آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد

آیا باور دارد که آموزش فارکس نیاز به مطالعه و تمرین دارد و ترید در فارکس یک فعالیت بر پایه علم سایت iranianforexteam و منطق است؟ یک معامله گر در هنگام ارزیابی سهام می تواند به درآمدها، سودها، رشد آینده، سود سهام، مارجین های سود و غیره توجه کند. در واقع ، به ندرت پیش می آید که معامله گران فعال روزانه معاملات خود را یک شبه انجام دهند ، چه رسد به چند روز. بنابراین، هنگامی که یک روند را بررسی کردید و متوجه شدید که در حال پولبک زدن است، صبر دهید تا پولبک آن تکمیل شود. در ادامه پول الکترونیکی که یکی از مهمترین زیر سیستمهای پرداخت الکترونیکی است معرفی میگردد و مزایا و معایب آن بررسی میشود. این دست از نرم افزارها در میان کاربران و تریدرهای بازار فارکس با عنوان پلتفرم معاملاتی شناخته میشود و انواع بسیار مختلفی از آن نیز در دسترس است. وقتی قیمت به سرعت تغییر میکند، کارگزاری قادر نخواهد بود تا اسپرد ثابت را بهطور مداوم حفظ کند و قیمتی که در نهایت با آن وارد معامله میشویم، متفاوت از قیمت ورودی مورد نظر ما خواهد بود. تریدرها پیش از آنکه روی سیستم های معاملاتی خود، ترید انجام دهند ابتدا باید آن را از قبل تست کنند (backtest) و جهت اطمینان از عملکرد آن معامله آن را شبیه سازی کنند (paper trade) و بجای استفاده از پول واقعی ابتدا با کاغذ استراتژی خود را شبیه سازی کنند و پس از اطمینان از کارا بودن استراتژی آن را در معاملات واقعی پیاده سازی کنند.

هر شخصی در کنار داشتن یک استراتژی خوب و امتحان آن در حساب دمو بایستی بر روی آرامش خود نیز کار کند. پیپ رقم چهارم اعشاری در نرخ یک جفت ارز است. برای خرید و فروش جفت ارز مقدار حجم معامله با لات مشخص می شود. بطور کلی اصلی ترین هزینه شما در معاملات جفت ارزها، همان کارمزد اختلاف نرخ خرید و فروش یا اسپرد (Spread) میباشد. خرید یک لات از GBPUSD به معنای خرید 100000 واحد از این جفت ارز می باشد. مثل پوزیشن فروش ، برای خرید هم صبر می کنیم قیمت پایین بیاید به خط برخورد کند و بازگردد. مقدار سود بدست آمده به صورت نامحدود به تریدر تعلق می گیرد. با داشتن ارزش هر پیپ در یک جفت ارز و ضرب آن در مقدار حجم معامله مقدار سود یا زیان بدست می آید. مابقی به صورت اعتبار که به آن لوریج گفته می شود در اختیار تریدر قرار می گیرد. در آموزش فارکس به تریدر آموزش داده می شود که بینهایت فرصت معامله در بازار وجود دارد. مثلا اگر موجودی حساب 1000 دلار باشد تا 100000 واحد یعنی یک لات می توان معامله نمود. فراوانی فرصت ها در بازار را باور کنید تا اگر در یک معامله سود کمی بدست آوردید افسوس نخورید که چرا زود معامله خود را بستید و روند باز هم ادامه یافت.

فرد معامله گر می تواند از این پس با این پول به ترید بپردازد و هر زمان هم که خواست پول خود را برداشت نماید. با وجود اینکه تحلیل در این بازار، زمان کمتری از شما می گیرد، با این حال باز هم باید چند ساعت در روز را به تحلیل بازارها اختصاص داد. در مقایسه با استراتژی معاملاتی ۱ ساعته فارکس، یا حتی کسانی که یک استراتژی برای بازه زمانی کمتری نیاز دارند، در بازار نمودارهای روزانه سر و صدای کمتری وجود دارد. فارکس با داشتن لوریج یا اهرم می تواند طمع فرد معامله گر را تحریک کند و باعث شود فرد معامله گر تصمیمات احساسی بگیرد. هر کسی پیش از شروع معامله گری و ترید بهتر است در آموزش فارکس به شناخت بهتر خود بپردازد. در فارکس هر کسی مدیر خودش است و هیچ گونه تعهدی نیز وجود ندارد. آیا سرمایه ای که برای ترید در فارکس در نظر گرفته پولی خارج نیاز و ضروریات زندگی خودش است؟ در این نرم افزارها نرخ لحظه ای و قیمت جاری سهام ها و دیگر داراییها نشان داده می شود. به این ترتیب بخشی از سود ما توسط زیان پوزیشن دیگر از بین میرود اما چون ما روند جفت ارز مادر را درست حدس زده بودیم در مجموع وارد سود می شویم و اگر ما در تشخیص روند جفت ارز مادر اشتباه کرده بودیم یا روند به یکباره عوض شود میزان زیادی از ضرر ما توسط سود معامله دیگر پوشش داده می شود.

