راهنمای تصویری برای تجارت ETF در صرافی MEXC

نکته مهمی در پایان قابل ذکر است. دارایی های هر صندوق ETF با قیمت معینی مجدداً متعادل می شود. اشاره کردیم که هدف از این کار حفظ اهرم معاملاتی صندوق در یک محدوده ثابت است. بالای نمودار قیمت در صفحه معاملات ETF در صرافی MEXC، بخشی با عنوان Est. قیمت تعادل مجدد وجود دارد که قیمت تخمینی برای تعادل صندوق است. توجه داشته باشید که این قیمت ثابت نیست و ممکن است لحظه ای تغییر کند.

سوالات متداول

1. انجام معاملات ETF ها در مبادله MEX به احراز هویت نیاز دارید؟

ابتدا باید اشاره کنیم که اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در مورد مفهوم ETF در بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید، باید به مقاله مراجعه کنید. همه چیز درباره ETF ارزهای دیجیتال دیدن. در اینجا به طور مختصر مفهوم ETF های کریپتو اهرمی را در صرافی Max مرور می کنیم.

پس از ثبت نام و ورود به حساب کاربری در صفحه اصلی سایت صرافی مکس، در منوی ETF، گزینه ETF Trading Entry را انتخاب کنید. به این ترتیب به صفحه معاملات ETF اهرمی در Max Exchange می‌رسید.

ETF مخفف Exchange Traded Fund است. مفهوم ETF در بازارهای مالی متعارف مانند بورس ایران به خوبی شناخته شده است. ETF ها در این بازارها مانند سهام شرکت ها خرید و فروش می شوند. در سال های اخیر، این مفهوم به بازار ارزهای دیجیتال نیز معرفی شده است. گروهی از صرافی‌های ارز دیجیتال، یک پلتفرم اختصاصی برای تجارت ETF در نظر گرفته‌اند. یکی از معدود صرافی هایی که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند و امکان خرید و فروش ETF های اهرمی را ارائه می دهد، صرافی MEXC است. در این آموزش معامله ETF در بورس MEXC ما تا آخر Stay with us را بررسی می کنیم.

کنترل پنل ETF در مکزیک

صرافی های باز etf و تاریخچه آن را در mexc ببینید

صندوق قابل معامله ارز دیجیتال اهرمی نوعی از اوراق بهادار است که بر اساس معاملات مشتقه تعریف می شود. هدف از تامین این وجوه، فراهم کردن بستر مناسب برای سرمایه گذاران جهت افزایش بازدهی سود ناشی از افزایش قیمت ارزهای دیجیتال است. یک ETF معمولی به دلیل رشد قیمت ارزهای رمزپایه موجود، بازدهی ۱ به ۱ دارد. در همین حال، در ETF اهرمی، بسته به نوع اهرم، بازدهی می تواند در نسبت های بالاتر (مثلاً 2 یا 3 برابر) رخ دهد.

آموزش معاملات ETF در بورس اوراق بهادار مکزیک

جواب منفی؛ شما می توانید در بخش معاملات ETF این صرافی بدون نیاز به احراز هویت فعالیت کنید.

2. کارمزد معاملات ETF ها در مبادله MEX چقدر هزینه دارد؟

در سمت راست این صفحه، لیست صندوق های قابل معامله با قیمت و اهرم هر کدام قابل مشاهده است. بین آنها جستجو کنید و صندوقی را که می خواهید بخرید انتخاب کنید. حواست باشه چی میگی L در نماد هر صندوق به معنای طولانی یا خرید است اس این به معنای یک موقعیت کوتاه یا فروش است. اگر پیش بینی شما این است که قیمت صندوق افزایش می یابد، باید به سراغ صندوق های بلند مدت بروید. در غیر این صورت، باید شلوارک را انتخاب کنید.

