آموزش فارکس – آموزش کاملا رایگان صفر تا صد فارکس

اما در سال 2004 کتابی از “جان پرسون” با نام ” راهنمای جامع روش های معاملۀ تکنیکی: نحوۀ کسب سود با استفاده از نقاط محور، شمع ها و دیگر شاخص ها” منتشر شد که نشان داد نقاط محور تا آن زمان بیشتر از 20 سال بوده است که مورد استفاده قرار می گرفتند. تقویم فارکس فکتوری را می توان یکی از کاربرپسندترین و همینطور دقیق ترین تقویم ها جهت پیگیری رویدادهای خبری که در ارتباط با بازار فارکس است دانست. قیمت اول (1.04172) قیمتی است که می توانید جفت ارز را با آن به فروش برسانید (Bid). در واقع تا زمانی که بروکر به شما اجازه افتتاح حساب و انجام فعالیت معاملاتی را می دهد، دیگر مشکلی وجود ندارد و شما می توانید با خیالی آسوده به فعالیت معامله گری بپردازید. ما در این پست “فارکس چیست” را به زبان ساده و خلاصه توضیح داده ایم. اگر به دنبال اطلاعات جامع تری در مورد فارکس هستید با ما همراه باشید. اگر هم که پول و اعتبار خود را بکار گیرد، همه سود حاصله متعلق به وی خواهد بود.

یک معامله گر فعال در ساعات تعیین شده، مشخص و منظم بازار جهت ورود، خروج همینطور مدیریت صحیح معاملات همواره حاضر است . از جمله روشهای که برای تعیین نقاط ورود و خروج در معاملات پرایس اکشن مورد استفاده قرار میگیرند میتوان به فیبوناچی اصلاحی، استفاده از سایه کندل، تشخیص روند، اندیکاتور و اسیلاتورها اشاره کرد. یک بروکر فارکس ممکن است به عناوین دیگری نیز شناخته شود از جمله تحت عنوان بروکر فارکس خرده فروشی یا یک بروکر معاملات ارز نیز شناخته شود. هرچه یک تجارت موفق تر و گسترده تر باشد منجر به دستیابی و قابل دسترس تر کردن اهدافی از جمله مواردی می شود که در ذیل خدمتتان عرض می کنیم. در ادامه ، برخی تفاوت های بین معاملات سهام و همینطور فارکس را با هم بررسی می کنیم. در ادامه می خواهیم فیلتر رویداد را برای مشخص کردن نوع اخبار و همینطور ارزهای نمایش داده شده تنظیم نماییم. حتماً تا به حال شما هم شنیدهاید که شخصی سرمایه خود را در بازارهای مالی از دست داده است و یا خاطرات دیگری از این قبیل. بعد از آنکه آماده ورود به بازار فارکس و انجام معامله شدید باید چهار مرحله ای را که در ادامه خواهیم گفت را مد نظر قرار دهید.

به عنوان مثال، سرمایهگذاران خرید و همینطور نگهداری معمولا جهت شرکت در بازار سهام مناسبتر به نظر می رسند، در صورتی که معاملهگرانی که در بازه زمانی کوتاه تر ترید می کنند، از جمله معاملهگران نوسانی، روزانه و همینطور اسکالپ – ممکن است ترجیح آنها بازار فارکس باشد، چرا که نوسان قیمت سایت iranianforexteam آن مشهودتر است. البته در کنار مزیتهای معامله گری، معایبی نیز به آن وارد است از جمله مالیاتی که بر مبنای سرمایه که در ترید کردن استفاده می شود و همینطور هزینه های چند نرخی کمیسیون که باید به بروکر پرداخت شود(کمیسیون و اسپرد). در واقع اسپرد و کمیسیون نوعی ضرر برای شما و در عوض سود برای بانک و کارگزار مالی است. بعدها معاملات فیوچر (آتی) به بازار اضافه شد که خود نوعی معاملات CFD بود. برای آنکه بتوانید به خوبی و درستی و بدون دلهره و استرس به فعالیت معامله گری خود بپردازید. برای آنکه این مفهوم روشن شود، بهتر است که در خصوص هر دو مفهوم و مقایسه آنها توضیحاتی داده شود. محدودیت از این نظر داده میشود که معامله گر چه مقدار از یک پوزیشن را میتواند بگیرد، حداکثر حد سود وحد ضرر برایش تعیین می گردد.

