خلاقانه ترین ایده ها در طراحی تخصصی مطب و مراکز درمانی

این مدل از ام دی اف ساخته شده است – ارتفاع کلی آن 110 سانتیمتر بوده – مدل نیمه پوشیده میباشد . شما می توانید علایق شخصی تان را با تیم طراحی تخصصی قوی در رابطه با طراحی داخلی مطب روانشناسی خود مطرح نمایید؛ به آن ها بگویید که چه چیزهایی می تواند به شما انگیزه دهد و در چه فضا و محیطی راحت تر هستید. از نورپردازی درب ورودی نباید غافل بشیم که چطور باید باشه چون جایگاه بسیار ویژه ای در دکور کلینیک زیبایی داره که نباید فراموشش کرد ، بیشتر طراحان ایرانی به ورودی اهمیت خاصی نمیدهند ، نکته ( استفاده از چراغ های ال ای دی میتونه در کاهش نورپردازی بسیار کمک کنه ) اگر درب ورودی به روی چهره منشی باز شود ، از نظر استانداردهایی که در ضوابط کلینیک زیبایی بیان شده ، کاملا سیستم درستی است ، حتی در عمل روانشناسی هم به این موضوع اشاره شده که ارتباط چهره به چهره استرس را کم میکند. همانطور که گفتیم ظاهر دکور کلینیک زیبایی اهمیت بسیار بالایی دارد. مهم ترین عامل طراحی کلینیک پوست و مو به کاهش هزینه های آن در هنگام اجرا و خرید وسایل دکور خلاصه می شود. مثلا نور آویز بالای سر مریض جهت روشن کرد صورت یا سر وی به هنگام تزریق یا ترمیم.

شاید در نگاه اول توجه به این نکته یک امر پیش پا افتاده باشد اما توجه به همین نکته می تواند بر فضای بیمارستان بسیار تاثیرگذار طراحی داخلی مطب زنان و زایمان باشد. یک طراحی کلینیک خوب باید فضای کافی برای دستگاه ها ، لوازم و مبلمان مختلف را فراهم کند. این در حالی است که زیبایی و آرامش فضا در صورتی که نیاز پزشک و مراجع را پاسخگو نباشد، نه تنها کافی نیست بلکه طراحی بطور کل غیر قابل قبول میباشد. و سرانجام، یک طراحی خاص که نه تنها برای شما، بلکه برای بقیه افراد نیز جذاب باشد، امری ضروری است. استفاده از فرم ها و رنگها باید به گونه ای جذاب باشد که به مراجعین نه تنها احساس آرامش بدهد بلکه به گونه ای احساس خوشایندی به آنها دست دهد و سرگرم شوند که احساس انتظار خود را فراموش کرده و همچنین انگیزه و اشتیاق حضور دوباره در این فضا را برای فرصت های بعدی داشته باشند. طراحی داخلی سالن انتظار باید به گونه ای باشد که در درجه ی اول باعث جلب اعتماد مراجعین و ایجاد حس راحتی در آنها شود. در واقع رعایت اصول دکوراسیون داخلی بیمارستانی و انتخاب مبلمان مناسب سبب می شود که از کوچکترین فضاها هم حداکثر بهره وری را داشته باشید.

همه ما در زندگی روزمره خود در مورد رنگ­هاي به کار رفته در ساختمان ها یا تزیینات داخلی آنها نظراتی می­دهیم، اما باید دقت کنیم که چگونه و کجا رنگ ها را به کار ببریم. علاوه بر رنگ و کفپوش بیمارستانی عوامل دیگری هم هستند که به کارگیری آنها در دکوراسیون مراکز درمانی بسیار تاثیرگذار است. طراحی کلینیک پوست و مو : مشخصا دکوراسیون ومعماری داخلی فضاهای درمانی و بهداشتی مخصوصا کلینیک های زیبایی و یا کلینیک های پوست و مو از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که باید ضمن در نظر گرفتن کلیه ی اصول تخصصی و بهداشتی ،فضا به گونه ای طراحی شود که از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر بوده و برای کلیه ی مراجعین کاملا دلپذیر بوده و احساس آرامش به آنها دهد.

