مزایا و کاربردهای دیزل ژنراتور سایلنت

از روابط بالا مقدار توان الکتریکی مورد نیاز بر حسب کیلووات یا کاوآ در سیستم برق سه فاز بدست می آید که دیزل ژنراتور باید بتواند آنرا تامین کند. بررسی های کاربران ما در مورد محصول و نمایندگی و قیمت دیزل ژنراتور چشم انداز روشنی را به شما ارائه می دهد ، و در تصمیم گیری آگاهانه به شما کمک می کند. اگر به دنبال بهترین و در کنار آن به صرفه ترین دیزل ژنراتور هستید پس باید را معرفی کنیم که دیزل ژنراتور های مطرح دنیا را به فروش می رساند.

دیزل ژنراتور چیست

فیلتر هوا را همیشه تمیز نگه داشته و هر 300 ساعت کار تعویض کنید. معمولا هر 10ساعت کار با مولدهای دیزلی باید سطح روغن آن را کنترل کرد و در هر 500 ساعت روغن باید تعویض شود . موتورها میتوانند با تمام طیف عصاره سوخت تجمیع شده کار کنند از گاز طبیعی، الکل، گازوئیل، گاز چوب تا روغنهای سوخت از روغن دیزل تا سوختهای رسوبی. احتراق ناقص سبب شکلگیری دوده و پس ماند سوخت نسوخته میشود که مسیر رینگهای پیستون را بسته و میچسباند و سبب کاهش شدید در کارایی مهر و موم کردن میشود و فشار کم ابتدایی را تشدید میکند. انرژی جنبشی خارج شده از انرژی پتانسیل درون سوخت (انرژی شیمیایی) سوخت در این مرحله سبب تولید کار یا انرژی مکانیکی می شود . این بخش مهم از ژنراتور محل قرارگیری موتور، آلترناتو، تابلوکنترل و مخزن سوخت است. دیزل ژنراتور ها در حالت عادی چه کوپله فابریک و چه کوپله های غیر فابریک دارای یک تابلو راه انداز برق دستی می باشند.

4. جهت تامین برق مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات بسیار مهم که با برق کار می کنند و از کار افتادن آن ها حتی برای مدت کوتاهی می تواند صدمات جبران ناپذیری وارد کند . برای تجهیزات آتش نشانی و در مواقعی که در اثر وقوع آتش سوزی برق ها قطع می شود. دیزل ژنراتور پرایم توان تامین جریان برق در مدت زمان طولانی را دارد و معمولا در مواقعی که برق شهر برای زمانی طولانی قطع می شود به کار می رود. دیزل ژنراتور های کوچک که تا حدود 200 کیلو ولت آمپر را تولید می کنند در مصارف اضطراری کاربرد بسیاری دارند . ترکیبی از یک موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده، عایقهای صدا، سیستمهای کنترل، قطع کنندههای اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به عنوان یک مجموعه به یک دیگر متصل شده باشند دیزل ژنراتور میگویند .

دیزل ژنراتور، به ترکیبی از موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده، عایقهای صدا، سیستمهای کنترل، قطع کنندههای اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به منظور تولید برق استفاده میشود، میگویند. توان خروجی مولد ۴۰۰ کاوا در مواقع اضطراری ۴۴۰ کاوا و در حالت دائم کار ۴۰۰ کاوا می باشد. شما در این شرکت نه تنها با مناسب ترین قیمت دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا و محصولات با کیفیت رو به رو می شوید، بلکه می توانید با مشاوران این شرکت تماس برقرار کنید تا آن ها به شما برای خرید بهترین ها کمک کند. کارایی این موتور تولید انرژی الکتریکی است. پرکینز با ‫طراحی و تولید اولین موتور پر سرعت دنیا خیلی سریع معروف شد. بدين ترتيب توان مورد نيازمان مشخص شد ولي تا اينجا فقط ۵۰ درصد محاسبات را انجام داده ايم .

این نوع از ژنراتور های دیزلی نیز با باری معادل 70 درصد توان استندبای دستگاه فعالیت خواهند کرد. این موتور برق را می توان در حالت آماده به کار و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر، همانند تولید و ساخت و ساز استفاده کرد. این حركت تفاوت ولتاژی را بین دو انتهای سیم یا رسانای الكتریكی ایجاد می كند كه در عوض باعث می شود بار الكتریكی جریان بیابد و جریان الكتریكی تولید شود. اگر با صنعت سرو کار داشته باشید می دانید که هر وسیله در هر صنعتی شامل زیر شاخه های مختلفی می باشد که این شاخه ها قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند. صنعت ساخت و ساز و راهسازی یکی دیگر از بخش هایی است که به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل است. دیزل ژنراتور ۱۰۰۰ کاوا مجهز به سیستم خنک کننده مایع (آب) و تعداد سیلندر ۱۲ (خورجینی) ، شدت جریانی معادل با ۱۴۰۰ آمپر تولید می کند.

در صورتی که قیمت و کیفیت برای شما اهمیت زیادی دارد، به دنبال دیزل ژنراتور های چینی و ایرانی باشید. ۵۰ درصد مابقي مربوط به انتخاب ديزلي است كه بتواند توان مصرفي را تامين كند. برندهای مختلفی مانند استریم (Stream) جزو نمونههای باکیفیت ژنراتورهای دیزلی چینی با مناسبترین قیمت برای انتخاب و خرید شما در سایت آبیاران موجود شده است. این سیستم داری بخشهایی مانند تعویض فرکانس، نشانگر سوخت موتور، تنظیم درجهی حرارت مایع خنککننده است که برای بررسی و کنترل از آنها استفاده میشود.

بدیهی است که برای راه اندازی هر تجهیزی در صنعت نیاز به یک منبع انرژی است. با ارایهی رنج توان گسترده از 10 تا 2000 کیلوولت آمپر، دیزل پرکینز به برند مشهوری در صنعت ساخت مولدهای برق تبدیل شده است. ليكن با توحه به محل استقرار دستگاه افت هايي در رسيدن به اعداد قيد شده در كاتالوگ سازنده داريم . آنها همچنین میتوانند به طور خودکار با قطع برق اصلی روشن شوند. كه در لحظه ابتدايي روشن شدن توان لحظه اي بيشتري مصرف مي كنند طبق تقسيم بندي ذيل ضريب دهيد. بدين ترتيب به مصرف كننده هايي مثل روشنايي ها كه در لحظه ابتدايي روشن شدن توان بيشتري مصرف نمي كنند ضريب يك داده و به مصرف كننده هايي كه موتور الكتريكي دارند. این سیستم دارای ایمنی کامل است به این معنی که هیچ صدمه ای به اپراتور یا خود دستگاه نمیرسد و در زمان لزوم ( داشتن ایراد در موتور یا ژنراتور یا قسمتهای دیگر ) تابلو دستور خاموش شدن را به دیزل ژنراتور میدهد تا صدمه ای به سیستم نرسد.

همانطور که اشاره شد موتور دیزل و ژنراتور برای تمام پکیجرها در تمام نقاط دنیا یکسان است . به عنوان مثال با افزایش بار مصارف متصل به ژنراتور، افت ولتاژی در خروجی ایجاد خواهد شد که برد رگولاتور این افت را سنجش و بر اساس آن مقدار میدان تحریک آرمیچر را زیاد مینماید تا ولتاژ خروجی به مقدار تنظیم شده برگردد. مقدار مجموع بدست آمده همان ماکزیمم شدت جریان (آمپر) مصرفی مجموع بارهای الکتریکی مورد نیاز ما در سیستم برق سه فاز است که دیزل ژنراتور باید آنرا تامین کند. مقدار گرم شدن وطول کار گرمکن، بستگی به درجه حرارت سوخت و تشخیص آن از سوی سنسور دارد. 5. در عملیات کوپله کردن، برای رادیاتور ژنراتور باید از چهارچوب مناسبی استفاده گردد تا بتواند تا آخر عمر دیزل ژنراتور، وزن آن را تحمل نماید و مانع از جابجا شدن آن شود. به همین علت توصیه می شود علاوه بر اینکه دیزل ژنراتور را از یک برند معتبر خریداری کنید که اجزا اصلی آن با بازدهی مناسبی کار می کنند برای تعمیر و نگهداری این قطعات و تجهیزات نیز از متخصصین با تجربه کمک بگیرید تا زنراتور شما دوام و طول عمر بالایی داشته باشد.

کاربرد دیزل ژنراتور

چون اگر عيبي به شاسي برسد دچار مشکلات بزرگی در کل سيستم مي شود که قابل جبران نيست. بنابراین لازم است که این تجهیزات ارزیابی های مستمری در مورد عملکرد خود داشته باشند. ما در این مقاله از فروشگاه سعدی درباره نحوه کار دیزل ژنراتور توضیح دادیم همراه ما باشید. ژنراتور در واقع همان واژه انگلیسی Generator به معنای تولید کننده است. در این حالت دستگاه بصورت اتوماتیک روشن میشود و پس از گذشت ۳ الی۱۰ ثانیه (بسته به تنظیم اپراتور) برق تولید شده از دیزل ژنراتور را وارد مدار مصرفی میکند. تزریق کننده سوخت – این بخش تنظیم کننده سوخت مایع و مقدار اسپری مورد نیاز به محفظه احتراق موتور می باشد .

قیمت دیزل ژنراتور

با ایجاد این حرکت پیستون میزان معینی خلا در پیستون ایجاد می شود و این خلا سبب مکش مخلوط سوخت و هوا به داخل موتور دیزل ژنراتور می شود . ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل و در نهایت تولید برق می نماید که این کار معمولا از طریق القای الکترومغناطیسی صورت می گیرد. دیزل ژنراتور دائم کار (Contentious) : این ژنراتور ها به گونه ای طراحی شده اند که مدام در حال برق رسانی به مصرف کننده می باشند. مثلا هنگامی که برای یک شیفت کاری (8 یا 10 ساعت) بدنبال تامین برق مصرفی مان هستیم، دیزل ژنراتور پرایم یا پایه مناسب هدف ما خواهد بود. بخش دوم که در یک نقطه در محفظه آلترناتور ثابت می باشد که به آن استاتور می گویند . گرد و خاک و ناخالصی های دیگر توسط فیلتر اول و دوم گرفته می شوند و هوای پاک و تصفیه شده وارد موتور می شود.

یک مدل از ژنراتور به صورت استندبای ژنراتور ممکن است لازم باشد تا فقط چند ساعت در ماه عمل کند اما مدلهای دیگری از ژنراتورهای پرایم هستند که باید به صورت پیوسته عمل کنند. فقط هنگام استفاده از موتور جهت دیزل ژنراتور، باید توان آنرا کمی بیشتر از توان ژنراتور در نظر بگیرید. در برخی از موارد با توجه به بسته بودن محیط باید سیستم خروج دود از دیزل ژنراتور را بر اساس همان ساختمان موجود طراحی کرد تا دود به کلی از کل ساختمان خارج گردد. در دیزل ژنراتور ها به علت تولید دود سمی خروجی نیاز است که سیستمی برای کنترل این دود و جداسازی این قسمت از سایر قسمت ها انجام شود. روشنایی ، هیترهای صنعتی و الکتروموتورهایی که با درایو کنترل سرعت یا همان اینورتور کار میکنند، شامل این گونه بارها میشوند. در انتخاب موتور دیزل ژنراتور موارد دیگری مانند میزان صدای تولیدی ژنراتور و میزان حجم محفظه سوخت نیز مهم هستند که باید به آن ها توجه نمود.