در یک بروکر اسپرد جفت ارزهای مختلف یکسان نیستند. معامله در جهت نرخ بهره حامل یک مزیت محسوب میشود زیرا علاوه بر سودآوری از معامله، از نرخ بهره نیز سودآوری خواهید داشت. برای مثال؛ در صرافی های غیرمتمرکز افراد بعد از شارژ کردن حساب خود میتوانند به راحتی اقدام به خرید ارز دیجیتال موردنظرشان کنند و تمام این فرآیند ها از طریق سیستم و به صورت اتوماتیک انجام میشود؛ اما در صرافی های متمرکز این طور نیست و مراحل خرید و فروش رمزارزها کمی طولای تر است و معمولا حساب کاربری افراد پس از شارژ شدن به طور مستقیم توسط نیروی انسانی کنترل شده و ارز دیجیتال مورد نظر افراد به صورت دستی و باز هم توسط نیروی انسانی خریداری میشود. نرخ خرید (ask) و نرخ فروش (bid) در فارکس با یکدیگر اختلاف دارند. در آموزش فارکس برای تحلیل نرخ یا قیمت همانند دیگر بازارهای مالی تریدرها بسته به نوع رویکرد خود به بازار نیاز به یادگیری تحلیل تکنیکال یا بنیادی یا هر دو را دارند. همانطور در دیگر دارایی هایی که دارای دو رقم اعشار دارند یک پیپ رقم دوم اعشار است.

اهرم: استفاده از اهرم هایی با نسبتهای کم در کاهش ریسک معاملات موثر است. با این حال، این توصیه ها برای کم کردن ریسک می باشند، ممکن است این پوزیشن ها نیز سود دهی داشته باشند. یک ضرر ۶۰ درصدی برای رسیدن به سود ۵ درصدی در بازار فارکس کم از دیوانگی ندارد. با رسیدن به یک دوره سود ده فرد معامله گر می تواند یک حساب واقعی باز کند. وجود طمع و عجله زیاد باعث می شود معامله در فارکس که می تواند یک شغل و راهی برای درآمد باشد را به یک تجربه تلخ و ناراحتی و سرخوردگی تبدیل کند. به طور کلی، نرخ تبدیل یک ارز در برابر سایر ارزها بازتابی از وضعیت اقتصاد آن کشور در مقایسه با اقتصاد سایر کشورهاست. ارز دیجیتال تتر با نماد اختصاری USDT یک استیبل کوین است و قیمت آن همیشه ثابت است.

همچنین در تحلیل تکنیکال بازارهای ارز دیجیتال معمولاً قیمت ارز دیجیتال متمرکز خواهد بود و معمولاً تلاش نمیشود تا معیارها و متغیرهای زیادی مورد ارزیابی قرار گیرند. به الگوها، حجم و سایر جنبه های بازار توجه می کنند اما همچنان، به اتفاقات بازارهای دیگر، ارزها و هر اطلاعاتی که در مقیاس صعودی و نزولی در ذهن آنها حرکت می کند، توجه می کنند. اما تریدرهای حرفه ای همیشه به دنبال مطالعه در حوزه بازارهای مالی و ارتقا روش معامله گری خود هستند. برای این کار یک جفت ارز را انتخاب میکنیم به طور مثال جفت ارز EURCHF انتخاب میکنیم و براساس روند بازار وارد معامله فروش(SELL) می شویم که در واقع EUR را فروخته ایم و CHF خریده ایم.

هنگامی که یک جفت ارز خریداری می شود و تریدر اردر buy قرار می دهد یعنی ارز پایه را می خرد و ارز دوم را می فروشد. اما برای نمونه در زیر ارزش یک پیپ در جفت ارز یورودلار محاسبه شده است. برای هر جفت ارز نیز اسپرد مشخصی در نظر گرفته میشود. بازار فارکس جایی است که ارزهای مختلف در آن ترید میشود. زمانی که تقاضا برای خرید طلا زیاد شود، مستقیما روی قیمت آن تاثیر می گذارد چرا که میزان تولید طلا در جهان ثابت است. سپس فروشنده در آینده آن سکه ها را با قیمت کمتری خریداری می کند و سود آنها تفاوت بین آنچه برای هزینه خرید مجدد فروخته اند خواهد بود. از آنجایی که بروکرها در ایران به صورت غیر رسمی کار می کنند پس شما حتما باید از اعتبار بروکری که در آن ثبت نام می کنید مطمئن باشید. در زیر نحوه ثبت نام و افتتاح حساب واقعی در بروکر آلپاری به نمایش درآمده است. با ورود به صفحه ثبت نام اطلاعات اولیه را وارد کنید. پس از ثبت نام در بروکر و احراز هویت به منظور افتتاح حساب واقعی فرد بایستی پول مورد نظر خود را به عنوان سپرده به حساب بروکر واریز کند.

