مهم ترین نکات کدال خوانی در بورس

مجموعه گزارش هایی که می توانید در سیستم کدال استخراج کنید شامل موارد زیر است:

 • شما می توانید با گذراندن آموزش های لازم در کدال ارزیابی لازم برای کسب سود از نماد “شرکت” مورد نظر را در بازه های زمانی مختلف دریافت کنید.
 • حتی با کمک کد می توان اطلاعاتی در مورد اندازه فروش سهام های مختلف برای انواع شرکت ها در یک بازه زمانی مشخص به دست آورد.
 • شما به گزارش ها و اطلاعیه های انجمن های مختلف دسترسی خواهید داشت که بسیار مهم است.
 • چه سهامی می تواند سرمایه یک شرکت یا به عبارتی همان نماد را افزایش دهد؟ اطلاعات مربوط به این مورد با توجه به اولویت لحظه بارگذاری گزارش ها توسط همین شرکت ها در سامانه کدال قرار می گیرد.

ناشر یکی از اصطلاحاتی است که یکی از قسمت های سایت کدال را تشکیل می دهد. این قسمت مربوط به “نماد” یا “شرکت” است که اطلاعات انواع سهام را منتشر می کند. دانش آموزان کدال خوانی با این قسمت آشنا خواهند شد. در واقع خود ویراستاران به 4 قسمت تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • بخش اول: نمادهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
 • بخش دوم: شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران
 • قسمت سوم: نمادهای ثبت شده در سازمان تعویض کنید
 • قسمت 4: نمادهایی که توسط سازمان بورس ثبت نشده است

چرا دریافت آموزش کد خوانی بسیار مهم است؟

مقاله پیشنهادی: ضبط در کدال

بررسی آموزش رایگان با کدال

نکات ارزشمند در وب سایت کدال و کدال 360 (کدال من) برای سرمایه گذاران، ناشران و غیره قرار داده شده است. اطلاعات منتشر شده توسط هر نماد و هر یک از صورت های مالی آنها راه را برای سرمایه گذاران نشان می دهد، فقط باید یاد بگیرید که چگونه آنها را تجزیه و تحلیل کنید و آنها را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. در کدال، کافی است بدانیم زمانی که یک شرکت جهت و اهداف کوتاه مدت یا بلندمدت خود را ارائه می دهد و با افزایش سود مواجه می شود، چگونه واکنش نشان دهیم. یعنی کاربری که سهام یک شرکت خاص را در اختیار دارد می تواند با یک حرکت متفکرانه به تجربه مالی خود بیافزاید.
نکته مهم: بهترین راه برای انتخاب یک سهم سودآور، ارزیابی و مطالعه صورت های مالی و گزارش های هر نماد و در نهایت مقایسه آن ها با یکدیگر است. شک نکنید در انتخاب بهترین شرکت و خرید سهام آن موفق خواهید شد. بنابراین اگر مسیر کسب و سود شما غیر از این باشد و از گزارش های منتشر شده در کدال فاصله بگیرید، نتیجه کار شما در بورس بیشتر به زیان نزدیک می شود تا سود.
البته با ورود به سایت کدال طبیعتا با حجم عظیمی از اطلاعات و اعلان های مختلف نمادهای مختلف مواجه می شوید، بنابراین اگر کدال را بلد باشید هرگز در این سیستم سردرگم نخواهید شد.

مهم ترین مباحثی که در آموزش خواندن کدال یاد می شود

 • دانستن مجامع یکی از مهم ترین چیزهایی است که در لیست فصل های آموزشی یاد خواهید گرفت.
 • صنایع و شرکت های بسیاری در سامانه کدال فعال هستند که باید بررسی های لازم را انجام دهید تا اقدامات یکی از آنها را هدف قرار دهید، همچنین با مطالعه کدال با این موضوع آشنا خواهید شد.
 • برای اطلاع از وضعیت نمونه کارهاسبد سهام نحوه عملکرد ETF در بورس بسیار مهم است و شما باید طناب را یاد بگیرید.
 • معمولا نحوه اعلام شرکت ها بسته به نوع کسب و کارشان متفاوت است، این موضوع در سایت کدال برای کاربران بسیار واضح قابل بررسی است.


منبع: https://chartiran.com/6308/codal-khani/

می توانید عنوان مورد نظر خود را از فهرست محتوای این مقاله انتخاب کنید تا به بخش مربوطه هدایت شود:

سرمایه گذارانی که تمایل دارند وارد این عرصه شوند و کاملا حرفه ای شوند، طبیعی است که تمامی آموزش های مربوط به کدال را یاد بگیرند. آموزش کدال خواندن مستلزم مطالعه مطالب زیادی است که در بالا دو نمونه مقاله منتشر شده توسط نمودار ایران را آورده ایم. البته در سایت نقشه ایران می توانید اطلاعات و آموزش های زیادی در این زمینه پیدا کنید.
مثلا بدونید کدال چیست؟ یا وب سایت کدال 360 چیست؟ و اینکه در چه زمینه هایی کار کرده است، یا چه مزایایی می تواند برای کاربرانش به همراه داشته باشد، کاملا ضروری به نظر می رسد. برای شناخت بهتر بازار سهام باید تحلیل بنیادی مبتنی بر ارائه صورت های مالی شرکت های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد. در این راستا سایت کدال اقدامات بسیار موثری را در بورس انجام داده است. به عبارت دیگر نقش مهمی در انتشار گزارش های شفاف از سردبیران و مدیران نمادها داشت.
در واقع هدف سیستم کدال بر این اساس است. این سایت با ارائه اطلاعات کلیدی که در شرکت ها منتشر می کند، به عنوان پر رنگ ترین و درخواستی ترین منبع برای سهامداران در کشورمان شناخته می شود. همه این شواهد دلیل مهمی برای کاربرانی است که می خواهند در بازار سهام سود هدفمند داشته باشند. پس باید وارد شوید سیستم کدال و سعی کنید کادال را خوب یاد بگیرید.

