ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین کیست؟

یک نظریه جالب وجود دارد که ساتوشی را به عنوان سازمان اطلاعات مرکزی می بیند. یعنی این ارز توسط متخصصان اطلاعات ایجاد شده است.

موقعیت احتمالی ساتوشی ناکاموتو

با توجه به آنچه در کدهای بیت کوین و وایت پیپر دیده می شود، ساتوشی به انگلیسی بریتانیایی مسلط است. اگرچه خودش اعتراف می کند که ژاپنی است، اما برخی معتقدند او بریتانیایی است. او از اصطلاحات انگلیسی در ایمیل‌هایش به کدنویسی به نام فینی استفاده می‌کرد. جان مک آفی ادعا کرد که مقاله سفید ساتوشی را از نظر زبانی بررسی کرده و او را شناسایی کرده است.

  • شاید ساتوشی یک شخص نیست

کانال ارتباطی با او فقط الکترونیکی بود که شناسایی هویت او را غیرممکن می کرد. در سال 2010 کار ساتوشی با بیت کوین به پایان رسید. در آخرین مکاتبه خود با توسعه دهندگان دیگر، او نوشت که به راه خود ادامه داده است. در نهایت، با رشد قیمت بیت کوین و محبوبیت ارزهای دیجیتال، گمانه زنی های زیادی در مورد ساتوشی به وجود آمده است.

ساتوشی ناکاموتو چگونه واسطه را حذف کرد؟

ساتوشی ناکاموتو کیست و چگونه واسطه را قطع کرد؟

برخی از افراد، مانند Laszlo Hanyecz که توسعه دهنده بیت کوین است، می گویند که ساتوشی ممکن است یک گروه باشد و بیت کوین توسط یک نفر رمزگذاری نشده باشد.

  • ساتوشی مرد است یا زن؟

کریگ رایت این انتقادات را نادیده گرفت و سعی کرد نقش مهم خود در بازار ارزهای دیجیتال را به رسانه ها نشان دهد. رایت توانست یک فورک بیت کوین کش به نام بیت کوین SV ایجاد کند. در حال حاضر، رایت به عنوان مدیر ارشد علمی در یک شرکت بلاک چین به نام Nchain کار می کند. کریگ رایت تا سال 2021 سعی کرد به طور قانونی ثابت کند که ساتوشی است.

نیک سابو، هویت احتمالی ساتوشی ناکاموتو

پس از مدت ها، دوریان ناکاموتو این ادعا را تکذیب کرد و گفت که صحت ندارد. یکی از اشتباهات بزرگی که این مجله مرتکب شد، انتشار عکس خانه دوریان بود، زیرا به راحتی می توان محل خانه را از روی عکس تشخیص داد. این موضوع باعث شده تا جامعه کاربران ارزهای دیجیتال با نقض حریم خصوصی دوریان آزرده خاطر شوند. همچنین، آنها باور نمی کردند که او ساتوشی باشد.

برخی معتقدند که ناکاموتو ممکن است از نام ساتوشی برای پنهان کردن جنسیت مونث خود استفاده کرده باشد. کارولین مالونی، نماینده کنگره نیویورک، شعار “ساتوشی یک زن است” را در رویدادی در مورد مشارکت زنان در بلاک چین ارائه کرد.

  • تئوری توطئه در مورد هویت ساتوشی

بر اساس پست های ساتوشی در شبکه هایی مانند Bitcointalk و SourceForg، مکان احتمالی او لندن است. اطلاعات موجود از ساتوشی شامل موارد زیر است:

  • حساب bitcointalk که دارای 539 پست است.
  • 34 ایمیلی که در لیست مخاطبین بیت کوین و کریپتو ظاهر می شوند.
  • حدود 169 فعالیت در شبکه SourceForg.
  • وجود ابرداده از کاغذ سفید بیت کوین؛
  • آرشیو مربوط به ماشین Wayback.

بیت کوین به دلیل کدنویسی فوق العاده عالی ساتوشی یک پلتفرم امن در نظر گرفته می شود. در مجله نیویورکر نیز از او به عنوان نخبه کدنویسی یاد شده است که می تواند کدهای بیت کوین را در 31000 خط بنویسد. در مقاله «ارز دیجیتال، بیت کوین و خالق اسرارآمیز آن»، این مجله توضیح داد که حتی دن کامینسکی که یک محقق حرفه ای امنیت اینترنت است، نتوانست کدهای بیت کوین را بشکند.

  • تسلط ساتوشی ناکاموتو به زبان انگلیسی

یکی از دلایلی که هک در این روش را بسیار دشوار می کند، توزیع تاریخچه تراکنش ها در گره یا گره های بلاک چین است. برای کنترل رکوردهای بلاک چین، به قدرت محاسباتی زیادی نیاز داریم که امنیت آن را تضمین می کند.

