بیت کوین کش چیست؟ بررسی ارزهای دیجیتال BCH

البته اخیرا توسعه دهندگان این شبکه الگوریتم سختی اضطراری را در شبکه پیاده سازی کرده اند تا ماینرها را به فعالیت بیشتر در شبکه بیت کوین تشویق کنند. طبق این الگوریتم، اگر استخراج شش بلوک از شبکه بیش از دوازده ساعت طول بکشد، سختی استخراج تا 20 درصد کاهش می‌یابد تا ماینرها بتوانند فرآیند ماینینگ را راحت‌تر انجام دهند.

استخراج بیت کوین کش

همانطور که از نامش پیداست پول بیت کوین واضح است که این ارز دیجیتال نتیجه انشعاب از بیت کوین شرق در صرافی ها، این ارز دیجیتال با علامت اختصاری BCH تشخیص می دهند. در شبکه بیت کوین کش سرعت پردازش تراکنش بالاتر است و در عین حال برای هر تراکنش کارمزد کمتری نسبت به بلاک چین بیت کوین پرداخت می شود.

بیت کوین کش را می توان گل سرسبد گروه خاصی از ارزهای دیجیتال دانست. ارزهای دیجیتالی که از شبکه بلاک چین مادر جدا شده و به طور مستقل به سفر خود ادامه می دهند. بسیاری از کارشناسان هنوز معتقدند پول بیت کوین در مقایسه با شبکه اصلی بلاک چین، بیت کوین، ارزش قابل توجهی اضافه نکرده است. از طرفی این ارز دیجیتال طرفداران زیادی دارد که حتی آن را برتر از بیت کوین می دانند. این دیدگاه های متفاوت ما را بر آن داشته تا پاسخ این سوال را که بیت کوین کش چیست، در نظر بگیریم. مقاله زیر برای پاسخ به این سوال نوشته شده است. تا انتها با ما همراه باشید.

در این مقاله به بررسی بیت کوین کش و کاربرد آن پرداختیم. بهبود مقیاس پذیری شبکه بیت کوین مهمترین کاربرد این ارز دیجیتال است. اتفاقی که در این سال ها به شکل های دیگری تکرار شده است. پروژه های جدیدی که از فناوری های پیشرفته برای بهبود مقیاس پذیری استفاده کرده اند نیز بسیار بهتر از بیت کوین کش عمل کرده اند. آیا شما هم تجربه سرمایه گذاری در بیت کوین کش را دارید؟ آیا خرید این ارز برای شما سودآور بود یا خیر؟

در بهترین صرافی های ارز دیجیتال با تخفیف در هزینه ها ثبت نام.


منبع: https://clinicsarmayeh.com/what-is-bitcoin-cash/

بیت کوین کش را می توان در کیف پول های مختلفی مانند TrustWallet، Coinomi، Atomic، Badger و Trezor ذخیره کرد.

3. آیا قیمت بیت کوین کش با بیت کوین مرتبط است؟

در سال 2020 و اوایل سال 2021، وضعیت برای این ارز دیجیتال خیلی خوب نبود و در تمام این مدت زیر پانصد دلار معامله شد. بار دیگر شاهد روند صعودی بیت کوین کش بودیم و این بار در اواسط سال 2021 به محدوده 1300 دلار رسید. این ارز دیجیتال سال 2022 را با قیمت 430 دلار آغاز کرد. در طول سال 2022، مانند سایر ارزهای دیجیتال، روند نزولی در این ارز حاکم بوده است. در حال حاضر حدود 135 دلار قیمت دارد.

سوالات متداول

1. بیت کوین کش را از کجا بخریم؟

بیت کوین کش در واقع هارد فورک بیت کوین است. ما در مقاله ای جداگانه به این موضوع پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می توانید به مقاله “آنچه باید در مورد هارد فورک و انواع آن بدانید” دیدن.

از سال 2015 تا 2017، بحث ها و تلاش ها در هر دو طرف این ماجرا ادامه داشت تا طرف مقابل را متقاعد کند. اما در نهایت هیچ یک از نیروها به دیگری نرسید. در نهایت، طرفداران طرح اندازه بلوک دست به کار شدند و در 1 آگوست 2017، هارد فورک بیت کوین را اجرا کردند. از این تاریخ بیت کوین کش متولد شد.

فهرست عناوین مقاله

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

اکنون باید به این سوال پاسخ دهیم که بیت کوین کش پس از چه اتفاقی ایجاد شد؟ مقیاس پذیری شبکه بیت کوین با گذشت زمان و با افزایش تعداد تراکنش ها مشکل ساز شده است. سرعت معاملات کاهش یافته و علاوه بر آن کارمزدها نیز افزایش یافته است. این مشکل به عنوان یک ضعف جدی در شبکه بیت کوین شناخته می شد.

