دوران کودکی و نوجوانی بیل گیتس (دوستان کودکی بیل گیتس) –

همانطور که در ابتدا گفتیم، سال های کودکی و نوجوانی بیل گیتس پر از چیزهایی مانند خواندن کتاب، حتی دایره المعارف های قطور و جامع بود. او هر سال کتاب های زیادی می خواند و آگاهی و دانشش هر روز بیشتر می شد، تا اینکه در سن یازده سالگی با خانواده اش در مورد تمیز کردن اتاق یا رسیدن به موقع سر میز ناهار بحث کرد.
هنگامی که والدین گیتس او را نزد یک مشاور بردند، او به آنها توصیه کرد که اجازه دهند بیل آرام شود. زیرا می توانستند باعث رفتار پرخاشگرانه و حتی افسردگی او شوند. این استقلال از گیتس و زیر پا گذاشتن یک سری قوانین، بیل گیتس را برای انجام آنچه می خواست مستقل تر کرد. گاهی برای استفاده از کامپیوترهای دانشگاه به کالج واشنگتن می رفت تا شب را در آنجا بگذراند. در نتیجه از آنجایی که مدتی از خانه دور بود، مدتی را از مدرسه مرخصی گرفت تا در خانه بماند و کارهای برنامه نویسی خود را تمرین کند.

داوطلب شدن

نتیجه این کار برای او شامل موارد زیر است:

  • او هنگام راه اندازی مایکروسافت اهمیت واگذاری فعالیت های مختلف و اعتماد به دیگران را به طور جدی درک کرد و این یکی از دلایل موفقیت بیل گیتس است.
  • سپردن آقای گیتس به دیگران باعث شد او متوجه شود که نقاط قوت و ضعف دیگران چیست. این کار همچنین به کارمندانش کمک کرد تا در صورت وجود ضعف در کار، آن را برطرف کنند.
  • او اهمیت همکاری با دیگران را درک کرد و نتیجه این شد که مسیر ارتباط با کارآفرینان مبتکر برای او آسان تر شد.
  • هر مدیری برای رشد کسب و کار خود به افراد دیگری نیاز دارد و گیتس از همان ابتدا این را می دانست. به همین دلیل استیو بالمر را استخدام کرد، زیرا استیو بالمر نیز مدیریت و کارمندان آنجا را دوست داشت.

داستان نوجوانی بیل گیتس

دوران کودکی بیل گیتس در خانواده ای سپری شد که کارهای بشردوستانه انجام می دادند. یعنی والدین با انجام امور خیریه سعی می کردند فرزندان خود را با این موارد آشنا کنند. مادر بیل با فرزندانش رابطه خوبی داشت، مادرش فردی بود که مدت کوتاهی در مدرسه درس می داد و سپس به انجام کارهای خیر و کمک به کودکان نیازمند پرداخت.
مادر بیل گیتس اغلب پسرش را برای کار داوطلبانه در موسسات خیریه و حتی در مدارس با خود می برد. همین کارهای مثبت در خانواده اش باعث شد که بیل گیتس و همسرش بعدها به کارهای خیریه بپردازند و بر این اساس در سال 2000 یک موسسه خیریه مستقل تاسیس کردند که به آن بنیاد بیل و ملیندا گیتس می گویند.
این موسسه در حال حاضر به عنوان یکی از فعال ترین و بزرگترین بنیادهای خیریه در جهان شناخته می شود که هزینه های زیادی را برای امور بشردوستانه در جهان صرف می کند.

آزمایش های متعدد را انجام دهید

مقاله پیشنهادی: خانواده بیل گیتس

بین خود و دیگران رقابت ایجاد کنید

همه کارشناسان برجسته جهان روحیه رقابتی مایکروسافت را تحسین کرده اند. رقابت گیتس با دیگر مدیران تجاری بزرگ، از جمله استیو جابز و اپل، همیشه مورد توجه بوده است. این ویژگی رقابتی بودن همیشه با گیتس از دوران کودکی و نوجوانی همراه بوده و او حس رقابت را در بازی هایی مانند پینگ پنگ، بازی های رومیزی و … تجربه می کرد. این بدان معناست که او بیشتر به ایجاد رقابت با دوستانش علاقه داشت تا لذت بردن از بازی.

