لغزش چیست و چگونه آن را در معاملات تنظیم کنیم

اگر قیمت واقعی اجرا شده بالاتر از قیمت مورد انتظار برای سفارش خرید باشد، لغزش منفی تلقی می شود. زیرا نرخی بالاتر از حد انتظار به شما می دهد. برعکس برای سفارشات فروش صادق است.

لغزش در فارکس

برای درک بهتر لغزش در بازارهای ارزهای دیجیتال، پاسخ خود به این سوال که لغزش چیست را با یک مثال همراه خواهیم کرد.

فهرست عناوین مقاله

لغزش چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟

لغزش یکی از چالش هایی است که در بازارهای مالی، به ویژه بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستید. معامله‌گران بی‌تجربه که با لغزش‌ها مواجه می‌شوند، می‌توانند به سرعت خود را در یک شیب ناامیدکننده و مخرب بیابند. بنابراین، ضروری است که علاوه بر درک کامل از لغزش، نوسانات ارز دیجیتال خود و پلتفرمی که از آن استفاده می کنید را نیز به دقت در نظر بگیرید تا به اهداف تجارت خود برسید. به نظر شما بهترین محدوده برای تعیین لغزش در معاملات مبادلات ارز دیجیتال چیست؟ نظرات خود را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/what-is-slippage/

لغزش بازار مالی به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

لغزش مثبت

یکی دیگر از رایج ترین زمان هایی که لغزش رخ می دهد، نتیجه تغییر ناگهانی شکاف بین عرضه و تقاضا است. هنگامی که این اتفاق می افتد، سفارش بازار ممکن است با قیمتی کمتر یا بالاتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت اجرا شود. اگر لغزش منفی باشد، قیمت خرید در موقعیت خرید افزایش می یابد یا قیمت پیشنهادی در موقعیت فروش کاهش می یابد. برعکس برای لغزش مثبت رخ می دهد. فعالان بازار می توانند با قرار دادن سفارشات محدود و اجتناب از سفارشات بازار از لغزش محافظت کنند. در ادامه انواع لغزش را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

انواع لغزش

لغزش تفاوت بین قیمت مورد انتظار یک معامله و قیمتی است که معامله در آن انجام می شود. لغزش ممکن است در هر زمان رخ دهد. اما به احتمال زیاد در دوره های نوسانات بالای بازار اتفاق می افتد. به طور مشابه، هنگامی که یک سفارش بزرگ اجرا می شود. اما اگر حجم دارایی مورد معامله با قیمت انتخاب شده برای حفظ فاصله پیشنهادی فعلی (تفاوت قیمت بین بالاترین قیمت پیشنهادی خریدار و پایین‌ترین قیمت پیشنهادی خریدار) وجود نداشته باشد، لغزش رخ می‌دهد.

در این بخش، نحوه استفاده از هر دو رویکرد در مبادلات PancakeSwap و UniSwap را بررسی خواهیم کرد.

تعویض پنکیک

افزایش تدریجی لغزش

در این رویکرد باید آستانه لغزش را به طور ناگهانی و بسیار افزایش دهید. تجربه ثابت کرده است که با افزایش 12 یا 15 درصد آستانه لغزش می توانید به راحتی معاملات خود را انجام دهید. برای پیاده سازی این روش، همان روال قبلی را دنبال کنید، به جز اینکه این بار در کادر درصد، عدد 12 یا 15 را وارد کنید.

لیز خوردن می تواند صدمات زیادی به شما وارد کند. بنابراین، برای ارائه پاسخی جامع به این سوال که لغزش چیست، به بررسی روش هایی برای کاهش تاثیر منفی آن می پردازیم.

روش تنظیم slippage در این صرافی مشابه صرافی Pancake Swap است و باید مراحل زیر را طی کنید.

افزایش تدریجی لغزش

فرض کنید یک سفارش سریع (Market Order) برای فروش ارز دیجیتال خود به قیمت 1.5 دلار ثبت کرده اید. چنین سفارشی به شما این امکان را می دهد که به محض یافتن خریدار، ملک خود را به قیمت حراج بفروشید. فرض کنید تنها خریدار علاقه مند به ارز دیجیتال شما حاضر است تنها 0.50 دلار بپردازد. بنابراین، از آنجایی که سفارش شما یک نوع سفارش بازار است، به قیمت فعلی بازار اجرا می شود. بنابراین، از آنجایی که تنها یک خریدار برای دارایی شما با پیشنهاد 50 سنت وجود دارد، قیمت بازار این ارز دیجیتال به طور ناگهانی از 1.50 دلار به 50 سنت کاهش می یابد.

آستانه لغزش قابل قبول به طور پیش فرض روی تنظیم شده است تعویض پنکیک0.8% است. بنابراین برای استفاده بهینه از صرافی باید این مقدار را خودتان تعیین کنید. در رویکرد استپ آپ لازم است آستانه لغزش به صورت مرحله ای و هر بار یک درصد افزایش یابد. در نهایت، سطح بهینه برای انجام معاملات خود را با بهترین قیمت پیدا خواهید کرد. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد حساب تعویض پنکیک خود شوید.
  2. در قسمت «از»، توکن‌هایی را که می‌خواهید مبادله کنید، انتخاب کنید.
  3. رمز دریافتی را در قسمت “To” انتخاب کنید.لغزش تنظیم شده در تعویض پنکیک
  4. روی نماد چرخ دنده، که نشان دهنده تنظیمات است، کلیک کنید.تنظیم لغزش دستی در Pancake Swap
  5. در پنجره باز شده در قسمت «تحمل لغزش»، 1/8 را در کادر درصد وارد کنید.

اگر در بازارهای مالی کار می کنید، مطمئناً با مفهوم لغزش آشنا هستید. اگر در این بازارها تازه کار هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از انجام معاملات، برای درک مفهوم لغزش وقت بگذارید. به عنوان یک معامله گر، باید بدانید که معامله فقط زدن دکمه های خرید و فروش نیست. برعکس، شما باید بسیاری از مسائل جانبی را برای تکمیل یک معامله در نظر بگیرید. در این مقاله می توانید پاسخ سوالاتی مانند لغزش چیست؟ و دریابید که چگونه اثرات آن را بر تجارت خود کاهش دهید.

در حین انجام این کار، ممکن است با یک پیام هشدار در مورد امکان اجرا در پیش زمینه مواجه شوید. اگر این پیام را مشاهده کردید، آن را ببندید و دوباره فرآیند ذخیره تراکنش را تکرار کنید. این بار هیچ پیام خطایی مشاهده نمی کنید و می توانید تراکنش را ذخیره کنید.

یک راه سریعتر برای دور زدن خطای «مقدار خروجی ناکافی» این است که به طور ناگهانی آستانه لغزش را به 12 یا 15 درصد افزایش دهید. این سطح به اندازه کافی بالاست تا عوامل لغزش، یعنی نوسانات بازار و نقدینگی پایین را پوشش دهد. برای اعمال این رویکرد، مانند روش قبلی عمل کنید، به جز در قسمت “Slippage Tolerance” عدد 12 یا 15 را وارد کنید.

آخرین کلمه

تنظیم لغزش در UniSwap Exchange

  1. پس از انتخاب ارزهای دیجیتال برای معامله، روی نماد چرخ دنده در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات معامله شوید.
  2. 1% را در کادر “Slippage Tolerance” وارد کرده و روی گزینه “Confirm Swap” کلیک کنید.

