فیلم آموزشی امواج الیوت ساخته دکتر محمد ژند –


امواج الیوت اثر دکتر محمد خان

نظریه موج الیوت اولین بار در دهه 1930 توسط رالف نلسون الیوت پیشنهاد شد. به گفته الیوت، تمام رفتارهایی که در بازار سهام رخ داده اند، از الگوهای تکراری پیروی می کنند و هیچ چیز تصادفی نیست.

در واقع، ارائه نظریه امواج الیوت این به منظور توصیف حرکت قیمت در بازارهای مالی ساخته شده است. به نوعی برای تشخیص امواج باید حرکت قیمت سهام و رفتار معامله گران را مورد مطالعه و تحلیل قرار داد.

فیلم آموزشی موج الیوت ساخته دکتر محمد خند

به طور معمول، سرمایه گذارانی که تمام تلاش خود را برای استفاده از روندهای بازار انجام داده اند، سرمایه گذاران موج سوار نامیده می شوند. به عنوان مثال، داستان مالکی که برای دستیابی به شرایط بهتر تلاش می کند مستاجران خود را تغییر دهد، نمونه بارز موج ریفاینانس است.

پس از بازنشستگی به دلیل بیماری، الیوت به طور انحصاری بازار را تجزیه و تحلیل کرد. او در 75 سالگی نمودارهای شاخص سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه موجود و نمودارهای ساعتی و نیم ساعته ای را که ساخته بود مطالعه کرد.

نلسون الیوت او قوانین خاص حاکم بر چگونگی شناسایی، پیش‌بینی و سرمایه‌گذاری روی این الگوهای موجی را توضیح داد. نتیجه تحقیقات الیوت در نهایت در سال 1995 به صورت مجموعه ای از کتاب ها، نامه ها و مقالات تحت عنوان RN Elliott’s Masterworks منتشر شد.

فیلم آموزشی امواج الیوت به زبان اصلی (انگلیسی)

امروزه یکی از بزرگترین شرکت های مستقل تحلیل مالی و پیش بینی بازار در جهان به نام Elliott Wave International به تحلیل و پیش بینی بازار بر اساس مدل الیوت می پردازد.

مطمئن الیوت او به خوبی از این واقعیت آگاه بود که قیمت‌های آینده را نمی‌توان با قطعیت بر اساس مدل‌ها پیش‌بینی کرد و تنها استفاده از مدل‌ها برای تحلیل بازار آینده مفید است. به نوعی می توان گفت امواج الیوت به افراد این امکان را می دهد که از آن ها با سایر روش های تحلیل تکنیکال مانند اندیکاتورها استفاده کنند. فنی ، برای شناسایی موقعیت های مناسب خرید و فروش استفاده می شود. در واقع این امکان وجود دارد که الگوی موج الیوت در بازار توسط هر معامله‌گری متفاوت تفسیر شود.

از دیدگاه الیوت روانشناسی این اکثریت سرمایه گذاران هستند که تحول قیمت های مالی را تعیین می کنند. او متوجه شده بود که ظهور نوسانات در روانشناسی جمعی همیشه در تکرار الگوهای فراکتال یا “امواج” در بازارهای مالی رخ می دهد. در نهایت او موفق شد از الگوهای تکرار شونده به گونه ای استفاده کند که بتواند از آنها به عنوان پیش بینی کننده بازار آینده استفاده کند.

الیوت توانست با توجه به ویژگی های قابل اعتماد و کشف در الگوهای موجی بازار سهامپیش بینی دقیق موجودی

با کمک الیوت می توانید ساختار و آناتومی نمودارها و چرخه های ایجاد و کاهش امواج قیمت را بیاموزید.

فیلم های آموزشی در زیر اثری از دکتر محمد حسن خند مربوط به امواج الیوت است. در این مجموعه امواج الیوت به سبک کلاسیک به خوبی آموزش داده شده است.

امیدواریم این آموزش ها برای شما عزیزان مفید واقع شود.

خط عنوان لینک دانلود جلد
1 انواع چرخه (موج) دانلود 61 مگابایت
2 طبقه مطلق طبق قانون رابرت ماینر دانلود 59 مگابایت
3 تعداد امواج قسمت اول دانلود 55 مگابایت
4 شمردن امواج قسمت دوم دانلود 95 مگابایت
5 آشنایی با انواع فیبوناچی دانلود 70 مگابایت
6 prz. بچه ها دانلود 93 مگابایت
هفت مدت زمان موج اول دانلود 36 مگابایت
8 گسترش موج سوم دانلود 41 مگابایت
9 گسترش موج پنجم دانلود 37 مگابایت

بازنشر از فراچارت farchart.com


منبع: https://chartiran.com/2904/jand/#comment-5996