بررسی کارگزاری فارابی

موضوع مهم دیگر برای کاربران کیفیت پشتیبانی کارگزاری بورس است. کارگزاری فارابی به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته خدمات پشتیبانی مشتریان خود را ارائه می دهد و برای این منظور از دو طریق تماس با شماره 1561-021 و ارسال ایمیل به آدرس [email protected] جلوی تو

کارگزاری فارابی از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد این شرکت زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می کند. بیش از نود درصد معامله گران سهام در ایران یکی از سه کارگزاری مفید، آگاه و فارابی را برای فعالیت در بازار سرمایه انتخاب می کنند. این نمایندگی دارای شصت شعبه در سراسر ایران می باشد. همچنین مجموع دارایی های تحت مدیریت آن به بیش از شش هزار میلیارد تومان می رسد.

تعداد امتیاز:

0


منبع: https://clinicsarmayeh.com/farabi/

به نظر شما بهترین کارگزار بورس در ایران کدام است؟ اگرچه نظارت بر بورس و اوراق بهادار اجازه ایجاد فضای رقابتی بین کارگزاران را نمی دهد، اما دعوا بر سر انتخاب بهترین کارگزار همواره بین معامله گران پر جنب و جوش بوده است. فارابی یکی از شرکت هایی است که همیشه خود را به عنوان بهترین ها حفظ کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی کارگزاری فارابی بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی کارگزاری فارابی

کارگزاری فارابی سه صندوق سرمایه گذاری در اختیار مشتریان خود قرار داد. صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت فارابی کم ریسک ترین راه برای انجام معاملات غیرمستقیم در بورس تلقی می شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این صندوق هزار تومان می باشد. سود این صندوق به صورت روزانه به شما پرداخت می شود و به همین دلیل هر زمان که بخواهید می توانید دارایی خود را با سود برداشت کنید. در سال های اخیر میانگین سود این صندوق حدود 26 درصد بوده که در مقایسه با سود بانکی رقم بالاتری است.

20 درصد سبد

حداقل سرمایه لازم برای بهره مندی از خدمات سبدگردانی فارابی یک میلیارد تومان است. در حالی که سبدگردانی کارگزاران شایسته و مددکار تنها به سرمایه های بالای پنج میلیارد تومان واگذار می شود. کسانی که تجربه یا فرصت کافی برای فعالیت در بازار سرمایه ندارند و در عین حال تحمل ریسک بالاتری نسبت به سرمایه گذاری در صندوق دارند، می توانند مدیریت کیف پول را انتخاب کنند. کارگزاری فارابی سه طرح سبدگردانی را به مشتریان خود ارائه کرده است که در جدول زیر مشاهده می کنید.

طرح مدیریت سبد ۱ طرح مدیریت سبد 2 طرح مدیریت سبد 3
حداقل مبلغ سرمایه گذاری 1 میلیارد تومان 1 میلیارد تومان 1 میلیارد تومان
هزینه های ثابت ۰ 1.5 درصد 2 درصد
دوره سربه سر مقرون به صرفه ۰ 20 درصد 30 درصد
مشارکت در سود مشارکت 85 درصد سرمایه گذاران

با استفاده از کارگزاری فارابی می توانید در بورس، فرابورس، بورس کالا و انرژی و همچنین بازار آتی معامله کنید. فارابیکسو به عنوان سامانه معاملاتی انحصاری کارگزاری فارابی در دسترس شماست. این سامانه تمامی نیازهای معامله گران بازار سرمایه را پوشش می دهد. از مهم ترین ویژگی های فارابی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. صندوق های سرمایه گذاری سهام و درآمد ثابت
  2. ارائه محتوای آموزشی سرمایه گذاری در قالب بستر آموزشی
  3. ارائه خدمات انحصاری سبدگردانی به سرمایه های بالای 1 میلیارد تومان
  4. با ثبت نام در کارگزاری فارابی کد سهام را دریافت کنید

انواع صندوق های سرمایه گذاری فارابی

20 درصد سبد

80 درصد سرمایه گذاران

در این مطلب به بررسی کارگزاری فارابی پرداخته ایم. بسیاری از معامله گران بازار سرمایه در ایران یکی از کارگزاران مفید و آگاه فارابی را برای معامله در بورس انتخاب می کنند. کدام یک از این آژانس ها انتخاب شماست؟ آیا تجربه کار در فارابی را دارید؟ لطفا نظرات خود را در مورد این کارگزاری بازار سرمایه با ما در میان بگذارید. بدون شک نظرات شما در تصمیم گیری معامله گران جدید در بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

