ارز دیجیتال IOST چیست؟ معرفی توکن IOST

این یک واقعیت غیرقابل انکار است که روز به روز فضای دیجیتال بخشی از زندگی ما را پوشش می دهد. طی چند سال گذشته، مقدار زیادی پول در بازار ارزهای دیجیتال توسط افراد مختلف برای تجارت ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری شده است. ارز دیجیتال توانسته جایگاه خود را در زمینه های مختلف تثبیت کند و به همگان ثابت شده است که ارز دیجیتال هیچ تفاوتی با فیات ندارد. در این مقاله قصد داریم شما را با توکن IOST آشنا کنیم.

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال IOST چیست؟

منبع:


منبع: https://chartiran.com/6039/arz-iost/

با معرفی ارز دیجیتال و کاربردهای آن می توان بسیاری از وظایف مانند انجام تراکنش های سنگین و تراکنش های بین المللی را به راحتی انجام داد. همانطور که می دانید این نوع ارز متعلق به هیچ کشوری نیست و می توان آن را ارز بین المللی دانست. ارزهای رمزپایه زیادی به بازار معرفی شده اند و با تحقیق و بررسی طرح کامل هر ارز می توان در هر ارز سرمایه گذاری بلندمدت یا کوتاه مدت انجام داد. در این مقاله شما را با توکن IOST، نحوه دریافت آن و آینده آن آشنا کردیم. برای انجام معامله در این زمینه می توانید به سایت صرافی کوینکس دیدن.

توکن IOST مقیاس پذیری بالایی دارد و نوع الگوریتم اجماع آن دلیلی بر اعتبار است. توکن IOST قابلیت اجرای برنامه های غیرمتمرکز مختلف را با سرعت بالا و تا چندین هزار تراکنش در ثانیه دارد که برای این منظور از شاردینگ استفاده می کند. هدف ارز دیجیتال IOST توسعه یک پلتفرم خدمات آنلاین است که بتواند نیاز به امنیت و مقیاس‌پذیری را در یک محیط غیرمتمرکز پیاده‌سازی کند. پلتفرم IOST برای توسعه دهندگان بلاک چین که می خواهند زیرساخت قابل اعتماد و با توان عملیاتی بالا بسازند بسیار راحت و مفید است.

در ابتدای فعالیت توکن IOST که نوعی توکن ERC20 محسوب می شد و برای تهیه آن باید این توکن در قالب عرضه اولیه تهیه می شد. اما زمانی که شبکه اصلی IOST (IOST) فعالیت خود را آغاز کرد، امکان مبادله توکن های قدیمی ERC20 با توکن های موجود در پلت فرم اصلی بلاک چین IOST وجود داشت. برای دریافت این توکن می توانید از صرافی هایی مانند Quinx استفاده کنید که در آن امکان تبادل توکن های قدیمی با موارد جدید وجود دارد. انتخاب یک صرافی قابل اعتماد پارامتر بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

آینده توکن IOST

استاندارد توکن IOST IRC20 نام دارد که در این پلتفرم یافت می شود. در شبکه بلاک چین این توکن، گره‌های فعالی وجود دارند که می‌توانند با رأی به عنوان شریک انتخاب شوند. در این مدت، افرادی که رای می دهند و گره های انتخاب شده در این رای، این توکن را به عنوان جایزه دریافت می کنند. توجه داشته باشید که داوطلبان بهره مندی از 90 در شبکه باید ابتدا درخواست خود را اعلام کرده و حداقل دو میلیون و صد هزار رای برای خود جمع آوری کنند.

معرفی توکن IOST

گره ها و کاربران زیادی در توکن IOST استفاده شده اند، با توجه به اینکه بلاک چین IOST به عنوان یک فناوری جدید در مقایسه با انواع دیگر شبکه ها، می توان این مشکل را جنبه مثبتی برای این توکن دانست. امروزه محبوب ترین نرم افزار منتشر شده در بلاک چین IOST عمدتاً شامل بازی ها و صرافی ها می شود. بر اساس آنچه تیم این توکن می گوید، این تیم ادعا می کند که اولین پروژه بلاک چین مقیاس پذیر و غیرمتمرکز را دارد که هنوز در حال توسعه است.

در پلتفرم توکن IOST، برای دستیابی به سرعت پردازش بالا، معماری جدیدی برای این بلاک چین طراحی شده است که شامل چندین فناوری مختلف در زمینه بلاک چین می شود، از جمله اثبات اعتماد، TransEpoch، شاردینگ، اتمی، پروتکل تصادفی توزیع شده، و بلوک های حالت میکرو استفاده می شود.

پلت فرم توکن IOST

چگونه یک توکن IOST دریافت کنیم؟

عملکرد اصلی بلاک چین IOST مبتنی بر توکن هایی است که می توان از صرافی های ارزهای دیجیتال به دست آورد. در پلتفرم IOST می توان تا هشت هزار تراکنش در ثانیه را به صورت ایمن انجام داد. حدود چهارصد و نود مورد از آنها در اکوسیستم این شبکه غیرمتمرکز وجود دارد. از آنجایی که در این پلتفرم از زبان جاوا اسکریپت استفاده می شود، بهتر است توسعه دهندگان از آن استفاده نکنند.

در پلتفرم IOST پایه عملکردی آن بر پایه Hyperledger Fabric است که بسیار پیشرفته تر از پلتفرم های دیگر است و شرکت هایی که قصد توسعه آن را دارند می توانند به این شبکه دسترسی داشته باشند. از این رو پلتفرم IOST از راهکارهای تجاری برای ارائه خدمات به شرکت ها استفاده کرده است تا این شرکت ها بتوانند با سهولت بیشتری به بلاک چین منتقل شوند.

توکن IOST نوعی ارز دیجیتال است که به عنوان یک شبکه بلاک چین عمومی عمل می کند و هدف اصلی آن حل مشکلات و مسائل مربوط به مقیاس پذیری است. بلاک چین توسعه یافته توسط این تیم می تواند از حجم زیاد و تعداد زیادی کاربر پشتیبانی کند و فناوری به کار رفته در آن نیز نوعی فناوری برای اثبات اعتبار آن است. این توکن دارای یک شبکه بلاک چین مستقل است که در آن از گره ها، کیف پول و پروتکل اجماع خاص این شبکه استفاده می شود.

این عامل همچنین باعث شده است تا با صرافی های مختلف و توسعه دهندگان نرم افزار غیرمتمرکز بیش از پیش همکاری کند تا بتواند با کمک تیم قدرتمندی که پشت این ارز دیجیتال فعالیت می کنند، از جدیدترین و بهترین فناوری ها بر بستر خود بهره مند شود.

نتیجه

سکه IOST به عنوان یک ارز دیجیتال، تامین کننده قدرت بلاک چین IOST است و این بلاک چین در واقع یک شبکه غیرمتمرکز را تشکیل داده است. زیرساخت شبکه توکن IOST متن باز، کاملا قابل اعتماد، با امنیت بالا و مقیاس پذیر است تا بتواند خدمات مختلف آنلاین را به بهترین شکل ممکن مدیریت و پیاده سازی کند.

پلت فرم IOST چگونه کار می کند؟