نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن-دزدگیر خانه

در واقع دزدگیرهای اماکن سیستم های هوشمند امنیتی و حفاظتی می باشند که به کمک سنسور های نصب شده می توانند هرگونه حرکت غیر قانونی و غیر معمول را در زمان تعطیلی فروشگاه ها و سفر، از طریق تماس و یا پیامک به شما اطلاع دهد و با کشیدن آژیر بلند همگان را از اتفاق رخ نصب دوربین مداربسته در خانه داده مطلع سازند. یعنی فرد صاحب خانه می تواند شماره تلفن مورد نظر خود را وارد کند تا در صورت هرگونه تهدید با شما تماس بگیرد یا برای شما پیامک ارسال نماید. ارتباط ریموت کنترل با برد RF دستگاه، بصورت بی سیم و فرکانسی صورت می گیرد که از 315 مگاهرتز شروع و تا 433.92 مگاهرتز می باشد.

آمار منتشر شده از ساختمان هایی که دارای دزدگیر بوده اند نیز در قیاس با ساختمان هایی که به هیچ سیستم ضدسرقت مجهز نبودند، حاکی از آن است که با اضافه کردن این سیستم های ضدسرقت به اماکن، می توان تا حدود زیادی ریسک سرقت های رایج در مناطق مختلف را به حداقل رساند. یکی از تجهیزاتی که می توان با اضافه کردن آن به ساختمان های مختلف با زمینه های کاربری متفاوت، ریسک دزدی را به حداقل رساند، دزدگیر اماکن است. برخی از آن ها صرفا با صدا هشدار می دهند که از این دزدگیرها اغلب برای مناطق مسکونی می توان استفاده کرد و قیمت نصب دزدگیر اماکن در این مورد از سایرین کمتر است. سنسور لیزری یا بیم خطی سیگنال هایی ارسال و دریافت می کند که با ایجاد یک دیوار یا خط فرضی، ورود افراد غیر مجاز به آن محدوده را ممنوع می سازد. این وسیله بسیار برای منازل ضروری بوده تا امنیت و آرامش افراد را بالا ببرد و محیط امنی را برای آنها رقم بزند.

لازم به ذکر است که دزدگیر اماکن کلاسیک از تلفن کننده برای برقراری تماس با صاحب خانه برخوردار نمی باشد و شما باید تلفن کننده آن را به صورت جداگانه خریداری نمایید. نصب دوربین مدار بسته در منزل اغلب برای کنترل پرستار کودک و یا افراد میان سال میباشد که در منزل تنها میباشد و والدین و یا فرزندان میخواهند با نصب دوربین مدار بسته در منزل بتواند عملکرد این پرستار را به صورت کامل تحت کنترل داشته باشند. بسیاری از افراد با تلاش برای ارتکاب نوعی کلاهبرداری در انواع مختلف می توانند از یک فرد یا تجارت استفاده کنند. زمانی که تلفن کنند با افراد تماس میگرد پیغامی که از قبل در آن ضبط شده است را پخش می کند و شما می توانید در برخی موارد این تلفن کننده ها را طوری تنظیم نماید که در زمانی که دزدگیر تحریک می شود برایتان اس ام اس ارسال شود. دوربین این سنسورها همه حرکت افراد ناشناس را تشخیص داده و سیستم هشدار را فعال میکند. دتکتور اعلام حریق به وسیله ای گفته می شود که با استفاده از آن می توان آتش سوزی و اثرات جانبی آن مثل دود را تشخیص داد، شما می توانید دتکتور اعلام حریق را به سیستم دزدگیر اماکن خود وصل کنید تا در هنگام رخ دادن واقعه و یا اتفاق هایی چون آتش سوزوی به دزدگیر اخطار داده و دستگاه به صدا در بیاید.

لازم به ذکر است که این پدال مناسب برای مکان هایی خاص چون بانک ها، طلا فروشی و غیره می باشد. لازم به ذکر است که در صورت قطع و خرابی هر یک از روش ها امکان تماس و اطلاع از روش دیگر امکان پذیر است. مدلهای قدیمی دوربین مداربسته ، از مانیتوری کوچک و به صورت سیاه سفید استفاده میکردند که قابلیت تعامل در آنها، تقریبا وجود نداشت. علاوه بر این، چندین مزیت را ارائه می دهد که در زیر مورد بحث قرار می گیرد. بلندگو دزدگیر که وظیفه آن پخش صدای آژیر می باشد، در هنگامی که سیستم دزدگیر محرک را احساس کند و خطر را تشخیص دهد این بخش به صدا در می آید و با پخش کردن صدای بلند آژیر سعی بر با خبر کردن شما و اطرافتان دارد. به طور کلی و خلاصه حسگرهای متصل به دزدگیر برای تشخیص ورود عامل غیرمجاز می باشند که جای آنها باید به صورتی باشد که در داخل و یا اطراف منطقه تحت پوشش نصب شوند تا بتوانند کار محافظت از خانه و یا محل کار را به درستی انجام دهند. این دزدگیر دارای سنسور هایی با قابلیت تشخیص در کسری از ثانیه بوده که می تواند کوچکترین حرکت ها را شناسایی کند و تشخیص دهد.

این هزینه وابسته به مکان انتخابی، موقعیت مکانی، متراژ متفاوت می باشد. در این مدل از دزدگیر اماکن قطع کابل تلفن توسط سارقان امکان پذیر است که در این مورد ارتباط دزدگیر به کلی قطع خواهد شد. مگنت دزدگیر همانند آهن ربا معمولی از دو قطب مثبت و منفی تشکیل شده است که در هنگام نصب باید هر یک روبروی هم قرار بگیرند و در هنگام دور شدن از هم دزدگیر تحریک شده و به صدا در می آید. شیوه کارکرد آن نیز مانند دیگر دزدگیرها است ولی هنگام فعال شدن سنسورها واکنشی متفاوت خواهد داشت. سنسورهای دزدگیرها نیز متفاوت از یکدیگر عمل می کنند. شرکت های تولید کننده و سازنده انواع دزدگیر توانسته اند تا در جهت ساخت و توسعه انواع دزدگیر با بهترین مدل ها، ویژگی های منحصر به فرد و قیمت مناسب جایگاه خوبی را در میان مشتریان خود پیدا کنند. جریان مصرفی این نوع چشمی ها با استفاده از باتری است. این دزدگیرها بیشتر در مواردی استفاده می شوند که شما می خواهید امنیت منزل و محل کار خود را در زمانی که حضور ندارید تامین کنید.

دزدگیر اماکن همانند دیگر تجهیزات امنیتی دارای اجزاء مختلفی می باشد که هر یک از نقش و عملکرد متفاوتی برخوردار بوده و خرابی هر یک می تواند باعث از کار افتادگی و مختل شدن کار دستگاه شود در ادامه به معرفی و بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت. نوع دیگر سنسورها در کنار پنجره ها نصب شده و آن ها را نسبت به شکست و باز شدن و ورود ناخواسته ایمن می کند. لازم است که حتما نوع دزدگیر را پس از انجام مشاوره با کارشناس ایمنی ساختمان انتخاب کرده و مدلی را خریداری و نصب نمایید که کارایی لازم برای اطلاع رسانی از سرقت و ورود با شکست حرز به محل ساختمان و مکان مورد نظر شما را داشته باشد. یکی از انواع دوربین مداربسته برای نصب در فضای آزاد، یک دوربین بسیار عالی و با ابعاد جمع جور است که قابلیت های زیادی را ارائه می دهد. سنسور بیم خطی نوعی از سنسور دزدگیر است که مناسب برای فضا های باز مانند تراس، پنجره، دیوار ها و ورودی های کوتاه می باشد که با استفاده از اشعه مادون قرمز که با چشم قابل مشاهده نیست کار می کند. در این کنترل پنل ۴ عدد آژیر بی سیم (SR150)، ۴ عدد صفحه کلید بی سیم (K32RF/K37)و ۴ عدد ماژول جهت کنترل به صورت بی سیم قابل پشتیبانی(RPT1) می باشد.

9. قادر به کار با ابزارهای مرتبط با کار خود باشد. در این حالت میتوانید از هر کجا از طریق تلفن همراه خود به فایلهای خود روی سرور دسترسی داشته باشید. در این مدل از دزدگیرها امکان تلفن کردن از طریق خط تلفن ثابت و سیم کارت وجود دارد و در مواقع لزوم، دزدگیر از این طریق به صاحب خانه هشدار خطر می دهد. نوع دیگری از دزدگیرها هستند که از خط ثابت استفاده کرده و با شما تماس می گیرند و شما را از سرقت مطلع می کنند. با توجه به تخصصی بودن نصب دوربین های مدار بسته این روش ها در صورتی که قصد ورود به بازارکار و درآمدزایی از این شغل را دارید توصیه نمی شود. آزمون سوء پیشینه : در اینجا سابقه سوء پیشینه نصابان مورد بررسی قرار می گیرد که در صورتیکه نصاب ازنظر فنی در سطح عالی باشد ولی دارای سوء پیشینه بوده کارت نصابی به آن تعلق نمی گیرد. دزدگیر ساده قدیمیترین نوع دزدگیر اماکن است که بسیار مقرون به صرفه است. هزینه نصب و راه اندازی یک سیستم مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. بهترین نوع دزدگیر، دزدگیری است که از سنسورهای متفاوتی بهره گرفته و به شکل های متنوع مناطق متنوع ساختمان شما را ایمن می کند و بخشی از هزینه نصب دزدگیر اماکن را تعیین می کنند.

در حقیقت اگر چه کارایی تمامی دزدگیرهای منازل و اماکن به یک شکل یکسان بوده، اما لازم است که به لحاظ کارایی، دقت و همین طور سازگاری با مساحت و محیط مورد نظر خود، بهترین نمونه را انتخاب نمایید. با بالا رفت متراژ طبعا تعداد سنسورها و دوربین ها افزایش پیدا خواهند کرد و هزینه شما بالاتر خواهد رفت. امروزه مردم برای بالا رفتن امنیت خانه و محل کار خود از دزدگیر اماکن استفاده می کنند و یکی از دلایل استفاده از دزدگیر این روزها به دلیل افزایش و بالا رفتن تعداد سرقت ها می باشد. مردم در ساختمان های تجاری و مسکونی برای زندگی و انجام کار و بیزینس حضور دارند و از این ساختمان ها برای اهدافی بدیهی مانند در امان ماندن از شرایط متفاوت آب و هوایی استفاده می کنند.

