تجارت کپی چیست و چه مزایایی دارد؟

تجارت کپی به شما امکان می دهد معاملات یک معامله گر حرفه ای را کپی کنید. امروزه تجارت کپی با استفاده از پلتفرم های اختصاصی انجام می شود. مثلا، تجارت را به صرافی BingX کپی کنید فرض کنید معامله گر انتخابی شما هزار دلار در بیت کوین سرمایه گذاری می کند. BingX نیز همان موقعیت معاملاتی را برای شما باز می کند. این ابزار نه تنها به معامله گران جدید کمک می کند تا از تخصص سایر معامله گران بهره ببرند، بلکه به آنها کمک می کند تا مهارت های لازم برای تصمیم گیری های سرمایه گذاری هوشمند را بیاموزند.

تجارت کپی چگونه انجام می شود؟

یکی دیگر از انواع رایج تجارت کپی در ارزهای دیجیتال، تجارت اجتماعی است. در این استراتژی، شما به طور خودکار معاملات سایر معامله گران را کپی نمی کنید. در عوض، با افراد همفکری که می توانند در عملکرد شخصی شما سهیم باشند، ایده ها و تحقیقات بازار را مبادله می کنید.

در قسمت آخر مقاله تجارت کپی چیست، دو مورد از بهترین صرافی ها را برای تجارت کپی بررسی می کنیم.

خط نام مبادله نکات خوب نکات منفی
1 در هر بیت

ابزار و تکنولوژی پیشرفته

ممکن است بخواهید اطلاعاتی در مورد معامله گران مختلف به دست آورید. به عنوان مثال، می توانید تجارت کپی در Bing X یا تجارت کپی در Bybit را انتخاب کنید. در این صرافی ها تمام اطلاعات مورد نیاز در اختیار شماست. همچنین می توانید تاریخچه معامله گران را در داشبورد مشاهده کنید و نزدیک ترین گزینه به رای دهندگان خود را انتخاب کنید.

– قابلیت استفاده از اهرم تا صد بار

انتخاب یک معامله گر واجد شرایط و یک صرافی مناسب دو نکته اساسی در تجارت کپی ارز دیجیتال است. در ادامه به بررسی نکات اساسی در ابتدای این کار می پردازیم.

انتخاب تاجر

حتی می‌توانید از یک معامله‌گر به معامله‌گر دیگر سوئیچ کنید. یا چند معامله گر را برای تنوع بخشیدن به سبد خود انتخاب کنید. اما باید میزان بودجه متعلق به هر فرد را مشخص کنید. میزان وابستگی به معاملات کپی نیز به شما بستگی دارد. شما می توانید فقط یک ناظر در کل معامله باشید یا می توانید نظرات خود را با اعمال پارامترهای خاص اعمال کنید.

تجارت کپی چه مزایایی دارد؟

– بدون برنامه شرط بندی یا کسب درآمد

آخرین کلمه

فهرست عناوین مقاله

تجارت کپی چیست؟

– در آمریکا قابل استفاده نیست.

2 BingX – بزرگترین پلتفرم تجارت کپی و بسیار مناسب برای مبتدیان

فرض کنید می خواهید به یک سفر به جنگل بروید. برای مشاوره سفر، به سراغ فردی می روید که بارها آنجا بوده است. افرادی با تجربه تر از شما در تجارت ارز دیجیتال هستند که پول بیشتری به دست آورده اند و فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده اند. بنابراین لازم نیست منتظر بمانید تا به آن سطح حرفه ای برسید تا شروع به کسب درآمد کنید.

تجارت کپی با تمام مزایایی که دارد بدون ریسک نیست. مهمترین نکاتی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

  • خطر از دست دادن معاملات همیشه وجود دارد.
  • اگر تحت تأثیر تبلیغات رسانه های اجتماعی برای کپی کردن پیشنهادات شخصی اقدام کنید، به احتمال زیاد مورد سوء استفاده قرار خواهید گرفت.
  • صرافی ها معمولا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای معاملات کپی بالاتر از معاملات معمولی تعیین می کنند.

پلتفرم های تجارت اجتماعی راه بسیار خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاملات معامله گران با تجربه تر هستند. با این پلتفرم ها متوجه خواهید شد که چرا آنها معاملات خاصی را انجام می دهند و چگونه بازار را تجزیه و تحلیل می کنند و معاملات را مدیریت می کنند. این روش بیشتر بستری برای تبادل دانش، تحقیق و ایده است.

– دسترسی به تمام ویژگی های تجارت کپی در یک صرافی

کپی سود تجارت

– قابلیت استفاده از اهرم تا 125 بار

– تراکنش های کریپتو به کریپتو به جفت های معاملاتی USDT محدود می شود.

در ادامه بحث مبنی بر اینکه تجارت کپی چیست، توجه شما را به مزایای این روش معامله در بازار ارزهای دیجیتال جلب می کنیم.

  • تجارت کپی راه مناسبی برای مبتدیان در بازار ارزهای دیجیتال است. زیرا می توانند استراتژی های معاملاتی را انتخاب کنند که موفقیت آمیز بوده و عملکرد خاصی از خود نشان داده اند. این انتخاب ممکن است راه بهتر و آسان تری برای شروع نسبت به تلاش برای تنظیم استراتژی شما باشد.
  • تجارت کپی معمولاً یک فعالیت خودکار است که زمان زیادی را صرف نمی کند. علاوه بر این، تراکنش ها به موقع و در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهند شد.
  • شما می توانید آمار ربات ها یا معامله گران را قبل از دنبال کردن آنها تجزیه و تحلیل کنید. با تمام آمار و نمودارهای ارائه شده در پلتفرم های معاملاتی کپی مانند BingX، به راحتی می توان فهمید که آیا یک معامله گر فالوورهای زیادی دارد یا نه، و بینش عالی در مورد سودآوری آنها به دست آورد.

