اصطلاحات بازار فارکس به زبان ساده از ۱ تا ۱۰۰

چگونه وارد بازار ارز دیجیتال شویم؟ بازار فارکس بزرگ ترین بازار تجارت ارز می باشد که گردش مالی آن بیشتر از ۵ تریلیون دلار در روز است. در ادامه به تعریف کاملی از آن میپردازیم. اما نگران است پیشبینی او غلط باشد و روند نزولی یورو ادامه پیدا کند و او حسابی ضرر کند. اما اگر روند بازار نزولی شد، قرارداد اختیار فروش ضرر معاملهگر را محدود به همان قیمت سررسید که در این مثال 25 پیپ است میکند. اما معاملهگر نگران است که بعد از اعلام خبر روند بازار نزولی بشود و ضرر بزرگی کند. هجینگ ناکامل (Imperfect Hedging): در این روش معاملهگر به جای سفتهبازی مستقیم روی همان جفت ارزی مورد سرمایهگذاری، از محصولات مالی مشتق از همان جفت، یعنی قراردادهای اختیار خرید و اختیار فروش استفاده میکند. در وبسایت ایتسکا، آموزش های فارکس به کاربران ارائه میگردد.

نکته: مهم است که معامله گر در نظر داشته باشد که، در فارکس انجام معامله بدون قرار دادن حد زیان، مانند پریدن از یک هواپیما بدون چتر نجات عمل می کند. اگر شما در ایالات متحده زندگی میکنید و میخواهید از فرانسه پنیر بخرید، هم شما و هم شرکتی که پنیر را از آن میخرید، مجبور به انجام معامله با یورو هستند. البته این را هم باید در نظر داشت که همه معامله گران فعال در بازار فارکس باید استفاده از لوریج و ریسک های آن را درک کرده باشند، وگرنه استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود. معامله گران برای ورود به لایت فارکس می توانند از میان انواع حساب که هر یک از آن ها مطابق با هدف و کارکردشان نام گذاری شده اند انتخاب و به سرمایه گذاری و انجام معامله در آن مشغول شوند. در بازار تحویل آتی، قراردادها در خارج از صرافیها بین طرفین خرید و فروش میشوند و این طرفین شرایط توافق را بین خودشان تعیین میکنند.

این، یک استراتژی کوتاه مدت است که با شناسایی یک محدوده، در دوره زمانی کوتاه خرید و فروش انجام می شود. بازار فارکس روشی برای پوشش ریسک ارز را فراهم میآورد و این کار با تعیین نرخ ثابتی انجام میشود که تراکنشها در آن تکمیل خواهند شد. وقتی که یک معامله نهایی میشود، به عنوان spot deal شناخته میشود. در عین حال ، مدیر حساب پم مستقیماً علاقه مند به کسب بیشترین سود است ، زیرا هرچه کارآمدتر معامله کند ، سود بیشتری (نرخ کل دوره مشخص شده ثابت باقی می ماند) می تواند هم به سرمایه گذاران و هم برای خودش کسب کند. با سرورهای مجازی آذرآنلاین با کمترین response latency میتوانید از موقعیتهای جغرافیایی که در قاره اروپا قرار دارند بهرهمند شوید. ارزهای دیگری مانند ریپل یا NEM مانند بیتکوین غیرمتمرکز نیستند ولی از طرف دیگر ویژگیهای دیگری دارند که آنها را خاص میکند. قراردادهای اختیار خرید و فروش رایگان نیستند و استفاده از آنها به پرداخت کارمزد نیاز دارد. بقیه معامله گران نیز پس از اعلام آمار رسمی تصمیم به خرید و فروش می گیرند. پوزیشن لانگ: یعنی معامله گر یک ارز را می خرد و منتظر افزایش ارزش آن می شود.

باید توجه داشته باشید که ریسکهای زیادی در این بازار که عمدتا در سراسر دنیا قانونگذاری نشده وجود دارد. واحد سنجش تغییرات جفت ارز ها (Pips)، معمولا نرخ برابری ارز ها تا چهار یا پنج رقم اعشار محاسبه می شوند که به علت حجم بالای معاملات در فارکس می باشد. در اسکالپینگ انتخاب بروکر اهمیت دو چندانی پیدا می کند زیرا شما به تعداد خیلی زیاد معامله می کنید و هزینه های زیادی نیز بابت معاملات خود از جهت اسپرد و کمیسیون می پردازید. معمولا معامله گران بیشتر از استراتژی هایی استفاده می کنند که در کوتاه مدت به سوددهی می رسند و باید به بروکرها هزینه های اسپرد را پرداخت نمایند.

