روند قیمت قطعات آسانسور در سال 1399 و 1400

به طوری که پیمان کاران با نصب و استفاده از این نوع از اسانسور ، می توانند بهره وری و ایمنی کارگاه را از طریق تسریع روند رفت و آمد کارگران و حمل مصالح و تجهیزات، ارتقاء بخشند. همانند هر آموزش دیگری، آموزش نصب آسانسور از طریق آموزش های غیر حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. متاسفانه برخی از سازنده ها تنها به آسانسورهای مسافربری بسنده می کنند و ساکنین مجبور می شوند از آسانسور مسافربر برای حمل بار استفاده کنند که این کار کاملا غیر اصولی و غیرقانونی است، زیرا آسانسورهای مسافربر به دلیل نوع طراحی، ابعاد و ارتفاع اتاقک و موارد فنی برای جا به جایی بار و اثاثیه مناسب نیستند. پاسخ: بله ، ساخت و طراحی شاسی موتور آسانسور یکی از مهمترین بخشهای آموزش آسانسور در کارگاه آسانسور شرکت می باشد و بصورت کاملا عملی از آهنکشی و اندازه گیری آهن و تعیین نوع طرح شاسی تا مرحله جوشکاری و تست شاسی آموزش داده می شود.

اخیراً آسانسورهای هیدرولیکی در مصارف خانگی رواج پیدا کرده اند.از ویژگی های خوب این نوع آسانسورها میتوان به ۱-نرمی حرکت در شروع اولیه۲-خرابی و استهلاک بسیار کم ۳-سهولت در عیبیابی و تعمیران ۴-ظاهری زیبا به خاطرحذف کادر وزنه و سیم بکسل۵-احتیاج به سازه سبک۶-عدم نیاز به موتورخانه در پشت بام۷-ایجاد آسانسورهای باربر;همچنین تراز شدن دقیق آن در طبقات اشاره نمود. شاید یکی از عیبهای این دربها باز شدن درب تنها از یک جهت خاص باشد. از این رو در تمام این آسانسورها تجهیزات ایمنی قرار می دهند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

تعمیر اسانسور

این امر مانع از افت ولتاژ برق می شود. برای سرویس و نگهداری سری استپ باید اهمیت زیادی قائل شد و باید به صورت دوره ای از تعمیر کاران و سرویس کاران متخصص در زمینه آسانسور و نگهداری و رفع عیب سری ایمنی بخواهیم تا آسانسور و مدار ایمنی آسانسور مارا چک و نواقص احتمالی آن را رفع کنند. به هنگام رسیدن کابین به طبقه مورد نظر سوپاپ نیز بسته شده و پیستون و کابین آسانسور تحت فشار ثابت در همان نقطه متوقف خواهد شد. انتخاب مکان مناسب برای نصب آسانسور علاوه بر کاربردی بودن آن موجب زیبایی بصری نیز منبع خواهد شد. محیط های کارگاهی و کارخانه ای به سبب افزایش حجم کاری، وسعت زیادی پیدا کرده اند و در نتیجه موجب شده تا گاه لازم باشد افراد، تجهیزات و مصالح برای کار در ارتفاع و یا هم سطح سازی با یک مکان به نقاط بالاتری فرستاده شوند. امروزه اکثر ساختمانهای مسکونی، اداری، درمانی و تجاری از دربهای سانترال برای آسانسورهای خود استفاده میکنند، چراکه تنها عیب وارده به این نوع دربها نسبت به درب لولایی، قیمت بالاتر این دربها بوده و مزیتهای بیشترشان موجب شده که خریداران، قید اضافی قیمت را بزنند و تن به خرید درب سانترال یا نیمه اتوماتیک دهند.

انواع اسانسور

آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمان های مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا پایین رفت. این ارور ها از tp1 تا tp14 وجود دارد و هر کدام از آن ها نشان دهنده یک کدام از اختلال های موجود در مدار های سری استپ و تابلو فرمان است مثلا یک کدام نشان دهنده باز بودن درب آسانسور و یا باز بودن درب موتور خانه آسانسور است. آسانسورها بدون محدودکننده های انتهای مسیر ممکن است در هنگام بالا رفتن، به هر دلیلی مانند عمل نکردن لمینت سوئیچ ها توقف نکرده و پس از خارج شدن از حفاظ، سقوط کنند. گاورنر سبب می شود تا در هنگام پاره شدن کابل ها یا سرعت گرفتن آسانسور بیش از سرعت مجازکابین آسانسور متوقف شود .این قطعه، ضامن جان مسافران می باشد و برای نصب آسانسور، قطعه ای حیاتی است.