خطرات معاملات کپی چیست؟

یکی از ایرادات اصلی این پلتفرم عدم اتوماسیون آن است. یعنی باید تراکنش های خود را به صورت دستی انجام دهید. ویژگی منفی دیگر این است که زمان می برد. زیرا برای به دست آوردن اطلاعات به زمان زیادی نیاز دارید. علاوه بر این، چالش اعتماد به ادعاهای دیگران تقریباً تجارت اجتماعی را منسوخ کرده است.

چگونه یک حرفه ای را برای تجارت کپی انتخاب کنیم؟

– یک پلت فرم اقتصادی با حداکثر کارمزد تا 0.2٪

5. پیروان: نظارت بر سطح اعتماد پیروان؛ یعنی اینکه آیا معامله گر توسط فالوورهایی دنبال می شود که مقدار قابل توجهی از پول خود را روی او سرمایه گذاری کرده اند یا خیر. یعنی میتونی بهش اعتماد کنی از مبالغ کم شروع کنید و با افزایش اعتماد به معامله گر به تدریج سرمایه خود را افزایش دهید.

– منابع آموزشی بسیار گسترده و متنوع

هزینه های تراکنش ممکن است افزایش یابد.

بزرگترین چالش در تجارت کپی چیست؟ انتخاب معامله گران حرفه ای مهمترین کاری است که باید با دقت و وسواس زیادی انجام دهید. افراد زیادی در پلتفرم های معاملاتی کپی هستند و عوامل زیادی را باید برای انتخاب آنها در نظر گرفت. مهمترین آنها عبارتند از:

  1. تجربه حرفه ای: عملکرد معامله گر را در یک دوره طولانی بررسی کنید. داشتن سابقه معاملات بلندمدت به شما بینشی در مورد نحوه عملکرد افراد در زمانی که بازار بالا یا پایین است می دهد.
  2. تداوم: یک معامله گر خوب برای دنبال کردن باید نتایج ثابتی را به جای نتایج پراکنده نشان دهد. به عبارت دیگر، به جای بالا و پایین های نامنظم، باید در یک دوره زمانی طولانی روند صعودی منطقی داشته باشد.
  3. ثبات: با نگاهی به حجم معاملات گذشته یک فرد، می توانید بفهمید که آنها چه نوع معامله گر هستند. اگر حجم معاملات او ثابت بماند، نشان می دهد که او استراتژی محکمی دارد و حتی با افت های متناوب به استراتژی ای که با آن کار می کند، پایبند است. اما اگر نوسانات شدیدی در حجم معاملات وجود داشته باشد، نشان می دهد که معامله گر به استراتژی خود اطمینان ندارد و می تواند ریسک های زیادی را متحمل شود.

در این مقاله به سوالاتی مانند تجارت کپی چیست، تجارت اجتماعی چیست، بهترین صرافی ها برای تجارت کپی و … پرداخته ایم. تجارت کپی ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه ها برای خودکارسازی استراتژی سرمایه گذاری شماست. کپی برداری از سایر معامله گران با تجربه تر به شما این امکان را می دهد که از درگیر شدن مستقیم در فراز و نشیب های بازار اجتناب کنید و کمی بیشتر در مورد نحوه عملکرد بازار بیاموزید. سعی کنید از یک یا چند معامله گر معتبر کپی کنید و به تدریج سرمایه خود را افزایش دهید تا در صورت انتخاب بد، بتوانید معامله گران را با قیمت ارزان تغییر دهید.

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/what-is-copy-trading/

تجارت کپی در صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تجارت کپی

شناخت روش افراد موفق در هر زمینه ای می تواند به ما در یافتن مسیر پیشرفت کمک کند; تجارت ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که می دانید استفاده از این بازار به مهارت پیچیده ای نیاز دارد که نیازمند دانش عمیق تحلیل بنیادی و تکنیکال است. با توجه به اینکه اکثر معامله‌گران نمی‌توانند در شروع کار تجاری خود یک استراتژی معاملاتی برنده ایجاد کنند، کمک کارشناسان نقش موثری در تشکیل سبد بهتر برای آنها دارد. برخی از صرافی ها برای این منظور تجارت کپی را تعریف کرده اند. در این مقاله به سوالاتی از قبیل تجارت کپی چیست؟، نحوه انجام آن، فواید و خطرات آن و غیره. تا انتها با ما همراه باشید.

نکته مهم دیگر مربوط به شرایط و قوانین خاصی است که صرافی ها برای پلتفرم های معاملاتی کپی خود در نظر می گیرند. گاهی اوقات تأیید این چارچوب ها برای برخی از کاربران دشوار است.

تفاوت بین تجارت اجتماعی و تجارت کپی چیست؟

4. سطح ریسک: تجارت کپی ارز دیجیتال بدون ریسک نیست. اما لازم نیست تمام سرمایه خود را از دست بدهید. ابتدا بررسی کنید که آیا سطوح توقف در هر معامله باز شده است یا خیر و در چه بازه ای برای تعیین سطوح ریسک تنظیم شده است.

معامله گران حرفه ای بخشی از سود مشترکان خود را به عنوان پاداش دریافت می کنند. بنابراین، این سیستم برای معامله گران خبره و همچنین کسانی که آنها را دنبال می کنند مفید است.

عملکرد معاملاتی شما همیشه به سطح توانایی و مهارت معاملاتی شما بستگی دارد. شما باید آنها را به دقت بررسی کنید و سطح مهارت آنها را در مؤلفه های خاصی مانند سودآوری کسب و کار، سطح ریسک، تعداد مشترکین و غیره تجزیه و تحلیل کنید.

انتخاب معاوضه