تجملی برای ثروتمندان ایرانی؛ گزارشی از تجارت پرسود گیاهان زینتی

گلهای دیزی بالای ساقه های بلند نشسته و ساقه ها معمولاً به صورت خوشه ای رشد می کنند. در غیر این صورت روی زمین میخزد. این گیاه احتیاج به نور زیاد و غیر مستقیم دارد اما نبایست بیش از اندازه مقابل گرما قرار داشته باشد. گلهای اصلی و حقیقی بنت قنسول، ناچیز است و خیلی قابل توجه نیست- در واقع ترکیبی که ما خیلی به آن علاقمندیم، ترکیب برگچههای بزرگ متعددی است که دور گل را گرفته و گویی یک گل قرمز بزرگ را تشکیل داده است. بهتر است بدانید که تنها یک باغبان حرفهای میتواند بنت قنسول را در سال آینده متوالی به گلدهی وادار کند. در سالهای اخیر، باغبانان رنگهای متفاوتی از این گیاه را به بازار عرضه کردهاند؛ مثل صورتی، سفید و سایر رنگهای جدید، اما هنوز پادشاه و زیباترینِ بنت قنسولها، همان بنت قنسول قرمز است.

نور: گندمی نیاز به محیطی نورگیر با نور غیرمستقیم دارد. این گیاه به نور کافی و غیرمستقیم خورشید علاقه داشته و بهتر است در نزدیکی یک پنجره نورگیر جنوبی یا غربی قرار بگیرد. همیشه بحث اینکه در محل سایه یا آفتاب چه درختچه ای بکارم مهم هستش مگر اینکه بخواهیم یه کار یا پروژه ی بزن درویی انجام بدیم ! این درختچه همیشه سبز به خاک مرغوب و زهکشی شده نیاز دارد و اگر بافت خاک آن مناسب نباشد گیاه به مرور از بین میرود. اگر قصد نگهداری از آنتوریوم را دارید، باید بدانید که این گیاه بسیار سمی است و در صورت خورده شدن، عوارض ناخوشایندی را در پی خواهد داشت. در طول نگهداری از کلیویا در صورت محیا بودن شرایط مناسب، در میانه بهمن تا اواسط بهار شاهد شکوفهها خواهید بود. با اینکه طول عمر این گیاه طولانی است، اما مثل تعدادی از گلهای لیست زیباترین گل های آپارتمانی که معرفی کردیم ترغیب کردن آن به گلدهی مجدد کار آسانی نخواهد بود. این گیاه همیشه سبز، میتواند گزینه ای مناسب برای درخشان کردن فضاهای کم نور خانه شما باشد.

آنها پس کاشت بسیار مقاوم در برابر خشکسالی هستند و با داشتن مقدار منظم و کافی آب به خصوص هنگام استقرار ، جذاب ترین و سالم ترین گیاهان سبز باغچه ای هستند. چند ماه آبیاری در ماه معمولا برایش کافی است. شپشک آرد آلود معمولا در مکانهایی گرم و مرطوب رشد میکند و برای همین بیشتر روی گیاهانی در فضای بسته مثل آپارتمان دیده میشود. به گزارش یکتاپرس، شپشک آرد آلود یا شته پشمالو نام یک آفت معروف است که گیاهان را دچار آسیب میکند. همچنین برای مبارزه با این آفات حتما برگهای مرده و یا قسمتهای هرس شده گیاه را از محیط خارج کنید. ختمی، یکی از جمله زیباترین گیاهان آپارتمانی گرمسیری است.

خاصیت تصفیهکردن هوا ازسوی گیاهان ممکن اسـت خیلی چشمگیر نباشد ولی هاچادوریان بـه این نتیجه رسیده اسـت کـه طبیعت فواید دیگری هم دارد. ازاینرو اگر خیلی در نگهداری از گیاهان مهارتی ندارید، سراغ یکی دیگر از زیباترین گل های آپارتمانی رفته یا اگر عاشق این گل هستید، حسابی در مورد نگهداری از آن تحقیق کنید تا در سالهای آینده نیز شاهد گلدهی قنسول خود باشید. نور غیر مستقیم یا مصنوعی، دمای داخلی خانه و آبِ بدون کلر برای بامبو شرایط مطلوبی پدید میآورد. خصوصیات مواد مختلف مورد استفاده به عنوان بستر کشت، به ­طور مستقیم و غیر مستقیم بر رشد گیاه و تولید محصول ارزش گیاهان زینتی اثر دارد. برگ آن برای انسان غیر سمی است. اگر به طور مرتب شاخ و برگ گیاهان را با محلول براق کننده برگ حاوی روغن چریش تمیز کنید میتواند از بروز این آفت جلوگیری کند.

