راهنمای سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال Tether –

3) وام دادن: بسیاری از پلتفرم های ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهند که سکه های خود را به دیگران قرض دهید و سود کسب کنید. مزیت انجام این کار با استیبل کوین ها این است که نیازی نیست نگران کاهش قیمت ارز خود باشید. بسیاری از صرافی ها حتی بین 6 تا 12 درصد برای ذخیره Tether بهره می پردازند.

به دلیل تقاضای بالای معاملاتی، تتر نسبت به سایر استیبل کوین های محبوب مانند DAI و GUST سود بیشتری کسب می کند.

آیا خرید تتر منطقی است؟

اگر می خواهید استیبل کوین بخرید، تتر محبوب ترین آنهاست. USDT در بیشتر موارد قیمت دلار را نگه داشت. حتی زمانی که قیمت آن نوسان داشت، نسبتاً سریع به دلار بازگشت. در حال حاضر تتر با ارزش بیش از 60 میلیارد دلار در دسته سوم ارزهای دیجیتال قرار دارد. البته هنوز با قدرت های بازار یعنی بیت کوین و اتریوم فاصله دارد. اما از سکه های محبوبی مانند Dogecoin، Cardano و Ripple بالاتر است.

تارتار usdt

سرمایه گذاری تتر، تصمیم خوب یا بد؟

  • تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد روزها طول می کشد و کارمزد تراکنش آنها بالاست. اما تبادل ارز با Tether سریع و آسان است.
  • تتر را می توان با کارمزد کمتری نسبت به بانکداری سنتی جابه جا کرد. معاملات در صرافی های فیات کارمزد بسیار بالایی دارند. و برداشت پول از این صرافی ها حداقل یک تا چهار روز طول می کشد.
  • به دلیل نوسانات شدید بیت کوین و اتریوم، معامله گران دیگر از آنها برای خرید و تراکنش های روزانه استفاده نمی کنند. بنابراین، استفاده از Tether کاملا منطقی است.
  • سرعت بالای تراکنش تتر آن را به گزینه ای بسیار مناسب برای معامله گرانی تبدیل کرده است که می خواهند از نوسانات لحظه ای بازار حداکثر استفاده را ببرند.
  • معمولا برای خرید و فروش ارز دیجیتال باید از ارز دیجیتال دیگری استفاده کرد. اما در مورد تتر چنین مشکلی وجود ندارد. می توانید مستقیماً از ارزهای فیات استفاده کنید.

تتر در سال 2014 به عنوان “Realcoin” راه اندازی شد، اما بلافاصله پس از تغییر نام. این ارز دیجیتال در ابتدا فقط در پلتفرم OMNI ارائه شد. اما پس از آن به عنوان توکن ERC-20 بر روی پلتفرم اتریوم منتشر شد و مورد استقبال کاربران قرار گرفت. به دلیل گاز یا هزینه های بالای شبکه اتریوم، سایر شبکه ها با کارمزد کمتر تتر را به شبکه بلاک چین خود اضافه کرده اند. برای اولین بار پس از اتریوم، شبکه TRX یا TRON ارز تتر را به شبکه خود اضافه کرده است. در حال حاضر تتر در ۷ بلاک چین دیگر مانند Solana، Binance Smart Chain، IAS و Avalanche و غیره موجود است. با کمترین هزینه

چرا تتر بخریم؟

1) پرداخت: به لطف ارزهای دیجیتال، مردم در سراسر جهان می توانند به سرعت و ارزان برای یکدیگر پول ارسال کنند. در عین حال، انتقال ارزهای فیات گران و کند است. (خروج ارزهای فیات از صرافی ها حداقل یک تا چهار روز طول می کشد.) اما تراکنش های Tether خیلی سریع تکمیل می شوند. مبلغ انتقال او صفر است. تنها هزینه ای که پرداخت می کنید، کارمزد تراکنش شبکه است که کمتر از یک دلار است.