بیل گیتس و عدم رعایت قوانین خاص

بیل گیتس در سخنانی ارزشمند گفت: شما نباید خود را با هیچ کس در دنیا مقایسه کنید، اگر اینگونه رفتار کنید به خودتان توهین کرده اید. دوران کودکی بیل گیتس پر از فعالیت هایی بود که والدینش او را به انجام آن تشویق می کردند. . حتی چیزهایی که بیل استعداد یا اشتیاق زیادی به آنها نداشت، مانند موسیقی، شنا و حتی فوتبال. والدین بیل گیتس بر این باور بودند که تجربه فرزندشان با چیزهای جدید به رشد او کمک می کند، زیرا او می تواند طعم شکست را نیز تجربه کند. شاید در کودکی یا نوجوانی دلیل این حرکت والدینش را متوجه نمی شد، اما در بزرگسالی توانسته بود آن را کاملا درک کند.

شرایطی که والدین بیل گیتس برای رشد او ایجاد کرده بودند و به او اجازه انجام کارهای مختلف را می دادند، باعث شد که بیل در آینده همان روش را به شیوه ای متفاوت برای همکارانش ایجاد کند.

در میان دوستانی که گیتس در مدرسه داشت، به پل آلن اشاره کردیم. بیل دو سال از آلن کوچکتر بود و آنها بیشتر وقت خود را صرف تمرین برنامه نویسی در آزمایشگاه کامپیوتر در لیک ساید می کردند. پل آلن همچنین سابقه و دانش خوبی از سخت افزار کامپیوتر داشت و این سوال بیل گیتس را مورد توجه قرار داد.

دوران کودکی بیل گیتس مملو از چیزهایی بود که در نهایت به آنها ایمان آورد. اگر او اعتماد به نفس پیدا نمی کرد، مطمئناً نمی توانست علاقه خود را به نرم افزار و فناوری اطلاعات توسعه دهد و بعداً یک شرکت بزرگ را اداره کند. یکی از رازهای موفقیت در داستان نوجوانی بیل گیتس نترسیدن از شکست و امتحان چیزهای جدید بود.

بیل گیتس فردی بود که از 13 سالگی یعنی در سال 1987 کار با کامپیوتر را آغاز کرد و تمام خصوصیات رفتاری و تربیتی او در خانواده اش باعث شد در 31 سالگی در آمریکا فردی بسیار ثروتمند و جوان باشد. است، در سال 2010. . به زبان ساده، تلاش های پیگیر و پیگیر بیل گیتس، همراه با هوش کنجکاو او، سرانجام او را صاحب بزرگترین شرکت غول پیکر جهان کرد.

بیل گیتس از نظر همکلاسی های جوان ترش که با کامپیوتر کار می کردند، تا سال سوم دبیرستان به عنوان متخصص کامپیوتر شناخته شد. او عادت های تدریس و یادگیری را در مدرسه خود تمرین می کرد و به دوستانش هک کردن در اتاق کامپیوتر را آموزش می داد. در سن 13 سالگی گام های بلندی برای کسب و کار آینده خود برداشت و در برنامه نویسی اصرار داشت.
بیل گیتس و برخی از همکلاسی های ماهر او توانستند تصمیمات خوبی بگیرند و نتایج خوبی در زمینه فرصت های کسب درآمد از طریق مشاغل برنامه نویسی به دست آورند. در مدرسه لیک ساید، آنها از تجربیات و مهارت های جدید خود در اتاق کامپیوتر استفاده می کنند.


منبع: https://chartiran.com/6739/bill-gates-teenage-childhood/

بیوگرافی دوران کودکی بیل گیتس برای بسیاری از طرفداران او بسیار هیجان انگیز و جالب است. او برای مدت طولانی مقام اول را در میان ثروتمندترین مردان جهان داشت و بعدها ثروت خود را وقف امور خیریه کرد. اگر داستان بیل گیتس را در نوجوانی بخوانید متوجه می شوید که او فردی سخت کوش، با استعداد و بسیار پیگیر بود و همین موفقیت ساده مانع او نشد. او با تلاش های مستمر یکی پس از دیگری به موفقیت هایی دست یافت. به راز موفقیت بیل گیتس و ثروت بیل گیتس ما این موارد را توضیح داده ایم.
ثروت ویلیام هنری گیتس سوم معروف به بیل گیتس و مالک شرکت معروف مایکروسافت بیش از 50 میلیارد دلار تخمین زده شد. او یک کارآفرین و برنامه‌نویس موفق آمریکایی است که بزرگترین شرکت نرم‌افزار رایانه‌های شخصی جهان، مایکروسافت را تأسیس کرد. در ادامه بیشتر در مورد داستان کودکی و نوجوانی بیل گیتس صحبت خواهیم کرد.

بیوگرافی دوران کودکی بیل گیتس

دوران کودکی بیل گیتس بسیار جالب بود زیرا ویژگی هایی داشت که او را از همسالانش متمایز می کرد. مثلاً علاقه زیادی به مطالعه و مطالعه داشت. وقتی با مادرش به مداسه می رفت، درس های آسان را برای بچه های کلاس توضیح می داد.