گوشههای تاریک و یا نور شدید میتواند برای مراجعین اضطراب بیشتر را به همراه بیاورد. خدماتی که برای این پروژه در نظر گرفته شد شامل طراحی پلان دیوارچینی متناسب با ابعاد و مبلمان مورد نظر کارفرما، طراحی داخلی تمامی فضاها با استفاده از چوب براق، کاغذ دیواری، رنگ، چوب ترمووود، کناف و کشسان می باشد که به بهترین نحو در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و محیط کاری زیبایی را فراهم کرده اند. مورد بعدی در خصوص استفاده کردن از تزئینات است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان در نظر گرفته شود. بنابراین مهم ترین اصل در طراحی داخلی مطب یک پزشک فراهم کردن محیطی است که بتواند به بیمار انرژی و آرامش از دست رفته اش را بازگرداند. مسلم است که بازسازی و نو کردن هر ساختمانی هزینههای خود را دارد و مطبها و کلینیکها نیز از این قاعده پیروی میکنند.

البته تمام هدف این طراحی این است که کادر درمان و بیماران بتوانند با روحیه مناسب و آرامش بیشتری اوقات خود را در بیمارستان سپری کنند. ترکیب رنگ: ترکیب رنگ مناسب میتواند دکوراسیون را به طور شگفت انگیزی تغییر دهد. به همین دلیل جایگاه معاینه بیمار اهمیت ویژه ای دارد و باید به گونه ای طراحی شود که دور از چشم مراجعه کنندگان دیگر باشد. هنگامی که بیماران وارد سالن می شوند باید احساس خوبی داشته باشند و با کسب آرامش بیشتر استرس از آن ها دور شود. اگر با مشاور و طراح در این مورد مشورت کنید آن ها بهترین راه را پیش پای شما می گذارند و راه کار هایی ارائه می دهند که از با کیفیت ترین و مناسب ترین متریال ها به نحوی استفاده کنید که به بقیه فضا هایتان نیز آسیبی وارد نشود. بسیاری از مراکز درمانی برای افزایش روحیه و از بین بردن فضای بی روح مراکز خود علاوه بر استفاده از پنجره های بیمارستانی که پنجره ها قدی هستند تصاویری زیبا و آرامش بخش از طبیعت مثل جنگل ها و رودخانه را در مراکز خود نصب می کنند تا طبیعت را وارد بخش های خود کنند.

ممکن است، در این مکان ها مدت زمانی کوتاه و یا زیاد را سپری کرده باشید و متوجه تاثیر آن محیط و جو حاکم بر آن، بر روحیه ی خود شده باشید. بهتر است این فضا بزرگ باشد تا در ساعات ملاقات، بتوانند با خواهر و برادران خود یا والدینشان بازی کنند. در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان عمومی ، روانشناسان و دندانپزشکان هدف اصلی این است که بتوان به بهترین شکل ممکن فضای داخل مطب را بصورت بهینه طراحی کرد. رنگ نارنجی نیز از دیگر رنگ هایی است که پیشنهاد می شود در طراحی مطب ازش استفاده کرد. با شناخت فضا و ترکیب آن با سبک ایده ال به راحتی می توان هر نوع طراحی را به تصویر کشید که بدون شک به تخصص و مهارت لازم در این راستا نیاز است که بدون شناخت سبک ها، تنالیته رنگی و بسیار موارد دیگر به هدف دلخواهتان نخواهید رسید. ۳- استفاده از سبزینگی و المانهای طبیعی در کلینیک زیبایی: طبیعت و هر آنچه که مربوط به آن است بدون شک هر فضایی را منحصر بفرد و سرشار از آرامش خاطر میکند. تصویر کنید اگر عملکرد منشی به گونه ای تعریف شده باشد که بر رفت و آمد مراجعان به اتاق معاینه نظارت کند اما میز و کانتر مربوط به وی در فاصله و مکان نامناسبی از درب اتاق پزشک قرار داشته باشد، عملا امکان انجام وظیفه در این خصوص غیرممکن شده و مراجعان ممکن است بدون نظارت و هماهنگی با مسئول پذیرش به اتاق درمان رفت و آمد کنند.