اما بازارهای آتی ارز ممکن است نقدینگی کمتری از بازارهای تحویل آتی داشته باشند که غیرمتمرکز هستند و در داخل سیستم بین بانکی سراسر جهان موجود هستند. در واقع چیزی که تفاوت دو مقدار Bid و Ask در معاملات محسوب می شود. بازارهای معاملات نقدی میتوانند بسیار نوسانی باشند. اکثر بروکرها یا دلالهای آنلاین، لوریج بسیار بالایی به تریدرهای فردی پیشنهاد میدهند و این تریدرها میتوانند تریدی بسیار بزرگ را با موجودی اکانت کوچک خود کنترل کنند. بازارهای آتی و تحویل آتی میتوانند حفاظت در برابر ریسک ترید ارزها را ایجاد نمایند. ارزهای سنتی (فیات) می توانند به یک دارایی یا سایر ارزها وابسته باشند و یا اصلا هیچ وابستگی نداشته باشند، اما مطابق با قوانین دولت ها و بانک های مرکزی هستند. در آمریکا بازار بورس و اوراق قرضه، جز بازار های سنتی شناخته می شوند و حجم زیادی از معاملات مردم آمریکا را در بر می گیرند. بازار های سنتی نیازی به توضیح ندارند. این روزها اکثر تریدرها به دنبال دانلود بهترین استراتژی فارکس یا دانلود رایگان استراتژی فارکس هستند. هر استراتژی و راهبرد عملیاتی موفقی نیازمند زمان و آموزش فراوان است و یک شبه نمیتوان ره صد ساله را طی کرد بنا بر این توصیه میکنیم همیشه صبر و آموزش را در نظر بگیرید، همچنین میتوانید از بهترین آموزش فارکس تریدر نووا هم استفاده کنید تا با خیال راحت وارد وادی تریدینگ شوید!

هجینگ در فارکس برای محدود کردن ضرر احتمالی به کار میرود. هجینگ در این بازارها برای محدود کردن ضرر احتمالی و مدیریت ریسک مورد استفاده قرار میگیرد. آمریکای شمالی و انگلستان – ژاپن قوانین شفاف و خوبی دارند اما کارگزاری هایی که در قبرس هستند متاسفانه رفتار شفافی می توانند نداشته باشند. سرمایه گذاران هم در معرض یک زیان بی حد و اندازه هستند و هم در معرض سودهای کلان قرار دارند. این مهم به دلیل سطحی است که آنها برای مارجین کال لول در نظر میگیرند. مارجین لول اصطلاحی است که قدرت حساب کاربری شما را برای ورود معاملات جدید ارزیابی میکند.

اصل توجه به مدیریت سرمایه و حجم معاملات، به این موضوع بستگی دارد زیرا، مشخص نکردن حد ضرر دارای ریسک زیادی برای معامله گر می باشند هر چند که تحلیل وی از روند میان مدت یا بلند مدت، کاملا صحیح بوده باشد. دلیل این موضوع، مزایای زیادی است که معامله در فارکس برای افراد ایجاد میکند. در نمودار بالا ، سه خط سبز نشانگر باندهای بولینگر است. توصیه ما به شما حتما استفاده از یک حساب آزمایشی است. یک چیز دیگه ای که خیلی مهم حساب دمو است. پرایس اکشن یکی از کاربردی ترین استراتژی است. 1. استراتژی معامله طبق پرایس اکشن. اغلب، معاملهگرانی که از استراتژی پرایس اکشن استفاده میکنند افرادی صبور و سادهنگر هستند.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت معاملات ارزی و فارکس، قراردادهای اختیار معامله و معاملات آتی در بازارهای مالی مختلف، امکان سود بردن از کاهش قیمت و روندهای نزولی بازار است. برای معاملات شخصی نه . اگرچه بازار نقدی در حال حاضر این چنین شناخته شده که با تراکنشهای حال حاضر ارتباط دارد نه آینده، اما این تریدها در واقع دو روز برای تصفیه زمان میبرند. بعد از توافق Bretton Woods در سال ۱۹۷۱، اجازه داده شد که ارزهای برجسته بیشتری آزادانه در برابر یکدیگر جریان داشته باشند. فارکس یک بازار جهانی برای مبادله ارزهای ملی در برابر یکدیگر است. مانند هر بازار مالی دیگری این بازار هم دارای ریسک است و باید معامله گر دارای دانش کافی باشد در غیر اینصورت حتما متضرر می شود. هجینگ همانقدر که ضرر احتمالی را کاهش میدهد، از سود احتمالی یک معامله هم کم میکند. هجینگ در فارکس به معاملهگران امکان میدهد اگر همه چیز بد پیش رفت خیلی هم متضرر نشوند و بتوانند با اجرای قرداد اختیار خرید یا اختیار فروش، بخش بزرگی از ضرر خود در سرمایهگذاری اولیه را جبران بکنند. تصور کنید یک تریدر انتظار دارد که نرخ سود در دلار ایالات متحده در مقایسه با دلار استرالیا افزایش پیدا کند.