امتیاز شما برای این محتوا

تقریبا تمامی امکانات مورد نیاز برای فعالیت در بازار سرمایه از طریق فارابی به معامله گران ارائه می شود. مهمترین نقطه ضعف فارابی در مقایسه با یک کارگزاری آگاه و مفید، عدم ارائه بسته های اعتباری تجاری است. بسته های اعتباری نوعی وام است که کارگزار برای خرید و فروش سهام در بازار سرمایه برای مدت معینی به معامله گران می دهد.

تسهیلات کارگزاری فارابی

لازم است در جدول فوق توضیح مختصری داده شود. طرح سبدگردانی 2 را در نظر بگیرید. اگر در پایان مدت قرارداد سود حاصل از سرمایه گذاری تا 20 درصد باشد، کارگزاری 1.5 درصد سود را پورسانت می گیرد، اما اگر سود بیش از 20 درصد باشد، بیشترین سود را دریافت می کند. درصد، 80 درصد از سرمایه گذار و 20 درصد از مدیر سبد. همچنین برای سودهای بالاتر از محدوده سربه سر، کارمزد جداگانه ای دریافت نمی شود.

نظرات کاربران کارگزاری فارابی

15 درصد سبد

80 درصد سرمایه گذاران

در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله کارگزاری سهام چیست؟ در این مقاله به طور مفصل به ویژگی های یک کارگزاری ایده آل در بازار سرمایه پرداخته ایم. برای انتخاب بهترین کارگزار بورس باید ویژگی هایی مانند کیفیت پشتیبانی، سرعت ارسال سفارش به قلب معاملات سهام، تسهیلات سرمایه گذاری و … را در نظر بگیرید. برای دسترسی به وب سایت این کارگزاری از آدرس irfarabi.com استفاده کنید.

این کارگزاری دو صندوق سهام به نام های فرست اکسیر فارابی و سلام فارابی ETF را عرضه کرد. ارزش این صندوق ها بیش از یک هزار میلیارد تومان است. خرید و فروش واحدهای این صندوق ها به صورت آنلاین از طریق سامانه فارابیکسو در بورس انجام می شود. اگر ریسک گریزتر هستید، می توانید صندوق سرمایه گذاری مشترک فارابی را انتخاب کنید. بازدهی این وجوه از ابتدای فعالیت تا امروز به بیش از شانزده هزار درصد رسیده است.

بررسی طرح های سبدگردانی شرکت کارگزاری فارابی

کارگزاری فارابی اخیرا اپلیکیشن تحت وب سامانه معاملات فارابیکسو را در اختیار معامله گران قرار داده است. شما نیازی به دانلود آن ندارید و می توانید از طریق مرورگر از آن استفاده کنید. همچنین می توانید این وب اپلیکیشن را از طریق کافه بازار دانلود کنید. تاکنون بیش از بیست هزار نصب فعال از اپلیکیشن تحت وب فارابیکسو ثبت شده است.

میانگین امتیازات:
0/5

برای ثبت نام در کارگزاری فارابی نیازی به مراجعه حضوری نیست. در عرض چند دقیقه به راحتی می توانید مراحل ثبت نام فارابی را تکمیل کنید و همچنین کد صرافی را به صورت غیر حضوری دریافت کرده و کسب و کار خود را در بازار سرمایه راه اندازی کنید.

آخرین کلمه

سابقه نظرات کاربران فارابی نیز مشابه سایر کارگزاری ها است. بسیاری از انتقادات به سال ۱۳۹۸ و لحظه ورود گسترده سهامداران جدید به بازار سرمایه برمی گردد. بسیاری از کارگزاری ها از جمله فارابی در آن سال نتوانستند خدمات مناسبی را به تجار ارائه دهند، زیرا نتوانستند زیرساخت های مناسب برای پاسخگویی به تقاضای زیاد ایجاد شده را فراهم کنند. فارابی امروز پس از رکود چند سال گذشته سامانه معاملات خود را به روز کرده است. به همین دلیل، مسائل گذشته ارسال سفارشات به هسته تجاری تقریباً حذف شده است.