مراجعه به سایت یا از طریق اپلیکیشن کدال 360) می توانید تمام اطلاعات منتشر شده توسط ناشران حرفه ای را بخوانید. سپس با استفاده از اطلاعات دریافتی اقدام به خرید یا فروش یک سهم خاص نمایید. تمامی این موارد را می توان به عنوان مزیت استفاده از خدمات عمومی و جامع سامانه کدال شناسایی کرد.

مهمترین مزایای استفاده از سامانه بورس کدال