بنابراین تریدر این امکان را در اختیار دارد که در بهترین شرایط خرید مورد معامله را خریداری کرده و در بهترین حالت فروش آن را بفروشد بنابراین چنین معامله ای تاثیر زیادی در میزان سود یا ضرر نهایی خواهد داشت. اکثر مبادلات ارز بین جفت ارزهای ده کشور جهان که تشکیل G10 را می دهند انجام می شود. خوب بریم یک مثال دیگر هم برای درک بهتر براتون بزنم، زمانی که دلار توی کشور ایران بالا میره همه سعی میکنند که دلار بخرند و زمانی که دلار پایین میاد همه دلار های خودشونو میفروشن و از این راه می خوان سود کنند!

مرحله چهارم: انتخاب تایم فریم مورد نظر است که می توانید از طریق آن زمانهای مختلف، یک روز، یک هفته و یک ماه را انتخاب نمایید. این نوع از تحلیل بیشتر کاربرد کوتاه مدت داشته و برای افرادی توصیه میگردد که زمانهای بیشتری را در بازار سرمایه هستند. با این وجود چنانچه استراتژی بازار سرمایهگذار خرید و نگهداری دراز مدت، ایجاد رشد ثابت و دستیابی به سود سهام باشد، سهام را می توان یک انتخاب عملی دانست. البته بهترین راه برای حفاظت از دارایی رمز ارز خود انتقال آنها به یک کیف پول ارز دیجیتال است. بله دقیقا وقتی میخواهیم در مقابل حوادث از خود محافظت کنیم خود را بیمه می کنیم. را بررسی کنید (کمک) (به انگلیسی). با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم با این تقویم مهم آشنا شوید.

قبل از قرارگیری درخواستهای توقف خرید و فروش، معاملهگران در ابتدا سطوح پشتیبانی و مقاومت را تعیین کرده و از این محدوده به عنوان راهنمای سفارشات در فاصلههای زمانی مشخص استفاده میکنند. دیگر شرکتکنندگان فارکس شامل: بانکها، معاملهگران خردهفروش، صندوقهای تامینکننده و حتی سایر بروکرها. اغلب معاملهگران ترجیح میدهند روی جفتارزهای اصلی با شناوری بالا تمرکز کنند، مانند EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY و USD/CAD. همانطور که مشاهده می کنید، کرونا اقتصاد جهان را دگرگون کرده و دولت ها و معامله گران بیشتر سرمایه خود را به طلا و ارزهای دیجیتال تبدیل کرده اند تا از تورم جا نمانند.باید در نظر داشته باشیم که در این شرایط، عملیات های اقتصادی مانند چاپ پول، می تواند اقتصاد جهان را ضعیف تر کرده و ارزش ارز کشورها را در مقابل طلا، پایین تر بیاورد. برای به کار بردن این استراتژی در ابتدا باید سه EMA را در نمودار قرار دهید. شما باید سفارشات خود را در سطوح قیمتی قرار دهید که نشان می دهند قیمت، یکی از خطوط روند الگو را شکسته است. بسیار دقت کنید که بروکرهای فارکسی که در داخل ایران هستند فعالیتشان رسمی نیست و تحت نظارت ارگان خاصی نمی باشند، بنابراین هنگام انتخاب بروکر خود بسیار دقت کنید و مطمئن شوید که سرمایه خود را به جای امنی می سپارید.