این جریان، جریان الكتریكی عرضه شده توسط ژنراتور است. برای مثال حجم مخزن یک نمونه دیزل ژنراتور با توان حدود 50 کیلو ولت آمپر حدود 900 لیتر است که به میزان 8 ساعت می تواند کار کند . حداکثر دور موتور 2200 دور در دقیقه است و مجهز به سیستم استارت هندلی و استارتی و سوخت رسانی پاشش مستقیم میباشد. قدرت یا توان خروجی موتور ZS1110 از 13 کیلووات با سرعت 2000 دور در دقیقه تا 15 کیلووات با سرعت 2200 دور در دقیقه از طرف خود کمپانی چانگچای برای آن در نظر گرفته شده است. حالا یه کارخانه تولیدی در نظر بگیرید که در 8 ساعت کاری با استفاده از دستگاهاشون دارند روزانه 2 تن به طور مثال مواد غذایی تولید میکند حالا در نبود برق حتی نیم ساعته چقدر از کارشون عقب خواهند افتاد.

پس از بررسي كليه مطالب فوق بايد به اين نكته مهم توجه داشته باشيم كه اگر قرار است ديزل ژنراتور دائم كار كند ، بهتر است با بيش از ۷۰ درصد توان كار نكند ولي در مصرف اضطراري از كل توان دستگاه نيز مي توان استفاده كرد. اگر جواب شما به این سوال مثبت بود بهتر است دیزل ژنراتوری را انتخاب کنید که در آینده نیز بتواند نیازهای شما را بر طرف کند تا در آینده متحمل هزینه اضافه نشوید. در این پوزیشن ها برای دیزل ژنراتور یک شاسی چرخ دار یا تریلر سفارش داده می شود و دیزل ژنراتور بر روی آن سوار می گردد تا دیزل ژنراتور به راحتی با یدک کش جابه جا گردد. دومین راه در صورت در دسترس نبودن کارشناسان برق، تهیه فهرستی از دستگاهای هست که در هنگام قطعی برق قرار است توسط دیزل ژنراتور روشن شود. با این حال ، موتور دیزل چهار زمانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دیزل ژنراتور

برای مثال در صورت انتخاب ظرفیت 100 کیلو ولت آمپر استندبای، نمیتوان انتظار تولید همین مقدار برق تولیدی را در زمان های بالای 3 ساعت در روز داشت. به این ترتیب سازنده مقدار نامی قدرت یک ژنراتور را مشخص میکند که در آن توان حداکثر درجه حرارت قسمتهای مختلف دستگاه از حد مجاز ایمن آنها عبور نمیکند. در نظر گرفتن سایز دیزل ژنراتور برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان ضروری است و این عمل بوسیله الکترونیک مدرن به ویژه بارهای غیرخطی دشوار شده است. به منظور جلوگیری از آتش سوزی، از ریخته شدن روغن روی زمین اجتناب شود. سیستم روغن کاری موتور دیزل: اجزای موتور برای اینکه بتوانند به راحتی کار کنند و در محور خود حرکت داشته باشند تا کمترین فشار به موتور وارد شود نیاز به روغن کاری مداوم و روزانه دارند.

را وارد مدار مصرفی میکند.

از آنجاییکه موتورژنراتور یکی از مهمترین قطعاتی است که کیفیت عملکرد دیزل ژنراتور به آن بستگی دارد باید در خرید آن دقت لازم را داشته باشید و با توجه به نیاز خود محصولی را خریداری نمایید که مزیت های یک موتورژنراتور با کیفیت را داشته باشد از جمله اینکه دود بسیار کمی تولید کند و از دوام بسیار بالایی هم برخوردار باشد. اگر کتابچه راهنمای دیزل ژنراتور را گم کرده اید با شرکت آسان ژنراتور تماس حاصل نمایید. قیمت دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا در تمام مدل ها یکسان نیست، مثلا قیمت موتور برق پرکینز ۴۰۰ کاوا با ولوو ۴۰۰ کاوا تفاوت دارد و مدل ولوو حدود ۱۰ میلیون تومان گران تر مشاهده سایت است.