نحوه اجرای آهن کشی و ریل گذاری داخل چاه اسانسور. همچنین آدرس شرکت گروه مهندسی سماآسانبرایساتیس جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … همچنین آدرس شرکت فرازمندان نوین مامطیر جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و …

در تابلو فرمان های جدید که ساختار جدیدتری هم دارند مشکل قطع شدن برق ترمینال tp4 وجود ندارد. نرده امگا محل ورود و خروج افراد و بار است و با بالا و پایین کشیده شدن آن، مسیر باز و یا بسته می شود. اسانسور های خانگی که با برق تک فاز کار میکنند. نصب آسانسور در اصفهان طبق آیین نامه ها و قوانین مربوطه با برنامه ریزی کامل و نقشه دقیق و از پیش طراحی شده اجرا می شود و تکنسین ها، تمامی اصول و موارد مربوط به نصب و راه اندازی آسانسور را رعایت میکنند. آسانسورهایی که به خوبی طراحی شدهاند نیز ظاهر و احساس کلی یک فضا را تکمیل میکنند.

قطعات اسانسور

از آن جا که وظیفه و کار سری استپ ها بسیار مهم است و چک و رفع عیب آن باید توسط متخصصین این امر انجام شود شرکت البرز آسانبر سناباد با جمع آوری متخصصین و مهندسین خبره در زمینه اسانسور با تهیه بسته ای جامع در زمینه بررسی و رفع عیب آسانسور های شما و سرویس و نگهداری سری استپ آماده خدمت گذاری به شما عزیزان است. با یک نگاه ساده میتوان فهمید که بیشتر منازل، مجتمعات تجاری و مراکز درمانی بوسیله این نوع از آسانسور تجهیز شده اند. ولی به طور کلی اگر به دنبال نصب آسانسور با شرایط کاملا اقتصادی هستید، استفاده از این نوع درب را به شما پیشنهاد میکنیم. اما با استفاده از تکنولوژی و طرح های جدید، کارشناسان حرفه ای می توانند بدون هیچ گونه خرابی اجزا ساختمان، آسانسور را در وسط راه پله ساختمان نصب نمایند تا همه ساکنین بتوانند از آن به خوبی استفاده نمایند.

پس از آن در قرن ۱۸ شخصی به نام لویی پانزدهم در سال ۱۷۴۳ اولین آسانسور که به عنوان وسیله ای برای مسافر اختصاص داده شده بود را مورد استفاده قرار داد که در خارج از کاخ تعبیه شده و قادر به حرکت از همکف به بالکن و بلعکس بوده است و مکانیزم آن شامل وزنه و قرقره هایی بوده است که توسط افرادی به دستور پادشاه به از طبقه بالا به پایین حرکت مینموده است که به آن صندلی پرواز نیز میگفتند. این ویژگی به عنوان یکی از استانداردهای ساخت و ساز در بسیاری از مراجع عنوان شده است. اما هیچ جای نگرانی نیست؛ چرا که آن ها می توانند با استفاده از تجربیات مشاوران، قیمت و هزینه ها را برای نصب آسانسور در ساختمان خود تخمین بزنند و برای خریداری آن اقدام نمایند.

بالابر کارگاهی ثابت به دو نوع نوار دنده ای و وینچی تقسیم می شود که نوع نواردنده ای آن ایمن تر است. دربهای تمام اتوماتیک تلسکوبی معمولا از دو لته تشکیل می شوند. درب آسانسورهای ماشین بر به صورت تک درب یا دو درب است که در نوع دو درب 2 عدد پانل شستی داخل کابین به منظور دسترسی راحت راننده به هنگام ورود و خروج نصب می شود. برای اجرای سکوهای بتنی باید ریشههای انتظار در هنگام میلگرد گذاری کف چاله در نظر گرفته شود.

سایر الزامات نظیر محاسبه تعداد، ظرفیت و جا به جایی که برای آسانسورهای کششی مقرر شده، برای آسانسورهای هیدرولیک نیز لازم است. انتقال نیرو به کابین در آسانسورهای هیدرولیک براساس محل جانمایی و نوع قرارگیری جک به انواع مستقیم و غیرمستقیم تقسیم میگردد. آسانسورهای هیدرولیکی برای طول مسیر پایین و ظرفیت های بالا کاربرد دارند و نیرو و بار عمودی بر اسکلت ساختمان وارد نمی کنند. حداکثر مسافتی که آسانسورهای کششی گیربکس میتوانند طی کنند حدود ۷۶ متر است. موتورهای گیربکس در هنگام شروع حرکت حدود 2 الی 3 برابر بیشتر ار موتورهای گیرلس برق مصرف می کنند.