ساتوشی ناکاموتو چقدر بیت کوین دارد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا ساتوشی باید هویت خود را پنهان کند. یک نظریه رقیب این است که اگر مقامات هویت واقعی او را کشف می کردند، احتمالا او را محکوم می کردند و به دنبالش می آمدند.

با خواندن مقدمه این مقاله متوجه شخصیت مرموز ساتوشی ناکاموتو خواهید شد. هنوز هیچ کس هویت او را نمی داند و تنها چیزی که همه از آن می دانند، کاغذ سفیدی است که او در سال 2008 منتشر کرد که آغاز توسعه ارزهای دیجیتال به حساب می آید. در این وایت پیپر روش استفاده از این شبکه همتا به همتا توضیح داده شده است. در سال 2009، ساتوشی روی اولین نسخه نرم افزار بیت کوین کار می کرد.

اغلب، برای حل این مشکل، به یک شخص ثالث قابل اعتماد نیاز داریم تا بررسی کند که آیا ارز دیجیتال توسط مالک آن خرج شده است یا خیر. در این شرایط، یک واسطه مانند بانک، تراکنش ها را بدون دردسر انجام می دهد، اما در نظر داشته باشید که شخص ثالث دیگر ممکن است از اعتماد شما سوء استفاده کرده و مرتکب کلاهبرداری شود.

بعد از این لیست نیک سابو، مهندس کامپیوتر و محققی است که با نوشتن مقاله “قراردادهای هوشمند” در سال 1996 به شهرت رسید. در سال 2008، او بر روی بیت گلد، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز کار کرد، که او آن را به عنوان “پروتکلی که در آن شما تعریف کردید” می تواند قطعات گران قیمتی بسازد که بدون هیچ واسطه ای قابل جعل نباشد. اگر دقت کنید متوجه می شوید که این تعریف مشابه بیت کوین است.

شبکه همتا به همتا مشکل هزینه مضاعف را حل می کند. هزینه مضاعف به این معنی است که از یک ارز دیجیتال در دو تراکنش مختلف استفاده می شود. از آنجایی که پول فیزیکی می تواند در یک زمان فقط در یک مکان باشد، این مشکلی نیست. ماهیت ارز دیجیتال مجازی است و به همین دلیل لزوماً در نتیجه تراکنش از مالکیت شخص خارج نمی شود.

اگرچه هویت ساتوشی ناکاموتو هنوز ناشناخته است، برخی معتقدند شخصیت های زیر ممکن است هویت واقعی او باشند.

دوریان ناکاموتو، هویت احتمالی ساتوشی

برنارد فون نوتهاوس نمونه ای از شخصی است که در سال 2011 به دلیل ایجاد، مالکیت و فروش ارز خصوصی خود به نام دلار لیبرتی محکوم شد. بنابراین، بعید نبود که برای ساتوشی نیز اتفاق بیفتد، زیرا هر دولتی در صورت مواجهه با تهدید سیاست پولی، صلح آمیز نخواهد بود.

آخرین اخبار و نکات از ساتوشی ناکاموتو

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعال بوده اید، احتمالا نام ساتوشی ناکاموتو را شنیده اید. اولین بیت کوین توسط فردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو در 3 ژانویه 2009 استخراج شد، اما هنوز کسی نمی داند که آیا این نام مستعار متعلق به یک فرد یا گروه است. جالب است بدانید که افراد علاقه مند به حوزه کریپتو، مدت ها قبل از ایجاد بیت کوین، با این نام آشنا شدند.

با کمک این داده ها تعدادی نمودار پراکندگی تهیه شده است که زمان فعالیت ناکاموتو را در مناطق زمانی مختلف نشان می دهد. مکان های ممکن برای ساتوشی عبارتند از: انگلستان (GMT)، اقیانوس آرام (PST)، شرق ایالات متحده (EST)، استرالیا (AEST)، و ژاپن (JST).

آخرین کلمه

چند ماه قبل از استخراج بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو کاغذ سفیدی نوشت با عنوان “بیت کوین؛ یک سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا را منتشر کرد. در 31 اکتبر 2008، با انتشار این کاغذ سفید، پروتکل غیرمتمرکز همتا به همتا را ارائه کرد. -peer بسیار امن و رمزگذاری شده. اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید و اطلاعات دقیق تری در مورد آن کسب کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

رسانه ای بودن برای دوریان خالی از لطف نبود. یک کمپین اینترنتی به نام او توانست بیش از صد بیت کوین جمع آوری کند. این سرمایه نوعی تشکر از جامعه بیت کوین بود. سرانجام، در آوریل 2014، دوریان و صاحب کمپین ویدیویی در یوتیوب منتشر کردند و از جامعه تشکر کردند.

کریگ رایت، هویت احتمالی ساتوشی ناکاموتو

او همچنین خاطرنشان کرد که مدت زیادی است که درگیر این مسائل بوده، اما سعی می کند روی شغلش تمرکز کند. در میان اسناد مجله Wired صفحه ای مربوط به ارزهای دیجیتال در وبلاگ کریگ رایت وجود داشت. این صفحه دقیقا چند ماه قبل از انتشار وایت پیپر بیت کوین منتشر شد، اما تنها مدرک موجود نبود.