بیت کوین کش چیست و چگونه ایجاد شد؟

مزایا و معایب بیت کوین کش چیست؟ پاسخ به این سوال در ارزیابی سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال بسیار موثر است. بنابراین توصیه می کنیم این بخش را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

مزایای بیت کوین کش

  • ظرفیت هر بلوک در شبکه بیت کوین کش 8 تا 32 مگابایت است و به همین دلیل مقیاس پذیری آن بسیار بیشتر از بیت کوین است.
  • کارمزد تراکنش بیت کوین کش بسیار کمتر از بیت کوین است.

معایب بیت کوین کش

  • استخراج بیت کوین کش گران و پرهزینه است.
  • اخیراً هارد فورک های شبکه بیت کوین کش دیگری را دیده ایم که باعث کاهش عضویت در جامعه شده است.
  • حجم تراکنش بیت کوین کش به هیچ وجه با بیت کوین قابل مقایسه نیست.

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟

اشاره کردیم که بیت کوین کش شعبه ای از شبکه بیت کوین است. در بازار کریپتوکارنسی از اصلاح فورک تخصصی برای این منظور استفاده می شود. به طور کلی چنگال ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • هارد فورک
  • چنگال نرم

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

پول بیت کوین چگونه ایجاد شد؟

تا اینجا ما می دانیم بیت کوین کش چیست و چگونه شکل گرفته است. در این قسمت باید نحوه عملکرد شبکه بیت کوین کش را بررسی کنیم. اگرچه بیت کوین کش یک هارد فورک بیت کوین است، اما شبکه بلاک چین جداگانه خود را دارد. لازم به ذکر است که تا قبل از 1 آگوست 2017، بانک اطلاعاتی و تراکنش های دو شبکه یکسان است. اختلافات بعد از این تاریخ است.

بیت کوین کش رایگان نام اپلیکیشنی است که در آن راه هایی برای دریافت رایگان بیت کوین کش وجود دارد. کلینیک پایتخت در مورد صحت یا عدم صحت ماهیت این اپلیکیشن اظهار نظری نمی کند.

4. کاربرد پول بیت کوین چیست

سپس، علاقه مندان به کار در شبکه بیت کوین کش می توانند ارز BCH معادل تعداد بیت کوین های خود در شبکه جدید دریافت کنند. بدین ترتیب عملا یک گروه در شبکه بیت کوین و گروهی دیگر در شبکه بیت کوین کش به فعالیت خود ادامه دادند.

شبکه بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

برخی از اعضای جامعه بر این باور بودند که اگر قرار بود بیت کوین به عنوان ارز در جهان استفاده شود، باید به مسئله مقیاس پذیری رسیدگی شود. برخی از شخصیت های شناخته شده ای که به آن اعتقاد داشتند عبارتند از:

  • هایپو یانگ
  • راجر کرم
  • وو جیهان

همه چیز درباره بیت کوین کش با نماد BCH

نمی توان در مورد آینده این ارز دیجیتال چندان اظهار نظر کرد، زیرا برنامه مشخصی برای آینده آن وجود ندارد. بر این اساس، شاید محتمل ترین پیش بینی این باشد که اگر بیت کوین گسترده تر شود، ممکن است شاهد افزایش قیمت BCH نیز باشیم. به عبارت دیگر، آینده بیت کوین کش و بیت کوین به نوعی به هم مرتبط است.

تاریخچه قیمت بیت کوین کش

در شبکه بیت کوین کش، مانند بیت کوین از الگوریتم اجماع اثبات کار برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می شود. بنابراین، درست مانند شبکه بیت کوین، فرآیند استخراج در شبکه بیت کوین کش وجود دارد. در ادامه این مشکل را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد. هر بلوک در شبکه بیت کوین کش در ده دقیقه ایجاد و به زنجیره اضافه می شود. در عین حال سرعت تراکنش در این شبکه در مقایسه با بیت کوین حدود 60 ثانیه افزایش یافت.

در این بخش به تاریخچه قیمت بیت کوین کش می پردازیم. در طول سال 2017، این ارز دیجیتال روندی صعودی داشته است. در ابتدا کمتر از پانصد دلار هزینه داشت. اما در پایان امسال به چهار هزار دلار رسید. در سال 2018، تقریباً تمام رشد قیمت این ارز دیجیتال از بین رفت و تا پایان سال به زیر 500 دلار رسید. این مشکل برخی افراد را به این فکر واداشت که این ارز دیجیتال به پایان رسیده است.