لوریج به ما اجازه میدهد بیشتر از پولی که در حساب معاملاتی فارکس خود داریم، معامله کنیم. لذا مهمترین گام برای آنکه بتوانید فعالیت معامله گری خود را از ایران شروع کنید پیدا کردن بروکر قابل اطمینان است که بتوانید حساب معاملاتی خود را افتتاح کرده و شروع به ترید کنید. بروکر مناسب، هرگز نباید به دلیل اشتباهاتی که در کار معامله گر پیش می آید، معامله گر را دلسرد و ناامید سازد. در مرحله اول: که شروع به کار با تقویم می باشد و تمام آنچه که باید انجام دهید این است که به تقویم فارکس فکتوری رجوع کرده و زمانی که به آنجا رفتید باید با صفحه ای مشابه عکس زیر روبرو شوید. شما آماده شروع فعالیت هستید. مطابق تصویر بالا اکنون که درقسمت تقویم هستید، چنانچه می خواهید از نظر زمانی منطقه ای را که در آن هستید را تنظیم کنید، تنها کافی است روی قسمت زمان در گوشه سمت راست بالا کلیک نمایید. لذا انجام اینگونه معاملات تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول ریسک سرمایه گذاری صورت گیرد. بانکها، مؤسسات مالی بزرگ و کوچک، شرکتهای بینالمللی یا چند ملیتی، شرکتهای بیمه، شرکتهای صادرات و واردات، تاجران و اشخاص حقیقی نیز در بازار فارکس به صورت فعال حضور داشته و پیوسته ارزهای مختلفی مانند دلار، پوند، یورو و…

البته این تازه اول راه است و برای این که بتوانید یک معامله گر حرفه ای در این بازار شوید، باید ماه ها و سال ها وقت بگذارید. معامله گران پرایس اکشن از متن فعلی و قبلی حرکت قیمت در بازار استفاده می کنند ، به طور معمول بر عملکرد اخیر قیمت در 3 تا 6 ماه گذشته تمرکز می کنند و تمرکز سبک تری بر سابقه ی قیمتی دورتر دارند. مهمترین دلیل آن این است عمدتاً به دلیل بزرگی این بازار و حجم معاملات در ابن بازار به طور کلی بسیار بالا می باشد و بالغ بر تریلیونها دلار است.

فارکس فکتوری، نه تنها مختص به حمایت از معامله گران است، بلکه به دفاع در برابر تمام عواملی که باعث درج اطلاعات نادرست، فریب و بطور کلی هر آنچه که باعث ایجاد ضرر به معامله گران می گردد نیز می پردازد. چنانچه قصدتان این است که تنها انواع خاصی از رویدادهای خبری را داشته باشید یا آنکه تنها جفت ارزهای خاصی مد نظر شماست این کار زیاد پیچیده نیست. آمریکا دارنده عنوان بزرگترین اقتصاد جهان را دارا می باشد و همچنین عنوان بزرگترین صادرکننده و واردکننده کالا و خدمات در جهان است. امروزه با توجه به افزایش تعداد طرفداران فعالیت در بازار فارکس بسیار طبیعی است که این تب و تاب در ایران نیز همچون سایر نقاط جهان وجود داشته باشد و افراد زیادی بخواهند جذب این بازار شده و فعالیت معامله گری خود را آغاز نمایند.فعالیت در فارکس، به دلیل تحریم هایی که در ایران وجود دارد و همینطور غیر قانونی بودن هر نوع فعالیت شرکت فارکس در ایران چه به صورت سبدگردان و چه به صورت بروکر، کمی کار را سخت می کند اما غیر ممکن نیست. ارزهای پشتیبانی شده، امنیت، کارمزد تراکنشها و سادگی خرید و فروش از مهمترین ویژگیهای هست که باید آنها را در نظر بگیرید.