قدرت نقدینگی آن بالاست و بانک ها و کارگزاری های فارکس به مشتریان خود اعتبار می دهند که بتوانند با سرمایه اندک نیز اقدام سایت iranianforexteam به معامله نمایند. در این وضعیت معاملهگران از هجینگ در فارکس با خرید قرار اختیار معامله فروش در تاریخی بعد از اعلام خبر با قیمتی کمتر از نرخ فعلی استفاده میکنند. بنابراین تریدر می تواند در بهترین حالت قیمت خرید یا فروش به انجام معامله بپردازد. بهترین معامله گران فارکس در ایران : این گونه لیست ها را فقط کارگزاری ها در اختیار دارند و تا به حال چنین لیستی منتشر نشده است. یک تاجر فصلی ممکن است از این الگوهای فصلی به عنوان یک مزیت آماری در انتخاب معاملات استفاده کند. علاوه بر این شما با Money Management، چگونه احساسات خود را کنترل کنید، مزایای معاملات خودکار در بازار فارکس و خیل موارد دیگر آشنا خواهید شد. اسکالپ کردن (Scalping) اصطلاح رایجی در فارکس است که به کسب سودهای کوچک، به صورت مکرر، اشاره دارد. قبل از آن باید به این نکته اشاره کنیم که در بسیاری از سایت ها و مقاله ها شاهد هستیم که بازار فارکس را یک بازار ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته معرفی مینمایند که این غلط است. در عوض آنها به صورت قراردادهایی معامله میشوند که ارائهدهنده مطالبه یک ارز خاص، یک قیمت خاص برای هر واحد و یک تاریخ تصفیه در آینده است.

قانون 1: وقتی نوارهای بولینگر گسترش می یابند ، بازار بی ثبات تر است و ممکن است یک جهت حرکت کند. زمانی که ارز مذکور مجددا در قیمت پایین تر خریداری می گردد، پوزیشن فروش بسته می شود. به گونه ای که ارزی که در اختیار دارید را در مقابل ارزی که قیمت آن در آینده افزایش پیدا خواهد کرد پرداخت می کنید و ارزی را خریداری می کنید که توسط آن بتوان به سود بیشتری دست یافت در این بازار ارز ها با یکدیگر معامله شده و از تغییرات قیمت ارزها معامله گران سود و یا زیان خواهند کرد برای ورود به فارکس در مرحله نخست باید یک کارگزار و یا بروکر فارکس قابل اعتماد و مطمئنی را برای انجام معاملات خود شناسایی کنید. شرکتهایی که به تجارت در کشورهای خارجی میپردازند، در زمان خرید و فروش کالاها و خدمات در خارج از بازار داخلی به دلیل نوسانات در ارزش ارزها در معرض ریسک هستند. در این بازار، در هر لحظه و برای هر کدام از جفت ارز ها، قیمت های متفاوتی وجود دارد.

معامله می شوند. در این بازار یک ارز را توسط ارز دیگری معامله می کنند و کسی که قصد معامله دارد اگر احساس کند که ارزش ارزی در حال افزایش است آن ارز را خریداری می کند و هنگامیکه ارزش آن افزایش یافت به فروش آن می پردازد. این میزان در بیشتر معاملات معادل با ۱۰ دلار سود یا زیان در هر پیپ می باشد که حداقل حجم معامله در بروکر ها، یک صدم لات است. این کارگزاری ها به هسته مرکزی معاملات متصل نیستند و قیمتهای خرید و فروش توسط خود کارگزار تعیین میشود. مشکلی که این شرکت آمریکایی با آن مواجه میشود این است که در حالی که هنوز ۱۰۰ دلار برای ساخت مخلوط کن هزینه میکند و میتواند محصول را با قیمت رقابتی ۱۵۰ یورو بفروشد، یورو در لحظه تبدیل شدن به دلار تنها ۱۲۰ دلار میشود. نکته: اسپرد هزینه ای می باشد که معامله گر برای انجام معامله خود پرداخت می کند. ساخت هر کدام از این مخلوط کنها ۱۰۰ دلار هزینه برمیدارد و سازمان آمریکایی میخواهد آن را با ۱۵۰ یورو بفروشد که در این صورت میتواند با دیگر مخلوط کنهای ساخته شده در اروپا رقابت کند. در بازار مبادلات ارزی، به واحد اندازه گیری حجم معاملات، لات (Lot) می گویند.

استراتژی های تجارت فارکس توسط معامله گران برای ارائه ساختار به تلاش های تجاری خود استفاده میشود این استراتژی ها به طور خاص برای بازار های فارکس طراحی نشده بلکه استراتژی های کلی هستند که می توانند در همه بازار های مالی اعمال شوند. وقتی در بازه کوتاه مدت فارکس سرمایه گذاری کنید، در بازه زمانی مشخصی سود شما به حسابتان واریز می شود و درآمد ثابتی خواهید داشت. از این استراتژی برای هر جفت ارز و هر تایم فریمی می توانید استفاده کنید، در این مثال من از 5 دقیقه استفاده کرده ام. در سبک معاملاتی من ما به دنبال روندهای مشخص میرویم تا بتوانیم از آنها سود کسب کنید. معاملاتی که در بازار فارکس انجام می شوند، شامل خرید و فروش دو ارز با یکدیگر می باشد که اصطلاحا به آن “جفت ارز” گفته می شود و یکی از ارز ها، از پایه است. در واقع سه روش برای ترید فارکس در موسسات، سازمانها و در میان افراد وجود دارد که بازارهای نقدی (Spot)، بازارهای آتی (Futures) و تحویل آتی نامیده میشوند. چراکه مرکزی برای تولید یا چاپ پول برای آنها وجود ندارد همچنین از نظر امنیت ، ارزهای دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار هستند.