انواع سیستم های سرمایشی ایساتیس باستان کیش-اخگرتابش

انواع سیستم های سرمایشی ایساتیس باستان کیش-اخگرتابش

بدون نیاز به موتورخانه، برج خنک کننده، برق سه فاز، لوله کشی آب و… این تغییر نقش کویل یونیت داخلی از اوپرارتور هوایی در حالت سرمایش به کندانسور هوایی در حالت گرمایش با کمک شیر کنترل چهارراهه و از طریق تغییر مسیر جریان مبرد اتفاق می افتد. مصرف برق کمپرسور کولر گازی به خصوص در حالت گرماش این وسیله به نسبت بالاست، در نتیجه مقرون به صرفه نیست. این دستگاه از بخش های مختلفی از جمله کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط، لوله مویین و اوپراتور تشکیل شده که وظیفه اصلی آن این است که مایع مبرد را تبخیر کند و از این طریق هوای گرم داخل ساختمان را در اوپراتور دستگاه به هوای مطبوع و خنک تبدیل کند. کولرهای آبی مدل های متنوعی دارند که در سایزهای کوچک تا بسیار بزرگ طراحی و تولید می شوند، از آن جمله می توان به کولر آبی پرتابل، کولر آبی رومیزی و کولر آبی پشت بامی اشاره کرد که هر کدام کاربری های مختص به خود را دارند. یک سیستم سرمایشی گرما را از یک مکان سردتر می گیرد و آن را به مکان گرم تر می برد، این اتفاق دقیقاً بر اساس قوانین علم فیزیک است و با کمک انرژی الکتریکی یا برق این کار را انجام می دهد.

هزینه انجام خدمات چقدر می شود؟

اما اگر بخواهیم گرمایش و سرمایش تمام مناطق داخل ساختمان را به صورت همزمان داشته باشیم، باید از سیستم وی آر اف سه لوله ای یا بازیابی حرارت استفاده آدرس سایت کنیم. در این سیستم هر کدام از یونیت های داخلی دارای شیرهای برقی هستند که از سه لوله مجزا خط مایع، مکش و دهش منعشب می شوند. هواسازها نیز تقریباً کاری مشابه با فن کویل ها انجام می دهند، چون هواساز نیز خودش تولید کننده حرارت و برودت نیست و فقط در اتصال به چیلر گرمایشی آب گرم از طرف بویلر پمپاژ شده و حرارت آن با کمک هواساز پخش می شود. پرکاربردترین مدل این وسیله بوده که به صورت عمودی بر روی زمین نصب شده و بیشتر در مراکز اداری و مسکونی که امکان سقف کاذب وجود ندارد استفاده می شود. هزینه نصب این مدل از فن کویل به نسبت سایر مدل ها مناسب تر است، با این حال اشغال فضای داخلی یکی از معایب اصلی آن به شمار می رود.

  • بالا بودن قیمت قطعات یدکی و تامین دشوار آن در صورت فرسودگی سیستم و رسیدن زمان سرویس موتور احتراقی و سایر اجزا در شرایط تحریم.
  • همچنین سیستم‌هایی مثل کولر‌های گازی، اسپلیت‌ها، چیلر‌ها و فن کویل‌ها این مزیت را دارند که بدون اینکه سر و صدا ایجاد کنند محیط را سرد و خنک کنند.
  • فن کویل‌های دیواری، همان طور که از نام آن‌ها پیداست روی دیوار نصب شده و پرتاب سرما یا گرما را به صورت موازی دارند.
  • باید متراژ و شهری که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد و نوع کاربری مشخص شود تا متناسب با این موارد بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی را بتوان پیشنهاد داد.
  • با این کار می توان دمای مطلوب به منظور سرمایش ساختمان و گرمایش هر یک از اتاق ها را متمایز از سایر اتاق ها تنظیم و کنترل نمود.
این مجموعه انواع دستگاه های سرمایش و گرمایشی را با کاربری مختلف و موقعیت های متفاوتی را به شما عزیزان ارائه می دهد. در ادامه مطلب به چند نمونه از پر کاربردترین آن ها که نسبت به کاربری ساختمان و شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد خواهیم پرداخت. امروزه یکی از نیاز های اساسی و اصلی سازه های ساختمانی، بهره وری از سیستم های تهویه مناسب و مطبوع است. تمامی ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، ساختمان های اداری و همچنین منازل مسکونی و اماکن عمومی، همگی نیازمند یک سیستم تهویه و متعادل کننده دما هستند.

سیستم گرمایشی قرنیزی دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به اختصار از آن نام می‌بریم. نکته بعد نصب مجاز اون هست چون بعضی از سیستم های سرمایشی طبق مقررات ساختمان نیست و نصب آن مجاز نیست . فن کویل دیواری که روی دیوار نصب میشه و گرما و سرما را به صورت موازی میرسونه . البته دستگاه GHP مصرف برق نیز دارد ولی مصرف برق آن اندک بوده و فقط برای راه اندازی سیستم کنترلی و فن‌های کندانسور است و یک برق تکفاز کفایت میکند. گاز مبرد چیلرها در کندانسور با سه روش آب خنک، هوا خنک و تبخیری، خنک سازی می‌شود.

اسپلیتها بعضاً نسبت به راندمان عملکردشان گران قیمتند و هزینه های تعمیرات قابل توجهی هم دارند. این موضوع که با یک یونیت اضافی روبرو هستید که باید حتما بیرون از ساختمان قرار بگیرد برای بسیاری از ساختمانها مشکل بزرگی است. برای محیط‌هایی که آب و هوایی به شدت گرم و خشک دارند، کولر آبی به عنوان یک سیستم سرمایشیT انتخاب ایده‌آلی محسوب می‌شود.

تعمیر لوله کشی ساختمان

رادیاتور شیشه‌ای هم نقش مهمی در تامین گرمایش ساختمان دارد و هم اینکه به عنوان نوعی رادیاتور دکوراتیو و مجلل استفاده می‌شود. به عنوان نمونه میتوانید بر روی شیشه این رادیاتورها به صورت سفارشی تصویر دلخواه را حک کرده و از زیبایی آن لذت مبسوط را ببرد. مصرف برق کولر آبی به دلیل اینکه سرمایش آن از آب تولید می‌شود پایین است. سالها تجربه و تخصص را برای آرامش خاطر شما در حوزه سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان تقدیم حضورتان خواهیم نمود. همگام با رشد تکنولوژی در تمامی عرصه ها بخصوص در آورده های ساختمانی ،سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز در سالهای اخیر دچار تغییر و تحول بنیادی و اساسی شده است. لازمه همگامی در این مسیر کسب تخصص های کامل و بهره گیری از تجارب کسب شده در پروژه های مختلف میباشد.

انواع سیستم های تهویه مطبوع کدامند؟