آموزش کامل و کامل کندل استیک با کتاب PDF، جزوه کندل استیک، الگوهای شمعدان ژاپنی

بسته آموزشی کامل و حرفه ای باینری آپشن (درآمد به دلار) با 12 استراتژی قدرتمند

آیتم های مرتبط:

کتاب آموزش شمعدان با الگوهای شمعدانی ژاپنی PDF

الگوی شمعدان چیست؟

نام دیگر الگوهای شمعدانی شمعدان هست در تحلیل فنی برای نمایش قیمت ها یا رسم نمودار استفاده می شود. اگر از الگوی شمعدان با استفاده جداگانه، نحوه ترکیب و نمایش آن با یکدیگر به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل و حدس زدن آینده بازارهای مالی استفاده می شود. یکی از دلایل اصلی که باعث محبوبیت این الگو و نمودار در بین تحلیلگران شده است، استفاده بسیار آسان از آن است و حالت های نزولی و صعودی هر الگو کاملاً مشخص است.

تعدادی الگوی شمعدانی وجود دارد که معامله گران از آنها برای شناسایی مناطق استفاده می کنند. نحوه استفاده از این قالب ها به شرح زیر است

  • معاملات روزانه انجام دهید
  • تشخیص نوسان
  • سرمایه گذاری بلند مدت
کتاب آموزش شمعدان با الگوهای شمعدانی ژاپنی PDF

با توجه به تحلیل تکنیکال این عصر الگوی شمعدان قدمت آن به 200 سال پیش در ژاپن برمی گردد که برای تجزیه و تحلیل قیمت برنج از آن استفاده می شد. بر اساس الگوهای شمعدانی، این الگوها به صورت تک شمع یا چند شمع وجود دارد که معمولاً از 5 شمع بیشتر نمی شود. بیشتر اوقات، از این الگوها برای تعیین نقاط بازگشت استفاده می شود.

در ادامه مطلب مجموعه فایل پی دی اف آموزش کامل علم شمعدان قرار داده شده است امیدواریم مورد رضایت شما عزیزان قرار گیرد.

مقداری الگوهای شمعدانی می تواند بینشی در مورد تعادل بین فروش و خرید ارائه دهد. برخی از این الگوهای دیگر ممکن است در جهت حرکت یا معکوس ادامه پیدا کنند و عدم وجود الگوهای جدید را نشان دهند. برای برجسته کردن آن است الگوی شمعدان سیگنالی برای خرید یا فروش نیست، بلکه نشان دهنده ساختار بازار و امکانات فرصت ها در آینده است.

به همین دلیل است که بررسی و رعایت مداوم این الگوها در بازار همیشه می تواند برای سرمایه گذاران مفید و مثبت باشد. به طور خلاصه، اگر بخواهیم بگوییم که مانند هر ابزار دیگری که در تحلیل بازار وجود دارد، الگوهای کندل استیک باید با روش‌ها، تاکتیک‌ها و شاخص‌های دیگر ترکیب شوند تا مفید واقع شوند یا سیگنال‌های صحیح دریافت کنند. می توان به شاخص های زیر اشاره کرد:

  • میانگین متحرک
  • شاخص قدرت نسبی
  • باند بولینگر
  • میانگین متحرک واگرایی همگرایی
  • ابر اهیموکو
کتاب الکترونیکی مجموعه قوانین اسرارآمیز شمعدان ژاپنی اثر فیلیپ تودلا، کارشناس تحلیل تکنیکال و رئیس مرکز تحقیقات مالی پاریس


منبع: https://chartiran.com/4339/candal-pdf/#comment-5661

شکل گیری الگو زمانی قابل توجه می شود که تغییرات قیمت دارای یک روند خاص باشد، چه بالا و چه نزولی. اگر این فرآیند تغییر حالت ندارد، استفاده کنید الگوهای شمعدانی عطف به ماسبق با تمدید معنایی نخواهد داشت. به عبارت ساده تر، باید گفت که الگوی شمعدان زبان اصلی بازار محسوب می شود و مانند روانشناس رفتار خریدار و فروشنده است که در صورت کسب دانش و شناخت این الگوها مهارت های سودآوری در معامله گران ایجاد می شود.

کتاب آموزش شمعدان با الگوهای شمعدانی ژاپنی PDF
کتاب آموزش شمعدان با الگوهای شمعدانی ژاپنی PDF

نحوه استفاده از الگوی شمعدان: