راهنمای دریافت کد بازخرید آنلاین و آفلاین

پس از ثبت نام موفقیت آمیز در سامانه سجام برای هر فرد به صورت جداگانه کد بورسی صادر می شود. هر کد سهام از ترکیبی از حروف و اعداد تشکیل شده است. کد بازخریدی شامل سه حرف اول نام خانوادگی متقاضی به اضافه یک کد پنج رقمی است. تمامی فعالیت های افراد در قالب بازار سرمایه با استفاده از کد ویژه آنها قابل پیگیری است. اگر فردی برخلاف قانون و مقررات سازمان بورس رفتار کند، این گروه می توانند کد صرافی وی را محدود یا لغو کنند. بنابراین پس از دریافت کد صرافی باید قوانین و چارچوب های فعالیت در صرافی را رعایت کنید.

راه های دریافت کد سهام

به این ترتیب وارد مرحله بعدی می شوید که باید هزینه ثبت نام سجام را پرداخت کنید. پس از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، مبلغ ده هزار تومان را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

به این ترتیب طی چند دقیقه مراحل احراز هویت به پایان می رسد و در صورت تایید فرآیند احراز هویت در مدت زمان کوتاهی کد سهام شما از طریق پیامک در اختیار شما قرار می گیرد.

آخرین کلمه

ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید. برای این منظور از طریق URL www.sejam.ir وارد این سیستم شوید روی گزینه sign up در صفحه اصلی سایت کلیک کنید. به این ترتیب صفحه جدیدی باز می شود که باید شماره موبایل ثبت شده به نام شخصی خود را وارد کنید. پس از وارد کردن کد امنیتی در صفحه، کد تایید به شماره موبایل وارد شده ارسال می شود. پس از وارد کردن این کد می توانید به مرحله بعد بروید.

در روش دوم، احراز هویت آفلاین نیز به صورت آنلاین امکان پذیر است. برای این کار به یک گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ با وب کم نیاز دارید. در سامانه سجام تعدادی اپلیکیشن معرفی شده است که از طریق آنها می توانید به صورت آفلاین مراحل احراز هویت را طی کنید. پس از دانلود و نصب هر یک از نرم افزارها، مراحل احراز هویت سه مرحله ای سیستم سجام را تکمیل کنید. این مراحل عبارتند از:

 • پرداخت آنلاین هزینه های احراز هویت
 • وارد کردن امضای الکترونیکی به سیستم
 • فیلمبرداری سلفی پنج ثانیه ای زنده برای تشخیص چهره

پس از انجام این مراحل، به صفحه مربوط به اطلاعات شخصی خود خواهید رسید که شامل موارد زیر است:

 • اعتبار: اطلاعات کاربری خود را در این صفحه وارد کنید.
 • اطلاعات تماس: شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرس محل سکونت از جمله اطلاعاتی است که باید در این صفحه وارد کنید.
 • اطلاعات کد بورسی: اگر از قبل کد بورسی دارید باید آن را در این صفحه وارد کنید.
 • اطلاعات حساب بانکی: برای واریز وجه از طریق سجام باید اطلاعات حساب بانکی شخصی در اینجا وارد شود.
 • اطلاعات مالی: برای ارزیابی اطلاعات مالی از شما چند سوال پرسیده می شود.
 • اطلاعات کسب و کار: اطلاعات مربوط به فعالیت های تجاری خود را در این صفحه وارد کنید.

اولین چیزی که هر فردی برای شروع معامله در بورس به آن نیاز دارد، کد بورس است. کد بورسی را می توان به کد ملی تشبیه کرد. همانطور که افراد فاقد کد ملی در جامعه از حقوق شهروندی خود محروم هستند، هیچکس نمی تواند بدون دریافت کد بورسی در بورس فعالیت کند. فقط دو سه سال به عقب برگرد. صف های طولانی جلوی باجه ها برای درخواست کد بورسی را فراموش نکنید. در حال حاضر برای ثبت نام سجام نیازی به سفر حضوری نیست. از صفر تا صد فرآیند صدور کد بازخرید به صورت آنلاین انجام می شود. سپس با ما همراه باشید تا راهنمای دریافت کد سهام به صورت آنلاین و آفلاین را بررسی کنیم.

