تفاوت بین APR و APY – Capital Clinic

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می توانند استخرهای نقدینگی را در صرافی ها تامین کنند، ارزهای رمزنگاری شده را در حساب های پس انداز نگه دارند یا در مزارع ماینینگ سرمایه گذاری کنند. درک تفاوت بین APR و APY زمانی بسیار مهم است که می خواهید بدانید بهترین سرمایه گذاری کجاست.

به طور خلاصه، تفاوت بین APY و APR بهره مرکب است. این نشان دهنده بازده کل است که شامل وجوه حاصل از بهره و بهره مرکب است. از آنجایی که APR بهره مرکب را در نظر نمی گیرد، محاسبه APY همیشه مقدار بالاتر را نشان می دهد.

اما در این سمت، محاسبه APY متفاوت است. APY برای نرخ بهره مرکب ماهانه 1٪ 68.12٪ خواهد بود. محاسبه بهره APY به شرح زیر است: (1 درصد + ۰/۰۱ به توان 12) 1 = 68.12٪

اگر موجودی خود را فقط یک ماه در حساب بانکی خود نگه دارید، سودی معادل نرخ سالانه 12% دریافت خواهید کرد. اما اگر به مدت یک سال همین موجودی را در حساب بانکی خود داشته باشید، سود موثر 68.12 درصد دریافت خواهید کرد. این تفاوت بین APR و APY است.

تفاوت آوریل با APY ارز دیجیتال در DiFi و Stake چیست؟

APY و APR ابزارهای مشابهی هستند. اما نتایج متفاوتی به همراه دارند. این دو عبارت به نرخ بهره سالانه سرمایه گذاری اشاره دارد. اما APY به دلیل سرمایه گذاری بازده بالاتری ارائه می دهد.

شاید، در نگاه اول، پاسخ به این سوال “تفاوت آوریل با APY چیست؟» ممکن است گیج کننده به نظر برسد؛ اما وقتی با این دو اصطلاح در زمینه سرمایه و ارزهای رمزنگاری شده آشنا می شوید، می توانید به راحتی از آنها برای کسب بالاترین بازده و سود استفاده کنید. APR به معنای نرخ درصد سالانه است، در حالی که APY عملکرد سالانه است. که شامل بهره مرکب نیز می شود.

سرمایه گذاری در محصولات ارز دیجیتال نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری بازده یا سود جذاب تری را ارائه می دهد. هنگامی که وارد صنعت بلاک چین می شوید، باید خود را با تمام اصطلاحات تخصصی آشنا کنید. برای مثال، اگر دنیای DeFi را مرور کنید، با اصطلاحاتی مانند APR یا APY مواجه خواهید شد. با درک تفاوت آوریل با APY می توانید بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید یا سودی را که هنگام قرض گرفتن ارز دیجیتال پرداخت می کنید به حداقل برسانید. در ادامه این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد. تا انتها با ما همراه باشید.

APY چیست؟

APY کمتر از APR استفاده می شود. از آنجایی که ابزارهای DeFi و اکثر ارزهای دیجیتال از APR استفاده می کنند، سرمایه گذاران باید همه چیز را به صورت دستی محاسبه کنند. در واقع شما باید سود روزانه یا هفتگی خود را مجددا سرمایه گذاری کنید تا سود مرکب بالایی به دست آورید.

اهمیت تفاوت را درک کنید آوریل با APY برای استقراض ارز دیجیتال

از آنجا که پلتفرم های وام دهی اغلب به شما نرخ درصد سالانه یا APR وام را می گویند. اما APR هرگز به ترکیب ماهانه، سه ماهه یا شش ماهه فکر نمی کند. نرخ درصد شارژ سالانه فقط در تعداد دوره های سال ضرب می شود. به عنوان مثال، بستر وام دهی به شما می گوید که نرخ درصد سالانه بانک 5 درصد است.

APY مخفف عبارت Annual Percentage Yield است. این شاخص نرخ بازده واقعی یک سرمایه گذاری را با در نظر گرفتن بهره مرکب نشان می دهد. بهره مرکب به سرمایه گذاران امکان می دهد تا امکان اضافه کردن بهره به سرمایه اولیه را بررسی کنند. به عنوان مثال، در دنیای DeFi، می‌توانید برای شرط‌بندی ارز دیجیتال پاداش دریافت کنید و سپس آن‌ها را به کل سکه‌های شرط‌بندی شده اضافه کنید تا در مرحله بعد سود بیشتری کسب کنید.

میانگین امتیازات:
0/5

چه استقراض ارز دیجیتال باشد و چه سرمایه گذاری ارز دیجیتال، باید این دو عبارت را بدانید و بتوانید میزان سود مورد انتظار خود را با فرمول آنها محاسبه کنید تا بیشترین سود ممکن را داشته باشید.

امتیاز شما برای این محتوا

هرچه نرخ بهره بالاتر باشد و زمان بیشتری را صرف سرمایه گذاری کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. اما تفاوت بین APR و APY چیست؟

آوریل چیست؟

کاربران می توانند به راحتی و بدون نگرانی دارایی های ارزهای دیجیتال خود را مستقیما و بدون واسطه در پلتفرم وام دهی DeFi قفل کنند. این سیستم به هر کسی مانند بانک اجازه می دهد تا به سایر کاربران وام دهد و سود آنها را دریافت کند. گارانتی ها نیز قراردادهای هوشمندی هستند که از فرآیند تأیید دائمی وضعیت کاربر پشتیبانی می کنند و اعتماد را تسهیل می کنند. وام های ارز دیجیتال معمولاً سود بیشتری نسبت به بازارهای سنتی دارند. فرمول محاسبه سود وام های ارز دیجیتال: (APR ÷ 365) × اصل وام معوق

آخرین کلمه

به عنوان یک وام گیرنده، شما همیشه به دنبال پایین ترین نرخ ممکن هستید. با نگاهی به تفاوت بین APY و APR، باید نگران این بود که چگونه یک وام می تواند پشت نرخ کمتر پنهان شود. به عنوان مثال، هنگام گرفتن وام ارز دیجیتال، ممکن است گزینه هایی با نرخ پایین تر وجود داشته باشد. اما در نهایت متوجه خواهید شد که باید بیش از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود هزینه کنید.

محاسبه APR برای وام گیرندگان ارزهای دیجیتال بسیار مفید است. با این حال، افرادی که می خواهند وجوه خود را سرمایه گذاری کنند باید با در نظر گرفتن نرخ APY بازده خود را به حداکثر برسانند.

در حال حاضر، بیشتر برنامه‌های DeFi و ارزهای دیجیتال از APR استفاده می‌کنند و برای دریافت سود مرکب باید به صورت دستی ترکیب کنید. به همین دلیل بسیاری از کاربران سود روزانه یا هفتگی خود را در این مسیر قرار می دهند تا سود بیشتری کسب کنند.

تعداد امتیاز:

0


منبع: https://clinicsarmayeh.com/apy-vs-apr/

فرض کنید هزار سکه سرمایه گذاری کرده اید و دفعه بعد می خواهید سود مرکب خود را به سرمایه گذاری اضافه کنید. اگر سود مرکب شما 10 درصد باشد، در پایان سال اول تعداد سکه های شما 1105 سکه، در پایان سال دوم 1221 سکه و در پایان سال پنجم 1648 سکه خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر هزار سکه با نرخ سود سالانه 10 درصد سرمایه گذاری کنید، در پایان سال اول 1100 سکه، در پایان سال دوم 1200 سکه و در پایان سال پنجم 1500 سکه دریافت خواهید کرد. سال البته این تعرفه هیچ هزینه ای ندارد. برعکس، سرمایه اولیه شما به طور مداوم هر سال 10 درصد افزایش می یابد.

نحوه محاسبه APR و APY به زبان ساده

APR همیشه برابر با نرخ ثابت سالانه است و اندازه گیری آسان تر است. اگرچه APY معیاری برای بهره مرکب است، اما هر چه زمان بیشتری سرمایه گذاری کنید، سود بیشتری خواهید داشت.

الگوریتم آوریل الگوریتم APY
نرخ بهره دوره x تعداد دوره ها در یک سال 1 + (APR ÷ تعداد دوره های بهره مرکب در سال) به توان تعداد دوره های بهره مرکب در سال – 1

ماهیانه 1% به دارایی های شما در سود بانک اضافه می شود. بنابراین، APR 12٪ است. محاسبه APR به شرح زیر است: 1 درصد × 12 ماه = 12%

با استفاده از فرمول محاسبه APR متوجه خواهید شد که این نرخ در دوره شش ماهه 5.06 درصد، در دوره سه ماهه 09.5 درصد و در دوره ماهانه 11.5 درصد خواهد بود.

APR مخفف عبارت Annual Percentage Rate است. این شاخص نشان دهنده میزان وجوهی است که به صورت سود سرمایه گذاری در طول سال دریافت خواهید کرد. این رقم شامل هزینه های اضافی است که باید پرداخت شود. اساسا، APR یک نرخ بهره ساده است. بنابراین، سود شما به طور مستقیم به سرمایه اولیه ای که سرمایه گذاری می کنید بستگی دارد.