با ناشران ارائه گزارش در کدال آشنا شوید

مقاله پیشنهادی: فارکس چیست؟

دستیابی به اهداف مثبت برتر بازار سرمایه با خواندن کد

اگر می خواهید در بورس واکنش سریع نشان دهید و به موقع از اخبار شرکت های پذیرفته شده در بورس مطلع شوید، لازم است نحوه خواندن کدها در بورس را بیاموزید. البته مطالب آموزشی بسیار ارزشمند در مقاله کدال 360 و کار با کدال را یاد بگیرید ما این سایت را قرار داده ایم که می تواند در این مورد بسیار مفید باشد.

سامانه کدال در واقع یکی از بهترین امکانات موجود برای تمامی سهامداران ایرانی برای مشاهده سریع تمامی اطلاعات، گزارش ها و اطلاعیه های منتشر شده توسط شرکت ها می باشد. این ویژگی برای یک سرمایه گذار فعال بازار سهام منحصر به فرد است زیرا آنها همیشه اطلاعات به روز دریافت می کنند.

تا اینجا گفتیم که در بورس و بازار سرمایه اطلاع رسانی دقیق از نمادها و اخبار گزارش های دریافتی بسیار مهم است. زیرا تصمیم سرمایه گذاران آینده سهام آنها را تعیین می کند. حال در نظر بگیرید که کاربر جدید است و تجربه ای ندارد. ضمن اینکه او آموزش های لازم را ندیده است و می خواهد به تنهایی وارد این عرصه شود. کاملاً واضح است که چنین سرمایه گذاری موفق نخواهد شد و به احتمال زیاد با ضرر مواجه خواهد شد.
در واقع فردی که وارد این رشته می شود باید از سیستم های مطمئن و قابل اعتمادی مانند کدال استفاده کند و مهارت خواندن کدال را داشته باشد. زیرا حقیقتاً بی توجهی به اطلاعیه ها و گزارش های مربوط به نماد و حتی بی توجهی به صورت های مالی یک شرکت، امکان پیشروی در بازار سرمایه و کسب سود وجود ندارد.
یک کاربر سرمایه دار که تمایل دارد در بورس ایران فعالیت مستمر و موثری داشته باشد باید با اصول استاندارد خواندن کد بورسی آشنا باشد. خوشبختانه مجموعه ای از آموزش های لازم در این سایت گردآوری شده است. هر کدام از این مطالب مکمل دیگری هستند و سعی شده است تمام موارد لازم را به صورت بسیار ساده و روان توضیح دهیم.

نتایج یادگیری کدخوانی در بورس

 • یکی از بازخوردهای بسیار مثبت پس از اتمام آموزش کدال خوانی این است که به محض انتشار آخرین اخبار به شما اطلاع داده خواهد شد. این موضوع در کنار نمادها و همچنین دعوت به مجالس است.
 • بنابراین با توجه به مورد قبلی هر تصمیمی که هیئت مدیره اتخاذ می کند، سرمایه گذار از آن مطلع شده و اطلاعیه های مربوط به موضوع در سایت قابل مشاهده خواهد بود.
 • زمانی که گزارش ها و اطلاعیه های به موقع درباره افزایش نرخ سرمایه منتشر شود، سرمایه دار می تواند تصمیم بهتری در این زمینه بگیرد.
 • ارائه اطلاعات دوره ای در مورد شرکت ها و صورت های مالی آنها کمک زیادی به تصمیم گیری اساسی تر برای خرید یا فروش سهام و بررسی آنها می کند.
 • فعال بودن در بازار سرمایه صرفاً نگاه به اعداد و نمودارها نیست. بلکه باید آموزش های لازم را برای استخراج اطلاعات دقیق و به روز از یک منبع معتبر مانند سامانه کدال کسب کنید.
 • حتی با این سامانه اطلاعات لازم از تمامی تصمیم گیری ها و ثبت حرکات مالی هیئت مدیره نماد خود را به دست می آورید.
 • مشاهده مسیر تصمیم گیری مالی سهام هر شرکت در سایت کدال می تواند کمک بزرگی به کاربران کدال کند. زیرا از این طریق شما انتخاب می کنید که سهام خود را بفروشید یا از این پس سهام بیشتری از این نماد خریداری کنید.

خواندن کد در صرافی یک راه موثر برای ورود به سیستم است کدال یا همان کدال 360 شرق. گذراندن دوره های آموزشی وبسایت کدال به صورت حرفه ای باعث تسهیل روند فعالیت کاربران در بورس خواهد شد. به این معنا که وقتی یاد بگیرید به عنوان یک سرمایه دار یا مدیر، کد بورس را به خوبی بخوانید، فعالیت بازار سهام شما روان تر خواهد شد.
سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل شکل کلی و مسیر نماد خود را از طریق این سامانه بهتر ارائه خواهند کرد. از طرفی کاربرانی که به دنبال خرید سهام و فعالیت های مشابه هستند می توانند به راحتی سهام یک شرکت را خریداری کرده و دنبال کنند. برای استفاده رایگان از آموزش های یادگیری کدال توصیه می کنیم مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید.

آموزش کد خوانی