معرفی انواع حساب فارکس و مقایسه آن ها

آشنایی با اصطلاحات بازار فارکس را با تشریح استاپ لاس در این سایت iranianforexteam بازار ادامه میدهیم. آشنایی با اصطلاحات بازار فارکس را با معرفی معاملات شرطی در این بازار ادامه میدهیم. Sell Stop نیز شرایط مشابهی با دستور شرطی Buy Stop دارد اما در جهت برعکس. دقت داشته باشید که استفاده از استاپ لاس در تحلیل و ترید بازار فارکس نیاز به دانش و تجربه قابل توجهی دارد. وقتی شما از اهرم در معاملات خود در بازار فارکس استفاده میکنید، در واقع مبلغ قابل توجهی از بروکر به صورت وام دریافت میکنید که در معاملات خود میتوانید از آنها استفاده نمایید؛ اما به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه قرار نیست شما از این وام دریافتی در بازار ضرر کنید و تنها برای باز کردن معاملات میتوانید از آن استفاده نمایید. بهتر است سبد دارایی دیجیتال شما ترکیبی از انواع ارزهای دیجیتال مختلف باشد، هر نوع ارز دیجیتال میزان ریسک متفاوتی را دارد و برای هدفی خاص به وجود میآید. شما مجازید تا در دامنه ای از 0.01 لات تا 100 لات را در بازار معامله کنید و این امر بستگی به میزان موجودی و ریسک معامله تان دارد. تعیین حجم معاملات و البته استفاده از حجم برای تعیین بهترین نقاط ورود به معاملات از جمله روش های بسیار حرفه ای است که کاربران کارآزموده و با تجربه از آن استفاده می نمایند.

به معنی ساده فرض کنید که شما قصد خرید در جفت ارز EURUSD را دارید. در گام بعدی باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید تکنیکها و روشهایی که سایر معاملهگران موفق فارکس استفاده میکنند را یاد بگیرید یا اینکه روشهای مختص خود را طراحی کنید. یک تکنیکالیست موفق دقیقا مطابق با پلن معاملاتی خود عمل کرده و در جایی وارد بازار میشود که تمام شرایط لازم برآورده شده باشد. در حالی که مطمئناً استراتژیهای معاملات خودکار شکست خورده بیشتر از استراتژیهای موفق وجود دارد ، تعدادی از معامله گران هستند که توانسته اند قدرت تجارت الگوریتمی را با معاملات اختیاری انسانی مهار کرده و بهترین نتیجه را بدهند. اگر علاقمند به فعالیت در حیطه ی بورس هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی معلامات الگوریتمی در بورس را مطالعه نمایید. پلتفرم های پیشرفته شامل پلتفرم های مکملی می شوند که فرصتی را برای معاملۀ الگوریتمی ارائه می دهد. مسلماً وقتی معاملات گذشته شما در سود باشند، هیچ خطری مارجین شما را تهدید نکرده و از این رو این امکان برای شما وجود دارد تا به راحتی معاملات بیشتری را باز کنید؛ اما وقتی معاملات گذشته شما در ضرر باشند، عملاً قدرت شما برای باز کردن معاملات جدید کمتر خواهد شد.

هر تحلیلی در علم تکنیکال نقطه ناقضی دارد. تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال (بنیادی). تحلیل دقیق این سه چهارچوب زمانی، روند اصلی را مشخص می کند. اسکالپینگ – از معاملات بسیار کوتاه مدت است که احتمالاً فقط برای چند دقیقه انجام می شود. مقرراتی از این دست، برای حمایت از هر بانکی که در این صنعت شرکت کرده است، وضع شده است. اما تحلیل بنیادین یک شرکت شامل تحلیل گزارشهای مالی و سلامت مالی شرکت، مدیریت و امتیازات رقابتی، رقبا و بازارهای مربوطهاست. فارکس استراتژی با تکیه بر تخصص چندین ساله خود در زمینه بازار های مالی مجموعه ای از بهترین ربات های فارکس را برای تریدر های علاقهمند به کسب سود تضمینی و مستمر از بازار فارکس فراهم کرده است. قیمت سفارش یا اردر پرایس هر چند یک معنی ساده دارد اما به مراتب می توان تفسیر پیچیده ای از آن داشت. Low Price به حداقل قیمت یک جفت از در یک بازه زمانی مشخص اشاره دارد. نمودار کندل استیک بیشترین حجم اطلاعات را به کاربران ارائه داده و از این رو با محبوبیت بسیار زیادی روبرو است. به صورت کلی دو نوع معامله در بازار فارکس در دسترس کاربران قرار دارد.