با این حال، توجه داشته باشید که اگر لغزش قابل قبول معاملات خود را خیلی کم تنظیم کنید (لغزش معمولاً باید بین 0.1٪ تا 5٪ تنظیم شود)، معامله شما ممکن است هرگز اجرا نشود و بنابراین هنگامی که یک جهش یا کاهش قابل توجه قیمت رخ می دهد، سرمایه خود را از دست می دهید یا استفاده از شرایط بازار

تنظیم لغزش مبادلات ارز دیجیتال; تعویض پنکیک و تعویض یونی

اگرچه حذف کامل لغزش تقریباً غیرممکن است، می‌توانید با قرار دادن سفارشات محدود به جای سفارشات بازار، تأثیر لغزش در معاملات خود را کاهش دهید. زیرا این نوع سفارش ها با قیمتی کمتر از قیمت ثابت اجرا نمی شوند.

سر خوردن ارزها زمانی اتفاق می افتد که یک دستور بازار یا دستور توقف ضرر با نرخی متفاوت از نرخ مشخص شده اجرا شود. لغزش در فارکس معمولاً زمانی رخ می دهد که بازار بی ثبات است یا زمانی که یک معامله غیرعادی خارج از ساعات اوج بازار انجام می شود. در هر صورت، معامله گران فارکس واقعی و اصلی که حجم معاملات زیادی دارند، منتظر هستند تا معامله مورد نظر را با بهترین قیمت موجود انجام دهند.

کاهش اثر منفی لغزش معاملات

اگر قیمت واقعی اجرا شده کمتر از قیمت مورد انتظار برای سفارش خرید باشد، لغزش مثبت تلقی می شود. زیرا نرخی بهتر از نرخ اولیه به شما پیشنهاد می شود.

لغزش منفی

لغزش قیمت

اگر دوباره خطای «مقدار خروج ناکافی» را دریافت کردید، هر بار لغزش را به تدریج 1 درصد افزایش دهید تا به سطحی برسید که معامله شما کاهش یابد.

افزایش شدید و ناگهانی در لغزش

برای بررسی کامل این سوال که لغزش چیست، لازم است به لغزش و نحوه تعریف آن در مبادلات ارز دیجیتال اشاره کنیم. بسیاری از مبادلات ارز دیجیتال آستانه لغزش پایینی دارند. بنابراین احتمال اینکه معاملات شما اجرا نشود و با خطای «مبلغ خروج ناکافی» مواجه شوید، زیاد است. با تعیین آستانه لغزش قابل قبول، می توانید ریسک عدم اجرای معاملات خود را کاهش دهید. دو روش برای تنظیم لغزش وجود دارد.

  • رشد تدریجی
  • افزایش شدید و ناگهانی

این رویکرد سریعتر از افزایش تدریجی آستانه لغزش به شما نتیجه می دهد. البته در نظر داشته باشید که در این روش اختلاف قیمت بیشتر از قیمت اولیه مد نظر شما خواهد بود.

تبادل یونایتد

به عبارت ساده، لغزش زمانی است که به دلیل تغییر در قیمت بین زمان ثبت سفارش و زمان انجام تراکنش، مجبور می شوید با قیمتی متفاوت با قیمتی که در ابتدا درخواست کرده اید، تسویه حساب کنید. این پدیده در همه بازارها مانند فارکس، سهام و غیره رخ می دهد. با این حال، به دلیل سطوح بالای نوسان قیمت در بازارهای ارزهای دیجیتال، به ویژه در صرافی های غیرمتمرکز مانند تبادل یونایتد و…، لغزش های شدید فزاینده ای در این بازارها رخ می دهد. همچنین ضعف های رایج مانند حجم و نقدینگی پایین بیشتر دیده می شود آلت کوین هامواجه می شوند، منجر به بروز لغزش می شود.

نمونه ای از مفهوم لغزش

اگر تراکنش شکست خورد، دوباره امتحان کنید و این بار مقدار لغزش را به 8.2 درصد افزایش دهید. این فرآیند را تا پایان تراکنش تکرار کنید. اگرچه برای انجام معاملات از طریق این روش باید صبور باشید. اما مطمئن باشید که بهترین قیمت ممکن را برای معامله خود پیدا کرده اید.

افزایش شدید و ناگهانی در لغزش