فیلم های کامل آموزش امواج الیوت با احسان ساغم از مقدمه تا پیشرفته


آموزش امواج الیوت با احسان سقید

امواج الیوت چیست؟

در بازارهای مالی برای توصیف تئوری حرکات قیمت امواج الیوت به گونه ای ارائه می شود که می توان امواج را از طریق رفتار معامله گران و حرکت قیمت سهام تشخیص داد. سرمایه گذاران سعی می کنند از این نظریه از روند بازار خود سود ببرند امواج الیوت استفاده کنید، امواج الیوت قوانین خاصی مانند پیش بینی و نحوه شناسایی و سرمایه گذاری روی این الگو دارد.

البته لازم به ذکر است که این الگوها اطمینان کاملی از حرکت قیمت در آینده ندارند و تنها می توانند به تحلیل آینده بازار کمک کنند. در واقع می توان گفت که این روش تنها در روش های تحلیل رابطه ای مانند شاخص های فنی برای شناسایی فرصت های خرید و فروش خاص قابل استفاده است.

امواج الیوت اعتقاد بر این است که حرکت قیمت سهام در بازارهای مالی به صورت موجی رخ می دهد. امواج الیوت در ویژگی های کشف شده و قابل اعتماد الگوهای موجی می تواند پیش بینی های بسیار دقیقی در بازار سهام انجام دهد. نظریه امواج الیوت بر اساس این واقعیت که روند بازار فراکتال یک الگوی تکرار شونده است، اعتقاد بر این است که تکرار این امواج درجات مختلفی دارد که چرخه کامل موج شامل هشت موج است.

و این هشت موج شامل دو مرحله یا دو مرحله است که 1) مرحله انگیزشی که خود پنج موج دارد و 2) که فاز اصلاحی است و از سه موج تشکیل شده است. و با توجه به الگوی تکراری روند بازار، هر فاز و مرحله موجی دارد و نیاز به انگیزه و اصلاح بالا و پایین بستگی به روند اصلی حرکت دارد.

نظریه موج الیوت در دهه 1930 توسط رالف نلسون الیوت توسعه یافت. به گفته الیوت، هیچ چیز در بورس اوراق بهادار این اتفاق به صورت تصادفی و نامنظم رخ نخواهد داد و همه رفتارها از الگوهای تکراری پیروی می کنند.

فیلم های کامل آموزش امواج الیوت با احسان ساغم از مقدمه تا پیشرفته

هدف از ارائه نظریه امواج الیوت در واقع، توانایی استفاده از آنها برای توصیف حرکت قیمت در بازارهای مالی بود. در واقع می توان امواج را در حرکت قیمت سهام و در رفتار معامله گران یافت. سرمایه گذارانی که به دنبال سود بردن از روندهای بازار هستند، معامله گران موجی نامیده می شوند. به عنوان نمونه مالکی را در نظر بگیرید که با وجود داشتن مستاجر، سعی می کند مستاجر جدیدی را جایگزین آن کند که شرایط بهتری دارد، در چنین حالتی عملکرد این مالک مصداق بارز موج تامین مالی مجدد خواهد بود.

پس از آنکه الیوت به دلیل بیماری مجبور به بازنشستگی شد، تمام وقت خود را صرف تحلیل بازار کرد و در سن 75 سالگی شروع به مطالعه نمودارهای شاخص سالانه، ماهانه، هفتگی و روزنامه های روزانه و نمودارهای ساعتی و نیم ساعته تولیدی خود کرد. .

فیلم های کامل آموزش امواج الیوت با احسان ساغم از مقدمه تا پیشرفته
آموزش کامل موج الیوت با موفقیت احسان از شروع تا پیشرفته

الیوت قوانین خاصی را برای شناسایی، پیش بینی و سرمایه گذاری روی این الگوهای موجی تعیین کرده است. و در سال 1994 توانست تمامی کتاب ها، مقالات و نامه های خود را در مجموعه ای به نام RN Elliott’s Masterworks منتشر کند. امروزه می توان Elliott Wave International را یکی از بزرگترین شرکت های مستقل تحلیل مالی و پیش بینی بازار در جهان دانست که بر اساس مدل الیوت به تحلیل و پیش بینی بازار می پردازد.

آاما باید توجه داشت که بر اساس اظهارات الیوت می توان گفت که این الگوها را نمی توان به طور قطعی در رابطه با حرکت های آتی قیمت ها استفاده کرد. و فقط در تحلیل بازار آینده مفید هستند. به نوعی الیوت در مقایسه با سایر روش های تحلیل تکنیکال به ویژه اندیکاتورها موج می زند فنی ، در شناسایی فرصت های خاص خرید و فروش بسیار مفید خواهد بود. در یک بازار، هر معامله گر ممکن است تفسیر متفاوتی از الگوی موج الیوت در یک زمان خاص داشته باشد.

الیوت معتقد بود که این روانشناسی غالب سرمایه گذاران است که روند قیمت های مالی را ایجاد می کند. او به این نتیجه مهم رسید که نوسانات در بازارهای مالی عموماً خود را به صورت الگوهای تکراری نشان می دهند.

فیلم های کامل آموزش امواج الیوت با احسان ساغم از مقدمه تا پیشرفته

نظریه الیوت را می توان با نظریه داو مقایسه کرد. زیرا هر دو در مورد حرکت قیمت سهام به صورت موجی هم عقیده بودند.

با استفاده از امواج الیوت افراد به تفکر معاملاتی قدرتمندی دست خواهند یافت و در واقع با کمک تئوری امواج الیوت می توانند زمان مناسب برای ورود به بازار را بیابند و در کسب سود بیشتر موفق شوند. با کمک امواج الیوت می توانید با ساختار و آناتومی نمودارها و چرخه های ایجاد و کاهش امواج قیمت آشنا شوید. در مجموعه آموزشی زیر جناب آقای احسان سهم به سبک کلاسیک امواج الیوت تحصیلات داد. امیدواریم این مجموعه برای شما مفید واقع شود و به افزایش دانش معاملاتی خود کمک کند.

سایر تمرینات احسان ساغم:

تشکیل کامل و کامل فیبوناچی با احسان ساغم + پی دی اف

فیلم آموزش الگوهای هارمونیک با احسان سقید + فایل پی دی اف و اکسل

فیلم کامل آموزش شمع ژاپنی و روانشناسی شمع توسط احسان ساغام

برنامه آموزشی جامع و تخصصی قیمت اکشن با احسان سقید


منبع: https://chartiran.com/3576/elliott-kamyabi/#comment-5591