زمستان کریپتو چیست و چگونه در برابر این سرما مقاومت می کنید؟

تفاوت بین زمستان کریپتو و بازار خرس

فهرست عناوین مقاله

زمستان کریپتو به چه معناست؟

قیمت کریپتو به طور مداوم در حال کاهش یا تثبیت یک طرفه است. قیمت ها دیگر افزایش نمی یابد. یکنواختی شرایط بیشتر سرمایه گذاران را آزار می دهد و قانونگذاران از این مرحله به عنوان فرصتی برای تصویب مقرراتی استفاده می کنند که اغلب بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی می گذارد. به نظر شما، این روزها که در آخرین ماه های سال 2022 هستیم، وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال مشابه مرحله سوم زمستان کریپتو نیست؟

این معمولا به دست سرمایه گذاران سهام و نهنگ هایی که به دنبال خرید با قیمت پایین تر هستند اتفاق می افتد. با این افزایش حجم، کاهش در کوتاه مدت و میان مدت ادامه خواهد داشت.

تحلیل درون زنجیره ای

شما می توانید استفاده کنید داده های رشته ای پیش بینی های دقیق تری مانند رفتار نهنگ ها، دارایی های ماینر، رفتار سرمایه گذاران بلندمدت، مبادلات و آدرس های بلاک چین انجام دهید. به عنوان مثال، نهنگ هایی که کریپتوها را در مقیاس بزرگ می خرند، می تواند پایین بودن را نشان دهد.

شاخص های احساسات بازار

بازار ارزهای دیجیتال مانند سایر بازارهای مالی، نوسانات زیادی را تجربه می کند. از آخرین ماه های سال 2021، یک روند نزولی بلند مدت در بازار ارزهای دیجیتال آغاز شد. این کاهش ارزش این بازار را از سه تریلیون دلار به کمتر از یک تریلیون دلار در هشت ماه کاهش داده است. این کاهش با مدت زمستان کریپتو شناخته شده است؛ اما این اصطلاح به چه معناست و چگونه می توانید از سبد سهام خود در طول زمستان کریپتو محافظت کنید؟ در این مقاله قصد داریم به چند سوال در مورد زمستان ارز دیجیتال پاسخ دهیم.

پایان زمستان کریپتو

آیا می توان پیش بینی کرد که زمستان کریپتو چه زمانی برگزار می شود؟

بازار نزولی اصطلاحی است که برای توصیف بازاری با عملکرد ضعیف استفاده می شود. این اصطلاح هم در بازار سهام و هم در ارز دیجیتال قابل استفاده است. اما زمستان کریپتو زمانی است که ارزهای دیجیتال کمتر از حد معمول معامله می‌شوند و در روند نزولی باقی می‌مانند. اکثر ارزهای دیجیتال در این مرحله تحت تأثیر قرار می گیرند.

زمستان کریپتو چه زمانی شروع می شود؟

زمستان کریپتو ممکن است شما را از سرمایه گذاری منصرف کند. اما به یاد داشته باشید، پشت بازارهای نزولی، بازارهای گاوی وجود دارد. تاریخ نشان می دهد که قیمت ها در بورس همیشه بهبود یافته است. اگرچه کریپتو زمستان های زیادی را پشت سر گذاشته است، اما همیشه بازگشته است. حتی قوی تر از قبل. به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، تحقیق بسیار مهم است. برای مواجهه با زمستان کریپتو در بازار ارزهای دیجیتال چه تصمیمی گرفته اید؟

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/crypto-winter/

به گفته کارشناسان، یکی از تفاوت های اصلی زمستان 2022 کریپتو با زمستان های قبلی، تعداد معامله گرانی است که برای اولین بار زمستان را تجربه کردند. واکنش غیرقابل پیش‌بینی آن‌ها به این کاهش و تأثیر آن بر روند کلی بازار کریپتو باعث شد که نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از پایان زمستان فعلی کریپتوها ارائه کرد.