پانل ثبت سفارش صندوق قابل معامله اهرمی در زیر نمودار قیمت قرار دارد. ثبت سفارش به یکی از روش های زیر در این قسمت امکان پذیر است:

  • محدودیت: ابتدا باید قیمت هدف را تعیین کنید. سپس می توانید با وارد کردن تعداد واحدهای صندوق (مبلغ) یا کل سرمایه (کل) سفارش خود را نهایی کنید.
  • بازار: برای ثبت سفارش فقط باید تعداد وجوه یا کل سرمایه را مشخص کنید. قیمت به طور خودکار بر اساس بهترین قیمت بازار فعلی تعیین می شود.
  • حد توقف: این همان دستور حد است که در آن باید حد ضرر خود را نیز مشخص کنید.

با تکمیل اطلاعات ذکر شده می توانید سفارش خرید یا فروش صندوق ETF را ثبت کنید.

در زیر این بخش، بخش معاملات بازار قرار دارد. لیست تراکنش های انجام شده در صندوق تراکنش در مکس اکسچنج در این بخش به صورت بلادرنگ به روز می شود.

معاملات ETF در صرافی MEXC زیرمجموعه ای از قرارداد دائمی در نظر گرفته می شود. هر صندوق اهرمی Max Exchange یک مدیر دارد. وظیفه آن تغییر میزان ارزهای دیجیتال در سبد سرمایه است. به گونه ای که تعادل حفظ شود و اهرم معاملات به سمت دستیابی به سود بیشتر برای سرمایه گذاران هدایت شود. به این ترتیب سرمایه گذاران در مقایسه با معاملات آتی در معرض ریسک کمتری قرار دارند. پس از همه، به یاد داشته باشید که معاملات ETF مشابه معاملات نقطه ای و موارد مشابه است. مایع کردن هیچ ملکی در آنها نیست. در حال حاضر، اهرم های ETF در Max Exchange حداکثر تا پنج بار در دسترس هستند.

آموزش بازرگانی ETF ها در مبادله MEX

جدول تغییرات قیمت در مرکز صفحه و دفترچه سفارش نیز در سمت چپ قابل مشاهده است.

سفارشات خرید و فروش در این بخش مانند معاملات نقدی دارای پورسانت 0.2 درصدی هستند. همچنین کارمزد دیگری به نام نرخ کارمزد برای هر صندوق وجود دارد که متغیر است و هنگام ثبت سفارش می توانید آن را در صفحه تراکنش مشاهده کنید.

آخرین کلمه

ETF را در Maxi Exchange انتخاب کنید

در پایین صفحه، چندین گزینه برای مشاهده سفارشات باز، موقعیت های باز و تاریخچه سفارشات و موقعیت های قبلی خود را مشاهده کنید. برای بستن پوزیشن های باز یا لغو سفارش های فعال نیز می توانید از گزینه Cancel در آخرین ستون این قسمت استفاده کنید.

در این مقاله به تجارت ETF در بورس MEXC پرداخته ایم. تجارت ETF یکی از راه‌هایی است که معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند سود کسب کنند. اگرچه این روش در مقایسه با معاملات آتی ریسک کمتری دارد، اما باید به خاطر داشت که این نوع معاملات بدون ریسک نیستند. پیشنهاد ما این است که فقط زمانی که تجربه و تخصص کافی کسب کرده باشید، با وجوه قابل معامله در مبادلات اهرمی در بازار ارزهای دیجیتال معامله کنید. در غیر این صورت تمام سرمایه خود را در معرض خطر قرار می دهید.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/mexc-etf/

زمان آن فرا رسیده است که تجارت ETF در صرافی MEXC را یاد بگیرید. برای دسترسی به این بخش ابتدا باید در Max Exchange ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام در این صرافی به تفصیل در مقاله آمده است آموزش MEXC Exchange برای ایرانیان بررسی کردیم.

فهرست عناوین مقاله

ETF ها اهرم در بازار ارز دیجیتال چیست؟

نحوه معامله ETF در صرافی mexc