چشمی دزدگیر به کوچکترین و ساده ترین محرک ها واکنش نشان می دهد و طرز کار آن در مدل های بی سیم به صورت وایرلس با فرکانس 315 تا 433 مگاهرتز می باشد. هزینه نصب دزدگیر منزل مجهز به سیمکارت به چه صورت است؟ بسیاری از سیستم های امنیتی تصویری مجهز به نرم افزارهایی هستند که قادرند تأسیسات و اماکن متعددی را از یک نقطه رویت کنند . برخی از دزدگیرها مجهز به سنسور حرکتی هستند. بالکن یکی دیگر از مناطقی است که می تواند با سنسور حرکتی دربرابر سرقت ایمن شود. دقت داشته باشید که با توجه به تنوع کالایی در این گروه، بهتر است پیش از تصمیم به خرید، از مشاوره متخصصین این حوزه بهره مند شوید.

دزدگیرها دارای اجزا متفاوتی می باشند که مهم ترین قسمت آن که قلب سیستم نامگذاری شده دستگاه مرکزی است. اگر شما تجربهای از نصب دوربین مداربسته دارید و یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید خوشحال میشویم که آن را برای استفاده ما و بقیه کاربران در قسمت دیدگاه قرار دهید. علاوه براین شما باید تا زمان نیاز فیلم ها را نگه دارید و عملا بعد مدتی این کار دیسک هدر دادن است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دزدگیرها نیز از امکانات و قابلیت های بیشتری برخوردار شده اند و هریک از ویژگی ها و قابلیت های خاصی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که بلندگو ها در وات های مختلفی طراحی و تولید می شوند که هرچه وات بلندگو بیشتر باشد صدای بلندتری را ایجاد می کند که شما باید با توجه به محل و مکان مورد نظر خود، که قصد امنیت در آن را دارید وات مناسب بلندگو خود را انتخاب نماید.

در این صورت به شدت در تصاویر نویز ایجاد می شود. برای خرید دزدگیر منزل باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید که از جمله مهم ترین آن ها برند دزدگیر است. که از جمله این روش ها می توان به نظارت بر درب های ورود و خروج و پنجره ها، مانیتورینگ حرکت، صدا، ارتعاش و غیره اشاره کرد. بیشترین مورد استفاده مگنت ها بر روی درب و پنجره ها می باشد. دزدگیر GMK که از ویژگی های منحصر به فردی چون؛ کنترل کردن سه منطقه جداگانه با یک دستگاه، امکان ثبت وقایع با 60 حافظه و نمایش آن بر روی LCD و گزارش ورود و خروج و اعلام قطع و وصل برق با تماس سخنگو می توان اشاره کرد. یکی از اجزای مهم تلفن کننده حافظه آن می باشد که برای ذخیره کردن شماره تلفن های ثبت شده مورد استفاده قرار می گیرد. شما میتوانید حدود 20 شماره تلفن به حافظه دستگاه برای تماس در هنگام سرقت را بدهید. در چنین حالتی کافی است که بعد از حرف A شماره پارتیشن ابتدایی را وارد کرده و بعد کلمه TO را وارد نمایید و در نهایت هم شماره آخرین پارتیشن را وارد کنید.

سنسور بیم خطی به صورت جفتی بوده که آن را با فاصله از هم میتوان بر روی دیوار، تراس، پنجره و مکان های مورد نظر نصب کرد، که هر زمان که مانعی در مقابل رفت و آمد این سیگنال ها از فرستنده به گیرنده سنسور بیم خطی ایجاد شود دزدگیر اعلام خطر و هشدار می کند. اما مجهز کردن اماکن به دزدگیرها اجازه اینکار را به آنها نخواهد داد و زمان و تمرکز را از سارقین خواهد گرفت. هزینه نصب دزدگیرهای مجهز به تکنولوژی تماس از سایرین بیشتر است. برای نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی این قابلیت وجود دارد که سیمکارت روی آن نصب شود و امکان برقراری تماس را بدون استفاده از خط تلفن شهری مهیا سازد. یک سیستم بی سیم را می توان به راحتی به محل جدید منتقل کرد ، این مزیتی برای کسانی است که اجاره نشین هستند یا کسانی که مرتباً نقل مکان می کنند. 3- چشم ها و کابل ها به راحتی در دسترس نباشد. یک شرکت نصب دوربین مداربسته در شهر شما به راحتی میتواند محصولات این برند را نصب و از آنها پشتیبانی کند. مرحله سوم: در این مرحله با توجه به تعداد دوربین مدار بسته و وضعیت ساختمان نقشه نصب دوربین مدار بسته طراحی می شود و محل جانمایی دوربین های مدار بسته مشخص می شود.