تشکیل شده است. که در طراحی دکوراسیون داخلی باید در تمام این بخش ها به رنگ و کفپوش بیمارستانی و مدل پرده و پنجره های بیمارستانی توجهی ویژه شود. در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و سایر مراکز درمانی اغلب از رنگ های آبی و سبز و سفید استفاده می شود که این رنگ ها باعث انتقال آرامش به بیماران می شوند شما هم می توانید در صورت از این رنگ های زیبا در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی نیز استفاده کنید. در پروژه طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان از رنگ سفید به طور غالب استفاده شده است و در بخشی از عناصر و مبلمان، رنگ سرخابی به کار رفته است که سردی و بیحالی رنگ سفید را خنثی میکند و همچنین رنگهای گرم کمی حس شادی به همراه دارد.

۱- از طراحی سقف کلینیک زیبایی خود غافل نشوید: یکی از اجزای فضاهای داخلی که قابلیت زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک را دارند، سقف ها هستند. طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی آقای دکتر جوادنیا در تالش در سال 1396 توسط گروه طرح و ساخت شرکت نقش مهراز انجام گرفت. تفاوت بین مطب و کلینیک دندانپزشکی و طراحی این دو چیست؟ مطب پزشکان مکانی است که افراد با وضعیت جسمی نامطلوب به آنجا مراجعه می کنند، بنابراین طراحی دکوراسیون آن باید به صورتی باشد به بیمار انرژی و آرامش از دست رفته اش را برگرداند. قسمت پذیرش باید به گونهای باشد که در یک سمت مراجعین و در سمت دیگر کارکنان مطب قرار گیرند و در عین حال مراجعهکنندگان بتوانند در حالت ایستاده، نشسته (مخصوص افراد ناتوان و کمتوان جسمی) با کارکنان مطب صحبت و فرمهای لازم را پر کنند. برای دیزاین و تزیین واحد دو راه داریم یک روش انجام این امور به وسلیه اکسسوری ها و وسایل تزئینی نظیر آباژور و لوستر و تغییر رنگ نور پردازی ها و پرده و..

دومین عامل موثر در قیمت طراحی مطب دندانپزشکی تعداد و مقدار اِلمان های کار شده در محیط مطب پزشکی است هر چه تعداد المان هایی که بایستی پدید آیند بیشتر شود به طبع هزینه طراحی افزایش خواهد یافت این موارد مانند طراحی کانتر، انواع دستگاههای پزشکی (در صورت نیاز)، فضای انتظار شامل صندلی ها و میز و تی وی وال و.. مدل 504 به عنوان یک میز منشی و میز کانتر با پیشخوان بلند طراحی شده است که میتواند درفضای داخلی دفتر کارتان کاملا به چشم بیاید و همچنین کارایی و راحتی زیادی را برای منشی یا اپراتوری که پشت میز نشسته فراهم آورد . در دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی به منظور حفظ آرامش بیمار در ضمن معاینه و یا انجام کار های مرتبط با پوست و مو توصیه می شود تا از طرح هایی زیبا برای دیزاین سقف اتاق معاینه استفاده شود تا نقطه دید بیمار خالی از طرح و رنگ نباشد. سقف های کاذب با نورپردازی های جذاب می توانند محیط کلینیک را دلنشین و از لحاظ روحی روی بیمارانی که در طول درمان مجبور به خوابیدن روی تخت هستند و بر سقف چشم می دوزند، تاثیر مثبت بگذارد.

طرح های میز کانتر پذیرش دکومیر صرفا نمونه هایی هستند که بنا به درخواست مشتری طراحی و ساخته شده اند و با توجه به باز بودن دست طراح و امکانات ساخت و تولید آرفونی فرم میتوانیم مدل های مدنظر شما را طراحی و تولید کنیم . نوید اکباتان اولین و بزرگترین تولید کننده مبلمان و کابینت های مدرن دندانپزشکی و پزشکی و بیمارستانی در کشور می باشد که با سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف فناوری و نوآوری در زمینه طراحی و معماری داخلی مختص مطب ها و کلینیک های پزشکی ،دندانپزشکی و بیمارستانی فعالیت می نماید . جنس این مدل میز کانتر از ام دی اف هایگلاس بوده و قابل تولید با ام دی اف معمولی هم میباشد.