از آنجایی که تتر به دلار آمریکا متصل است، ممکن است به تنهایی پول شما را افزایش ندهد. اما پلتفرم‌های وام‌دهی، صرافی‌ها و کیف پول‌هایی وجود دارند که برای ذخیره‌سازی Tether به شما سود بالایی می‌پردازند. بنابراین همیشه ارزش سرمایه گذاری در Tether را دارد.

چگونه تتر را در ایران بخریم؟ آیا خرید Tether بدون احراز هویت امکان پذیر است؟

پیشنهاد: اگر می خواهید ارز دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنید، به جای فروش آن را با تتر مبادله کنید.

با توجه به قوانین FATF و مبارزه با پولشویی، خرید تتر بدون احراز هویت امکان پذیر نیست. تحریم ها دسترسی کاربران ایرانی به مبادلات خارجی را محدود کرده است. بنابراین خرید تتر در ایران از طریق مبادلات خارجی مشکل است. حتی ممکن است آدرس IP شما شناسایی شده و دارایی شما مسدود شود. بنابراین مطمئن ترین راه برای خرید Tether چیست؟ صرافی دیجیتال ایرانی را انتخاب کنید. در حال حاضر کمترین قیمت تتر در بین صرافی های ایرانی توسط تاپکنس ارائه می شود. عضویت و احراز هویت در این صرافی بسیار ساده و سریع است. و اگر برای ملک شما اتفاقی بیفتد، پشتیبانی آنها پاسخ شبانه روزی شما خواهد بود.


منبع: https://chartiran.com/5940/rahnama-usdt/#comment-6143

2) معاملات: استفاده از ارزهای فیات برای پرداخت هزینه تراکنش ممکن است چند روز طول بکشد. اما تراکنش های Tether خیلی سریع اتفاق می افتد. می توانید تتر را بخرید. آن را در حساب صرافی خود نگه دارید. و هر زمان که بخواهید آن را با سایر ارزهای دیجیتال مبادله کنید.

احتمالا اسم اوراق بهادار USDT آیا شنیده اید که تتر با سایر ارزهای دیجیتالی که در نوسان قیمت هستند متفاوت است؟ USDT یک استیبل کوین است که توسط دلار پشتیبانی می شود. یعنی قیمتش ثابت و همیشه حول و حوش یک دلار است. به ازای هر توکن تتر صادر شده، Tether Limited یک دلار آمریکا را در بانک قفل می کند. بنابراین این ارز از نوسانات قیمت بازار مصون است.

مواقعی وجود داشته است که تتر بیشتر یا کمتر از 1 دلار ارزش داشته است. به عنوان مثال، هنگامی که ارزش سایر سکه ها کاهش می یابد، معامله گران دارایی های خود را به Tether تبدیل می کنند تا سرمایه آنها از نوسانات بازار در امان بماند. از این رو برچسب قیمت افزایش دادن. اما در شدیدترین نوسانات بازار، قیمت تتر به سرعت به یک دلار بازگشت. در هر صورت می توان گفت که نرخ نوسان قیمت تتر نسبت به سایر سکه ها بسیار کمتر است.

تاریخچه تتر

راهنمای سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال Tether

اگر پرداخت‌ها با ارزهای دیجیتال دیگر انجام می‌شود، ممکن است ارزش ارزی که ارسال می‌کنید تا زمانی که به دست گیرنده برسد تغییر کند. Tether برای این کار انتخاب بهتری است زیرا قیمت ثابتی دارد.

اگرچه چندین استیبل کوین با پشتوانه USD وجود دارد، Tether USDT محبوب ترین آنهاست. در زمان نوشتن این مقاله، تتر سوم ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار و از نظر حجم معاملات روزانه رتبه اول را دارد. حتی از بیت کوین هم پیشی می گیرد. اگر قصد خرید Tether را دارید یا نمی‌دانید چرا بسیاری از مردم آن را می‌خرند، بیایید نگاهی دقیق‌تر به این موضوع بیندازیم که آیا Tether واقعاً ارزش خرید دارد یا خیر.

راهنمای سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال Tether

قرقاول USDT چیست؟