در دوره ارز دیجیتال شما صفرتا صد بازار ارز دیجیتال رو یاد میگیرید سعی داریم در این دوره افراد اطلاعات کامل در خصوص ورود به بازار و فعالیت در ان را کسب کنن و پشتیبانی پرسش و پاسخ هم برای دانشپذیران دوره قرار داده شده تا افراد رو در این راه همراهی کنه و سه ماه هم وارد کانال پشتیبانی برای شما قرار دادیم که استاد داخل کانال علاوه بر اطلاعات به روز بازار با توجه به شرایط بازار سیگنال خرید و فروش ارز هم قرار میدن.حداقل سرمایه برای ورود به بازار کریپتو هم 10دلار به بالا هست. این نرم افزار واقعا نتیجه های قابل قبول و واقع بینانه ای را برای ما رقم می زند. امیدواریم که تا اینجای مقاله با ما همراه بوده باشید و خسته نشده باشید. بسیار مهم است که در ابتدا به امر، ابزار کار مناسب را در اختیار داشته باشید درست مانند هر پیشه و شغل دیگر. اکثر پلتفرمهایی که چارتها را به شما ارائه میدهند انواع اندیکاتورها را نیز در کنار چارت در اختیار شما قرار میدهند.

هرچند فقط در 20 تا 30% مواقع می توانیم یک روند واضح را مشاهده کنیم و در سایر مواقع بازار تقریباً خنثی و افقی است یعنی اینکه قیمت در یک روند افقی باریک معامله می شود و بین خطوط حمایت و مقاومت نوسان دارد. استراتژی فارکس تیغ چرخان را با پرایس اکشن و تحلیل فاندامنتال ترکیب کنید و هیچ معامله ای فقط بدلیل پس زدن قیمت توسط EMA صورت نمی گیرد. سرفصل های این دوره شامل الگوهای شمعی، مدیریت سرمایه و ریسک، مبانی بازار بین المللی ارز، خطوط پیوت کاماریلا، تحلیل امواج الیوت، میانگین متحرک، تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها، اسیلاتورها، فیبوناچی و روند ها است. ابزار(هایی) که یک معامله گر یا سرمایه گذار انتخاب می نماید باید بر حسب بهترین استراتژی ها و همینطور اهداف معامله گر باشد. اینجا نکته ای را که لازم می دانیم در خصوص آن توضیح دهیم، تفاوت اصلی است که بین یک معامله گر و همینطور یک سرمایه گذار وجود دارد. شما باید به طور پیوسته و دائم نمودارها و اخبار را رصد کرده و همینطور شاخص ها را بررسی کنید. به طور کلی بازارهای OTC شفافیت کمتری دارند . در نهایت باید بازار فارکس را یک بازار بورس جهانی دانست که در آن هیچ مرزبندی برای ورود به آن وجود ندارد و همه فارغ از هر ملیتی که دارند و تنها با دارا بودن مهارت معامله گری می توانند در آن به معامله بپردازند.

در این نوع حساب های فارکس به جای آن که حجم معاملات بر حسب دلار انجام شود آن را برحسب سنت اندازه گیری می کنند مثلاً ۱۰ دلار سپرده به معنای هزار سنت می باشد. عوامل دیگری همچون کسری و همینطور مازاد تجاری نقش حیاتی را در بازارهای فارکس ایفا می کنند. تجارت، معامله یا ترید برای رونق و دوام اقتصادی ایالات متحده ضروری و حیاتی می باشد. یک دستگاه کامپیوتر و یا گوشی هوشمند هم جهت نصب برنامه و یا نصب پلتفرم فارکس ضروری می باشد. به عقیده من، المان های ضروری و نحوه استفاده از آنها در استراتژی، اهمیت زیادی دارد به گونه ای که بدون وجود یکی از آنها نمی توانید در معاملات فارکس پیشرفت زیادی کنید. برخی گمان می کنند به دلیل وجود تحریم ها، ایرانیان قادر به انجام هیچ گونه فعالیتی در بازار فارکس نیستند. به گونه ای می توان گفت که بازار ارز به دنبال خورشید در اطراف زمین در گردش است. بعد از فراهم کردن امکانات لازم، گام بعدی انتخاب یک بروکر مناسب می باشد که می توان گفت که این مرحله یکی از مهمترین مراحل ورود به بازار فارکس می باشد.