کد سهام چیست؟

میانگین امتیازات:
0/5

در این مقاله راهنمای دریافت کد بازخرید را بررسی کرده ایم. کل فرآیند عرضه در بورس اوراق بهادار به صورت آفلاین و آنلاین انجام می شود. در صورت تکمیل صحیح اطلاعات لازم جهت ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت، کد مبادله ای شما در کمتر از یک روز کاری به شما تحویل و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر برای دریافت کد سهام به کمک نیاز دارید، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

امتیاز شما برای این محتوا

در حال حاضر برای درخواست کد بورسی نیز می توانید شخصاً به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. اما با توجه به سهولت روش های انصراف، در این مقاله تنها به بررسی روش های انصراف می پردازیم. دو راه برای دریافت کد بازخرید خارج از خانه وجود دارد، یعنی:

 1. روش اصلی ثبت نام در سامانه سجام می باشد. تمامی مراحل ثبت نام در سامانه سجام به صورت اینترنتی انجام می شود. پس از ثبت نام، باید فرآیند احراز هویت آفلاین را نیز تکمیل کنید. به این ترتیب کد سهام شما صادر می شود. در ادامه این روش را به تفصیل توضیح می دهیم.
 2. راه دیگر دریافت کد صرافی استفاده از سامانه آنلاین کارگزاری است. برخی از کارگزاری ها مانند مفید، آقا و فارابی برای درخواست کد بورسی شرایط ثبت سجام را فراهم کرده اند. به این ترتیب ضمن درخواست کد بورسی می توانید همزمان در کارگزاری حساب باز کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین کارگزاری بورس را در همین زمینه مطالعه کنید.

مراحل دریافت کد سهام SJAM

در مرحله بعد، باید تصمیم بگیرید که آیا برای ثبت نام به عنوان یک کاربر واقعی یا یک کاربر قانونی اقدام می کنید. ما فرض می کنیم که شما به عنوان یک کاربر واقعی ثبت نام می کنید. پس از آن باید کد ملی خود را وارد کرده و ملیت خود را مشخص کنید.

سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان یا SJAM از سال 2008 راه اندازی شده است تا خدمات شفاف تر و باکیفیت تر را به کاربران بورس ارائه دهد. هر کاربر برای فعالیت در بورس باید در این سامانه ثبت نام کند. مراحل دریافت کد بازخرید از طریق سامانه سجام به دو قسمت تقسیم می شود:

1. ثبت نام در سامانه سجام

برای دریافت کد بازخرید در سامانه سجام ثبت نام کنید

تعداد امتیاز:

0


منبع: https://clinicsarmayeh.com/receive-code-exchange/

پس از انجام مراحل ثبت نام در سامانه سجام نوبت به احراز هویت می رسد. در حال حاضر احراز هویت به دو صورت حضوری و حضوری انجام می شود. برای احراز هویت حضوری باید به یکی از مراکز مجاز اعم از باجه های دولتی و نمایندگی های منتخب مراجعه کنید. توجه داشته باشید که اطلاعات این مراکز را می توانید در سامانه سجام مشاهده کنید. سپس با در دست داشتن مدارک هویتی و کد رهگیری از سامانه سجام باید به یکی از این مراکز در محل سکونت خود مراجعه کنید. با این حال، توصیه می کنیم که روش احراز هویت آفلاین را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل کد رهگیری در اختیار شما قرار می گیرد. توجه داشته باشید که ثبت نام تنها در صورت دریافت این کد تایید می شود. همچنین باید تا زمان دریافت کد سهام از این کد رهگیری پشتیبانی کنید.

2. احراز هویت سیستم SJAM

برای دریافت کد بازخرید، احراز هویت حضوری یا آنلاین را انجام دهید