ایمیل های دریافتی از کریگ رایت

اولین نفر در این لیست دوریان ناکاموتو است که مجله نیوزویک ادعا می کند شباهت هایی بین او و ساتوشی وجود دارد. یکی از دلایل آن آزادی خواهی و ژاپنی بودن این دو نفر است. دوریان اصالتاً ژاپنی-آمریکایی دارد و از دانشگاه پلی تکنیک کالیفرنیا در رشته فیزیک فارغ التحصیل شده است.

دومینیک فریزبی کتابی به نام «بیت کوین، آینده پول» دارد که در آن نیک سابو را همان ساتوشی ناکاموتو می نامد. او با یک صاحب سبک مشورت کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که سبک نگارش سابو شبیه به ساتوشی است. آنها همچنین به کارل منگر که یک اقتصاددان است اشاره کردند.

یکی دیگر از دلایل مشکوک بودن Frisbee این بود که Sabo در DigiCash (یکی از شرکت‌هایی که رمزارز را به پرداخت‌های دیجیتال معرفی کرد) کار می‌کرد.

چرا ساتوشی ناکاموتو هویت خود را پنهان کرد؟

این ادعا باعث ایجاد ابهامات و تردیدهایی شد و مجله Wired در جریان تحقیقات خود با مسائل متناقضی مواجه شد. یکی از این موارد مربوط به تاریخچه محتوای وبلاگ و کلیدهای عمومی مربوط به ساتوشی است که ظاهرا واقعی نیست. جالب اینجاست که حتی ویتالیک بوترین که یکی از بنیانگذاران اتریوم است نیز با گفته های کریگ رایت موافق نبود و او را کلاهبردار خواند.

ردیه توسط کریگ رایت

در این مقاله سعی کرده ایم به اطلاعات مهمی در مورد ساتوشی ناکاموتو بپردازیم. هویت او همچنان یک راز باقی مانده است و هیچ کس با اطمینان نمی داند که او کیست یا کجا زندگی می کند. همچنین نظریه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ساتوشی یک فرد یا یک گروه است که هیچ کس نمی تواند صد در صد آن را تایید یا رد کند. تمام آنچه در دسترس است برخی از داده های آن در برخی شبکه ها است که ما را فراتر از حدس و گمان نمی برد.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/who-is-satoshi-nakamoto/

چندین ایمیل از کریگ رایت به بیرون درز کرده است، از جمله مکاتبه با وکیل او در مورد دفتر کل توزیع شده همتا به همتا (p2p). کشف دیگر رونوشت جلسات با وکلا و مقامات مالیاتی بود که در آن کریگ رایت می گوید: “من تمام تلاش خود را برای پنهان کردن این واقعیت انجام داده ام که از سال 2009 بیت کوین را مدیریت می کنم. با این حال، با این اتفاق، بقیه جهان نیز این موضوع را درک می کنند. مسئله.

اگرچه شخصیت ساتوشی هنوز ناشناخته است، اما سرنخ ها و نکاتی در مورد او وجود دارد که دانستن آنها خوب است. در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

  • ساتوشی ناکاموتو، نابغه ریاضی

در این شرایط است که نقش مهم رمزگذاری تراکنش ها و حذف واسطه ها مشخص می شود. در نهایت این مشکل عدم تمرکز تراکنش ها منجر به ایجاد بلاک چین های مختلف شد. در سیستم بلاک چین، بر اساس الگوریتم اثبات کار (POW)، مهر زمانی هر تراکنش به پایان مهر زمانی قبلی اضافه می‌شود. این فرآیند یک رکورد تاریخی ایجاد می کند که قابل تغییر نیست.

نفر دوم کریگ رایت است که نزدیک ترین و قوی ترین مدرک هویت ساتوشی را دارد. طبق مقاله Wired در دسامبر 2015، کنفرانس سرمایه گذار بیت کوین برگزار شد که کریگ رایت نیز در آن حضور داشت. در کنفرانس از او پرسیده شد، او پاسخ داد که همه چیز را می داند.

از آنجایی که هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناخته باقی مانده است، پاسخ این سوال به طور دقیق مشخص نیست، اما برخی منابع تخمین می زنند که او یک میلیون واحد بیت کوین دارد. مقدار کل بیت کوین قابل استخراج 21 میلیون واحد است. بنابراین، ساتوشی حدود 5 درصد از کل بیت کوین ها را در اختیار دارد. تاکنون افرادی بوده اند که به جای او به میدان آمده اند اما هیچ کدام از این افراد موفق به اثبات ادعای خود نشده اند.

ساتوشی ناکاموتو چه کسی می تواند باشد؟

ساتوشی ناکاموتو چه کسی می تواند باشد؟