بیل گیتس در سال 1955 در سیاتل آمریکا به دنیا آمد. او در خانواده ای عادی بزرگ شده و اولین پسر و دومین فرزند خانواده است. بیل گیتس آنقدر باهوش و فعال بود که تمام زندگی نامه های خانوادگی آنها را تا انتها، بین سنین 8 تا 9 سالگی خواند. مادر بیل، ماری، معلم و پدرش در آن زمان وکیل شرکت بود.

داستان نوجوانی بیل گیتس با دیگر همکلاسی هایش کمی متفاوت بود. او دوست داشت ساعت های طولانی کتاب بخواند. گاهی آنقدر غرق مطالعه می شد که وقتی مادرش از او می پرسید: چه کار می کنی؟ پاسخ بیل گیتس این بود که من فقط دارم فکر می کنم.

دوران کودکی و نوجوانی بیل گیتس در خانواده ای بسیار فعال و سرشار از سیاست، تاریخ، تجارت و حتی خدمات اجتماعی سپری شد. مادرش فردی بود که علاوه بر تدریس در مدرسه، به کارهای خیریه نیز می پرداخت و همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره United Way International بود. علاوه بر این، پدرش، ویلیام هنری گیتس دوم، نیز به عنوان یک وکیل مشهور در شهر خود شناخته می شد.

کودکی و نوجوانی بیل گیتس

مقاله پیشنهادی: وارن بافت کیست؟

دوران کودکی بیل گیتس پر از فعالیت های مختلف بود، مثلاً در کودکی روی اسب چوبی خود می نشست و مدام آن را به این سو و آن سو می برد. او گفت که این حرکت به او در تفکر کمک زیادی کرده است. اگر داستان دوران نوجوانی و حتی کودکی بیل گیتس را با دقت مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که راز موفقیت بیل گیتس از همان ابتدا این بوده است که خود را در راه های مختلف زندگی اش به چالش بکشد. خانواده بیل گیتس در خانه قانون خوبی داشتند. فرزندان خانواده نباید شب قبل از رفتن به مدرسه تلویزیون تماشا کنند. والدین ترجیح می دادند که کودکان در کنار آنها بنشینند و صحبت کنند، بخوانند یا حتی بازی کنند.

عوامل موفقیت بیل گیتس

  • اعتماد به نفس قوی در کار شما
  • روحیه رقابتی قوی داشته باشید
  • قانون شکنی
  • علاقه زیاد به کارهای بشردوستانه
  • تجربیات دوران کودکی بیل گیتس را به دست آورید
  • کار را به دیگران محول کنید و به آنها اعتماد کنید

نوجوانی و اعتماد به نفس بیل گیتس

در واقع او در سنین جوانی تصمیم گرفت برای آینده خود چه کاری انجام دهد. او اصلا برایش مهم نبود که برخی اطرافیانش درباره مسیرش چه فکری خوب یا بد می کنند، تشنه بود که تجربیات و تصمیمات متفاوت خود را به طور مستقل در زندگی اش داشته باشد.
یکی از تصمیمات مهم گیتس انصراف از دانشگاه هاروارد بود که با مخالفت شدید خانواده اش مواجه شد، اما در نهایت والدینش از مخالفت خود عقب نشینی کردند. گیتس تصمیم درستی گرفته بود زیرا منجر به شکوفایی و نوآوری های پی در پی در زندگی او شد. او برای رسیدن به اهداف عالی خود مصمم بود و ایده های خود را دنبال می کرد.

کار را به دیگران محول کنید

از آنجایی که دوران کودکی بیل گیتس پر از چالش های فراوان بود، سال های نوجوانی او نیز به همین منوال گذشت و او هرگز از تلاش، مطالعه و کسب موفقیت های پی در پی خسته نشد. یکی از دوستان دوران کودکی بیل گیتس پل آلن بود که در مدرسه خصوصی لیک ساید با او آشنا شد. پل آلن یکی از همکلاسی های بسیار صمیمی و دوستان دوران کودکی بیل گیتس بود که البته با کمک او توانست مایکروسافت را ایجاد کند.
جالب اینجاست که در سال های اولیه دوستی، آنها مدام با یکدیگر رقابت می کردند تا ببینند کدام یک از ایده هایشان بهتر عمل می کند. رقابت آنها نه تنها در علم، بلکه در بازی های تنیس روی میز نیز بود. داستان نوجوانی بیل گیتس، رقابت با دوستانش، در نهایت منجر به بهترین تصمیمات زندگی گیتس شد. او همچنین از این عملکرد در شرکت خود استفاده کرد تا کارمندان خود را به تولید ایده و رقابتی تشویق کند.

دوستان دوران کودکی بیل گیتس