گیاه سینگونیوم یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا با برگ هایی شبیه به پنجه غاز می باشد. دما: درجه ۱۳ تا ۱۸ سانتی گراد را ترجیح می دهد، برای مدت کمی در ۱۰ درجهنیز مقاومت می نمایند ولی ممکن است برگ های پایین ریزش نمایند در صورتی که درجه حرارت بالاتر ۲۴ باشد غبار پاشی و آبیاری زیادی توصیه می گردد. گل همیشه بهار در تابستان شکوفا می شود و می تواند گلدهی را تا اوایل پاییز ادامه دهد. گل پپرومیا دارای رنگ زرد یا سفید است که در اوایل بهار تا اواخر پاییز دیده می شود. برگهای آن بیضوی، سبز روشن با لبه صاف یا کمی دالبر دار دیده می شود.

برگهای کلیویا بلند، نواری شکل و براق بوده و دلیل نامگذاری آن به گل خورشیدی است؛ گلهای زرد و نارنجی، در دل نوارهای سبز و درخشان! یک گلدان که بیش از حد بزرگ است می تواند پوسیدگی ریشه ای و مشکلات دیگر را همراه داشته باشد ، به این دلیل که خاک برای چند روز مرطوب باقی می ماند. بزرگترین انواع گل کوکب می توانند شکوفه های عظیمی به قطر 1 فوت (30 سانتی متر) تولید کنند. گیاهان کالانکوئه ضمن داشتن رشدی بیدردسر و نگهداری آسان، بهسادگی شکوفه میدهند و دستههای زیبایی از گلهای ریز و عمودی ایجاد میکنند. گل و گیاه زینتی و آپارتمانی هم باعث ایجاد آرامش و تأثیرات مثبت در روح و روان و کاهش فشار و خستگی و همچنین تصفیه ی هوا و زیبایی هرچه بیشتر منزل و محل کار می شود و تا حدودی جایگزینی برای باغچه و درخت هم می باشد.

مدیر این بخش آقای انریکو اسپاراگو (Enrico Sparago) معتقد است این بازار بعد از تعاونی گلکاری دلاریوا UCFLOR، تنظیم کننده بسیار مهمی در بازار گل و گیاه زینتی به شمار میرود. حدود 30 هزار گونه از آنها یافت شده و دهها هزار نوع پیوندی آن نیز به ثبت رسیده است. به طور میانگین، حدود 15000 گونه از کاکتوس در سراسر جهان وجود دارد که هر کدام از آنها با تنوع آب و هوایی مختلف محیط خود سازگار شدهاند. در این مطلب با مجموعه عکس های گل های آپارتمانی و همچنین شرایط نگهداری و پرورش و ویژگی های خاص هر گل آشنا شدید. ممکن است این سئوال پیش بیآید که چطور گیاهان میتوانند در آب رشد کنند ، درحالیکه همیشه متخصصین و اهل فن ، ما را از زیاد آب دادن گیاه برحذر داشته اند.البته این سئوال پیش خواهد آمد که چطور گیاهی بعلت زیاد آب دادن از بین میرود و اکنون گفته میشود که گیاهان میتوانند در آب پرورش یابند ؟ این گیاه از زیباترین گیاهان آپارتمانی معمولا چندین سال به گلدهی پرداخته و سپس رو به علفی شدن میرود. اگر بهتازگی قصد خرید گل برای آپارتمان خود داشته و دنبال پیدا کردن زیباترین گل های آپارتمانی برای منزل خود هستید، ادامه این مطلب از وبلاگ گلفروشی آنلاین گُلسِتان را از دست ندهید.

با آبیاری مناسب، رطوبت بالا، و نور درخشان (اما غیرمستقیم) خورشید، میتوانید در طول سال چندین بار شاهد گلدهی بنفشه آفریقایی باشید. اگر کمی به آن دقت کنید گلهای سفید و خاص آن با انحنایی زیبا روی برگهای سبز و درخشان خودنمایی میکنند. این گیاه دارای گلهای جذاب قرمزرنگ است که در بخش بالایی خود، انحنایی قلب مانند پیدا میکند. ابوتیلون داروینی دارای شکوفههای قرمز، زرد، صورتی یا هلویی است که تقریبا در تمام طول سال روی گیاه هستند. برای خرید کاکتوس میتوانید سری به بازار گل و گیاه زده یا در بخش کاکتوس و ساکولنت گُلسِتان گیاه مورد نظرتان را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. احتمالا از تماشای برگهای صاف و گلهای ظریف مرجان، تصور میکنید که این گیاه حساس است و به رسیدگی ویژهای نیاز دارد، اما حقیقت این است که این مرجان مینیاتوری، نهتنها جز زیباترین گیاهان و گل های آپارتمانی بلکه یک ساکولنت مقاوم است! اگر لیست زیباترین گل های آپارتمانی را به یک جلسه تشبیه کنیم، جلسه ما بدون حضور کالانکوئه رسمیت نخواهد داشت! ذکر این نکته قابل توجه است که نازبو در راستای حمایت و حفظ محیط زیست یک درصد از فروش خود را صرف توسعه محیط زیست می کند.

