راهنمای نهایی کتاب

در مطلب بعدی برخی از کتاب های مناسب کودکان در مقاطع مختلف سنی را که این ویژگی های را دارند معرفی کتاب دعا و طلسم خواهم کرد. در زندگی پرمشغله امروزی به دشواری میتوان زمانی برای مطالعه فراهم کرد. مطالعه این کتاب ها می تواند به ما درس هایی برای زندگی بهتر بدهند. کتاب های جیبی، به دلیل محتوای کم، بین نویسندگان بسیار محبوب است. معمولا کتابهای الکترونیکی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت نسخهی چاپی هستند. در سالهای آغازین پیدایش چاپ، سایز یا قطع رایج کتابهای چاپی همانند نسخههای خطی بود. در بخش «خرید کتاب» سایت «بیشتر از یک نفر» میتوانید بهترین کتابهای موفقیت و بهبود فردی، کتابهای روانشناسی و خودیاری را به صورت چاپی و الکترونیکی تهیه کنید. کتابهایی که وارد گلدن باکس میشوند تخفیفهای شگفتانگیزی میخورند و شما میتوانید با فرصتی که این باکس طلایی در اختیارتان قرار میدهد، کتابهای خود را تا ۶۰ درصد تخفیف و بسیار ارزانتر از مواقع عادی خریداری کنید. از میان انواع سایز یا قطعهای کتاب، قطع وزیری، رحلی، رقعی و جیبی از معروفترین و پراستفادهترین قطعها میباشد با این حال در ذیل انواع قطع کتابها و اندازه استاندارد آنها را جهت اطلاع نویسندگان بیان میکنیم.

«داستان من» محصولی نوآورانه است که با پیوند قصه گویی، هنر و تکنولوژی این امکان را برای شما فراهم میکند تا در تجربه خلق یک کتاب داستان اختصاصی برای کودک خود مشارکت کنید و او را قهرمان کتاب اختصاصی خودش کنید. در این مطلب 8 ویژگی که کتاب های داستان کودکانه باید داشته باشند را معرفی کردم. صفحهبندی کتاب به قطع رحلی به دو صورت تکستونی و دو ستونی بسته به محتوای کتاب متغیر و قابلاجرا است، مثلاً اگر کتاب موردنظر یک رفرنس یا مرجع باشد، حجم زیادی مطلب و محتوا را باید در آن جای داد، بنابراین چنانچه صفحهبندی کتاب به قطع رحلی دو ستونی و با قلم ریزتر انتخاب شود، وزن کلی کتاب و حجم آن کمتر و همچنین هزینه چاپ نیز به مقدار قابلتوجهی کاهش مییابد، اما برای کتب شعری مانند شاهنامه که حاوی مینیاتور و تصاویر بوده و یا قرآن مجید که نیاز به تذهیب و زیباسازی ظاهری و همچنین گنجاندن متن اصلی به همراه معنی و گاهی تفسیر آن در هر صفحه است، روش صفحهبندی کتاب به قطع رحلی برای صفحهبند متفاوت بوده و حتی به یک طراح و نقاش نیز در حین صفحهآرایی کتاب نیاز پیدا میکند و البته هزینه صفحهبندی کتاب هم بالاتر میرود.

سومین سری از مجموعه کتاب های جویا مجد کتاب امتحانی نام دارد، در این کتاب، منتخب ترین سوالات امتحانی بدون پاسخ، نگاشته شده است و سطح سوالات بیشتر از آموزش های کتب درسی می باشد. واقعیت این است که کتاب، یک «بخشندهی بیمنت» است. یک ژانر که بسیار خاص است و طرفداران بسیاری هم دارد. شاید شما فقط ژانر خاصی را دوست دارید. اگر بهدنبال یک ژانر خاص برای رمانهای عاشقانه میگردید، بهتر است انواع رمان عاشقانه ترسناک را بخوانید. اما اگر شما چاپ کتاب داستان خود یا هر کتاب دیگری که نگارش کرده اید را به یک انتشارات معتبر بسپارید، تمامی این مراحل به راحتی طی خواهند شد. برای کتابهایی با کاغذ تحریر ۷۰ گرمی، سایز عطف کتاب نیم سانتیمتر به ازاء هر ۱۰۰ صفحه میباشد، مثلاً اگر کتاب شما ۲۰۰ صفحه باشد میبایست یک سانتیمتر برای عطف در نظر گرفت. نکته: ابعاد گفته شده، ابعاد کتاب بعد از برش میباشد لذا در زمان طراحی میبایست به هر طرف کار نیم سانتیمتر اضافه کرد و همچنین عطف کتاب را نیز در نظر گرفت. معمولا می توان هر کتابی را به صورت جیبی چاپ و منتشر کرد.

صفحهبندی کتاب به قطع رقعی نقش مهمی در جذب مخاطب دارد، زیرا قطع رقعی بیشتر برای چاپ رمان، داستان و بهطورکلی کتبی که محتوامحور بوده و کمتر از تصاویر در آنها استفاده شده، به کار میرود، بنابراین رعایت نکاتی مانند اندازه قلم، فواصل مناسب خطوط و حواشی متن از صفحه بسیار لازم و ضروری است و چنانچه صفحهبندی کتاب به قطع رقعی به خوبی و دقت لازم انجام نگیرد، موجب خستگی چشم و دلزدگی خواننده خواهد شد. قطع رحلی بیشتر برای مجلات و کتابهای نفیس استفاده میشود. ۱۷ سانتیمتر است و بیشتر برای کتابهای دانشگاهی و علمی استفاده میشود. Penguin Active Reading: داستان های سطح بندی شده انگلیسی است که سنین ۱۶ سال به بالاتر می توانند از آن استفاده کنند. در این صفحه کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ – ۱۲ سال معرفی شدهاند. این کتاب برگزیده ترین سوالات امتحانی چندین سال گذشته را در خود جای داده است.