آخرین کلمه

زمستان کریپتو سخت است. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید در برابر آن استقامت کنید. در زیر چند راه حل آورده شده است:

  • زمستان کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نیست. سقوط برای همه ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد. اما شما باید سرمایه خود را به ارزهای رمزنگاری شده با حجم زیادی از بازار که احتمال انحلال بالایی دارند تبدیل کنید.
  • برای بازدهی پایدار، استیبل کوین ها را انتخاب کنید.
  • برنامه ریزی برای سود در بازار نزولی با میانگین هزینه DCA یا دلار شروع کنید. میانگین‌گیری روشی برای سرمایه‌گذاری یک مبلغ ثابت به طور منظم، بدون توجه به قیمت سهام است.
  • بازارهای نزولی منجر به وحشت می شوند و سرمایه گذاران ممکن است بر اساس این احساسات از بازار خارج شوند. تصمیم گیری در مورد فروش بر اساس احساسات و توصیه ها در رسانه های اجتماعی خطرناک است.
  • زیان بخشی از بازارهای مالی است. بنابراین، در مواجهه با زمستان کریپتو، از عملیات انتقامی برای بازیابی سرمایه از دست رفته خودداری کنید. به خصوص اگر از اهرم برای تقویت موقعیت معاملاتی خود استفاده کنید. اگر معامله شکست بخورد، نتایج فاجعه بار خواهد بود.

ویژگی مثبت زمستان ارز دیجیتال چیست؟

اگر تفاوت بین یک بازار گاوی و یک بازار نزولی در بازار سهام را بدانید، به راحتی می توانید شباهت های بین یک بازار نزولی و یک زمستان کریپتو را درک کنید. اما دانستن تفاوت های آنها نیاز به تفکر بیشتری دارد. اگرچه بازارهای نزولی و زمستان های کریپتو می توانند همزمان رخ دهند، اما لزوماً محرک های مشابهی ندارند.

زمستان کریپتو زمانی است که بازار ارزهای دیجیتال عملکرد ضعیفی دارد. در بازارهای مالی، این موضوع معمولاً به عنوان بازار نزولی شناخته می شود. در این زمان احساسات منفی به سرمایه گذاران هجوم می آورد. وحشت جایگزین خوش بینی می شود و با فروش بیشتر، ارزش اکثر ارزهای دیجیتال به پایین ترین حد خود می رسد.

تفاوت بین زمستان کریپتو و بازار خرسی چیست؟

اگرچه نمی توان به طور قطعی زمان وقوع زمستان را پیش بینی کرد، اغلب شرایط مشابهی قبل از شروع زمستان های مختلف مشاهده شده است:

اقتصاد کلان

به عنوان مثال، در سال 2022، سقوط لونا، زمستان کریپتو را به مرحله 2 رساند. اینجاست که بدبینان از عبارت معروف “B” استفاده می کنند.همانطور که گفتمبه نظر می رسد. رسانه های جریان اصلی در خط مقدم جمعیت بدبین هستند. آنها چیزی نمی نویسند جز چیزهایی که در کریپتو اشتباه است. سرمایه گذارانی که زمانی در فاز 1 هیجان زده بودند، عصبانی و ناامید می شوند و با ادامه روند نزولی، تردیدها افزایش می یابد و این چرخه معیوب ادامه می یابد.

سایش مداوم

امروزه ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری به شاخص های اقتصاد کلان مانند نزدک، بازار سهام در ایالات متحده و دومین بازار سهام جهان از نظر ارزش بازار وابسته هستند. سرمایه گذاران باید به عواملی مانند کاهش تورم یا نرخ بهره بالاتر توسط فدرال رزرو ایالات متحده توجه کنند. زیرا در حال حاضر ممکن است بازار کریپتو نیز سقوط کند.

تجزیه و تحلیل شاخص های فنی

اصطلاح زمستان کریپتو احتمالاً برای اولین بار در سال 2018 استفاده شد. زمانی که ارزش بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری پس از یک روند صعودی بزرگ در اواخر سال 2017 کاهش یافت.

