راهنمای معاملات توکن اهرمی در صرافی بیت بیت

در زمان اجرای سفارش خرید یا فروش توکن های اهرمی، کارمزد معاملاتی دریافت می شود. این مبلغ دقیقا برابر با کارمزد تراکنش نقطه تبادل Buybit است که 0.1 درصد ارزش تراکنش است.

2. هزینه اشتراک

کارمزدهای سرمایه بخشی دیگر از کارمزدهای معاملاتی توکن اهرمی است که روزانه از ارزش خالص توکن موجود در حساب شما کسر می شود. این کارمزدها به پشتوانه دارایی توکن اهرمی که در صرافی Buybit وجود دارد گره خورده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های مالی اینجا را ببینید ارتباط دادن دیدن.

سوالات متداول

1. تجارت توکن اهرمی چه زمانی مناسب است؟

همچنین پنل ثبت سفارش تراکنش توکن اهرمی buybit در سمت راست تصویر قرار دارد. این پنل دقیقا مانند معاملات نقطه ای در بورس خرید بیت است. ابتدا باید بین گزینه های call و put یکی را انتخاب کنید.

پنجره ای در ابتدای صفحه ورود ظاهر می شود که شرایط خرید و فروش توکن های اهرمی را توضیح می دهد. آن را بخوانید، سپس روی Recognize and Activate Leveraged Token کلیک کنید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود توکن های اهرمی را در صرافی Buy Bit بخرید و بفروشید.

100 × 10 × 0.05٪ = 0.5 قسمت

4. هزینه های مدیریت

اکنون زمان یادگیری نحوه خرید و فروش توکن های اهرمی در صرافی بیت بیت است. ابتدا باید یک حساب شخصی در ByBit ایجاد کنید. نحوه ثبت نام در این صرافی در مقاله صفر تا صد تشکیل صرافی بای بیت برای ایرانیان بررسی کرده ایم.

برای هر روزی که توکن های اهرمی را در حساب خود نگه می دارید، هزینه ای به نام هزینه مدیریت از شما دریافت می شود. این کارمزد 0.005 درصد از ارزش توکن اهرمی است که روزانه از حساب شما کسر می شود. این هزینه ها مستقیماً از ارزش خالص توکن اهرمی در حساب کاربر کسر می شود.

5. هزینه های تامین مالی

در این مقاله به آموزش تراکنش های توکن اهرمی در صرافی Baybit ما پرداخت کردیم همانطور که می بینید، معامله توکن های اهرمی با کارمزدهای نسبتاً بالایی همراه است. بنابراین، توصیه می کنیم که فقط در بازارهای نزولی یا صعودی معامله کنید. زیرا در شرایط عادی بازار، احتمال سود حاصل از این معاملات بسیار کمتر خواهد بود. خوشبختانه در مقایسه با معاملات آتی، ریسک انحلال دارایی در معاملات اهرمی کاملاً حذف می شود. آیا تجربه تجارت توکن های اهرمی دارید؟ تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/bybit-leveraged-tokens/

پس از ورود به حساب کاربری، در صفحه اصلی زیر منوی تجارت، گزینه Leveraged Tokens را انتخاب کنید. به این ترتیب وارد صفحه معامله توکن اهرمی Buy Bit خواهید شد.

به طور کلی خرید و فروش توکن های اهرمی در بازارهای یک طرفه (بالا یا پایین) با دیدگاه سرمایه گذاری کوتاه مدت توصیه می شود.

2. معنای ارزش خالص دارایی (NAV) چیست؟

توکن های اهرمی در مبادله بیت

  • BTC3L: این توکن نشان دهنده یک موقعیت خرید یا یک قرارداد طولانی مدت دائمی BTCUSDT با اهرم سه گانه است. این بدان معناست که به ازای هر 1 درصد افزایش قیمت بیت کوین، قیمت آن 3 درصد افزایش می یابد.
  • BTC3S: این توکن نشان دهنده یک موقعیت کوتاه مدت یا فروش BTCUSDT با اهرم سه گانه است. این بدان معناست که به ازای هر 1 درصد کاهش قیمت بیت کوین، قیمت آن 3 درصد افزایش می یابد.

