شیر گیوتینی استیل ای شاپ صنعت | kasrasaran

شیر گیوتینی استیل ای شاپ صنعت | kasrasaran

این شیرآلات به دلیل قابلیت تحمل از فشار و دمای بالا، پایداری و عملکرد بالا، مقاومت در برابر خوردگی و همچنین انعطاف‌پذیری بالا، در سیستم‌های بالادستی و پایین دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیر چاقویی یا شیر گیوتینی چدنی را می توان هم به روش دستی توسط اپراتور و یا اتوماتیک با استفاده از عملگرهای پنوماتیک و یا برقی به کارگرفت. با توجه به درجه حرارت سیال می توان سیت یا لاینر شیر چاقویی را از جنس EPDM و NBR و… مونتاژ نمود.

  • شیر چاقویی یا شیر کشویی چاقویی در ابعاد بزرگ برای سیال های خیلی غلیظ مانند نفت سنگین، گریس، لجن، خمیر کاغذ، مواد جلا دهنده و فاضلاب و حتی مواد غذایی مانند عسل کاربرد دارد.
  • اولین مرحله در نصب شیرآلات صنعتی، شناسایی و تعیین نقطه نصب و محل قرارگیری شیرآلات است.
  • این شیرآلات به دلیل ویژگی‌های خاص خود، مانند مقاومت در برابر فشار، با استفاده طولانی مدت از آن‌ها در صنایع مختلف استفاده می‌شود.
  • در همین حال برای شیرآلات گیت و یا بلوئر باید حتما از فلنج و این مقاله را بخوانید بلت استفاده شود.

شیرآلات با کیفیت، معمولاً دارای طول عمر بیشتر و عملکرد بهتر هستند و در نتیجه هزینه‌های ضایعات و تعمیرات ناشی از خرابی شیرآلات را به حداقل می‌رسانند. همچنین، استفاده از روش مناسب در برقراری اتصالات، می‌تواند به کاهش هدررفت انرژی و بهبود راندمان شیر آلات کمک کند. اصول کاربرد شیرآلات در این صنایع، به دلیل تأثیر مستقیم شیرآلات بر کیفیت و سلامت محصولات، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله به بررسی اصول کاربرد شیرآلات صنعتی در صنایع غذایی و دارویی می‌پردازیم.

شیرآلات بهداشتی و صنعتی برندهای:

در ادامه این مقاله، ابتدا شیرهای صنعتی پرکاربرد را معرفی می‌کنیم، سپس مزایا و معایب و کاربرد هر کدام از مدل‌های ذکر شده را بررسی خواهیم کرد. • در طول فرآیند باز و بسته شدن، فرسایش بین فلپ شیر و سطح آب‌بندی بدنه شیر کمتر از مقداری است که در شیر کشویی وجود دارد. • ارتفاع دهانه معمولاً ۱/۴ محل عبور نشیمنگاه شیر است، بنابراین بسیار کوچکتر از شیر کشویی است. • از آنجایی که فیلر آن ترکیبی از پنبه نسوز و گرافیت است، سطح مقاومت دمایی آن بالاتر است. شیرآلات صنعتی یکی از ابزارهای اصلی در صنعت آب و فاضلاب هستند که برای کنترل، تنظیم و مدیریت جریان آب و فاضلاب به کار می‌روند. مهمترین کاربردهای شیرآلات صنعتی در صنعت آب و فاضلاب شامل تأمین و توزیع آب، جلوگیری از بازگشت آب و تنظیم فشار آب و فاضلاب در شبکه های مختلف این صنایع می‌باشد.

انواع مختلف این دستگاه را در سایزها و اندازه های متعدد و از سایز ۵ تا ۵۰ سانتی متری تولید می کنند. این نوع شیر به گونه ای طراحی شده است که عبور سيال ما بين ۱۰ تا ۹۵ درصد فلو در جریان خواهد بود. به‌کارگیری این نوع شیر دارای مزیت های بسیاری است که مهم ترین آن ها قابل تعویض بودن آن بدون جدا شدن از سیستم است. دیسک استنلس استیل در داخل بدنه شیر گیوتینی بین سیت هایی از جنس لاستیک EPDM یا NBR یا تفلون PTFE در تمام مدخل بدنه آب بندی بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد.

شیرآلات صنعتی دیگر نیز شیرآلات غلطکی هستند که دارای دو بلوک تنظیم شده است. دما، فشار، PH و غیره از شرایطی هستند که می‌توانند بر روی عمرکاری شیرآلات تأثیر داشته باشند. علاوه بر این، رعایت استانداردها و مقررات ایمنی در استفاده، نگهداری و تعمیر شیرآلات مهم است تا از ایمنی، بهداشت و کیفیت کار با شیرآلات اطمینان حاصل شود.

شیر توپی (Ball valve)