سرمایه گذاران باتجربه زمستان کریپتو را مانند هر بازار نزولی در سایر کلاس های دارایی می بینند. این بدان معناست که هر چه زمستان کریپتو طولانی‌تر باشد، کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌های نوپای بیشتری خواهند مرد. اما در عین حال، شرکت های با ثبات تر و با ثبات تر، زمان بیشتری برای اثبات خود خواهند داشت.

در ژانویه 2020، بیت کوین کمی بیش از 7000 دلار ارزش داشت. از 8 نوامبر 2021، به بیش از 67000 دلار افزایش یافت و بیش از 800٪ رشد کرد. اما پس از آن، بازار بلافاصله سقوط کرد. در حال حاضر بیش از 70 درصد از ارزش خود و سایر ارزها حداقل به همان اندازه از دست داده است بیت کوین سقوط کرد برخی از تحلیلگران بر این باورند که سیاست های پولی فدرال رزرو باعث کاهش ارزش بیت کوین شده است. نزدیک شدن به پایان دوره اپیدمی کرونا و افزایش قیمت جهانی نفت از دیگر عوامل موثر در این رویداد مهم به شمار می رود. اما واقعیت این است که چنین وضعیتی محصول ترکیبی از عوامل مختلف است و نمی توان تنها یک عامل را برای این سوال در نظر گرفت.

زمستان کریپتو چه زمانی به پایان می رسد؟

یکی دیگر از نشانه های پایین بودن زمانی است که فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی متوقف می شود. به عنوان مثال، حساب های محبوب توییتر اغلب توییت کردن را متوقف می کنند. علاوه بر این، کاهش حجم معاملات نشان‌دهنده از دست دادن علاقه معامله‌گران خرده‌فروشی است که می‌تواند نشانه شروع زمستان کریپتو باشد.

چگونه در برابر زمستان کریپتو مقاومت کنیم؟

شاخص هایی مانند IRS هنگام پیش بینی بازار، ماهانه (شاخصی که برای اندازه گیری سرعت و تغییر نوسان قیمت جهت دار استفاده می شود) را بررسی کنید. به عنوان مثال، RSI پایین برای بازار ارزهای دیجیتال در شرایط فعلی نشان می دهد که قیمت نسبت به دوازده ماه گذشته روندی منفی داشته است.

افزایش حجم کریپتو

در این مرحله بازار شیب نزولی ندارد. زیرا جوشش بازار نوپا هنوز وجود دارد. اگرچه قیمت ارزهای دیجیتال مختلف در حال کاهش است، اما به نظر می رسد که آنها به ارزش واقعی خود نزدیک می شوند.

فروش اجباری

اما اگر تاریخ تکرار شود، مدت زمستان بین هفت ماه تا چهار سال است. انتظار می رود زمستان کریپتو بین 1 دسامبر 2022 و 31 ژانویه 2023 به پایان برسد و در بدترین حالت تا سال 2026 ادامه یابد.

قیمت پایین ارزهای دیجیتال در زمستان کریپتو فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است. امیدوارم وقتی این فصل تمام شود، همان رشد انفجاری گذشته را شاهد باشید.

سال 2022 و زمستان کریپتو

به گفته کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، زمستان کریپتو این سه مرحله را طی می کند:

پایان یک روند صعودی

پاسخ به این سوال کمی دشوار است; از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مانند شرکت های عمومی، اصول اولیه ای ندارند. زیرا سهام سایر شرکت ها به دلیل جریان نقدی برای سرمایه گذاران مهم است. اما ارزهای رمزنگاری شده بر اساس این که دیگران آنها را ارزشمند بدانند، ارزش خواهند داشت که به عنوان “اثر شبکه” شناخته می شود. به بیان ساده، اثر شبکه شبیه به درک ما از طلا و سایر فلزات گرانبها برای هزاران سال است. به همین دلیل پیش بینی پایان زمستان کار ساده ای نیست.