آموزش تجارت توکن های اهرمی در صرافی Baybit

در سمت راست نمودار قیمت، دفترچه سفارش (Order Book) و معاملات اخیر (Recent Trade) جفت ارزهای منتخب در صرافی به روز شده و به صورت لحظه ای قابل مشاهده است.

معاملات توکن اهرمی در Baybit

نرخ حق اشتراک: 0.05٪

قوانین استفاده از توکن اهرمی در تبادل بیت

توکن های اهرمی نوعی محصول مشتق (مشتقات) در مبادله بای بیت در نظر گرفته می شوند. همانطور که اشاره کردیم، هنگام خرید و فروش توکن های اهرمی، با خطر انحلال سرمایه مواجه نخواهید شد. به همین دلیل در مقایسه با معاملات آتی، ریسک بسیار کمتری دارند. در مورد مفهوم این توکن ها در مقاله توکن اهرمی چیست؟ مفصل بحث کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم به این مقاله مراجعه کنید.

200 × 7 × 0.05٪ = 0.7٪

3. هزینه های بازخرید

نرخ شارژ بازخرید: 0.05٪

تصور کنید می خواهید 200 توکن BTC 3L بخرید. قیمت اشتراک برای تراکنش های توکن اهرمی در زمان ثبت سفارش شما نیز 7 تتر است. نرخ اشتراک همیشه ثابت و 0.05 درصد قیمت آن است. در این صورت سهم شما برابر است با:

پس از آن، باید نوع سفارش خود را از بین سه گزینه زیر انتخاب کنید:

  • محدودیت: شما باید قیمت سفارش را تعیین کنید.
  • بازار: قیمت به طور خودکار بر اساس بهترین پیشنهاد موجود در بازار تعیین می شود.
  • TP/SL: علاوه بر قیمت سفارش، باید حد سود و زیان معامله را نیز مشخص کنید.

در گوشه سمت چپ تصویر، لیست جفت ارزهای قابل معامله در این بخش از صرافی بای بیت نمایش داده می شود. جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را از طریق این بخش انتخاب کنید.
تغییرات قیمت، بالاترین قیمت و کمترین قیمت و همچنین حجم معاملات توکن های اهرمی در 24 ساعت گذشته در کنار نام آن نمایش داده می شود. نمودار قیمت جفت ارز انتخابی نیز در این قسمت قابل مشاهده است.

تصور کنید می خواهید 100 توکن BTC 3L بخرید. قیمت اشتراک برای تراکنش های توکن اهرمی 10 تتر در زمان ثبت سفارش شما است. نرخ اشتراک همیشه ثابت و 0.05 درصد قیمت آن است. در این صورت سهم شما برابر است با:

هزینه اشتراک = مقدار اشتراک × قیمت اشتراک × نرخ حق اشتراک

جواب منفی؛ در حال حاضر نمی توانید توکن های اهرمی را به کیف پول یا صرافی های دیگر منتقل کنید.

5. آیا برای تراکنش های توکن اهرمی در BuyBit احراز هویت لازم است؟

کارمزد تراکنش توکن اهرمی در صرافی بیت خرید به پنج بخش مختلف تقسیم می شود. با توجه به اینکه توضیح این بخش ممکن است کمی پیچیده باشد، هر کارمزد تراکنش توکن اهرمی را با یک مثال معرفی می کنیم.

1. هزینه های معاملاتی

این هزینه به عنوان حق اشتراک برای خرید توکن های اهرمی در صرافی بیت خرید دریافت می شود. رابطه ریاضی هزینه های اشتراک با معاملات توکن اهرمی buybit به شرح زیر است:

فهرست عناوین مقاله

معرفی بخش لوریج توکن ها در Buy Bit Exchange

این هزینه به عنوان هزینه اشتراک مجدد برای خرید توکن های اهرمی در صرافی بیت خرید دریافت می شود. رابطه ریاضی هزینه‌های اشتراک بای‌بک برای تراکنش‌های توکن اهرمی با بیت به شرح زیر است:

جواب منفی؛ می توانید از معاملات توکن اهرمی در BuyBit بدون نیاز به احراز هویت استفاده کنید. البته بدون احراز هویت، سقف برداشت روزانه 2 بیت کوین برای حساب شما در نظر گرفته می شود.

آخرین کلمه

در صرافی Buybit، توکن های اهرمی برای موقعیت های کوتاه و بلند به دو دسته تقسیم می شوند. برای مثال بیت کوین را در نظر بگیرید. دو نوع توکن اهرمی بیت کوین در ByBit وجود دارد که به شرح زیر است:

اما در اینجا باید توضیح مختصری در مورد معاملات توکن اهرمی ارائه کنیم. معاملات توکن اهرمی مانند معاملات نقطه ای است. برای پرداخت مبلغ مشخصی، تعداد مشخصی توکن دریافت می کنید. چیزی که با معاملات نقطه ای متفاوت است، نوع توکن هایی است که در دسترس شما هستند. به عنوان مثال، توکن BTC 3X را در نظر بگیرید. این بیت کوین نوعی توکن اهرمی با 3 اهرم است. این بدان معناست که اگر قیمت بیت کوین 10 درصد تغییر کند، قیمت این توکن 30 درصد تغییر خواهد کرد. از این نظر، معامله توکن های اهرمی مشابه معاملات آتی نوع دائمی است.

معاملات آتی بسیار خطرناک است. خطر انحلال سرمایه در چنین معاملاتی بسیار زیاد است، به ویژه زمانی که معامله گران از اهرم بالایی استفاده می کنند. به همین دلیل به معامله گران تازه کار توصیه می شود از معامله قراردادهای آتی خودداری کنند. برخی از صرافی های ارز دیجیتال ایده جالبی در این زمینه ارائه کرده اند. توکن های اهرمی نوع خاصی از معاملات مشتقه هستند که هیچ ریسکی ندارند. مایع هیچ تبدیلی در آنها وجود ندارد. به نوعی می توان استدلال کرد که توکن های اهرمی از ترکیب معاملات نقدی و آتی اختراع شده اند. یکی از صرافی هایی که اجازه چنین تراکنش هایی را می دهد ByBit است. در آینده با ما همراه باشید تا تجارت توکن اهرمی را در صرافی بیت خرید آموزش دهیم.

پس از آن، می توانید با تعیین تعداد توکن های اهرمی که می خواهید بخرید یا بفروشید، سفارش خود را نهایی کنید. جزئیات سفارشات باز و انجام شده خود را نیز می توانید در قسمت زیر نمودار قیمت در صفحه معاملات مشاهده کنید.

کارمزد تراکنش های توکن اهرمی در صرافی Buybit

NAV یک مفهوم خاص برای توکن های اهرمی است. تکامل ارزش دارایی توکن های اهرمی به نوع اهرم و کارمزدهای کسر شده از آن بستگی دارد. صرافی BuyBit مقدار خالص ارزش دارایی را تعیین کرده است تا بتوانید ارزش کل توکن های اهرمی موجود در حساب خود را در زمان واقعی نظارت کنید.

3. کدام حساب باید برای تراکنش های توکن اهرمی در صرافی Buybit استفاده شود؟

تراکنش های توکن های اهرمی در صرافی Bybit فقط از طریق حساب Bybit Spot انجام می شود.

4. آیا امکان برداشت توکن های اهرمی از صرافی بای بیت وجود دارد؟

نحوه معامله توکن های اهرمی در صرافی Baybit

هزینه های بازخرید = مقدار بازخرید × قیمت بازخرید × نرخ کمیسیون بازخرید