فرآیند استخراج بیت کوین کش دقیقاً مشابه بیت کوین است. تقریباً تمام جوانب مثبت و منفی که می توان برای استخراج بیت کوین ذکر کرد در مورد بیت کوین کش نیز صدق می کند. انعام ماینرها نیز به دلیل این پدیده هر چهار سال یک بار است داشتن نصف شده است برای موفقیت در معدن و کسب سود در این زمینه، تجهیزات پیشرفته لازم است. به همین دلیل، ماینرهای اصلی در شبکه بیت کوین کش معمولا همان ماینرهایی هستند که مزارع استخراج بیت کوین را اداره می کنند.

مزایا و معایب بیت کوین کش

بیت کوین کش را می توان در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال مانند بایننس، کوکوین، کوینکس و هات بیت خرید و فروش کرد. همچنین امکان خرید و فروش بیت کوین کش در صرافی های ملی مانند تافار و نوبیتکس وجود دارد.

2. بهترین کیف پول بیت کوین کش چیست؟

قیمت بیت کوین کش مستقل از بیت کوین است. اما ما نباید فراموش کنیم زیرا بالا است تسلط بیت کوینقیمت این ارز دیجیتال روی همه آلتکوین ها تاثیر می گذارد.

4. بیت کوین کش رایگان چیست؟

زمانی که بیت کوین کش برای اولین بار تشکیل شد، بسیاری معتقد بودند که این شبکه در برابر عظمت و قدرت بیت کوین دوام نخواهد آورد. اما واقعیت از مشکل دیگری صحبت کرد. زیرا بیت کوین کش نه تنها فراموش شده است، بلکه قوی شده است و در حال حاضر یکی از مهمترین ارزهای رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار یا ارزش بازار در نظر گرفته شود.

اندازه هر بلوک در شبکه بیت کوین یک مگابایت است. تجربه نشان می دهد که هر بلوک ظرفیت داده ای معادل چهار هزار تراکنش دارد. همانطور که می دانید هر ده دقیقه یک بلوک در زنجیره ایجاد می شود. با ضرب و تقسیم ساده، مشخص می شود که در هر ثانیه تقریباً هفت تراکنش در شبکه بیت کوین قابل پردازش است. این عدد برای بیت کوین بسیار کم است که نمی تواند به وسیله ای برای پرداخت روزانه تبدیل شود.

مهم ترین تفاوت های بیت کوین کش و بیت کوین را می توان به طور خلاصه در جدول زیر مشاهده کرد.

بیت کوین پول بیت کوین
حجم بلوک: 1 مگابایت حجم بلوک: 8 تا 32 مگابایت
سرعت کم پردازش تراکنش سرعت پردازش تراکنش بالا
کارمزد معاملات بالا کارمزد پایین تراکنش
مشکل استخراج ثابت سختی استخراج قابل تنظیم
حداکثر سقف تراکنش روزانه 250000 است حداکثر سقف تراکنش روزانه یک میلیون است

آینده بیت کوین کش

نیازی به گفتن نیست که بیت کوین کش تنها شبکه شعبه بیت کوین نیست. اما بدون شک این معروف ترین آنها تا به امروز است. نکته جالب این است که سقف عرضه BCH مانند بیت کوین 21 میلیون تعیین شده است. علاوه بر این، درست مانند بیت کوین، هدف آن ارائه پول الکترونیکی همتا به همتا است. بلاک چین بیت کوین کش غیرمتمرکز است و تراکنش ها توسط هیچ نهاد متمرکزی کنترل نمی شود.

پیشنهاد آنها برای حل مشکل مقیاس پذیری افزایش اندازه هر بلوک در شبکه بیت کوین بود. ایجاد چنین تغییری بدون همکاری و توافق تمامی اعضای جامعه بیت کوین امکان پذیر نیست. مخالفان این پیشنهاد معتقد بودند که افزایش حجم بلوک باعث می شود بسیاری از گره ها نتوانند به فعالیت در شبکه بیت کوین ادامه دهند. همچنین ضربه ای به تمرکززدایی در این بلاک چین وارد می کند.

بیشتر بخوانید: مقیاس پذیری در بلاک چین و ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین کش را می توان برای پرداخت های روزانه بدون واسطه استفاده کرد. همچنین می توان آن را یک ملک سرمایه گذاری در نظر گرفت.

آخرین کلمه