به همین روش ساده میتوانید مارجین لول حساب کاربری خود را محاسبه نمایید؛ اما از نظر روانشناسی این اصطلاح چه معنی در بازار فارکس دارد؟ اینکه در چه سطحی از دارای اصلی حساب کاربری شما با پیغام کال مارجین روبهرو میشوید، به نوع بروکر شما بستگی خواهد داشت که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت. معرفی اصطلاحات رایج در بازار فارکس با معرفی مارجین کال لول ادامه میدهیم. محاسبه مارجین به حجم معامله و البته ضریب اهرمی حساب کاربری شما بستگی دارد. ویژگی های حساب های فارکس در کارگزاری ها تعیین شده و هر حساب ویژگی و شرایط خودش را دارد که متفاوت از حساب دیگر می باشد و تریدر متناسب با دانش خود حساب مورد نظر را انتخاب می کند.

دقت داشته باشید که کندل استیک به عنوان یک استراتژی معاملاتی در بازار فارکس نیز شناخته میشود. در بازار فارکس ارزها به صورت جفت-جفت معامله می شوند. در واقع، روند در یک نمودار دو بُعدی می تواند رشد کند (مرحلۀ شمارۀ 2)، ریزش داشته باشد (مرحلۀ شمارۀ 4) و یا نسبتاً افقی حرکت کند (مراحل شمارۀ 1 و شمارۀ 3). در ادامه بطور جداگانه هر یک از انواع روند در فارکس را شرح می دهیم. در این بازار می توان ارزهای مختلف را به میزان برابری معامله و یا ترید کرد. بر اساس براوردها در چند سال گذشته بیش از نیمی از سرمایه گذاران به روش ضریب اهرمی متضرر شده و حدود ۳۰ درصد نیز از این روش سود بردهاند. این روش باید بر اساس تجربه و هدف و زمینه کاری شما انتخاب شود. در زمینه استراتژی های مختلف در فارکس، منابع زیادی وجود دارد که شما می توانید آن را به شکل پی دی اف، ویدیو و یا کتاب تهیه کنید. به این معنی که اگر تحلیل شما نشان از نزولی بودن قیمت دارد و در پیش روی روند نزولی یک حمایت قرار گرفته، عملا شکست این حمایت می تواند باعث نزول بیشتر قیمت شود. در غیر این صورت علاوه بر اینکه هیچ مزیتی از آن برای تحلیلگران ایجاد نخواهد شد، ممکن است باعث زیان ده شدن معاملات صحیح نیز برای آنها باشد.

استفاده از این روش برای باز کردن اردرها جایگاه خاص خود را داشته و در زمان مقتضی میتوانید از آن استفاده کنید. در حالیکه با یک کندل اصلاً نمیتوان شرایط نمودار یک جفت ارز از نظر صعودی و نزولی بودن را به دست آورد اما در همان یک کندل در تایم فریم های کمتر مانند یک ساعته و نیم ساعته شما میتوانید یک روند کامل را مشاهده کنید. صرافیهای غیرمتمرکز با کمک قراردادهای هوشمند بر بستر بلاکچین به انجام معاملات کمک میکنند. صرافی بیت برگ از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و جزو گرانترین صرافیهای فعال در بازار ایران است. در واقع در بازارهای اسپات (بازار معمول سهام در ایران) اول باید خرید اوراق بهادار را انجام دهید و سپس دارایی موردنظر را بفروشید ولی در فارکس میتوانید برای کسب سود، ابتدا بفروشید و بعد در قیمت پایینتر بخرید.

در نظر داشته باشید که این پوزیشن برای انتهای روند صعودی استفاده و یا در ابتدا یک اصلاحی در روند صعودی استفاده میشود. در یک نگاه ساده اردر پرایس قیمتی است که شما در زمان سفارش برای انجام معامله در نظر می گیرید. در این روش شما بعد از تعیین فاکتورهای مختلف یک معامله مانند حجم معامله و حد سود و حد ضرر خود پوزیشن خود را در قیمت لحظه ای بازار باز میکنید. با این حال بهترین استراتژی فارکس برای افرادی که به پیچیدگی علاقه ای ندارند، استراتژی فارکس بدون اندیکاتور است. با رسیدن مقدار دارایی حساب کاربری شما به مقدار استاپ اوت لول عملاً بروکر تمام معاملات باز حساب شما را خود به خود را به صورت خودکار میبندد.

فرض کنید که شما به صورت همزمان یک معامله خرید با حجم یک لات و یک معامله فروش با حجم یک لات در یورو به دلار آمریکا داشته باشید. اگر آموزش معاملات کوینکس را مرور کنید، به مفهوم کارمزد در این معاملات پی خواهید برد. نوشته کانال آموزش ارز دیجیتال،پرایس اکشن،تحلیل تکنیکال اولین بار در معرفی پیج اینستاگرام و کانال تلگرام. برای تعیین حد سود در بازار فارکس نیاز است که ها از روشهای تکنیکال ای استفاده کنیم. در این حالت، تایم فریم های 15 دقیقه ای تا 4 ساعته می تواند بکار گرفته شوند. همان چند صدم ثانیه ای که برای قرار دادن این سفارش می گذرد، نوسانات می توانند قیمت فعلی را با تغییراتی همراه نمایند. برای این منظور استفاده از معاملات شرطی می تواند تبدیل به یک گزینه ایده آل شود.