تکنسین های ماهر نصب آسانسور اصفهان، پس از نصب و راه اندازی آسانسور، تمامی سرویس های اولیه را جهت حفظ ایمنی و افزایش طول عمر آسانسور انجام می دهند. البته عدم وجود تجربه در این مورد می تواند سبب خرابی بیشتر آسانسور گردد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از متخصصان این رشته کمک بگیرید. اگر بیشتر از یک جک به منظور جا به جایی اسانسور استفاده گردد، آن ها باید به گونه ای به یکدیگر مرتبط باشند که فشار روغن آن ها همیشه برابر باشد. چاه جک باید از مقاومت لازم در برابر نفوذ آب برخوردار باشد و با دقت شاقولی 25 میلی متر در ارتفاع 3 متر اجرا گردد. این مجموعه با ارائه به روزترین خدمات آسانسور از جمله فروش قطعات آسانسور ، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر در جهت رضایت هرچه بیشتر مشتریان می کوشد.

مجموعه آسانسور sumex یکی از معتبرترین شرکت های اسانسور در ایران می باشد.در صورتی که قصد خرید آسانسور دارید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با شرکت آسانسور sumex تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید. آسانسورهای کششی جزو قدیمی ترین آسانسورها در ایران است و بیشتر در ساختمان هایی با ارتفاعات بالا که سرعت بیشتری را میطلبد کاربرد دارد. درب های لولایی نمونه ای از ساده ترین و ارزان ترین انواع درب اسانسور شناخته می شود.

این گونه درب ها به صورت کاملا اتوماتیک بوده و با زاویه نود درجه نسبت به دیوار باز می شوند. قدرت مورد نیاز برای موتور اسانسور هیدرولیکی بیشتر از آسانسورهای کششی است، بنابراین برای انتقال برق به موتورخانه باید از کابل های برقی که متناسب با قدرت موتور است، استفاده شود. در آسانسورهای بدون موتور خانه باید یک دریچه به منظور خروج اضطراری در قسمت بالای چاله آسانسور برای ورود و خروج و جهت دسترسی به موتور در هنگام تعمیرات وجود داشته باشد. اگر شما هم در ساختمان های مرتفع زندگی می کنید، حتما از نبود آسانسور باربر در هنگام اثاث کشی رنج می برد. تعمیر این گونه آسانسورها توسط شرکت بخصوصی انجام نمی گیرد و شرکت های مجاز دیگر هم می توانند اسانسور کششی را تعمیر کنند.

زمانی که نصب آسانسور به طور کامل توسط مهندسان و افراد متخصص به پایان رسید، کارشناسانی از طرف شرکتهای بازرسی استاندارد به ساختمان شما اعزام می شوند و آسانسور را به طور کامل مورد بازرسی و بررسی قرار می دهند. پس اینکه مدیر فنی تمامی ابعاد و خط گونیا و امکان اجرای نقشه را تایید کرد تیم فنی سر بند های ریل را بررسی کرده که با کلاف های اهنکشی برخورد نداشته باشد. لذا لازم است نصب و اجرای انواع اسانسور مسافربر توسط افراد متخصص و با رعایت دستور العمل های استاندارد ۱-۶۳۰۳ انجام گیرد.

برای مثال عدم کنترل در بسته شدن ناگهانی آن ها و یا باز شدن 90 درجه آن که باعث اشغال فضا می شود، از معایب استفاده از این مدل درب می باشد. مثلا نصب ریل های T16 و T127 به نسبت ریل های دیگر بدلیل وزن ریل ها بالاتر است . سپس دوسر ریل ها را که دارای زبانه وشیار هستند، به یکدیگر متصل می نماییم. با توجه به این که نصب و راه اندازی آسانسور، کاری کاملاً تخصصی است، پیشنهاد می شود در این زمینه از افرادی که دارای دانش، تجربه و مهارت کافی می باشند کمک بگیرید. عملکرد این اسانسور به نحوی است که با تحت فشار قرار دادن روغن، نیروی رانش ایجاد شده و به جک های هیدرولیکی منتقل و باعث حرکت آسانسور می شود. در این آسانسورها برای جا به جایی از سیم بکسل، وزنه و فلکه استفاده می شود.