هر آنچه که باید در مورد اهرم در فارکس و ارز دیجیتال بدانید

ما با مفهوم اهرم در فارکس آشنا شده ایم. در این بخش به استفاده از اهرم در ارز دیجیتال می پردازیم. اهرم فقط در معاملات آتی مارجین و ارز دیجیتال قابل استفاده است. در معاملات آتی ارز دیجیتال، باید یکی از دو موقعیت معاملاتی لانگ و کوتاه را باز کنید. در این زمینه می توانید مقاله تفاوت بلند و کوتاه را مطالعه کنید.

اهرم در فارکس و ارز دیجیتال مانند یک شمشیر دولبه است. به همان اندازه که شانس شما را برای کسب سود در معاملات افزایش می دهد، احتمال از دست دادن سرمایه را نیز به شدت افزایش می دهد. دست شما برای انتخاب اهرم در بروکر فارکس و صرافی ارز دیجیتال کاملاً باز است. در نتیجه آزادی عمل بیشتری برای معاملات خود خواهید داشت. در عین حال دقت داشته باشید که با رعایت اصول مدیریت سرمایه، اهرم های مناسب را انتخاب کنید تا سرمایه خود از بین نرود.

نمودار اهرم فارکس و ارز دیجیتال

تصور کنید که قرار است یک موقعیت خرید در بیت کوین هزار دلاری با اهرم 10 باز کنید، در این صورت صرافی ده هزار دلار در اختیار شما قرار می دهد و در مقابل، هزار دلار را به عنوان وثیقه نگه می دارد. حالا اگر قیمت بیت کوین 10 درصد افزایش یابد به جای سود صد دلاری، هزار دلار درآمد خواهید داشت. البته کارمزد معاملات باید از این مبلغ کسر شود. در عین حال، اگر قیمت بیت کوین 10 درصد کاهش یابد، 1000 دلار از دست خواهید داد. سپس موقعیت معاملاتی شما منحل می شود. برای آشنایی بیشتر با این مفهوم، مقاله نقدینگی ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

تفاوت بین اهرم در فارکس و ارز دیجیتال

اهرم یکی از محبوب ترین ابزارها در فارکس است. بسیاری از معامله گران فارکس از اهرم برای خرید و فروش جفت ارز استفاده می کنند، اما اهرم در فارکس به چه معناست؟ تصور کنید که صد دلار سرمایه دارید. این مقدار سرمایه برای باز کردن موقعیت معاملاتی در یک جفت ارز معاملاتی خاص کافی نیست. در چنین شرایطی باید به لریج بروید.

میانگین امتیازات:
4.4/5

تعداد امتیاز:

8


منبع: https://clinicsarmayeh.com/leverage-forex

تا اینجا ما مفهوم اهرم در فارکس و ارز دیجیتال را یاد گرفتیم. در جدول زیر می توانید میزان مارجین مورد نیاز به عنوان وثیقه در ازای انتخاب اهرم های مختلف در هر بازار فارکس و ارز دیجیتال را مشاهده کنید. فرض ما در این نمودار این است که شما قصد دارید یک موقعیت معاملاتی به ارزش صد هزار دلار باز کنید.

اهرم لبه
۱:۱ 100000 دلار
۱:۲ 50000 دلار
۱:۱۰ 10000 دلار
۱:۱۰۰ 1000 دلار
۱:۱۰۰۰ 100 دلار

آخرین کلمه

حتماً از خود می پرسید که اگر در یک موقعیت معاملاتی سود کسب کنید چه اتفاقی می افتد؟ در این شرایط زمانی که برای بستن موقعیت اقدام می کنید، مبلغ وثیقه را به همراه سود حاصل از موقعیت معاملاتی دریافت خواهید کرد. کارگزار همچنین مبلغی را که به شما وام داده است و همچنین اسپرد یا کمیسیون خود را در معاملات شما دریافت می کند.

اهرم در ارز دیجیتال چیست؟

اهرم یا اهرم در ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد

در این صورت با انتخاب لوریج از صرافی ارز دیجیتال وام دریافت خواهید کرد. نسبت های اهرمی ارائه شده در مبادلات ارز دیجیتال بسیار کمتر از فارکس است. معمولاً صرافی‌های اهرمی مختلف نسبت 1:150 را به معامله‌گران پیشنهاد می‌کنند.

بسته به کارگزار فارکسی که استفاده می کنید، نسبت های اهرمی متفاوتی از 1:10 تا 1:2000 در دسترس هستند. فرض کنید یک اهرم 1:100 را انتخاب کرده اید. با توجه به سرمایه اولیه صد دلاری، می توانید موقعیت معاملاتی خود را به ارزش ده هزار دلار باز کنید. البته مبلغ صد دلاری سرمایه شما به عنوان وثیقه، مارجین یا مارجین نزد کارگزار می ماند. اگر به دلایلی میزان ضرر شما در موقعیت معاملاتی برابر با مارجین باشد، موقعیت به طور خودکار بسته می شود. این در بازار فارکس حاشیه تماس نامیده می شود. سپس کارگزاری وثیقه را نیز می گیرد.

در این مقاله به بررسی موارد استفاده از لوریچ در ارز دیجیتال و فارکس پرداختیم. بسیاری از معامله گران معتقدند که مفهوم اهرم در فارکس و ارز دیجیتال یکسان است. اما یک تفاوت اساسی بین آنها وجود دارد. انتخاب اهرم مناسب در فارکس و کریپتو یکی از اصول اساسی مدیریت سرمایه است. بدیهی است که با انتخاب یک اهرم بالا، شانس برنده شدن شما افزایش می یابد، اما به همین نسبت، احتمال از دست دادن سرمایه شما نیز افزایش می یابد. به نظر شما بهترین اهرم برای صد دلار در فارکس چیست؟ معمولاً از چه اهرمی در معاملات خود استفاده می کنید؟ نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما برای این محتوا

آشنایی کامل با اصطلاحات ارز دیجیتال و فارکس یکی از پیش نیازهای ورود به این بازارهای مالی است. شرایطی که برخی از آنها برای ثبت سفارشات خرید و فروش کاملا ضروری است. یکی از مهمترین مفاهیم در هر دو بازار اهرم است. به بیان ساده، زمانی که قصد دارید با سرمایه بیشتر در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال وارد معاملات شوید، باید اهرم مناسبی را انتخاب کنید. البته استفاده از اهرم در فارکس و ارز دیجیتال مزایا و معایب خاص خود را دارد. در ادامه، ضمن بررسی معنای اهرم، نحوه انتخاب بهترین اهرم در فارکس را نیز مورد بحث قرار خواهیم داد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اهرم در فارکس چیست؟

تفاوت بین اهرم در ارز دیجیتال و فارکس چیست؟ اهرم در ارز دیجیتال برای افزایش شانس سود در معاملات آتی و مارجین استفاده می شود. البته به همین نسبت ریسک معاملات را نیز افزایش می دهد. در همین حال، اهرم در فارکس برای به دست آوردن سرمایه مورد نیاز برای باز کردن یک موقعیت معاملاتی استفاده می شود. اهرم در فارکس تاثیری بر سود و زیان معاملاتی ندارد. این مشکل باعث شده است که کارگزاران فارکس در مقایسه با صرافی های ارز دیجیتال، اهرم بسیار بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهند.

مزایا و معایب Lorich در فارکس و ارز دیجیتال

مزایا و معایب استفاده از اهرم در فارکس و ارز دیجیتال