با توجه به اینکه اطلاعات مختلفی درباره حساب کاربری در بازار فارکس وجود دارد از این رو بایستی دقت کنید که بالانس حساب شما دقیقاً بعد از اتمام هر معامله و بسته شدن کامل آن رخ می دهد. پس فردی که تازه شروع به انجام معاملات در فارکس میکند این سوال برایش مطرح خواهد شد که کدامیک از این استراتژیها کاربرد بیشتری دارد؟ به این معنی که اگر شما بر این باور هستید که قیمت در حال افزایش است و در پیش روی قیمت یک مقاومت بزرگ قرار دارد، مسلما در صورت شکست این مقاومت به مست بالا احتمال افزایش قیمت زیاد است. در شرایطی که شما هیچ معامله بازی در حساب کاربری خود نداشته باشید، مقدار ماشین حساب شما برابر صفر است.

فری مارجین به مقدار دارایی در حساب کاربری شما اطلاق میشود که برای هیچ معاملهای بلوک نشده و عملاً به صورت کامل در اختیار شما قرار دارد. بعلاوه اسکالپینگ، نیاز به زمان و توجه بسیاری دارد و برای ساختن فرصت های جدید، باید به طور مداوم نمودارها را تحلیل کرد تا بتوان به نتیجه مطلوبی رسید. شرطی بودن این معاملات به این معنی است که شما شرط خاصی را برای انجام آن به بروکر اعلام می نمایید. در واقع High Price بایستی برای تایم فریم شخصی عنوان شود. از سوی دیگر، اگر آنها انتظار داشته باشند نوسانات قیمت بازار نشانه تغییر در روند است، ممکن است این تصمیم را بگیرند که از موقعیت و شرایط کنونی خود خارج شده و مطابق با روند معکوس وارد موقعیت جدیدی برای خود شوند. Sell Limit یکی دیگر از اصطلاحات در بازار فارکس است که از آن برای باز کردن یک پوزیشن فروش در قیمتی بالاتر از قیمتی فعلی بازار استفاده میشود. 7. حد سود باید نسبت به های و لو (اوج و کف) قبل از نقطه ی ورود ما (یعنی: طبق روشی که در بالا توضیح داده شد، ما هنگامی وارد پوزیشن می شویم که قیمت سطوح حمایت و مقاومت را بشکند و بالاتر یا پایین تر از های یا لو قبلی خود قرار بگیرد، حال برای تعیین حد سود باید یک، های و لو قبل تر از نقطه ی ورود خود را در نظر بگیریم)، تعیین شود.

در مثال ما، مارجین لول 250% بود و چون بالاتر از 100% است، ما میتوانیم معاملات جدیدی را باز کنیم. در چنین بروکری عملاً کال مارجین لول یا سطح کال مارجین ۱۰ درصد موجودی اصلی حساب است. تریدر ها معمولاً برای از بین رفتن تمام حساب کاربری و تمام دارایی در یک حساب از این اصطلاح استفاده میکنند؛ اما در بازار فارکس کال مارجین نشانه چیست و چه موقعی یک معامله گر در حساب کاربری خود کال مارجین میشود؟ دقت کنید که دستور شرطی Buy Limit برای انجام یک معامله خرید در قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار استفاده میشود. توجه داشته باشید که پاسخگویی به سوالات میبایست کاملا شفاف باشد و از ارائه پاسخهای دو پهلو خودداری کنید.

در هر معامله تحلیلگر یا تریدر به دنبال رسیدن به سود مشخصی است. اما استفاده از معاملات شرطی می تواند ریسک کمتری برای شما ب دنبال داشته باشد. استفاده از انواع مووینگ اوریج ها نیز شرایط مناسبی برای انتخاب استاپ لاس در معاملات فارکس به وجود خواهد آورد. در بخش های قبلی به صورت مختصر درباره آن توضیح دادیم. یکی دیگر از اصطلاحات رایج در بازار فارکس که باز هم مربوط به حساب کاربری میشود، فری مارجین است. بنابراین ، حتی اگر معاملات فصلی یک سیستم خرید و فروش نیست ، می تواند زمینه تجسم تصویر بزرگتری را که در استراتژی های معاملاتی و تکنیک های استراتژی مورد نیاز خود دارند ، به معامله گران ارائه دهد. مارجین از مهمترین اصطلاحات در بازار فارکس محسوب میشود. با باز شدن اولین معامله مارجین لازم برای آن در حساب شما محاسبه شده و به همین ترتیب با باز شدن معاملات بیشتر تمام مارجین های لازم محاسبه شده و در حساب شما بلوکه میشود. این پیغام به این معناست که دارایی اصلی شما به قدری کم شده است که دیگر کفاف معاملات باز شما را نداده و برای اینکه این معاملات همچنان باز بمانند بایستی پول به حساب کاربری خود تزریق کنید.