این تفاوت هولناک در میان طبقات مختلف جامعه سبب شده است برخی افراد برای آنکه بتوانند دستکم در صفحات شخصی خود برای پنهان کردن حقیقت زندگی خود نمایشی ارائه دهند، به سراغ خرید گیاهانی بروند که گاهی قیمتشان با حقوق چندماهشان برابری کند ولی امیدوارند با این هزینه بتوانند در فضای مجازی خود را متعلق به طبقهای که نیستند معرفی کنند. در اینجا میخواهیم برخی از مهمترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا را به شما معرفی کنیم. طبیعت گردی با موضوعیت گل و گیاه در میان انواع گردشگری، شاخهای خاص است که گروندگان به آن را افرادی با علایق خاص شامل میشوند که تمایل به لطافت و بازدید از نمونههای رویشی دارند بنابراین اینجا است که باید حوزه کشت گل و گیاه محلات با اقدامات زیباپسندانه و امکانات علمی در معرفی گونههای گل و گیاه پیوند بخورد و وجود مرکز تحقیقات گل و گیاه کشور در محلات امکانی مهم برای رقم خوردن این مساله است.

اگر شپشکها روی برگهای گیاه وجود دارند و هنوز میزان آنها زیاد نشده باشد، میتوان از مخلوط آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده کرد. بااین شرایط اگر فردی حرفهای هستید و فکر میکنید که میتوانید از پس آن برآیید، یک ختمی گلدار میتواند به چشمگیرترین گیاه منزل شما تبدیل شود! اغلب بروملیادها به شکل رزتهایی از برگهای بندی مانند هستند که از دل یک جام میانی که آب را در خود ذخیره میکند رشد میکنند. گلهای کلیویا عمر طولانی داشته و به رنگهای نارنجی و زرد رشد میکنند. کلیویا از جمله گل های آپارتمانی ظریف و عضوی از خانواده آماریلیس است.

علت نام گذاری این گیاه به نام موسی در گهواره این است که گلهای سفید زیبایی میدهد که درون غلافی به مانند گهواره قرار دارند، که یادآور داستان حضرت موسی است که مادرش او را درون گهواره ای قرار داد و به آب سپرد. به طور مثال یک توپ پنبه ای خیس میتواند آب مورد نیاز را به ریشه ی گیاه شما برساند. گیاهان خزنده ریشه در خاک دارند و شاخ و برگ آن ها به مرور روی دیوار بزرگ شده و رشد می کنند. علف گورخری از ظاهر گرمسیری بی نظیری برخوردار است و برگ های سبز آن با نوار های زرد رنگ پوشانده شده اند. طبق گزارش ناسا، پتوس میتواند مواد شیمیایی مثل تریکلرواتیلن و بنزن که در مواد شوینده، چسب و رنگ وجود دارد را از هوا حذف کند. این گیاه گرمسیری نور فیلتر شده خورشید را ترجیح داده و باید در محیطی گرم و مرطوب زندگی کند.

تنوع زیاد و انتخاب بذرهای با کیفیت از بهترین نمونه های گل و گیاه در مرکز فروش بذر گل نازبو این اطمینان را به مشتریان می دهد که بهترین نمونه های بذر گل را خریداری می نمایند. کاکتوس کریسمس معمولا پس از آغاز گلدهی فروخته میشود؛ بهعبارت دیگر شما آن را در حالتی خریداری میکنید که گلهای جذاب آن پدیدار شدهاند، اما ترغیب کردن آن برای گلدهی مجدد نیز ممکن است. گیاه لاستیکی اغلب به عنوان گیاه کوچک خریداری می شود اما به سرعت به یک گیاه بزرگ و زیبا تبدیل میشود. زیرا از جهت نور و درجه حرارت به طور کامل از نور خورشید بهره می برد. مشکلی که در خصوص نگهداری از ختمی وجود دارد این است که انتخاب خوبی برای افراد مبتدی نیست، زیرا هم رسیدگی به آن و هم فراهم کردن شرایط مناسب برای گلدهی ختمی کار آسانی نیست؛ چراکه گل ختمی به محیطی گرم، مقدار زیادی از نور خورشید و همچنین رطوبت کافی نیاز داشته و بیش از سایر گیاهان مستعد ابتلا به انواع مختلف آفات است. سرخس به نور متوسط (نه کم و نه زیاد)، رطوبت کافی و مناسب و دمای معمولی نیاز دارد.