اما منظور روانشناسی خود تریدر است. بروکرها به منظور دریافت سفارشات مشتریان خود وتسهیل و تسریع اجرای سفارشات خرید و فروش آنها نرم افزار خاص خود را ارائه می دهند. هدف اصلی ترید کردن این است که یک تریدر (معامله کننده) بتواند با خرید در قیمت پایینتر و فروش در قیمت بالاتر، سود کسب کند. اکسپرت های فارکس ابزارهای کارآمدی هستند و میتوانند با مدیریت درست و استراتژی سود ده برای شما از فارکس کسب درآمد کنند. داشتن یک استراتژی معاملاتی منسجم بخش حیاتی و ضروری دستیابی و حفظ موفقیت است. یکی دیگر از استراتژی معاملاتی فارکس ، استراتژی پرایس اکشن است که به بررسی قیمت های تاریخی برای رسیدن به فرمولاسیون معاملاتی تکنیکال بر می گردد. این استراتژی در آموزش فارکس می تواند برگرفته از تحلیل تکنیکال ( امواج الیوت ، پرایس اکشن و …) یا تحلیل فاندامنتال و یا ترکیبی از هر دو باشد.

با استفاده از دورههای آموزشی شما نه تنها اطلاعات اساسی در مورد بازار ارز (Foreign Exchange) بدست میآورید، بلکه از تکرار اشتباهات رایج برای معامله گران مبتدی جلوگیری خواهید کرد. در فارکس می توان در هر دو جهت معامله نمود و با پایین آمدن نرخ یا قیمت نیز می توان کسب سود کرد. بازار فارکس و یا بورس جزء بازارهایی هستند که سرمایه گذاران به هدف کسب سود وارد آن میشوند. هر تریدری برای ورود به بازار و خروج از آن یا به عبارتی دیگر برای باز کردن و بستن معامله روش و یا استراتژی برای خود دارد. Foreign Exchange به فرآیند تغییر یک ارز به ارز دیگر به دلایل گوناگون می باشد که از جمله آن ها می توان تجارت، ترید یا گردشگری اشاره کرد.

و عامل سوم اندازه معامله و ریسک آن است که مهمترین نقش را در انتخاب بهترین استراتژی فارکس دارد، چرا که دانستن میزان ریسک در معامله و انتخاب یک حد ریسک، از ضررهای مالی جلوگیری میکند. اگر معامله از نوع فروش است انتظاری که از کاهش نرخ دارد را به عنوان حد سود تعیین می کند. اگر بخوام خیلی ساده تر بهتون بگم یکسری خط هستند که جهت روند بازار را به ما نشان می دهند. برای انتخاب بهترین بروکر برای اسکالپ در قدم اول می توانید خودتان از لیست کامل بروکر فارکس سایت یکی را که به نظر خودتان مناسب تر است انتخاب نمایید یا به تجربه 10 ساله معاملاتی تیم ما تکیه کنید و در زمان و سرمایه صرفه جویی کنید. تطابق بهتر با مالیات – هرگونه سرمایه گذاری که شامل نگهداری و فروش برای یک دورۀ زمانی بیشتر از یک سال شود مشمول مالیات با نرخ بلندمدت مطلوب تر می شود درحالیکه نرخ مالیات برای دوره های زمانی کوتاه تر بالاتر است. اما تورم را باید همچون یک شمشیر دو لبه به حساب آورد.

در عوض اگر ارز خریداری شده دو درصد افزایش قیمت داشته باشد، به میزان سرمایه خود سود خواهید کرد. اگر تصمیم قطعی دارید و اگر از ریسک های این بازار مطلع هستید و می توانید به لحاظ روانشناسی ریسک های این بازار را بپذیرید وارد این بازار شوید. همچنین می توانید بدون ارسال دیدگاه مشترک شوید. همچنین برای یک جفت ارز مشخص ممکن است بروکرهای مختلف اسپردهای متفاوتی در نظر گیرند. همچنین در این سایت تاثیر خبر بر روی ارز مورد نظر پیشبینی شده است. معاملات طبق روش نوسان، نوسانات سریع قیمت را در طیف وسیعی از قیمتها پیشبینی خواهد کرد. در نهایت به یک یا چند پیشبینی آینده نمودار قیمتی منجر می شود.

با توجه به اینکه تریدر در فارکس با واسطه یا همان بروکر در ارتباط است و نه با خریدار و فروشنده از اینرو هر تریدر نیاز به داشتن یک بروکر معتبر با خدمات مناسب دارد. هر پیپت یک دهم پیپ می باشد. تریدرهای حرفه ای با اینکه به سود دائمی رسیده اند و هر ماه حسابشان با رشد قابل توجهی همراه شده است، هر روز یا هر هفته زمان زیادی را به آموزش فارکس و مطالعه در این زمینه اختصاص می دهند. البته مقدار اهرم در زمان افتتاح حساب توسط خود تریدر تعیین می گردد. البته مطالعه اخبار ضرورتی ندارد، آنچه که مهم است دانستن این است که چه زمانی اخبار مورد انتظار مفید خواهد بود.