راهنمای جامع زبان تخصصی “ویژه دانشجویان رشته معماری و گرایش های معماری” طحان | معماری نواز

«انجمن مورخین معماری» فهرست برنامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با این رشته را ارائه می دهد. که با مباحث بسیار مهم طراحی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، طراحی ویلا، طراحی نما، احجام و زیباسازی آن، ترسیم پلان ها، سازه های بتنی و فلزی، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و غیره مرتبط است. این گرایش به دانشجویان مرمت بناها و بافت‌های تاریخی را آموزش می‌دهد.

انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد 96 | مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب رشته 96 | تماس با شماره 9099071978

به جز رشته گرافیک و نقشه کشی معماری که در هنرستان های زیادی ارائه می شود 10 رشته ی دیگر به خاطر خاص بودنشان، در تعداد هنرستان محدودی ارائه می شوند. درادامه دوره کارشناسی مهندسی معماری که حصول کارآیی عمومی دراین رشته را هدف قرار می دهد، کارشناسی ارشد معماری بنحوی برنامه ریزی شده است که ارائه گرایش های… رسالت اصلی رشته معماری ،طراحی ساختمان های مفید ، زیبا و اصیل و ساماندهی به … و در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش های برنامه ریزی شهری ، طراحی شهری ، و سه رشته… رشته معماری دو جنبه هنری و فنی دارد و کار یک مهندس معمار به بررسی فاکتورهای مرتبط با این دو مبحث مرتبط است. دانشجویان این رشته در دانشگاه علاوه بر اصول طراحی، اصول هنری و زیبایی‌شناسی، مباحث فنی برای طراحی از جمله محاسبات حجم‌ها، نماها و تأسیسات را هم آموزش می‌بینند.

محتوای درس های رشته معماری در کشور ترکیه:

تحصیل در رشته مهندسی عمران و تحصیل در رشته معماری وجوه اشتراک زیادی دارند، اما هریک به جنبه های مختلفی از طراحی ساختمان سایت های معتبر معماری می پردازند. محور اصلی برنامه های مهندسی عمران تأکید بر زیر بنای ساختمان و نیروهای فیزیکی است که باید در طراحی، ساخت و نگهداری از ساختمان مد نظر قرار گیرد. رشته معماری هم شامل مطالعه چنین مفاهیم مهندسی است اما بیشتر روی مفاهیم تجسمی مانند فضا، شکل، مقیاس، و قرار گرفتن در معرض مجموعه ای از سبک ها و طرح های معماری تأکید می کند.

  • دانش آموخته کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی، تاریخ را خوب می شناسد و می تواند آثار تاریخی را خوانده، تجزیه و تحلیل کرده و مفاهیم و ارزش های آن را استخراج و با بیانی ساده به جامعه معرفی نماید.
  • فارغ التحصیلان معماری اگر مهارت‌های خود را تقویت و با نرم افزارهای روز آشنایی داشته باشند بیکار نمی‌مانند و می‌توانند در این زمینه شغل‌های متفاوتی را برای خود انتخاب کنند.
  • ترجیحا افرادی در مقطع ارشد این رشته موفق تر هستند که درک درستی از مباحث معماری دارند و با مباحث طراحی و احجام و طراحی فضاها آشنا هستند و دوره های آموزش معماری را به خوبی دیده باشند.
  • در رشته معماری دو گرایش معماری دیجیتال و معماری اسلامی دیده می شود که در این مقاله، به ذکر پاره ای توضیحات راجع به گرایش های دکتری معماری برای شما می پردازیم.

آیا رتبه های 1تا3 در گرایش های مختلف کنکور ارشد از سربازی معاف میشوند؟ بعنوان مثال کسی که فقط در گرایش … دانشجویان این گرایش تنها مسائل مربوط به معماری داخلی را بررسی می‌کنند. دکوراسیون داخلی و طراحی محیط‌های داخلی در برنامه اصلی دانشجویان این گرایش وجود دارد. رشته ی نقشه کشی معماری و معماری داخلی در کنکور سراسری، زیر مجموعه ی گروه ریاضی و فیزیک است یعنی یک دانش آموز هنرستانی اگر به یکی از این دو رشته علاقه مند باشد و بخواهد از طریق کنکور سراسری وارد این رشته شود باید در کنکور رشته ریاضی شرکت کند و نه کنکور هنر. علاقه داشتن، خلاقیت و استعداد هنری در رشته مهندسی معماری از اهمیت خاصی برخوردار است.

راهنمای جامع زبان تخصصی “ویژه دانشجویان رشته معماری و گرایش های معماری” طحان | معماری نواز

وب سایت ،EECA سایت رتبه بندی بهترین دانشگاه ها در منطقه اروپا و آسیای مرکزی است. اکثر دانشگاه های مهم ترکیه در دو شهر بزرگ آنکارا و استانبول واقع شده اند.در کشور ترکیه در بیشتر دانشگاه ها رشته معماری به هردو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی تدریس می­شود. از آنجایی که ترکیه در تلاش است تا به اتحادیه اروپا بپیوندد، سیستم آموزشی دکتری در ترکیه بسیار شبیه به دانشگاه های اروپایی است. برای آموزش در مقطع دکتری در رشته معماری، سیستم آموزشی در کشور ترکیه از فرآیند بولونیا پیروی می­کند که کاملاً شبیه به کشورهای اروپایی است. همچنین تعدادی از دانشگاه ها رشته معماری را به زبان انگلیسی تدریس می­کنند و شهریه نسبتاً بالاتری نسبت به زبان ترکی دارند.

مهم ‌ترین دروس دانشگاهی رشته مهندسی معماری